Statistieken Utrecht 2016
Alle cijfers hieronder gaan over Eredivisie 2016, 38 gespeelde wedstrijden.
Seizoensoverzicht Utrecht
Utrecht speelde 38 wedstrijden dit seizoen: 21 keer gewonnen, 8 keer gelijk en 9 keer verloren. Dat levert 71 punten op, oftewel 1,87 punten per wedstrijd. Thuis komt de club aan 2,05 punten per wedstrijd, op verplaatsing aan 1,68.
| Gespeeld | W | G | V | Voor | Tegen | Saldo | Punten | Ppw | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Totaal | 38 | 21 | 8 | 9 | 65 | 43 | 22 | 71 | 1,87 |
| Thuis | 19 | 12 | 3 | 4 | 36 | 18 | 18 | 39 | 2,05 |
| Uit | 19 | 9 | 5 | 5 | 29 | 25 | 4 | 32 | 1,68 |
Basisstatistieken Utrecht
| Basis | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gewonnen | 55% | 63% | 47% |
| Gelijk | 21% | 16% | 26% |
| Verloren | 24% | 21% | 26% |
| Gescoord per wedstrijd | 1,71 | 1,89 | 1,53 |
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,13 | 0,95 | 1,32 |
| De nul gehouden | 37% | 47% | 26% |
| Niet gescoord | 13% | 5% | 21% |
| Als eerste gescoord | 59% | 78% | 42% |
Gebaseerd op 37 van de 38 wedstrijden (Als eerste gescoord).
Doelpuntenstatistieken Utrecht
Utrecht scoorde 65 doelpunten, gemiddeld 1,71 per wedstrijd. Omgerekend valt er om de 53 minuten een doelpunt. In 50% van de wedstrijden scoorde de ploeg minstens twee keer, in 13% bleef ze zonder doelpunt.
| Gescoord | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gescoord per wedstrijd | 1,71 | 1,89 | 1,53 |
| Minstens 1 keer gescoord | 87% | 95% | 79% |
| Minstens 2 keer gescoord | 50% | 53% | 47% |
| Minstens 3 keer gescoord | 26% | 26% | 26% |
| Minstens 4 keer gescoord | 3% | 5% | 0% |
| In beide helften gescoord | 32% | 33% | 32% |
| Niet gescoord | 13% | 5% | 21% |
Tegendoelpunten Utrecht
Aan de andere kant incasseerde Utrecht 43 doelpunten, gemiddeld 1,13 per wedstrijd. In 37% van de wedstrijden hield de ploeg de nul.
| Tegen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,13 | 0,95 | 1,32 |
| Minstens 1 tegendoelpunt | 63% | 53% | 74% |
| Minstens 2 tegendoelpunten | 32% | 21% | 42% |
| Minstens 3 tegendoelpunten | 13% | 11% | 16% |
| Minstens 4 tegendoelpunten | 3% | 5% | 0% |
| De nul gehouden | 37% | 47% | 26% |
Over/under statistieken Utrecht
In een wedstrijd van Utrecht vallen er gemiddeld 2,84 doelpunten. In 55% van de wedstrijden waren dat er meer dan 2,5 en in 26% meer dan 3,5.
| Totaal doelpunten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal doelpunten | 2,84 | 2,84 | 2,84 |
| Over 0.5 | 97% | 100% | 95% |
| Over 1.5 | 82% | 79% | 84% |
| Over 2.5 | 55% | 53% | 58% |
| Over 3.5 | 26% | 21% | 32% |
| Over 4.5 | 16% | 16% | 16% |
| Over 5.5 | 8% | 16% | 0% |
Beide ploegen scoren bij Utrecht
In 53% van de wedstrijden scoorden beide ploegen. Thuis loopt dat op tot 47%, op verplaatsing tot 58%.
| Beide ploegen scoren | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Beide ploegen scoren | 53% | 47% | 58% |
| Beide ploegen scoren + winst | 21% | 16% | 26% |
| Beide ploegen scoren + gelijk | 18% | 16% | 21% |
| Beide ploegen scoren + verlies | 13% | 16% | 11% |
| Beide ploegen scoren + over 2.5 | 39% | 37% | 42% |
| Geen btts + over 2.5 | 16% | 16% | 16% |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 14% | 11% | 16% |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 22% | 28% | 16% |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 3% | 6% | 0% |
Gebaseerd op 37 van de 38 wedstrijden (helften).
Statistieken per helft
Utrecht scoorde 26 doelpunten voor rust en 33 erna, en kreeg er 15 tegen in de eerste helft en 28 in de tweede. De ploeg komt duidelijk het best uit de kleedkamer.
| Eerste helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Eerste helft gewonnen | 46% | 50% | 42% |
| Eerste helft gelijk | 35% | 39% | 32% |
| Eerste helft verloren | 19% | 11% | 26% |
| Gescoord in de eerste helft | 0,70 | 0,67 | 0,74 |
| Tegen in de eerste helft | 0,41 | 0,28 | 0,53 |
| De nul gehouden in de eerste helft | 68% | 78% | 58% |
| Niet gescoord in de eerste helft | 43% | 39% | 47% |
| Tweede helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tweede helft gewonnen | 46% | 50% | 42% |
| Tweede helft gelijk | 22% | 22% | 21% |
| Tweede helft verloren | 32% | 28% | 37% |
| Gescoord in de tweede helft | 0,89 | 1,00 | 0,79 |
| Tegen in de tweede helft | 0,76 | 0,72 | 0,79 |
| De nul gehouden in de tweede helft | 54% | 50% | 58% |
| Niet gescoord in de tweede helft | 38% | 33% | 42% |
| Meeste doelpunten in de eerste helft | 22% | 17% | 26% |
| Meeste doelpunten in de tweede helft | 51% | 61% | 42% |
| Evenveel in beide helften | 27% | 22% | 32% |
Gebaseerd op 37 van de 38 wedstrijden.
Wanneer scoort Utrecht?
De meeste doelpunten van Utrecht vallen tussen minuut 31 en 40, goed voor 19% van het totaal. Tegendoelpunten komen het vaakst tussen minuut 81 en 90.
Hoekschopstatistieken Utrecht
Utrecht trapte gemiddeld 5,1 hoekschoppen per wedstrijd en stond er 4,3 toe. In 68% van de wedstrijden vielen er meer dan 8,5 hoekschoppen in totaal.
| Hoekschoppen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Hoekschoppen voor per wedstrijd | 5,05 | 5,61 | 4,53 |
| Hoekschoppen tegen per wedstrijd | 4,32 | 3,83 | 4,79 |
| Over 6.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 89% | 83% | 95% |
| Over 8.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 68% | 72% | 63% |
| Over 10.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 30% | 44% | 16% |
| Over 12.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 11% | 11% | 11% |
| Zelf over 3.5 hoekschoppen | 70% | 72% | 68% |
| Zelf over 4.5 hoekschoppen | 57% | 67% | 47% |
Gebaseerd op 37 van de 38 wedstrijden.
Kaartenstatistieken Utrecht
Utrecht kreeg gemiddeld 1,79 gele kaarten per wedstrijd, tegenover 1,58 bij de tegenstander. In 45% van de wedstrijden vielen er meer dan 3,5 kaarten.
| Kaarten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gele kaarten per wedstrijd | 1,79 | 1,32 | 2,26 |
| Rode kaarten per wedstrijd | 0,05 | 0,05 | 0,05 |
| Gele kaarten tegenstander per wedstrijd | 1,58 | 1,74 | 1,42 |
| Zelf over 1.5 kaarten | 53% | 47% | 58% |
| Zelf over 2.5 kaarten | 26% | 16% | 37% |
| Over 3.5 kaarten in de wedstrijd | 45% | 42% | 47% |
| Over 4.5 kaarten in de wedstrijd | 32% | 26% | 37% |
| Over 5.5 kaarten in de wedstrijd | 24% | 21% | 26% |
Schoten en xG van Utrecht
De ploeg loste gemiddeld 13,5 schoten per wedstrijd, waarvan 4,8 op doel. Dat is een precisie van 36%.
| Schoten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 13,54 | 14,72 | 12,42 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 4,81 | 5,39 | 4,26 |
| Schoten naast per wedstrijd | 6,14 | 6,56 | 5,74 |
| Schoten tegen per wedstrijd | 12,19 | 10,78 | 13,53 |
| Balbezit | 52,2 | 51,9 | 52,5 |
Gebaseerd op 37 van de 38 wedstrijden (schoten).
Meest voorkomende uitslagen Utrecht
De vaakst voorkomende uitslag is 1-0, in 5 van de 38 wedstrijden.
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 0 | 5 | 13% |
| 1 - 1 | 5 | 13% |
| 2 - 0 | 4 | 11% |
| 3 - 0 | 3 | 8% |
| 3 - 1 | 3 | 8% |
| 2 - 1 | 3 | 8% |
| 1 - 2 | 3 | 8% |
| 3 - 2 | 2 | 5% |
| 0 - 3 | 2 | 5% |
| 6 - 0 | 1 | 3% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van Utrecht.
Spelersstatistieken Utrecht
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Sébastien Haller | 15 |
| Richairo Zivkovic | 9 |
| Nacer Barazite | 6 |
| Yassin Ayoub | 5 |
| Gyrano Kerk | 4 |
Sébastien Haller is dit seizoen de topschutter van Utrecht (15). Daarachter volgen Richairo Zivkovic (9) en Nacer Barazite (6).
| Speler | Assists |
|---|---|
| Yassin Ayoub | 6 |
| Sofyan Amrabat | 5 |
| Sébastien Haller | 5 |
| Gyrano Kerk | 4 |
| Nacer Barazite | 4 |
Yassin Ayoub gaf de meeste assists bij Utrecht (6). Daarachter volgen Sofyan Amrabat (5) en Sébastien Haller (5).
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Sébastien Haller | 36 |
| Yassin Ayoub | 36 |
| Willem Janssen | 36 |
| Ramon Leeuwin | 36 |
| Sofyan Amrabat | 34 |
Sébastien Haller speelde de meeste wedstrijden voor Utrecht (36). Daarachter volgen Yassin Ayoub (36) en Willem Janssen (36).
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Willem Janssen | 11 |
| Sofyan Amrabat | 7 |
| Giovanni Troupée | 5 |
| Wout Brama | 5 |
| Ramon Leeuwin | 5 |
Willem Janssen pakte de meeste kaarten bij Utrecht (11). Daarachter volgen Sofyan Amrabat (7) en Giovanni Troupée (5).
Utrecht · Kalender · Topschutters · Meeste assists · Meeste kaarten · Spelers