1A Jupiler Pro League
Klassement 2025 / 2026
Pro League
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
66 | 30 | 19 | 2 | 9 | 50 | 17 | +33 | 2.2 | Promise Akinpelu 9 | Kjell Scherpen 15 | 2,15 | 45% | 40% |
| 2 |
Club Brugge
|
63 | 30 | 20 | 7 | 3 | 59 | 36 | +23 | 3.2 | Nicolo Tresoldi 19 | Nordin Jackers 9 | 2,20 | 60% | 65% |
| 3 |
STVV Sint-Truiden
|
57 | 30 | 18 | 9 | 3 | 47 | 35 | +12 | 2.7 | Keisuke Goto 11 | Leobrian Kokubo 9 | 1,78 | 55% | 55% |
| 4 |
KAA Gent
|
45 | 30 | 13 | 11 | 6 | 49 | 43 | +6 | 3.1 | Aka Wilfried Kanga 12 | Davy Roef 9 | 1,27 | 54% | 49% |
| 5 |
KV Mechelen
|
45 | 30 | 12 | 9 | 9 | 39 | 37 | +2 | 2.5 | Myron van Brederode 9 | Ignacio Mirás Blanco 8 | 1,28 | 63% | 48% |
| 6 |
RSC Anderlecht
|
44 | 30 | 12 | 10 | 8 | 43 | 39 | +4 | 2.7 | Thorgan Hazard 13 | Colin Coosemans 10 | 1,38 | 58% | 53% |
| 7 |
KRC Genk
|
42 | 30 | 11 | 10 | 9 | 46 | 47 | -1 | 3.1 | Daan Heymans 9 | Tobias Okiki Lawal 3 | 1,46 | 63% | 54% |
| 8 |
Standard Luik
|
40 | 30 | 11 | 12 | 7 | 27 | 35 | -8 | 2.1 | Rafiki Said Ahamada 8 | Matthieu Luka Epolo 8 | 1,43 | 43% | 45% |
| 9 |
KVC Westerlo
|
39 | 30 | 10 | 11 | 9 | 36 | 40 | -4 | 2.5 | Ignacio Ferri Julià 11 | Andreas Kristoffer Jungdal 14 | 1,30 | 40% | 43% |
| 10 |
Royal Antwerp FC
|
35 | 30 | 9 | 13 | 8 | 31 | 32 | -1 | 2.1 | Vincent Janssen 10 | Taishi Brandon Nozawa 8 | 1,20 | 43% | 40% |
| 11 |
Sporting Charleroi
|
34 | 30 | 9 | 14 | 7 | 38 | 42 | -4 | 2.7 | Parfait Guiagon 9 | Martin Delavalée 5 | 1,28 | 53% | 40% |
| 12 |
OH Leuven
|
34 | 30 | 9 | 14 | 7 | 32 | 43 | -11 | 2.5 | Sory Kaba 6 | Tobe Leysen 7 | 1,00 | 48% | 45% |
| 13 |
SV Zulte Waregem
|
32 | 30 | 8 | 14 | 8 | 38 | 47 | -9 | 2.8 | Jeppe Erenbjerg 13 | Brent Gabriel 8 | 1,33 | 61% | 53% |
| 14 |
Cercle Brugge
|
31 | 30 | 7 | 13 | 10 | 39 | 47 | -8 | 2.9 | Oumar Diakité 7 | Warleson Stellion Lisboa Oliveira 6 | 1,14 | 67% | 58% |
| 15 |
RAAL La Louvière
|
31 | 30 | 6 | 11 | 13 | 30 | 37 | -7 | 2.2 | Pape Moussa Fall 11 | Marcos Hernán Peano 9 | 0,94 | 50% | 47% |
| 16 |
FCV Dender EH
|
19 | 30 | 3 | 17 | 10 | 24 | 51 | -27 | 2.5 | Bruny Nsimba 9 | Gauthier Gallon 5 | 0,68 | 61% | 55% |
1A Jupiler Pro League Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Royale Union Saint-Gilloise aan de top en FCV Dender EH aan de onderkant is 47 punten.
- • Verschil tussen Royale Union Saint-Gilloise op de 1e en Club Brugge op de 2e plaats is 3 punten.
1A Jupiler Pro League Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Royale Union Saint-Gilloise (14/15 overwinningen, 93%)
- • Beste uitrecord: Club Brugge (9/15 overwinningen, 60%)
- • Grootste thuisvoordeel: Royale Union Saint-Gilloise (+1.3 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Sporting Charleroi (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 53% gescoord thuis, 47% uit (333 thuis, 295 uit)
Plaats dit klassement op je website
Uitslagen 2025 / 2026
Statistieken 1A Jupiler Pro League 2025 / 2026
Alle cijfers hieronder gaan over 321 gespeelde wedstrijden in 1A Jupiler Pro League 2025 / 2026.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 131 (41%) |
| Gelijkspel | 82 (26%) |
| Uitploeg wint | 108 (34%) |
| Doelpunten thuisploegen | 463 (1,44 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 398 (1,24 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 295 | 92% | 8% |
| Over 1.5 | 245 | 76% | 24% |
| Over 2.5 | 160 | 50% | 50% |
| Over 3.5 | 87 | 27% | 73% |
| Over 4.5 | 44 | 14% | 86% |
| Over 5.5 | 16 | 5% | 95% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 391 (45%) |
| Doelpunten tweede helft | 470 (55%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 62 (19%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 87 (27%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 13 (4%) |
| Minuten per doelpunt | 33,6 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 39 | 12.1% |
| 1 - 2 | 30 | 9.3% |
| 2 - 1 | 29 | 9% |
| 1 - 0 | 28 | 8.7% |
| 2 - 0 | 26 | 8.1% |
| 0 - 0 | 26 | 8.1% |
| 0 - 1 | 22 | 6.9% |
| 0 - 2 | 20 | 6.2% |
| 2 - 2 | 14 | 4.4% |
| 3 - 1 | 12 | 3.7% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (321 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 | 85 | 26.5% |
| 3 | 73 | 22.7% |
| 1 | 50 | 15.6% |
| 4 | 43 | 13.4% |
| 5 | 28 | 8.7% |
| 0 | 26 | 8.1% |
| 6 | 9 | 2.8% |
| 7 | 4 | 1.2% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 10,23 |
| Thuisploeg | 5,53 |
| Uitploeg | 4,70 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 87% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 78% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 66% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 58% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 47% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 32% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 24% |
Gebaseerd op 286 van de 321 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,07 |
| Gele kaarten | 1244 |
| Rode kaarten | 62 |
| Over 2.5 kaarten | 74% |
| Over 3.5 kaarten | 55% |
| Over 4.5 kaarten | 40% |
| Over 5.5 kaarten | 23% |
| Over 6.5 kaarten | 13% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 26,43 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 8,87 |
| Balbezit thuisploeg | 51% |
| Balbezit uitploeg | 49% |
| Fouten per wedstrijd | 22,74 |
| Buitenspel per wedstrijd | 3,87 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,54 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,36 |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Club Brugge
|
91 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
66 |
STVV Sint-Truiden
|
61 |
RSC Anderlecht
|
59 |
KRC Genk
|
57 |
KAA Gent
|
53 |
SV Zulte Waregem
|
53 |
Cercle Brugge
|
53 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
FCV Dender EH
|
65 |
RSC Anderlecht
|
62 |
KV Mechelen
|
61 |
OH Leuven
|
60 |
Cercle Brugge
|
58 |
KAA Gent
|
57 |
KVC Westerlo
|
57 |
SV Zulte Waregem
|
53 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Royale Union Saint-Gilloise
|
19 |
KVC Westerlo
|
14 |
Club Brugge
|
12 |
Standard Luik
|
12 |
KAA Gent
|
11 |
Sporting Charleroi
|
11 |
RSC Anderlecht
|
10 |
Royal Antwerp FC
|
10 |
| Team | Punten |
|---|---|
Lommel SK
|
2,67 |
Club Brugge
|
2,20 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
2,15 |
STVV Sint-Truiden
|
1,78 |
KRC Genk
|
1,46 |
Standard Luik
|
1,43 |
RSC Anderlecht
|
1,38 |
SV Zulte Waregem
|
1,33 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Cercle Brugge
|
67% |
Lommel SK
|
67% |
KRC Genk
|
63% |
KV Mechelen
|
63% |
SV Zulte Waregem
|
61% |
FCV Dender EH
|
61% |
Club Brugge
|
60% |
RSC Anderlecht
|
58% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Lommel SK
|
83% |
Club Brugge
|
65% |
Cercle Brugge
|
58% |
FCV Dender EH
|
55% |
STVV Sint-Truiden
|
55% |
KRC Genk
|
54% |
SV Zulte Waregem
|
53% |
RSC Anderlecht
|
53% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
OH Leuven
|
2,78 |
RSC Anderlecht
|
2,70 |
FCV Dender EH
|
2,34 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
2,33 |
Sporting Charleroi
|
2,25 |
Royal Antwerp FC
|
2,23 |
Standard Luik
|
2,15 |
KV Mechelen
|
2,15 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Club Brugge
|
6,54 |
STVV Sint-Truiden
|
5,91 |
KRC Genk
|
5,86 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
5,85 |
Sporting Charleroi
|
5,72 |
RSC Anderlecht
|
5,62 |
KVC Westerlo
|
5,08 |
SV Zulte Waregem
|
4,94 |
Spelers in cijfers
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Nicolo Tresoldi Club Brugge | 19 |
| Christos Tzolis Club Brugge | 17 |
| Thorgan Hazard RSC Anderlecht | 13 |
| Jeppe Erenbjerg SV Zulte Waregem | 13 |
| Aka Wilfried Kanga KAA Gent | 12 |
| Ignacio Ferri Julià KVC Westerlo | 11 |
| Keisuke Goto STVV Sint-Truiden | 11 |
| Pape Moussa Fall RAAL La Louvière | 11 |
| Speler | Assists |
|---|---|
| Christos Tzolis Club Brugge | 23 |
| Konstantinos Karetsas KRC Genk | 10 |
| Patrick Pflücke Sporting Charleroi | 8 |
| Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 8 |
| Carlos Borges Club Brugge | 8 |
| Gary Magnée Cercle Brugge | 7 |
| Thorgan Hazard RSC Anderlecht | 7 |
| Michał Skóraś KAA Gent | 7 |
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Óscar Gil Regaño OH Leuven | 15 |
| Christian Burgess Royale Union Saint-Gilloise | 15 |
| Nathan-Dylan Saliba RSC Anderlecht | 15 |
| Etienne Camara Sporting Charleroi | 14 |
| Aiham Ousou Sporting Charleroi | 13 |
| Flávio Basilua Jacinto Nazinho Cercle Brugge | 13 |
| Birger Verstraete OH Leuven | 12 |
| Kevin Mac Allister Royale Union Saint-Gilloise | 12 |
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Patrick Pflücke Sporting Charleroi | 41 |
| Lucas Pirard Standard Luik | 40 |
| Wolke Janssens STVV Sint-Truiden | 40 |
| Ewoud Pletinckx OH Leuven | 40 |
| Abdoulaye Sissako STVV Sint-Truiden | 40 |
| Brandon Mechele Club Brugge | 40 |
| Davy Roef KAA Gent | 40 |
| Tobias Mohr Standard Luik | 40 |
Meer over 1A Jupiler Pro League
De hoogste league werd opgericht in 1895, 60 jaar na de oprichting van België. De Belgische competitie is een van de oudste voetbalcompetities in Europa, na de competities van Groot-Brittannië. Op het vasteland van Europa is het de oudste competitie.
In het verleden stond de competitie bekend onder andere namen: de "Coupe de Championnat", "Ere Afdeling", "Eerste Klasse", "Betaald voetbal 1A" en de huidige officiële naam sinds 2017 "Profvoetbal 1A". De reeks heeft slechts 2 sponsors gekend. De Franse autoconstructeur Peugeot en sinds seizoen 1998 Jupiler. Vandaar de huidige naam, de Jupiler Pro League.
De meest dominante clubs in deze reeks zijn Anderlecht en Club Brugge. Anderlecht is nog steeds recordhouder met 34 landstitels, Club Brugge volgt met 20 titels na het kampioenschap van seizoen 2025/2026. Iedere clash tussen deze 2 clubs is dan ook telkens een spektakel in België. Is het niet op het veld, dan wel ernaast.
Wat is de Jupiler Pro League?
De Jupiler Pro League is de hoogste Belgische voetbalcompetitie. Vanaf seizoen 2026/2027 keert de klassieke competitieformule terug: 18 clubs spelen één reguliere competitie van 34 speeldagen, zonder play-offs. Elke wedstrijd telt dus rechtstreeks mee in de strijd om de titel, de Europese tickets en het behoud.
Wanneer is de Jupiler Pro League gestart?
De Jupiler Pro League werd in 1895 gestart. Het format toen was heel anders. Zo werd het eerste seizoen, 1895-1896, met slechts 7 voetbalclubs gespeeld, waarvan er 4 uit Brussel kwamen.
Hoe is de Jupiler Pro League geëvolueerd in de loop der jaren?
Het openingsseizoen van de competitie, dat tot 1900 onder de naam de "Coupe de Championnat" bekend stond, bestond uit 7 voetbalclubs en werd in seizoen 1895-1896 gewonnen door FC Liégeois (bestaat nog altijd en speelt nu in de Belgische Eerste Nationale).
De eerste versie van de competitie had niet echt een systeem. Er waren 4 clubs uit Brussel. In seizoen 1898-1899 werd door de UBSSA een nieuwe reeks opgericht met clubs uit Oost- en West-Vlaanderen. De winnaar van deze reeks speelde apart van de originele reeks. De Vlaamse winnaar speelde dan met de winnaar van de originele reeks om de landstitel.
Hoeveel wedstrijden worden gespeeld in de Pro League?
Dit seizoen (2026/2027) worden er 306 wedstrijden in totaal gespeeld in profvoetbal 1A (de officiële naam van de Jupiler Pro League). Dat is een gevolg van de nieuwe competitieformule met 18 clubs die elkaar over 34 speeldagen twee keer treffen, zonder play-offs.
Hoe vaak update Voetbaluitslagen het Jupiler Pro League klassement?
Het klassement wordt om de 6 uur bijgewerkt. Dat komt neer op om middernacht 00:00, 's morgens om 06:00, op de middag om 12:00 en dan de laatste keer om 18:00.
Dus als je de standen in het klassement wil weten, moet je ongeveer 5 minuten na deze updates komen kijken naar de nieuwe stand van je favoriete club. De statistieken in de tabel worden dan trouwens ook mee aangepast.
Wat is de afkorting van de Jupiler Pro League?
De Jupiler Pro League wordt afgekort tot JPL of 1A. Vooral op social media worden deze termen gebruikt om snel een tag te plaatsen als het over de Jupiler Pro League gaat. #jpl of #1a.
Wat is de hoogste score ooit in de Jupiler Pro League?
De hoogste score ooit in de Jupiler Pro League werd neergezet in de wedstrijd tussen Standard Luik en KRC Genk op zondag 28 oktober 1979. Standard kon toen met 12-0 winnen van KRC Genk, dat toen nog als Winterslag bekend stond.
Wanneer begint de Jupiler Pro League dit seizoen?
Het seizoen 2026/2027 gaat van start op vrijdag 7 augustus 2026, met een affiche tussen titelverdediger Club Brugge en promovendus KV Kortrijk.
Wanneer eindigt de Jupiler Pro League?
De 34ste en laatste speeldag van de reguliere competitie wordt afgewerkt in het weekend van 21 mei 2027. Uiterlijk dan kennen we de nieuwe landskampioen, aangezien er dit seizoen geen play-offs meer aan te pas komen.
Hoe werkt de nieuwe competitieformule vanaf seizoen 2026/2027?
Vanaf dit seizoen keert de Jupiler Pro League terug naar een klassiek format: 18 clubs spelen elkaar twee keer (thuis en uit) over 34 speeldagen. Er zijn geen play-offs of play-downs meer. De nummers één tot en met vier van de eindstand plaatsen zich rechtstreeks voor Europees voetbal, terwijl de laatste twee clubs rechtstreeks degraderen naar de Challenger Pro League.
Welke teams uit de Jupiler Pro League spelen Europees?
De top 4 van de eindstand plaatst zich voor Europees voetbal. Welke ploeg exact welke Europese competitie speelt (Champions League, Europa League of Conference League), hangt af van de eindpositie en van eventuele bekerwinst.
Thuisvoordeel in het voetbal is het psychologisch voordeel dat een voetbalteam en zijn spelers hebben door op bekend terrein te spelen. Een bijkomend voordeel is dat de thuissupporters een actieve rol als 12de man kunnen spelen. Statistisch gezien wint de thuisploeg over het algemeen vaker dan de uitploeg.
Waarom spelen sommige teams soms een week of speeldag niet in de Jupiler Pro League?
In de Jupiler Pro League gebeurt het geregeld dat 1 of meerdere teams op een bepaalde speeldag niet spelen. De reden is simpel: als een club te veel wedstrijden na elkaar moet spelen, worden de spelers te moe om nog goed te presteren en stijgt de kans op blessures. Bovendien vindt de Pro League het belangrijk dat de Belgische teams goed voor de dag komen in Europese wedstrijden. Daarom worden een aantal wedstrijden in augustus en september bewust verplaatst voor clubs die actief zijn in de Europese voorrondes, zodat ze optimaal kunnen rusten en spelen.
Nieuws 1A Jupiler Pro League
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 5 |
SV Zulte Waregem
|
| 4 |
Club Brugge
|
| 4 |
Lommel SK
|
Gelijkspel reeks
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
KAA Gent
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Royal Antwerp FC
|
| 2 |
Beerschot
|
| 2 |
Cercle Brugge
|
| 2 |
RFC Luik
|
Ongeslagen reeks
| # | Team |
|---|---|
| 7 |
SV Zulte Waregem
|
| 4 |
Standard Luik
|
| 4 |
Club Brugge
|
| 4 |
Lommel SK
|
| 2 |
KAA Gent
|
| 2 |
KRC Genk
|


















