1B Challenger Pro League
Klassement 2026 / 2027
Second Division
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Beerschot
|
18 | 7 | 6 | 1 | 0 | 18 | 6 | +12 | 3.4 | Jelle Vossen 2 | William Popp 5 | 2,57 | 43% | 57% |
| 2 |
FCV Dender EH
|
18 | 7 | 6 | 1 | 0 | 11 | 2 | +9 | 1.9 | Malcolm Viltard 2 | Julien Devriendt 5 | 2,57 | 14% | 29% |
| 3 |
KAS Eupen
|
15 | 6 | 5 | 1 | 0 | 13 | 5 | +8 | 3 | Ba-Muaka Simakala 2 | Antoine Lejoly 4 | 2,50 | 67% | 67% |
| 4 |
Francs Borains
|
12 | 6 | 4 | 2 | 0 | 9 | 7 | +2 | 2.7 | Maxime Bastian 4 | Victor Swinnen 3 | 2,00 | 33% | 67% |
| 5 |
Sporting Hasselt
|
12 | 7 | 4 | 3 | 0 | 8 | 10 | -2 | 2.6 | Siebe Van Keymolen 2 | — | 1,71 | 29% | 43% |
| 6 |
Excelsior Virton
|
10 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 6 | +5 | 2.8 | Abdelsamad Hachem 3 | Celestin De Schrevel 4 | 1,67 | 33% | 50% |
| 7 |
Lokeren-Temse
|
10 | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 11 | +2 | 4 | Sam Van Aerschot 2 | Simon Vervacke 3 | 1,67 | 67% | 67% |
| 8 |
Lierse Kempenzonen
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 8 | -1 | 2.5 | Kyan Himpe 1 | Jarno De Smet 3 | 1,33 | 50% | 67% |
| 9 |
Club NXT
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 11 | 13 | -2 | 4 | Milan Robberechts 4 | Argus Vanden Driessche 3 | 1,33 | 67% | 83% |
| 10 |
KAA Gent II
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 11 | -2 | 3.3 | Ruslan Vydysh 2 | Kjell Peersman 2 | 1,33 | 50% | 67% |
| 11 |
Jong Genk
|
7 | 7 | 2 | 4 | 1 | 12 | 15 | -3 | 3.9 | Myeong-Jun Kim 1 | Emile Doucouré 3 | 1,00 | 57% | 86% |
| 12 |
Patro Eisden Maasmechelen
|
6 | 7 | 2 | 5 | 0 | 8 | 12 | -4 | 2.9 | Radja Nainggolan 1 | Jordi Belin 5 | 0,86 | 71% | 71% |
| 13 |
RFC Luik
|
5 | 7 | 1 | 4 | 2 | 11 | 18 | -7 | 4.1 | Kays Ruiz-Atil 2 | Alexis André 3 | 0,71 | 86% | 86% |
| 14 |
RFC Seraing
|
2 | 7 | 0 | 5 | 2 | 8 | 15 | -7 | 3.3 | Amine Messoussa 3 | Nick Gillekens 4 | 0,29 | 71% | 57% |
| 15 |
RSCA Futures
|
1 | 7 | 0 | 6 | 1 | 7 | 17 | -10 | 3.4 | Enzo Sternal 2 | Timon Vanhoutte 2 | 0,14 | 57% | 57% |
1B Challenger Pro League Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Beerschot aan de top en RSCA Futures aan de onderkant is 17 punten.
- • Verschil tussen Beerschot op de 1e en FCV Dender EH op de 2e plaats is 0 punten.
1B Challenger Pro League Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Beerschot (4/4 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: KAS Eupen (3/4 overwinningen, 75%)
- • Grootste thuisvoordeel: Lierse Kempenzonen (+2 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Francs Borains (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 57% gescoord thuis, 43% uit (89 thuis, 67 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken 1B Challenger Pro League 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 49 gespeelde wedstrijden in 1B Challenger Pro League 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 23 (47%) |
| Gelijkspel | 7 (14%) |
| Uitploeg wint | 19 (39%) |
| Doelpunten thuisploegen | 89 (1,82 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 67 (1,37 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 48 | 98% | 2% |
| Over 1.5 | 38 | 78% | 22% |
| Over 2.5 | 31 | 63% | 37% |
| Over 3.5 | 17 | 35% | 65% |
| Over 4.5 | 11 | 22% | 78% |
| Over 5.5 | 6 | 12% | 88% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 66 (42%) |
| Doelpunten tweede helft | 90 (58%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 13 (27%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 16 (33%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 7 (14%) |
| Minuten per doelpunt | 28,3 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 0 - 1 | 7 | 14.3% |
| 3 - 0 | 6 | 12.2% |
| 1 - 2 | 5 | 10.2% |
| 3 - 2 | 3 | 6.1% |
| 2 - 1 | 3 | 6.1% |
| 2 - 2 | 3 | 6.1% |
| 1 - 0 | 3 | 6.1% |
| 0 - 2 | 3 | 6.1% |
| 3 - 1 | 2 | 4.1% |
| 2 - 0 | 2 | 4.1% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (49 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 14 | 28.6% |
| 1 | 10 | 20.4% |
| 2 | 7 | 14.3% |
| 4 | 6 | 12.2% |
| 5 | 5 | 10.2% |
| 6 | 3 | 6.1% |
| 8 | 2 | 4.1% |
| 7 | 1 | 2% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 10,37 |
| Thuisploeg | 5,34 |
| Uitploeg | 5,02 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 93% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 78% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 63% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 49% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 41% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 34% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 24% |
Gebaseerd op 41 van de 49 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,37 |
| Gele kaarten | 199 |
| Rode kaarten | 15 |
| Over 2.5 kaarten | 76% |
| Over 3.5 kaarten | 61% |
| Over 4.5 kaarten | 41% |
| Over 5.5 kaarten | 33% |
| Over 6.5 kaarten | 20% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 27,32 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 9,66 |
| Balbezit thuisploeg | 50% |
| Balbezit uitploeg | 50% |
| Fouten per wedstrijd | 26,88 |
| Buitenspel per wedstrijd | 4,05 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,77 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,72 |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Beerschot
|
18 |
KAS Eupen
|
13 |
Lokeren-Temse
|
13 |
Jong Genk
|
12 |
Excelsior Virton
|
11 |
RFC Luik
|
11 |
FCV Dender EH
|
11 |
Club NXT
|
11 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
RFC Luik
|
18 |
RSCA Futures
|
17 |
RFC Seraing
|
15 |
Jong Genk
|
15 |
Club NXT
|
13 |
Patro Eisden Maasmechelen
|
12 |
Lokeren-Temse
|
11 |
KAA Gent II
|
11 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
FCV Dender EH
|
5 |
Excelsior Virton
|
3 |
Beerschot
|
3 |
KAS Eupen
|
2 |
Francs Borains
|
2 |
Lierse Kempenzonen
|
2 |
Sporting Hasselt
|
2 |
RFC Luik
|
1 |
| Team | Punten |
|---|---|
Beerschot
|
2,57 |
FCV Dender EH
|
2,57 |
KAS Eupen
|
2,50 |
Francs Borains
|
2,00 |
Sporting Hasselt
|
1,71 |
Excelsior Virton
|
1,67 |
Lokeren-Temse
|
1,67 |
Lierse Kempenzonen
|
1,33 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
RFC Luik
|
86% |
Patro Eisden Maasmechelen
|
71% |
RFC Seraing
|
71% |
KAS Eupen
|
67% |
Club NXT
|
67% |
Lokeren-Temse
|
67% |
Jong Genk
|
57% |
RSCA Futures
|
57% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
RFC Luik
|
86% |
Jong Genk
|
86% |
Club NXT
|
83% |
Patro Eisden Maasmechelen
|
71% |
KAS Eupen
|
67% |
Francs Borains
|
67% |
Lierse Kempenzonen
|
67% |
Lokeren-Temse
|
67% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Patro Eisden Maasmechelen
|
2,86 |
RSCA Futures
|
2,86 |
KAS Eupen
|
2,83 |
Sporting Hasselt
|
2,57 |
Francs Borains
|
2,33 |
Club NXT
|
2,33 |
RFC Seraing
|
2,29 |
Jong Genk
|
2,29 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Francs Borains
|
6,83 |
Beerschot
|
6,40 |
Lokeren-Temse
|
6,40 |
KAS Eupen
|
6,00 |
RFC Luik
|
6,00 |
Jong Genk
|
6,00 |
FCV Dender EH
|
5,83 |
RSCA Futures
|
5,43 |
Spelers in cijfers 1B Challenger Pro League 2026 / 2027
Aanvallend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 4 |
| 1 | Milan Robberechts Club NXT | 4 |
| 3 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 3 |
| 3 | Amine Messoussa RFC Seraing | 3 |
| 5 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 2 |
| 5 | D'Margio Wright-Phillips Beerschot | 2 |
| 5 | Enzo Sternal RSCA Futures | 2 |
| 5 | Jelle Vossen Beerschot | 2 |
| 5 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 2 |
| 5 | Krzysztof Koton FCV Dender EH | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Dieumerci Ndongala Francs Borains | 3 |
| 1 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 3 |
| 1 | Matias Lloci Lokeren-Temse | 3 |
| 1 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 3 |
| 1 | Toshio Lake Beerschot | 3 |
| 6 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 2 |
| 6 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 2 |
| 6 | Enzo Sternal RSCA Futures | 2 |
| 6 | Genki Haraguchi Beerschot | 2 |
| 6 | Isaac Nuhu KAS Eupen | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 5 |
| 1 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 5 |
| 1 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 5 |
| 4 | Amine Messoussa RFC Seraing | 4 |
| 4 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 4 |
| 4 | Enzo Sternal RSCA Futures | 4 |
| 4 | Krzysztof Koton FCV Dender EH | 4 |
| 4 | Matias Lloci Lokeren-Temse | 4 |
| 4 | Maxime Bastian Francs Borains | 4 |
| 4 | Milan Robberechts Club NXT | 4 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 4 |
| 1 | Milan Robberechts Club NXT | 4 |
| 3 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 2 |
| 3 | Amine Messoussa RFC Seraing | 2 |
| 3 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 2 |
| 3 | D'Margio Wright-Phillips Beerschot | 2 |
| 3 | Enzo Sternal RSCA Futures | 2 |
| 3 | Jelle Vossen Beerschot | 2 |
| 3 | Krzysztof Koton FCV Dender EH | 2 |
| 3 | Livio Milts Sporting Hasselt | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 1 |
| 1 | Alexandre Stanic Lierse Kempenzonen | 1 |
| 1 | Amine Messoussa RFC Seraing | 1 |
| 1 | August De Wannemacker Jong Genk | 1 |
| 1 | Brian Plat Beerschot | 1 |
| 1 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 1 |
| 1 | Malcolm Viltard FCV Dender EH | 1 |
| 1 | Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| 1 | Ruslan Vydysh KAA Gent II | 1 |
| 1 | Simon Paulet RFC Luik | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 21 |
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 21 |
| 3 | Enzo Sternal RSCA Futures | 18 |
| 3 | Livio Milts Sporting Hasselt | 18 |
| 5 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 17 |
| 6 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 16 |
| 6 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 16 |
| 6 | Raymond Asante Francs Borains | 16 |
| 9 | Malcolm Viltard FCV Dender EH | 15 |
| 10 | Medhi Bounou Sporting Hasselt | 14 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 9 |
| 1 | Milan Robberechts Club NXT | 9 |
| 3 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 8 |
| 3 | Livio Milts Sporting Hasselt | 8 |
| 3 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 8 |
| 3 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 8 |
| 7 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 7 |
| 7 | Raymond Asante Francs Borains | 7 |
| 9 | Malcolm Viltard FCV Dender EH | 6 |
| 9 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 6 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Anas Namri RFC Seraing | 66,7% |
| 2 | Milan Robberechts Club NXT | 64,3% |
| 3 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 57,1% |
| 4 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 54,5% |
| 5 | Brian Plat Beerschot | 50,0% |
| 5 | Jelle Vossen Beerschot | 50,0% |
| 5 | Jordi Palacios Navarro Lokeren-Temse | 50,0% |
| 5 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 50,0% |
| 5 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 50,0% |
| 5 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 50,0% |
Vanaf 252 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jelle Vossen Beerschot | 33,3% |
| 1 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 33,3% |
| 1 | Ruslan Vydysh KAA Gent II | 33,3% |
| 4 | Milan Robberechts Club NXT | 28,6% |
| 5 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 25,0% |
| 6 | D'Margio Wright-Phillips Beerschot | 22,2% |
| 7 | Maxime Bastian Francs Borains | 19,0% |
| 8 | Krzysztof Koton FCV Dender EH | 16,7% |
| 8 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 16,7% |
| 10 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 14,3% |
Vanaf 252 gespeelde minuten
Passing
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Krzysztof Koton FCV Dender EH | 17 |
| 2 | Medhi Bounou Sporting Hasselt | 14 |
| 3 | Dieumerci Ndongala Francs Borains | 13 |
| 3 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 13 |
| 5 | Stef Peeters Patro Eisden Maasmechelen | 12 |
| 6 | Isaac Nuhu KAS Eupen | 11 |
| 6 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 11 |
| 8 | Anas Namri RFC Seraing | 10 |
| 8 | Benoit Bruggeman RFC Luik | 10 |
| 8 | Enzo Sternal RSCA Futures | 10 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Denis Odoi Club NXT | 551 |
| 2 | Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt | 503 |
| 3 | Andres Labie Sporting Hasselt | 455 |
| 4 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 383 |
| 5 | Bas Van den Eynden Beerschot | 380 |
| 6 | Nunzio Engwanda-Ongena RSCA Futures | 364 |
| 7 | Ludovick Wola-Wetshay RSCA Futures | 363 |
| 8 | Oleksandr Soroka KAA Gent II | 359 |
| 9 | Genki Haraguchi Beerschot | 297 |
| 10 | Rune Paeshuyse KAS Eupen | 283 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Oleksandr Soroka KAA Gent II | 94,0% |
| 2 | Andreas Spegelaere Lokeren-Temse | 93,7% |
| 3 | Nunzio Engwanda-Ongena RSCA Futures | 93,3% |
| 4 | Andres Labie Sporting Hasselt | 93,2% |
| 5 | Rune Paeshuyse KAS Eupen | 93,1% |
| 6 | Denis Odoi Club NXT | 93,1% |
| 7 | Ludovick Wola-Wetshay RSCA Futures | 92,6% |
| 8 | Pierre-Yves Ngawa RFC Luik | 92,0% |
| 9 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 91,8% |
| 10 | Samuel Gomez Van Hoogen Club NXT | 91,2% |
Vanaf 252 gespeelde minuten
Verdedigend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Livio Milts Sporting Hasselt | 22 |
| 2 | Aliou Dembélé Excelsior Virton | 17 |
| 2 | Malcolm Viltard FCV Dender EH | 17 |
| 2 | Maxime Bastian Francs Borains | 17 |
| 2 | Steeven Assengue Excelsior Virton | 17 |
| 6 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 16 |
| 7 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 14 |
| 7 | Nathan Rodes FCV Dender EH | 14 |
| 9 | Andres Labie Sporting Hasselt | 13 |
| 9 | Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen | 13 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jason Dalle Molle Francs Borains | 14 |
| 2 | Mathias Francotte Francs Borains | 13 |
| 3 | Allan Tchaptchet Excelsior Virton | 11 |
| 3 | Andres Labie Sporting Hasselt | 11 |
| 3 | Reno Wilmots RFC Luik | 11 |
| 6 | Eric N'jo RFC Luik | 10 |
| 6 | Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT | 10 |
| 8 | Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen | 9 |
| 8 | Hugo Lambotte Excelsior Virton | 9 |
| 8 | Jonathan D'Ostillio RFC Luik | 9 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 8 |
| 2 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 6 |
| 2 | Enzo Sternal RSCA Futures | 6 |
| 2 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 6 |
| 5 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 5 |
| 5 | Medhi Bounou Sporting Hasselt | 5 |
| 5 | Rento Takaoka Patro Eisden Maasmechelen | 5 |
| 5 | Valentin Guillaume RFC Luik | 5 |
| 5 | Willsem Boussaid RSCA Futures | 5 |
| 10 | Alexandre Stanic Lierse Kempenzonen | 4 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 51 |
| 2 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 45 |
| 3 | Livio Milts Sporting Hasselt | 44 |
| 4 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 42 |
| 4 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 42 |
| 4 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 42 |
| 7 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 40 |
| 8 | Steeven Assengue Excelsior Virton | 38 |
| 9 | Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen | 36 |
| 9 | Milan Robberechts Club NXT | 36 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Yentl Van Genechten KAS Eupen | 69,7% |
| 2 | Hugo Lambotte Excelsior Virton | 69,0% |
| 3 | Emmanuel Mutela Tshimbalanga RFC Seraing | 67,6% |
| 4 | Roméo Monticelli Francs Borains | 67,4% |
| 5 | Dorian Dessoleil Francs Borains | 65,7% |
| 6 | Rune Paeshuyse KAS Eupen | 65,6% |
| 7 | Kobe Cools FCV Dender EH | 64,8% |
| 8 | Ehsan Kari Excelsior Virton | 62,5% |
| 8 | Reno Wilmots RFC Luik | 62,5% |
| 10 | Kevin Kis Patro Eisden Maasmechelen | 62,1% |
Vanaf 252 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 2 |
| 2 | Jonas Lietaert Lokeren-Temse | 1 |
| 2 | João Diogo Alves Rodrigues KAS Eupen | 1 |
| 2 | Luan Simnica Lokeren-Temse | 1 |
| 2 | Mark Müller KAS Eupen | 1 |
| 2 | Mathias Fixelles KAS Eupen | 1 |
| 2 | Matias Lloci Lokeren-Temse | 1 |
| 2 | Nicolas Gavory KAS Eupen | 1 |
| 2 | Sam Van Aerschot Lokeren-Temse | 1 |
| 2 | Théo Simon Maréchal KAS Eupen | 1 |
Dribbels
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH | 13 |
| 2 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 12 |
| 3 | Enzo Sternal RSCA Futures | 11 |
| 3 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 11 |
| 5 | Djoully Nzoko Jong Genk | 10 |
| 6 | Ousmane Camara RFC Luik | 9 |
| 7 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 8 |
| 7 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 8 |
| 7 | Milan Robberechts Club NXT | 8 |
| 7 | Steeven Assengue Excelsior Virton | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 73,3% |
| 2 | Steeven Assengue Excelsior Virton | 61,5% |
| 3 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 60,0% |
| 4 | Maxime Bastian Francs Borains | 58,3% |
| 5 | Enzo Sternal RSCA Futures | 50,0% |
| 6 | Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH | 48,1% |
| 7 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 47,1% |
| 7 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 47,1% |
| 7 | Milan Robberechts Club NXT | 47,1% |
| 10 | Djoully Nzoko Jong Genk | 45,5% |
Vanaf 252 gespeelde minuten
Doelman
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 5 |
| 1 | Julien Devriendt FCV Dender EH | 5 |
| 1 | William Popp Beerschot | 5 |
| 4 | Antoine Lejoly KAS Eupen | 4 |
| 4 | Celestin De Schrevel Excelsior Virton | 4 |
| 4 | Nick Gillekens RFC Seraing | 4 |
| 7 | Alexis André RFC Luik | 3 |
| 7 | Argus Vanden Driessche Club NXT | 3 |
| 7 | Emile Doucouré Jong Genk | 3 |
| 7 | Jarno De Smet Lierse Kempenzonen | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 24 |
| 2 | Celestin De Schrevel Excelsior Virton | 17 |
| 3 | Simon Vervacke Lokeren-Temse | 16 |
| 4 | Victor Swinnen Francs Borains | 15 |
| 5 | Bas Evers KAA Gent II | 14 |
| 5 | Nick Gillekens RFC Seraing | 14 |
| 7 | Julien Devriendt FCV Dender EH | 12 |
| 7 | William Popp Beerschot | 12 |
| 9 | Emile Doucouré Jong Genk | 11 |
| 10 | Antoine Lejoly KAS Eupen | 10 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Celestin De Schrevel Excelsior Virton | 100,0% |
| 1 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 100,0% |
| 3 | Simon Vervacke Lokeren-Temse | 94,1% |
Vanaf 252 gespeelde minuten
Discipline
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 3 |
| 1 | Thomas Foket RSCA Futures | 3 |
| 1 | Victor Corneillie RFC Seraing | 3 |
| 4 | Aliou Dembélé Excelsior Virton | 2 |
| 4 | Allan Tchaptchet Excelsior Virton | 2 |
| 4 | Bas Van den Eynden Beerschot | 2 |
| 4 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 2 |
| 4 | Chris Kevin Nadje KAS Eupen | 2 |
| 4 | Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT | 2 |
| 4 | Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Anas Namri RFC Seraing | 1 |
| 1 | Dennis Gyamfi Beerschot | 1 |
| 1 | Djoully Nzoko Jong Genk | 1 |
| 1 | Fostave Mabani RFC Seraing | 1 |
| 1 | Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| 1 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 1 |
| 1 | Sami Lahssaini Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 3 |
| 1 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 3 |
| 1 | Thomas Foket RSCA Futures | 3 |
| 1 | Victor Corneillie RFC Seraing | 3 |
| 5 | Aliou Dembélé Excelsior Virton | 2 |
| 5 | Allan Tchaptchet Excelsior Virton | 2 |
| 5 | Anas Namri RFC Seraing | 2 |
| 5 | Bas Van den Eynden Beerschot | 2 |
| 5 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 2 |
| 5 | Chris Kevin Nadje KAS Eupen | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Martin Expérience FCV Dender EH | 14 |
| 1 | Matias Lloci Lokeren-Temse | 14 |
| 3 | Louis Verstraete Patro Eisden Maasmechelen | 13 |
| 4 | Malcolm Viltard FCV Dender EH | 12 |
| 5 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 11 |
| 5 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 11 |
| 5 | Livio Milts Sporting Hasselt | 11 |
| 5 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 11 |
| 5 | Medhi Bounou Sporting Hasselt | 11 |
| 5 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 11 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 17 |
| 2 | Enzo Sternal RSCA Futures | 16 |
| 3 | Mohammed Jamel El Âdfaoui KAA Gent II | 15 |
| 4 | Milan Robberechts Club NXT | 14 |
| 5 | Livio Milts Sporting Hasselt | 13 |
| 5 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 13 |
| 7 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 12 |
| 7 | August De Wannemacker Jong Genk | 12 |
| 7 | Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen | 12 |
| 7 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 12 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Aboubacar Ali Abdallah Francs Borains | 8 |
| 2 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 6 |
| 3 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 4 |
| 3 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 4 |
| 5 | D'Margio Wright-Phillips Beerschot | 3 |
| 5 | Glenn Claes Beerschot | 3 |
| 5 | Isaac Nuhu KAS Eupen | 3 |
| 5 | Livio Milts Sporting Hasselt | 3 |
| 5 | Moctar Diop KAA Gent II | 3 |
| 5 | Paul Wade Excelsior Virton | 3 |
Speeltijd
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 630 |
| 2 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 616 |
| 3 | Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt | 613 |
| 4 | Medhi Bounou Sporting Hasselt | 594 |
| 5 | Lucca Lucker Sporting Hasselt | 586 |
| 6 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 545 |
| 7 | Brian Plat Beerschot | 540 |
| 7 | Julien Devriendt FCV Dender EH | 540 |
| 7 | Kobe Cools FCV Dender EH | 540 |
| 7 | Nathan Rodes FCV Dender EH | 540 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Livio Milts Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Lucca Lucker Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Medhi Bounou Sporting Hasselt | 7 |
| 8 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 6 |
| 8 | Alain-Jerry Lufira Luebo Sporting Hasselt | 6 |
| 8 | Bas Van den Eynden Beerschot | 6 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Livio Milts Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Lucca Lucker Sporting Hasselt | 7 |
| 1 | Medhi Bounou Sporting Hasselt | 7 |
| 8 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 6 |
| 8 | Alain-Jerry Lufira Luebo Sporting Hasselt | 6 |
| 8 | Bas Van den Eynden Beerschot | 6 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 7,72 |
| 2 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 7,61 |
| 3 | Krzysztof Koton FCV Dender EH | 7,39 |
| 4 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 7,36 |
| 5 | Matias Lloci Lokeren-Temse | 7,36 |
| 6 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 7,34 |
| 7 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 7,25 |
| 8 | Emile Doucouré Jong Genk | 7,19 |
| 9 | Pietro Perdichizzi Lierse Kempenzonen | 7,19 |
| 10 | Hugo Lambotte Excelsior Virton | 7,18 |
Vanaf 252 gespeelde minuten
Meer over 1B Challenger Pro League
De 1B Pro League is de tweede klasse van België. De competitie is ook gekend onder de naam Challenger Pro League. Deze reeks is de opvolger van de Tweede Klasse die werd opgericht in 1909, 14 jaar na de oprichting van de eerste klasse. In het begin heette deze competitie de Promotion of de Promotie. Voor deze competitie opgericht werd, bestond er al een soort van tweede klasse. Maar deze was niet officieel en bestond uit reserveploegen van de eerste klasse en enkele zwakkere regionale ploegen. Sinds 2016 heet deze reeks de Eerste Klasse B of Profvoetbal 1B.
Ploegen uit de tweede klasse kunnen promoveren naar Eerste Klasse A en degraderen naar de derde klasse van België, Eerste Klasse Amateurs.
Opvallende voetbaluitslagen in 1B
Voor de meest opvallende voetbaluitslagen in 1B focussen we ons op de uitslagen van de afgelopen 8 seizoenen of 971 wedstrijden.
Voetbaluitslag met meeste aantal doelpunten in 1B
In de wedstrijd tussen Lommel SK en Tubize werd de wedstrijd met het meeste aantal doelpunten in 1B gespeeld. Het werd 3-6 in het voordeel van Tubize. De wedstrijd werd gespeeld op speeldag 10 op zaterdag 8 oktober 2016.
De voetbaluitslagen die het vaakst voorkomen in 1B
Hieronder een lijst met de top 5 van voetbaluitslagen die in de afgelopen 8 seizoenen het vaakst zijn voorgekomen in de Belgische 1B:
1-1 (12,15%)
2-1 (9,99%)
1-0 (8,86%)
0-1 (7,41%)
1-2 (6,69%)
Voetbaluitslagen 1B met een gelijkspel
In de afgelopen 8 seizoenen eindigde 25,64% van de wedstrijden in 1B in een gelijkspel uitslag. Het meest voorkomende gelijkspel is 1-1 met 47,39%. Het hoogste gelijkspel was een spectaculaire uitslag van 4-4 die bij elkaar gescoord werd in de wedstrijd tussen Deinze en RWDM.
Hier een overzicht van voetbaluitslagen in 1B met een gelijkspel en de verhouding ten opzicht van het totaal aantal gelijke spelen in de afgelopen 8 seizoenen:
1-1 (47,39%)
2-2 (25,7%)
0-0 (23,29%)
3-3 (3,21%)
4-4 (0,4%)














