Statistieken Utrecht 2023
Alle cijfers hieronder gaan over Eredivisie 2023, 36 gespeelde wedstrijden.
Seizoensoverzicht Utrecht
Utrecht speelde 36 wedstrijden dit seizoen: 14 keer gewonnen, 11 keer gelijk en 11 keer verloren. Dat levert 53 punten op, oftewel 1,47 punten per wedstrijd. Thuis komt de club aan 1,68 punten per wedstrijd, op verplaatsing aan 1,24.
| Gespeeld | W | G | V | Voor | Tegen | Saldo | Punten | Ppw | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Totaal | 36 | 14 | 11 | 11 | 53 | 50 | 3 | 53 | 1,47 |
| Thuis | 19 | 9 | 5 | 5 | 33 | 26 | 7 | 32 | 1,68 |
| Uit | 17 | 5 | 6 | 6 | 20 | 24 | -4 | 21 | 1,24 |
Basisstatistieken Utrecht
| Basis | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gewonnen | 39% | 47% | 29% |
| Gelijk | 31% | 26% | 35% |
| Verloren | 31% | 26% | 35% |
| Gescoord per wedstrijd | 1,47 | 1,74 | 1,18 |
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,39 | 1,37 | 1,41 |
| De nul gehouden | 22% | 21% | 24% |
| Niet gescoord | 28% | 16% | 41% |
| Als eerste gescoord | 47% | 53% | 41% |
Doelpuntenstatistieken Utrecht
Utrecht scoorde 53 doelpunten, gemiddeld 1,47 per wedstrijd. Omgerekend valt er om de 61 minuten een doelpunt. In 39% van de wedstrijden scoorde de ploeg minstens twee keer, in 28% bleef ze zonder doelpunt.
| Gescoord | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gescoord per wedstrijd | 1,47 | 1,74 | 1,18 |
| Minstens 1 keer gescoord | 72% | 84% | 59% |
| Minstens 2 keer gescoord | 39% | 37% | 41% |
| Minstens 3 keer gescoord | 22% | 26% | 18% |
| Minstens 4 keer gescoord | 11% | 21% | 0% |
| In beide helften gescoord | 22% | 26% | 18% |
| Niet gescoord | 28% | 16% | 41% |
Tegendoelpunten Utrecht
Aan de andere kant incasseerde Utrecht 50 doelpunten, gemiddeld 1,39 per wedstrijd. In 22% van de wedstrijden hield de ploeg de nul.
| Tegen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,39 | 1,37 | 1,41 |
| Minstens 1 tegendoelpunt | 78% | 79% | 76% |
| Minstens 2 tegendoelpunten | 39% | 37% | 41% |
| Minstens 3 tegendoelpunten | 14% | 11% | 18% |
| Minstens 4 tegendoelpunten | 6% | 5% | 6% |
| De nul gehouden | 22% | 21% | 24% |
Over/under statistieken Utrecht
In een wedstrijd van Utrecht vallen er gemiddeld 2,86 doelpunten. In 44% van de wedstrijden waren dat er meer dan 2,5 en in 33% meer dan 3,5.
| Totaal doelpunten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal doelpunten | 2,86 | 3,11 | 2,59 |
| Over 0.5 | 94% | 100% | 88% |
| Over 1.5 | 75% | 79% | 71% |
| Over 2.5 | 44% | 47% | 41% |
| Over 3.5 | 33% | 37% | 29% |
| Over 4.5 | 19% | 21% | 18% |
| Over 5.5 | 17% | 21% | 12% |
Beide ploegen scoren bij Utrecht
In 56% van de wedstrijden scoorden beide ploegen. Thuis loopt dat op tot 63%, op verplaatsing tot 47%.
| Beide ploegen scoren | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Beide ploegen scoren | 56% | 63% | 47% |
| Beide ploegen scoren + winst | 22% | 26% | 18% |
| Beide ploegen scoren + gelijk | 25% | 26% | 24% |
| Beide ploegen scoren + verlies | 8% | 11% | 6% |
| Beide ploegen scoren + over 2.5 | 39% | 42% | 35% |
| Geen btts + over 2.5 | 6% | 5% | 6% |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 25% | 32% | 18% |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 22% | 21% | 24% |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 3% | 5% | 0% |
Statistieken per helft
Utrecht scoorde 20 doelpunten voor rust en 33 erna, en kreeg er 20 tegen in de eerste helft en 30 in de tweede. De ploeg komt duidelijk het best uit de kleedkamer.
| Eerste helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Eerste helft gewonnen | 25% | 21% | 29% |
| Eerste helft gelijk | 53% | 63% | 41% |
| Eerste helft verloren | 22% | 16% | 29% |
| Gescoord in de eerste helft | 0,56 | 0,53 | 0,59 |
| Tegen in de eerste helft | 0,56 | 0,47 | 0,65 |
| De nul gehouden in de eerste helft | 56% | 58% | 53% |
| Niet gescoord in de eerste helft | 56% | 53% | 59% |
| Tweede helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tweede helft gewonnen | 36% | 53% | 18% |
| Tweede helft gelijk | 33% | 21% | 47% |
| Tweede helft verloren | 31% | 26% | 35% |
| Gescoord in de tweede helft | 0,92 | 1,21 | 0,59 |
| Tegen in de tweede helft | 0,83 | 0,89 | 0,76 |
| De nul gehouden in de tweede helft | 47% | 53% | 41% |
| Niet gescoord in de tweede helft | 50% | 37% | 65% |
| Meeste doelpunten in de eerste helft | 22% | 16% | 29% |
| Meeste doelpunten in de tweede helft | 44% | 58% | 29% |
| Evenveel in beide helften | 33% | 26% | 41% |
Wanneer scoort Utrecht?
De meeste doelpunten van Utrecht vallen tussen minuut 41 en 50, goed voor 19% van het totaal. Tegendoelpunten komen het vaakst tussen minuut 61 en 70.
Hoekschopstatistieken Utrecht
Utrecht trapte gemiddeld 6,1 hoekschoppen per wedstrijd en stond er 4,7 toe. In 75% van de wedstrijden vielen er meer dan 8,5 hoekschoppen in totaal.
| Hoekschoppen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Hoekschoppen voor per wedstrijd | 6,13 | 7,06 | 5,19 |
| Hoekschoppen tegen per wedstrijd | 4,66 | 4,50 | 4,81 |
| Over 6.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 88% | 94% | 81% |
| Over 8.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 75% | 88% | 63% |
| Over 10.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 50% | 63% | 38% |
| Over 12.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 31% | 38% | 25% |
| Zelf over 3.5 hoekschoppen | 78% | 94% | 63% |
| Zelf over 4.5 hoekschoppen | 63% | 81% | 44% |
Gebaseerd op 32 van de 36 wedstrijden.
Kaartenstatistieken Utrecht
Utrecht kreeg gemiddeld 1,42 gele kaarten per wedstrijd, tegenover 1,56 bij de tegenstander. In 31% van de wedstrijden vielen er meer dan 3,5 kaarten.
| Kaarten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gele kaarten per wedstrijd | 1,42 | 1,32 | 1,53 |
| Rode kaarten per wedstrijd | 0,08 | 0,11 | 0,06 |
| Gele kaarten tegenstander per wedstrijd | 1,56 | 1,74 | 1,35 |
| Zelf over 1.5 kaarten | 44% | 37% | 53% |
| Zelf over 2.5 kaarten | 22% | 21% | 24% |
| Over 3.5 kaarten in de wedstrijd | 31% | 26% | 35% |
| Over 4.5 kaarten in de wedstrijd | 22% | 21% | 24% |
| Over 5.5 kaarten in de wedstrijd | 14% | 16% | 12% |
Schoten en xG van Utrecht
De ploeg loste gemiddeld 14,0 schoten per wedstrijd, waarvan 4,8 op doel. Dat is een precisie van 34%.
| Schoten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 13,97 | 16,00 | 11,94 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 4,78 | 5,75 | 3,81 |
| Schoten naast per wedstrijd | 5,53 | 6,00 | 5,06 |
| Schoten tegen per wedstrijd | 13,41 | 13,94 | 12,88 |
| Verwachte doelpunten (xG) voor | 1,36 | 1,56 | 1,18 |
| Verwachte doelpunten (xG) tegen | 1,40 | 1,49 | 1,33 |
| Balbezit | 48,1 | 49,3 | 46,9 |
Gebaseerd op 32 van de 36 wedstrijden (schoten).
Meest voorkomende uitslagen Utrecht
De vaakst voorkomende uitslag is 1-1, in 6 van de 36 wedstrijden.
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 6 | 17% |
| 1 - 0 | 4 | 11% |
| 0 - 2 | 4 | 11% |
| 0 - 1 | 3 | 8% |
| 3 - 1 | 2 | 6% |
| 2 - 1 | 2 | 6% |
| 2 - 2 | 2 | 6% |
| 0 - 0 | 2 | 6% |
| 5 - 1 | 1 | 3% |
| 4 - 0 | 1 | 3% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van Utrecht.
Spelersstatistieken Utrecht
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Sam Lammers | 11 |
| Victor Jensen | 8 |
| Taylor Booth | 5 |
| Jens Toornstra | 4 |
| Othmane Boussaid | 4 |
Sam Lammers is dit seizoen de topschutter van Utrecht (11). Daarachter volgen Victor Jensen (8) en Taylor Booth (5).
| Speler | Assists |
|---|---|
| Jens Toornstra | 5 |
| Oscar Fraulo | 4 |
| Victor Jensen | 3 |
| Sam Lammers | 3 |
| Othmane Boussaid | 3 |
Jens Toornstra gaf de meeste assists bij Utrecht (5). Daarachter volgen Oscar Fraulo (4) en Victor Jensen (3).
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Mattijs Branderhorst | 36 |
| Mark van der Maarel | 36 |
| Victor Jensen | 35 |
| Souffian Elkarouani | 35 |
| Jens Toornstra | 34 |
Mattijs Branderhorst speelde de meeste wedstrijden voor Utrecht (36). Daarachter volgen Mark van der Maarel (36) en Victor Jensen (35).
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Souffian Elkarouani | 5 |
| Mike van der Hoorn | 5 |
| Oscar Fraulo | 5 |
| Can Bozdogan | 4 |
| Ryan Flamingo | 4 |
Souffian Elkarouani pakte de meeste kaarten bij Utrecht (5). Daarachter volgen Mike van der Hoorn (5) en Oscar Fraulo (5).
Utrecht · Kalender · Topschutters · Meeste assists · Meeste kaarten · Spelers