1A Jupiler Pro League
Klassement 2026 / 2027
Pro League
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
KAA Gent
|
22 | 8 | 7 | 0 | 1 | 15 | 4 | +11 | 2.4 | Tiago Filipe Alves Araújo 2 | Davy Roef 4 | 2,75 | 50% | 50% |
| 2 |
Club Brugge
|
21 | 8 | 7 | 1 | 0 | 19 | 4 | +15 | 2.9 | Hugo Vetlesen 4 | Yann Sommer 5 | 2,63 | 38% | 75% |
| 3 |
Sporting Charleroi
|
21 | 8 | 7 | 1 | 0 | 16 | 7 | +9 | 2.9 | Aurélien Scheidler 3 | Mohamed Koné 3 | 2,63 | 50% | 50% |
| 4 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
20 | 8 | 6 | 0 | 2 | 22 | 4 | +18 | 3.3 | Raul Alexander Florucz 4 | Kouakou Herve Koffi 5 | 2,50 | 38% | 63% |
| 5 |
RSC Anderlecht
|
16 | 8 | 5 | 2 | 1 | 9 | 6 | +3 | 1.9 | Tawfik Bentayeb 3 | Colin Coosemans 4 | 2,00 | 25% | 50% |
| 6 |
KVC Westerlo
|
13 | 8 | 4 | 3 | 1 | 20 | 17 | +3 | 4.6 | Norman Bassette 5 | Andreas Kristoffer Jungdal 2 | 1,63 | 63% | 88% |
| 7 |
KRC Genk
|
12 | 8 | 3 | 2 | 3 | 16 | 12 | +4 | 3.5 | Rafiu Durosinmi 6 | Lucca Kiaba Mounganga 3 | 1,50 | 50% | 75% |
| 8 |
SV Zulte Waregem
|
11 | 8 | 3 | 3 | 2 | 10 | 9 | +1 | 2.4 | Átrók István Zalán 3 | Louis Bostyn 3 | 1,38 | 25% | 50% |
| 9 |
Standard Luik
|
11 | 8 | 3 | 3 | 2 | 13 | 13 | 0 | 3.3 | Dennis Yerai Eckert Ayensa 4 | Matthieu Luka Epolo 2 | 1,38 | 63% | 63% |
| 10 |
Lommel SK
|
11 | 8 | 3 | 3 | 2 | 9 | 9 | 0 | 2.3 | Don-Angelo Christoffel Annum-Assamoah Kon 3 | Matthias Pieklak 3 | 1,38 | 25% | 38% |
| 11 |
SK Beveren
|
9 | 8 | 3 | 5 | 0 | 8 | 14 | -6 | 2.8 | Chris Lokesa 4 | Johannes Schenk 4 | 1,13 | 25% | 63% |
| 12 |
STVV Sint-Truiden
|
8 | 8 | 2 | 4 | 2 | 15 | 16 | -1 | 3.9 | Samed Baždar 5 | Leobrian Kokubo 1 | 1,00 | 50% | 63% |
| 13 |
Royal Antwerp FC
|
7 | 8 | 2 | 5 | 1 | 12 | 20 | -8 | 4 | Michael Frey 4 | Taishi Brandon Nozawa 1 | 0,88 | 63% | 75% |
| 14 |
KV Mechelen
|
6 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9 | 17 | -8 | 3.3 | Myron van Brederode 3 | Ignacio Mirás Blanco 1 | 0,75 | 38% | 50% |
| 15 |
OH Leuven
|
5 | 8 | 1 | 5 | 2 | 6 | 14 | -8 | 2.5 | Wouter George 2 | Dani van den Heuvel 1 | 0,63 | 50% | 50% |
| 16 |
RAAL La Louvière
|
4 | 8 | 1 | 6 | 1 | 8 | 18 | -10 | 3.3 | Mustapha Isah Ubandoma 5 | Marcos Hernán Peano 1 | 0,50 | 50% | 75% |
| 17 |
KV Kortrijk
|
3 | 8 | 1 | 7 | 0 | 2 | 18 | -16 | 2.5 | Jamie Roche 1 | Marko Ilić 1 | 0,38 | 13% | 63% |
| 18 |
Cercle Brugge
|
3 | 8 | 0 | 5 | 3 | 9 | 16 | -7 | 3.1 | Steve Ngoura 2 | Gaëtan Coucke 0 | 0,38 | 63% | 63% |
1A Jupiler Pro League Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen KAA Gent aan de top en Cercle Brugge aan de onderkant is 19 punten.
- • Het onderste team (Cercle Brugge) heeft 3 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen KAA Gent op de 1e en Club Brugge op de 2e plaats is 1 punten.
1A Jupiler Pro League Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: KAA Gent (4/4 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Sporting Charleroi (4/4 overwinningen, 100%)
- • Grootste thuisvoordeel: SK Beveren (+2.3 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: STVV Sint-Truiden (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 56% gescoord thuis, 44% uit (123 thuis, 95 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken 1A Jupiler Pro League 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 72 gespeelde wedstrijden in 1A Jupiler Pro League 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 35 (49%) |
| Gelijkspel | 13 (18%) |
| Uitploeg wint | 24 (33%) |
| Doelpunten thuisploegen | 123 (1,71 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 95 (1,32 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 69 | 96% | 4% |
| Over 1.5 | 57 | 79% | 21% |
| Over 2.5 | 44 | 61% | 39% |
| Over 3.5 | 25 | 35% | 65% |
| Over 4.5 | 13 | 18% | 82% |
| Over 5.5 | 7 | 10% | 90% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 97 (44%) |
| Doelpunten tweede helft | 121 (56%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 19 (26%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 12 (17%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 7 (10%) |
| Minuten per doelpunt | 29,7 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 - 0 | 7 | 9.7% |
| 1 - 0 | 6 | 8.3% |
| 0 - 1 | 6 | 8.3% |
| 2 - 0 | 5 | 6.9% |
| 2 - 1 | 5 | 6.9% |
| 4 - 0 | 4 | 5.6% |
| 1 - 1 | 4 | 5.6% |
| 0 - 2 | 4 | 5.6% |
| 0 - 3 | 4 | 5.6% |
| 2 - 2 | 3 | 4.2% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (72 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 19 | 26.4% |
| 2 | 13 | 18.1% |
| 1 | 12 | 16.7% |
| 4 | 12 | 16.7% |
| 5 | 6 | 8.3% |
| 6 | 5 | 6.9% |
| 0 | 3 | 4.2% |
| 7 | 1 | 1.4% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 9,66 |
| Thuisploeg | 5,25 |
| Uitploeg | 4,42 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 83% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 71% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 58% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 48% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 42% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 29% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 18% |
Gebaseerd op 65 van de 72 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,49 |
| Gele kaarten | 236 |
| Rode kaarten | 15 |
| Over 2.5 kaarten | 67% |
| Over 3.5 kaarten | 44% |
| Over 4.5 kaarten | 31% |
| Over 5.5 kaarten | 19% |
| Over 6.5 kaarten | 6% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 27,83 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 8,95 |
| Balbezit thuisploeg | 52% |
| Balbezit uitploeg | 48% |
| Fouten per wedstrijd | 21,43 |
| Buitenspel per wedstrijd | 3,51 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,65 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,30 |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Royale Union Saint-Gilloise
|
22 |
KVC Westerlo
|
20 |
Club Brugge
|
19 |
Sporting Charleroi
|
16 |
KRC Genk
|
16 |
KAA Gent
|
15 |
STVV Sint-Truiden
|
15 |
Standard Luik
|
13 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Royal Antwerp FC
|
20 |
KV Kortrijk
|
18 |
RAAL La Louvière
|
18 |
KV Mechelen
|
17 |
KVC Westerlo
|
17 |
STVV Sint-Truiden
|
16 |
Cercle Brugge
|
16 |
SK Beveren
|
14 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Club Brugge
|
5 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
5 |
RSC Anderlecht
|
4 |
KAA Gent
|
4 |
Sporting Charleroi
|
4 |
SV Zulte Waregem
|
3 |
KRC Genk
|
3 |
SK Beveren
|
3 |
| Team | Punten |
|---|---|
KAA Gent
|
2,75 |
Club Brugge
|
2,63 |
Sporting Charleroi
|
2,63 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
2,50 |
RSC Anderlecht
|
2,00 |
KVC Westerlo
|
1,63 |
KRC Genk
|
1,50 |
Standard Luik
|
1,38 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Standard Luik
|
63% |
Royal Antwerp FC
|
63% |
Cercle Brugge
|
63% |
KVC Westerlo
|
63% |
KAA Gent
|
50% |
Sporting Charleroi
|
50% |
KRC Genk
|
50% |
STVV Sint-Truiden
|
50% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
KVC Westerlo
|
88% |
Club Brugge
|
75% |
Royal Antwerp FC
|
75% |
KRC Genk
|
75% |
RAAL La Louvière
|
75% |
Standard Luik
|
63% |
STVV Sint-Truiden
|
63% |
KV Kortrijk
|
63% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
RAAL La Louvière
|
2,75 |
KV Kortrijk
|
2,38 |
Royal Antwerp FC
|
2,25 |
OH Leuven
|
2,25 |
RSC Anderlecht
|
2,13 |
STVV Sint-Truiden
|
2,00 |
SK Beveren
|
2,00 |
KRC Genk
|
1,88 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Club Brugge
|
8,00 |
RSC Anderlecht
|
6,86 |
Cercle Brugge
|
6,86 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
5,75 |
Sporting Charleroi
|
5,50 |
SK Beveren
|
5,25 |
Standard Luik
|
5,00 |
STVV Sint-Truiden
|
5,00 |
Spelers in cijfers 1A Jupiler Pro League 2026 / 2027
Aanvallend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Rafiu Durosinmi KRC Genk | 6 |
| 2 | Mustapha Isah Ubandoma RAAL La Louvière | 5 |
| 2 | Norman Bassette KVC Westerlo | 5 |
| 2 | Samed Baždar STVV Sint-Truiden | 5 |
| 5 | Chris Lokesa SK Beveren | 4 |
| 5 | Dennis Yerai Eckert Ayensa Standard Luik | 4 |
| 5 | Hugo Vetlesen Club Brugge | 4 |
| 5 | Michael Frey Royal Antwerp FC | 4 |
| 5 | Nicolo Tresoldi Club Brugge | 4 |
| 5 | Raul Alexander Florucz Royale Union Saint-Gilloise | 4 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 4 |
| 1 | Besfort Zeneli Royale Union Saint-Gilloise | 4 |
| 1 | Mateo Biondic Royale Union Saint-Gilloise | 4 |
| 1 | Ryan Dylan Merlen STVV Sint-Truiden | 4 |
| 5 | Cameron Congreve KVC Westerlo | 3 |
| 5 | Carlos Borges Club Brugge | 3 |
| 5 | Casper Nielsen Standard Luik | 3 |
| 5 | Christian Brüls SK Beveren | 3 |
| 5 | Ilias Sebaoui STVV Sint-Truiden | 3 |
| 5 | Isa Sakamoto KVC Westerlo | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ryan Dylan Merlen STVV Sint-Truiden | 7 |
| 2 | Besfort Zeneli Royale Union Saint-Gilloise | 6 |
| 2 | Mateo Biondic Royale Union Saint-Gilloise | 6 |
| 2 | Rafiu Durosinmi KRC Genk | 6 |
| 5 | Abid Adnane Standard Luik | 5 |
| 5 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 5 |
| 5 | Carlos Borges Club Brugge | 5 |
| 5 | Casper Nielsen Standard Luik | 5 |
| 5 | Dennis Yerai Eckert Ayensa Standard Luik | 5 |
| 5 | Ilias Sebaoui STVV Sint-Truiden | 5 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mustapha Isah Ubandoma RAAL La Louvière | 5 |
| 1 | Samed Baždar STVV Sint-Truiden | 5 |
| 3 | Norman Bassette KVC Westerlo | 4 |
| 3 | Rafiu Durosinmi KRC Genk | 4 |
| 3 | Raul Alexander Florucz Royale Union Saint-Gilloise | 4 |
| 6 | Abid Adnane Standard Luik | 3 |
| 6 | Anthony Lenin Valencia Bajaña Royal Antwerp FC | 3 |
| 6 | Chris Lokesa SK Beveren | 3 |
| 6 | Dennis Yerai Eckert Ayensa Standard Luik | 3 |
| 6 | Don-Angelo Christoffel Annum-Assamoah Kon Lommel SK | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Myron van Brederode KV Mechelen | 2 |
| 1 | Nicolo Tresoldi Club Brugge | 2 |
| 1 | Rafiu Durosinmi KRC Genk | 2 |
| 4 | Aurélien Scheidler Sporting Charleroi | 1 |
| 4 | Casper Nielsen Standard Luik | 1 |
| 4 | Chris Lokesa SK Beveren | 1 |
| 4 | Dennis Yerai Eckert Ayensa Standard Luik | 1 |
| 4 | Hugo Vetlesen Club Brugge | 1 |
| 4 | Krys-Anthony Madou Kouassi Cercle Brugge | 1 |
| 4 | Michael Frey Royal Antwerp FC | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abid Adnane Standard Luik | 1 |
| 1 | Aiham Ousou Sporting Charleroi | 1 |
| 1 | Bernard Nguene Standard Luik | 1 |
| 1 | Carlos Mejia Royal Antwerp FC | 1 |
| 1 | Chris Lokesa SK Beveren | 1 |
| 1 | Mamadou Diakhon Club Brugge | 1 |
| 1 | Mardochee Nzita Sporting Charleroi | 1 |
| 1 | Nicolo Tresoldi Club Brugge | 1 |
| 1 | Shina Ayodele KV Mechelen | 1 |
| 1 | Timothy Eyoma Lommel SK | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ilias Sebaoui STVV Sint-Truiden | 23 |
| 2 | Danylo Sikan RSC Anderlecht | 20 |
| 3 | Rafiu Durosinmi KRC Genk | 19 |
| 3 | Steve Ngoura Cercle Brugge | 19 |
| 5 | Goduine Koyalipou KV Kortrijk | 18 |
| 5 | Nicolo Tresoldi Club Brugge | 18 |
| 5 | Norman Bassette KVC Westerlo | 18 |
| 8 | Patrick Pflücke Sporting Charleroi | 16 |
| 8 | Samed Baždar STVV Sint-Truiden | 16 |
| 8 | Shandre Campbell KV Kortrijk | 16 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mustapha Isah Ubandoma RAAL La Louvière | 11 |
| 1 | Norman Bassette KVC Westerlo | 11 |
| 3 | Dennis Yerai Eckert Ayensa Standard Luik | 9 |
| 3 | Momodou Lamin Sonko KAA Gent | 9 |
| 3 | Rafiu Durosinmi KRC Genk | 9 |
| 3 | Steve Ngoura Cercle Brugge | 9 |
| 7 | Hugo Vetlesen Club Brugge | 8 |
| 7 | Michael Frey Royal Antwerp FC | 8 |
| 7 | Patrick Pflücke Sporting Charleroi | 8 |
| 10 | Abid Adnane Standard Luik | 7 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Tobias Hedl SV Zulte Waregem | 87,5% |
| 2 | Thibo Somers Royal Antwerp FC | 85,7% |
| 3 | Mustapha Isah Ubandoma RAAL La Louvière | 78,6% |
| 4 | Jearl Margaritha SK Beveren | 77,8% |
| 5 | Momodou Lamin Sonko KAA Gent | 75,0% |
| 5 | Relebohile Ratomo Royale Union Saint-Gilloise | 75,0% |
| 7 | Ali Maamar RSC Anderlecht | 71,4% |
| 7 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 71,4% |
| 7 | Chris Lokesa SK Beveren | 71,4% |
| 7 | Moise Elohim Kabore SK Beveren | 71,4% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Chris Lokesa SK Beveren | 57,1% |
| 2 | Átrók István Zalán SV Zulte Waregem | 42,9% |
| 3 | Relebohile Ratomo Royale Union Saint-Gilloise | 37,5% |
| 3 | Shunsuke Saito KVC Westerlo | 37,5% |
| 5 | Mustapha Isah Ubandoma RAAL La Louvière | 35,7% |
| 6 | Ryan Dylan Merlen STVV Sint-Truiden | 33,3% |
| 6 | Tawfik Bentayeb RSC Anderlecht | 33,3% |
| 8 | Rafiu Durosinmi KRC Genk | 31,6% |
| 9 | Samed Baždar STVV Sint-Truiden | 31,3% |
| 10 | Dennis Yerai Eckert Ayensa Standard Luik | 30,8% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Passing
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Gary Magnée Cercle Brugge | 25 |
| 2 | Besfort Zeneli Royale Union Saint-Gilloise | 19 |
| 2 | Christian Brüls SK Beveren | 19 |
| 2 | Hugo Vetlesen Club Brugge | 19 |
| 2 | Patrick Pflücke Sporting Charleroi | 19 |
| 6 | Cameron Congreve KVC Westerlo | 18 |
| 6 | Junya Ito KRC Genk | 18 |
| 6 | Siebe Schrijvers OH Leuven | 18 |
| 9 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 17 |
| 9 | Myron van Brederode KV Mechelen | 17 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Brandon Mechele Club Brugge | 629 |
| 2 | Han-Beom Lee Club Brugge | 606 |
| 3 | Léo Pétrot RSC Anderlecht | 597 |
| 4 | Josué Ndenge Kongolo KRC Genk | 583 |
| 5 | Visar Musliu STVV Sint-Truiden | 493 |
| 6 | Yassine Khalifi Sporting Charleroi | 487 |
| 7 | Siebe Van der Heyden KAA Gent | 482 |
| 8 | Hans Vanaken Club Brugge | 474 |
| 9 | Seiji Kimura KVC Westerlo | 460 |
| 10 | Freddie Potts Club Brugge | 445 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Han-Beom Lee Club Brugge | 94,8% |
| 2 | Josué Ndenge Kongolo KRC Genk | 93,9% |
| 3 | Dries Wouters Lommel SK | 93,9% |
| 4 | Cheick Keita Sporting Charleroi | 93,0% |
| 5 | Hans Vanaken Club Brugge | 92,0% |
| 6 | Brandon Mechele Club Brugge | 91,8% |
| 7 | Léo Pétrot RSC Anderlecht | 91,7% |
| 8 | Aiham Ousou Sporting Charleroi | 91,5% |
| 9 | Siebe Van der Heyden KAA Gent | 91,3% |
| 10 | Ibrahima Sory Bangoura KRC Genk | 91,2% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Verdedigend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Fredrik Hammar KV Mechelen | 34 |
| 2 | Massiré Sylla Royale Union Saint-Gilloise | 29 |
| 3 | Kamiel Van de Perre Royale Union Saint-Gilloise | 28 |
| 4 | Ibrahim Cheick Junior Fofana KVC Westerlo | 27 |
| 5 | Mardochee Nzita Sporting Charleroi | 25 |
| 5 | Óscar Gil Regaño OH Leuven | 25 |
| 7 | Brecht Dejaegere KV Kortrijk | 23 |
| 8 | Abdoulaye Sissako STVV Sint-Truiden | 22 |
| 8 | Enrique Lofolomo SV Zulte Waregem | 22 |
| 8 | Kevin Mac Allister Royale Union Saint-Gilloise | 22 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Joris Kayembe Ditu KRC Genk | 20 |
| 1 | Massiré Sylla Royale Union Saint-Gilloise | 20 |
| 1 | Roggerio Nyakossi OH Leuven | 20 |
| 4 | Valy Konaté Cercle Brugge | 19 |
| 5 | Christophe Janssens SK Beveren | 18 |
| 5 | Gary Magnée Cercle Brugge | 18 |
| 5 | Ibrahim Cheick Junior Fofana KVC Westerlo | 18 |
| 5 | Jason van Duiven Lommel SK | 18 |
| 9 | Alexis Trouillet Standard Luik | 17 |
| 9 | Yoni Gomis SK Beveren | 17 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Timothy Eyoma Lommel SK | 14 |
| 2 | Jason van Duiven Lommel SK | 13 |
| 3 | Salomon Patrick Amougou Nkoa RAAL La Louvière | 12 |
| 4 | Roggerio Nyakossi OH Leuven | 11 |
| 5 | Laurent Lemoine SV Zulte Waregem | 10 |
| 6 | Brandon Mechele Club Brugge | 9 |
| 6 | Cheick Keita Sporting Charleroi | 9 |
| 8 | Bryan Heynen KRC Genk | 8 |
| 8 | Harrison Murray-Campbell KV Kortrijk | 8 |
| 8 | Josué Ndenge Kongolo KRC Genk | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 83 |
| 2 | Massiré Sylla Royale Union Saint-Gilloise | 67 |
| 3 | Fredrik Hammar KV Mechelen | 61 |
| 4 | Elias Filet RAAL La Louvière | 60 |
| 5 | Kamiel Van de Perre Royale Union Saint-Gilloise | 59 |
| 6 | Óscar Gil Regaño OH Leuven | 54 |
| 7 | Abdoulaye Sissako STVV Sint-Truiden | 52 |
| 8 | Brandon Mechele Club Brugge | 51 |
| 9 | Brecht Dejaegere KV Kortrijk | 50 |
| 9 | Giulian Biancone RSC Anderlecht | 50 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Massiré Sylla Royale Union Saint-Gilloise | 77,9% |
| 2 | Brandon Mechele Club Brugge | 68,9% |
| 3 | Christian Burgess KAA Gent | 68,6% |
| 4 | Marley Aké SV Zulte Waregem | 68,3% |
| 5 | Luc Marijnissen KV Mechelen | 67,8% |
| 6 | Mike Eerdhuijzen KV Mechelen | 67,6% |
| 7 | Birger Verstraete OH Leuven | 66,7% |
| 7 | Shaquil Delos RAAL La Louvière | 66,7% |
| 7 | Zakaria El Ouahdi KRC Genk | 66,7% |
| 10 | Visar Musliu STVV Sint-Truiden | 66,1% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Lucas Schoofs Lommel SK | 23 |
| 2 | Fredrik Hammar KV Mechelen | 13 |
| 3 | Davis Opoku OH Leuven | 12 |
| 4 | Abdoulaye Sissako STVV Sint-Truiden | 11 |
| 4 | Ibrahima Sory Bangoura KRC Genk | 11 |
| 4 | Kamiel Van de Perre Royale Union Saint-Gilloise | 11 |
| 7 | Carlos Borges Club Brugge | 10 |
| 7 | Ilias Sebaoui STVV Sint-Truiden | 10 |
| 7 | Ismaila Coulibaly RAAL La Louvière | 10 |
| 7 | Jakob Napoleon Romsaas Sporting Charleroi | 10 |
Dribbels
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Stredair Appuah Lommel SK | 23 |
| 2 | Carlos Borges Club Brugge | 21 |
| 3 | Abid Adnane Standard Luik | 16 |
| 3 | Chris Lokesa SK Beveren | 16 |
| 5 | Abdoulaye Sissako STVV Sint-Truiden | 15 |
| 5 | William Balikwisha OH Leuven | 15 |
| 7 | Drahgo Gnatoa Dylan Ourega KVC Westerlo | 14 |
| 7 | Ilias Sebaoui STVV Sint-Truiden | 14 |
| 7 | Thierry Ambrose KV Kortrijk | 14 |
| 10 | Jearl Margaritha SK Beveren | 13 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdoulaye Sissako STVV Sint-Truiden | 71,4% |
| 2 | Joris Kayembe Ditu KRC Genk | 69,2% |
| 3 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 64,7% |
| 4 | Carlos Borges Club Brugge | 63,6% |
| 5 | Shaquil Delos RAAL La Louvière | 61,5% |
| 6 | Stredair Appuah Lommel SK | 60,5% |
| 7 | William Balikwisha OH Leuven | 57,7% |
| 8 | Lukas Ambros RSC Anderlecht | 57,1% |
| 8 | Myron van Brederode KV Mechelen | 57,1% |
| 10 | Cedric Jan Van Meirvenne KV Mechelen | 56,3% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Doelman
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Kouakou Herve Koffi Royale Union Saint-Gilloise | 5 |
| 1 | Yann Sommer Club Brugge | 5 |
| 3 | Colin Coosemans RSC Anderlecht | 4 |
| 3 | Davy Roef KAA Gent | 4 |
| 3 | Johannes Schenk SK Beveren | 4 |
| 6 | Louis Bostyn SV Zulte Waregem | 3 |
| 6 | Lucca Kiaba Mounganga KRC Genk | 3 |
| 6 | Matthias Pieklak Lommel SK | 3 |
| 6 | Mohamed Koné Sporting Charleroi | 3 |
| 10 | Andreas Kristoffer Jungdal KVC Westerlo | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Taishi Brandon Nozawa Royal Antwerp FC | 31 |
| 2 | Leobrian Kokubo STVV Sint-Truiden | 28 |
| 2 | Matthias Pieklak Lommel SK | 28 |
| 4 | Johannes Schenk SK Beveren | 27 |
| 5 | Andreas Kristoffer Jungdal KVC Westerlo | 24 |
| 6 | Colin Coosemans RSC Anderlecht | 23 |
| 6 | Ignacio Mirás Blanco KV Mechelen | 23 |
| 6 | Marcos Hernán Peano RAAL La Louvière | 23 |
| 6 | Yann Sommer Club Brugge | 23 |
| 10 | Davy Roef KAA Gent | 22 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Yann Sommer Club Brugge | 85,2% |
| 2 | Davy Roef KAA Gent | 84,6% |
| 3 | Louis Bostyn SV Zulte Waregem | 80,8% |
| 4 | Colin Coosemans RSC Anderlecht | 79,3% |
| 5 | Matthias Pieklak Lommel SK | 75,7% |
| 6 | Mohamed Koné Sporting Charleroi | 72,0% |
| 7 | Johannes Schenk SK Beveren | 67,5% |
| 8 | Leobrian Kokubo STVV Sint-Truiden | 63,6% |
| 9 | Lucca Kiaba Mounganga KRC Genk | 62,5% |
| 10 | Dani van den Heuvel OH Leuven | 61,8% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Discipline
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Freddie Potts Club Brugge | 4 |
| 1 | Fredrik Hammar KV Mechelen | 4 |
| 1 | Kevin Mac Allister Royale Union Saint-Gilloise | 4 |
| 1 | Marco Kana RSC Anderlecht | 4 |
| 1 | Nelson Ishiwatari STVV Sint-Truiden | 4 |
| 6 | Christophe Janssens SK Beveren | 3 |
| 6 | Giulian Biancone RSC Anderlecht | 3 |
| 6 | Jearl Margaritha SK Beveren | 3 |
| 6 | Siebe Van der Heyden KAA Gent | 3 |
| 6 | Sieben Dewaele SK Beveren | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdoul Karim Traoré OH Leuven | 1 |
| 1 | Bahmed Deuff Royal Antwerp FC | 1 |
| 1 | Carlos Borges Club Brugge | 1 |
| 1 | Johannes Schenk SK Beveren | 1 |
| 1 | Louis Patris Royale Union Saint-Gilloise | 1 |
| 1 | Malick Mbaye SV Zulte Waregem | 1 |
| 1 | Marcos Hernán Peano RAAL La Louvière | 1 |
| 1 | Mauricio Leonel Benítez Royal Antwerp FC | 1 |
| 1 | Rok Štorman KV Kortrijk | 1 |
| 1 | Rudy Kohon KV Kortrijk | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Freddie Potts Club Brugge | 4 |
| 1 | Fredrik Hammar KV Mechelen | 4 |
| 1 | Kevin Mac Allister Royale Union Saint-Gilloise | 4 |
| 1 | Marco Kana RSC Anderlecht | 4 |
| 1 | Nelson Ishiwatari STVV Sint-Truiden | 4 |
| 1 | Yllan Okou RAAL La Louvière | 4 |
| 7 | Bahmed Deuff Royal Antwerp FC | 3 |
| 7 | Christophe Janssens SK Beveren | 3 |
| 7 | Giulian Biancone RSC Anderlecht | 3 |
| 7 | Jearl Margaritha SK Beveren | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 23 |
| 2 | Norman Bassette KVC Westerlo | 21 |
| 3 | Fredrik Hammar KV Mechelen | 18 |
| 4 | Ibrahim Cheick Junior Fofana KVC Westerlo | 17 |
| 5 | Brecht Dejaegere KV Kortrijk | 15 |
| 5 | Rafiu Durosinmi KRC Genk | 15 |
| 7 | Ali Maamar RSC Anderlecht | 14 |
| 8 | Geoffrey Kondo Cercle Brugge | 13 |
| 8 | Ibrahima Sory Bangoura KRC Genk | 13 |
| 8 | Laurent Lemoine SV Zulte Waregem | 13 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 27 |
| 2 | Óscar Gil Regaño OH Leuven | 20 |
| 3 | Brecht Dejaegere KV Kortrijk | 18 |
| 4 | Drahgo Gnatoa Dylan Ourega KVC Westerlo | 15 |
| 4 | Ilias Sebaoui STVV Sint-Truiden | 15 |
| 4 | Mamadou Diakhon Club Brugge | 15 |
| 4 | Marley Aké SV Zulte Waregem | 15 |
| 8 | Freddy Situmona Mbemba Sporting Charleroi | 14 |
| 8 | Massiré Sylla Royale Union Saint-Gilloise | 14 |
| 8 | Yassine Khalifi Sporting Charleroi | 14 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mustapha Isah Ubandoma RAAL La Louvière | 10 |
| 2 | Goduine Koyalipou KV Kortrijk | 8 |
| 3 | Ousseynou Niang SV Zulte Waregem | 7 |
| 3 | Steve Ngoura Cercle Brugge | 7 |
| 5 | Chris Lokesa SK Beveren | 6 |
| 5 | Junya Ito KRC Genk | 6 |
| 7 | Benito Raman KV Mechelen | 5 |
| 8 | Don-Angelo Christoffel Annum-Assamoah Kon Lommel SK | 4 |
| 8 | Frederic Soelle Soelle STVV Sint-Truiden | 4 |
| 8 | Marlon Fossey Standard Luik | 4 |
Speeltijd
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ali Maamar RSC Anderlecht | 720 |
| 1 | Andreas Kristoffer Jungdal KVC Westerlo | 720 |
| 1 | Brandon Mechele Club Brugge | 720 |
| 1 | Colin Coosemans RSC Anderlecht | 720 |
| 1 | Davy Roef KAA Gent | 720 |
| 1 | Gaëtan Coucke Cercle Brugge | 720 |
| 1 | Geoffrey Kondo Cercle Brugge | 720 |
| 1 | Ignacio Mirás Blanco KV Mechelen | 720 |
| 1 | Jakob Kiilerich Rask SV Zulte Waregem | 720 |
| 1 | Jason van Duiven Lommel SK | 720 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Aaron Banind Bibout KRC Genk | 8 |
| 1 | Abdoulaye Sissako STVV Sint-Truiden | 8 |
| 1 | Abid Adnane Standard Luik | 8 |
| 1 | Alexis Trouillet Standard Luik | 8 |
| 1 | Ali Maamar RSC Anderlecht | 8 |
| 1 | Amando Lapage KVC Westerlo | 8 |
| 1 | Amine Boukamir Sporting Charleroi | 8 |
| 1 | Andreas Kristoffer Jungdal KVC Westerlo | 8 |
| 1 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 8 |
| 1 | Bernard Nguene Standard Luik | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdoulaye Sissako STVV Sint-Truiden | 8 |
| 1 | Abid Adnane Standard Luik | 8 |
| 1 | Alexis Trouillet Standard Luik | 8 |
| 1 | Ali Maamar RSC Anderlecht | 8 |
| 1 | Amine Boukamir Sporting Charleroi | 8 |
| 1 | Andreas Kristoffer Jungdal KVC Westerlo | 8 |
| 1 | Anosike Ementa SV Zulte Waregem | 8 |
| 1 | Besfort Zeneli Royale Union Saint-Gilloise | 8 |
| 1 | Brandon Mechele Club Brugge | 8 |
| 1 | Brecht Dejaegere KV Kortrijk | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Brandon Mechele Club Brugge | 7,83 |
| 2 | Abid Adnane Standard Luik | 7,79 |
| 3 | Carlos Borges Club Brugge | 7,73 |
| 3 | Massiré Sylla Royale Union Saint-Gilloise | 7,73 |
| 5 | Hans Vanaken Club Brugge | 7,63 |
| 6 | Josué Ndenge Kongolo KRC Genk | 7,59 |
| 7 | Giulian Biancone RSC Anderlecht | 7,58 |
| 8 | Cheick Keita Sporting Charleroi | 7,56 |
| 9 | Kevin Mac Allister Royale Union Saint-Gilloise | 7,55 |
| 10 | Han-Beom Lee Club Brugge | 7,54 |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Meer over 1A Jupiler Pro League
De hoogste league werd opgericht in 1895, 60 jaar na de oprichting van België. De Belgische competitie is een van de oudste voetbalcompetities in Europa, na de competities van Groot-Brittannië. Op het vasteland van Europa is het de oudste competitie.
In het verleden stond de competitie bekend onder andere namen: de "Coupe de Championnat", "Ere Afdeling", "Eerste Klasse", "Betaald voetbal 1A" en de huidige officiële naam sinds 2017 "Profvoetbal 1A". De reeks heeft slechts 2 sponsors gekend. De Franse autoconstructeur Peugeot en sinds seizoen 1998 Jupiler. Vandaar de huidige naam, de Jupiler Pro League.
De meest dominante clubs in deze reeks zijn Anderlecht en Club Brugge. Anderlecht is nog steeds recordhouder met 34 landstitels, Club Brugge volgt met 20 titels na het kampioenschap van seizoen 2025/2026. Iedere clash tussen deze 2 clubs is dan ook telkens een spektakel in België. Is het niet op het veld, dan wel ernaast.
Wat is de Jupiler Pro League?
De Jupiler Pro League is de hoogste Belgische voetbalcompetitie. Vanaf seizoen 2026/2027 keert de klassieke competitieformule terug: 18 clubs spelen één reguliere competitie van 34 speeldagen, zonder play-offs. Elke wedstrijd telt dus rechtstreeks mee in de strijd om de titel, de Europese tickets en het behoud.
Wanneer is de Jupiler Pro League gestart?
De Jupiler Pro League werd in 1895 gestart. Het format toen was heel anders. Zo werd het eerste seizoen, 1895-1896, met slechts 7 voetbalclubs gespeeld, waarvan er 4 uit Brussel kwamen.
Hoe is de Jupiler Pro League geëvolueerd in de loop der jaren?
Het openingsseizoen van de competitie, dat tot 1900 onder de naam de "Coupe de Championnat" bekend stond, bestond uit 7 voetbalclubs en werd in seizoen 1895-1896 gewonnen door FC Liégeois (bestaat nog altijd en speelt nu in de Belgische Eerste Nationale).
De eerste versie van de competitie had niet echt een systeem. Er waren 4 clubs uit Brussel. In seizoen 1898-1899 werd door de UBSSA een nieuwe reeks opgericht met clubs uit Oost- en West-Vlaanderen. De winnaar van deze reeks speelde apart van de originele reeks. De Vlaamse winnaar speelde dan met de winnaar van de originele reeks om de landstitel.
Hoeveel wedstrijden worden gespeeld in de Pro League?
Dit seizoen (2026/2027) worden er 306 wedstrijden in totaal gespeeld in profvoetbal 1A (de officiële naam van de Jupiler Pro League). Dat is een gevolg van de nieuwe competitieformule met 18 clubs die elkaar over 34 speeldagen twee keer treffen, zonder play-offs.
Hoe vaak update Voetbaluitslagen het Jupiler Pro League klassement?
Het klassement wordt om de 6 uur bijgewerkt. Dat komt neer op om middernacht 00:00, 's morgens om 06:00, op de middag om 12:00 en dan de laatste keer om 18:00.
Dus als je de standen in het klassement wil weten, moet je ongeveer 5 minuten na deze updates komen kijken naar de nieuwe stand van je favoriete club. De statistieken in de tabel worden dan trouwens ook mee aangepast.
Wat is de afkorting van de Jupiler Pro League?
De Jupiler Pro League wordt afgekort tot JPL of 1A. Vooral op social media worden deze termen gebruikt om snel een tag te plaatsen als het over de Jupiler Pro League gaat. #jpl of #1a.
Wat is de hoogste score ooit in de Jupiler Pro League?
De hoogste score ooit in de Jupiler Pro League werd neergezet in de wedstrijd tussen Standard Luik en KRC Genk op zondag 28 oktober 1979. Standard kon toen met 12-0 winnen van KRC Genk, dat toen nog als Winterslag bekend stond.
Wanneer begint de Jupiler Pro League dit seizoen?
Het seizoen 2026/2027 gaat van start op vrijdag 7 augustus 2026, met een affiche tussen titelverdediger Club Brugge en promovendus KV Kortrijk.
Wanneer eindigt de Jupiler Pro League?
De 34ste en laatste speeldag van de reguliere competitie wordt afgewerkt in het weekend van 21 mei 2027. Uiterlijk dan kennen we de nieuwe landskampioen, aangezien er dit seizoen geen play-offs meer aan te pas komen.
Hoe werkt de nieuwe competitieformule vanaf seizoen 2026/2027?
Vanaf dit seizoen keert de Jupiler Pro League terug naar een klassiek format: 18 clubs spelen elkaar twee keer (thuis en uit) over 34 speeldagen. Er zijn geen play-offs of play-downs meer. De nummers één tot en met vier van de eindstand plaatsen zich rechtstreeks voor Europees voetbal, terwijl de laatste twee clubs rechtstreeks degraderen naar de Challenger Pro League.
Welke teams uit de Jupiler Pro League spelen Europees?
De top 4 van de eindstand plaatst zich voor Europees voetbal. Welke ploeg exact welke Europese competitie speelt (Champions League, Europa League of Conference League), hangt af van de eindpositie en van eventuele bekerwinst.
Thuisvoordeel in het voetbal is het psychologisch voordeel dat een voetbalteam en zijn spelers hebben door op bekend terrein te spelen. Een bijkomend voordeel is dat de thuissupporters een actieve rol als 12de man kunnen spelen. Statistisch gezien wint de thuisploeg over het algemeen vaker dan de uitploeg.
Waarom spelen sommige teams soms een week of speeldag niet in de Jupiler Pro League?
In de Jupiler Pro League gebeurt het geregeld dat 1 of meerdere teams op een bepaalde speeldag niet spelen. De reden is simpel: als een club te veel wedstrijden na elkaar moet spelen, worden de spelers te moe om nog goed te presteren en stijgt de kans op blessures. Bovendien vindt de Pro League het belangrijk dat de Belgische teams goed voor de dag komen in Europese wedstrijden. Daarom worden een aantal wedstrijden in augustus en september bewust verplaatst voor clubs die actief zijn in de Europese voorrondes, zodat ze optimaal kunnen rusten en spelen.
Nieuws 1A Jupiler Pro League
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 5 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
| 4 |
Club Brugge
|
| 3 |
RSC Anderlecht
|
| 3 |
KVC Westerlo
|
| 2 |
KAA Gent
|
| 2 |
Sporting Charleroi
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Royal Antwerp FC
|
| 3 |
SV Zulte Waregem
|
| 2 |
RAAL La Louvière
|
| 2 |
Cercle Brugge
|
| 2 |
SK Beveren
|
| 2 |
STVV Sint-Truiden
|
| 2 |
Standard Luik
|
Ongeslagen reeks
| # | Team |
|---|---|
| 8 |
KAA Gent
|
| 7 |
Royale Union Saint-Gilloise
|
| 5 |
RSC Anderlecht
|
| 4 |
Club Brugge
|
| 4 |
KVC Westerlo
|
| 2 |
Lommel SK
|
| 2 |
Sporting Charleroi
|
| 2 |
OH Leuven
|

















