Saudi Professional League
De Saudi Professional League of SPL is de hoogste voetbalcompetitie van Saudi-Arabië. De competitie werd opgericht in 1974 en wordt op dit moment met 16 clubs gespeeld. In België is deze competitie, net als in de rest van de wereld, onder de aandacht gekomen na de transfer van Cristiano Ronaldo naar Al-Nassr. Sindsdien kan je de voetbaluitslagen van de Saudische SPL raadplegen, statistieken en de stand checken.
Klassement 2026 / 2027
Saudi Professional League
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Al-Hilal Saudi FC
|
15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 17 | 3 | +14 | 4 | Sergej Milinković-Savić 3 | Yassine Bounou 2 | 3,00 | 100% | 100% |
| 2 |
Al-Nassr
|
12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 12 | 3 | +9 | 3.8 | Cristiano Ronaldo 2 | Bento Matheus Krepski Neto 3 | 3,00 | 0% | 100% |
| 3 |
Al-Qadisiyah FC
|
12 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 | 3 | +7 | 2.6 | Mateo Retegui 3 | Koen Casteels 2 | 3,00 | 100% | 100% |
| 4 |
Al-Ahli Jeddah
|
9 | 5 | 3 | 2 | 0 | 11 | 6 | +5 | 3.4 | Ivan Toney 6 | Edouard Mendy 2 | 3,00 | 0% | 0% |
| 5 |
Al Kholood
|
9 | 5 | 2 | 0 | 3 | 10 | 7 | +3 | 3.4 | Iker Kortajarena Canellada 3 | Hamed Abdullah Mohammed Yousef 1 | 1,00 | 100% | 0% |
| 6 |
Al Suqoor
|
9 | 5 | 3 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 2.2 | Alexandre Lacazette 3 | Marcin Bulka 2 | 3,00 | 100% | 100% |
| 7 |
Al-Ettifaq
|
9 | 5 | 3 | 2 | 0 | 8 | 8 | 0 | 3.2 | Moussa Dembélé 3 | Turki Baljoush 2 | 3,00 | 100% | 100% |
| 8 |
Al-Ittihad FC
|
8 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 3 | +2 | 2 | Steven Bergwijn 3 | Predrag Rajković 2 | 1,00 | 100% | 0% |
| 9 |
Al Diriyah
|
7 | 5 | 2 | 2 | 1 | 5 | 4 | +1 | 1.8 | Darwin Gabriel Núñez Ribeiro 2 | Nikola Vasilj 3 | 0,00 | 0% | 0% |
| 10 |
Al-Fayha
|
5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 9 | -3 | 3 | Hugo Moura Arruda da Silva 2 | Orlando Mosquera 2 | 0,00 | 100% | 100% |
| 11 |
Al-Hazm
|
4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 6 | -1 | 2.8 | Abdul Aziz Sulaiman Al Dhuwayhi 2 | Ibrahim Zaied 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 12 |
Al Riyadh
|
4 | 5 | 1 | 3 | 1 | 6 | 16 | -10 | 4.4 | Teddy Lia Okou 3 | Milan Borjan 2 | 0,00 | 100% | 100% |
| 13 |
Al Shabab
|
3 | 5 | 0 | 2 | 3 | 5 | 9 | -4 | 2.8 | Yannick Ferreira Carrasco 2 | Mohammed Al-Mahasneh 1 | 0,00 | 100% | 100% |
| 14 |
Al Khaleej Saihat
|
3 | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 9 | -7 | 2.2 | Joshua King 1 | Anthony Moris 3 | 1,00 | 0% | 0% |
| 15 |
Al Taawon
|
2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 5 | -2 | 2 | Abderrazak Hamdallah 2 | Mailson Tenorio dos Santos 3 | 1,00 | 0% | 0% |
| 16 |
Al-Fateh
|
2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 1 | 5 | -4 | 1.5 | Lukáš Haraslín 1 | Waled Al Enazi 0 | 0,00 | 0% | 100% |
| 17 |
Al-Faisaly FC
|
1 | 4 | 0 | 3 | 1 | 4 | 10 | -6 | 3.5 | Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo 1 | Fernando Pacheco Flores 1 | 0,00 | 100% | 100% |
| 18 |
Abha
|
1 | 5 | 0 | 4 | 1 | 4 | 11 | -7 | 3 | Mohammed Al Doseri 1 | Donovan Léon 1 | 0,00 | 100% | 100% |
Saudi Professional League Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Al-Hilal Saudi FC aan de top en Abha aan de onderkant is 14 punten.
- • Het onderste team (Abha) heeft 2 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen Al-Hilal Saudi FC op de 1e en Al-Nassr op de 2e plaats is 3 punten.
Saudi Professional League Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Al-Hilal Saudi FC (2/2 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Al-Hilal Saudi FC (3/3 overwinningen, 100%)
- • Grootste thuisvoordeel: Al-Ahli Jeddah (+2 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Al-Hilal Saudi FC (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 50% gescoord thuis, 50% uit (61 thuis, 60 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de Saudi Professional League op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken Saudi Professional League 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 9 gespeelde wedstrijden in Saudi Professional League 2026 / 2027.
Doelpunten per wedstrijd
3,11
28 doelpunten
Beide ploegen scoren
67%
6 van de 9
Over 2.5 doelpunten
67%
6 van de 9
Wedstrijden met een clean sheet
33%
3 van de 9
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 4 (44%) |
| Gelijkspel | 2 (22%) |
| Uitploeg wint | 3 (33%) |
| Doelpunten thuisploegen | 16 (1,78 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 12 (1,33 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 8 | 89% | 11% |
| Over 1.5 | 7 | 78% | 22% |
| Over 2.5 | 6 | 67% | 33% |
| Over 3.5 | 3 | 33% | 67% |
| Over 4.5 | 2 | 22% | 78% |
| Over 5.5 | 2 | 22% | 78% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 15 (54%) |
| Doelpunten tweede helft | 13 (46%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 2 (22%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 2 (22%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 1 (11%) |
| Minuten per doelpunt | 28,9 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 0 - 0 | 6 | 13.6% |
| 1 - 1 | 5 | 11.4% |
| 0 - 1 | 5 | 11.4% |
| 0 - 2 | 4 | 9.1% |
| 3 - 0 | 3 | 6.8% |
| 3 - 2 | 3 | 6.8% |
| 4 - 2 | 2 | 4.5% |
| 3 - 1 | 2 | 4.5% |
| 2 - 1 | 2 | 4.5% |
| 0 - 3 | 2 | 4.5% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (44 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 | 9 | 20.5% |
| 3 | 8 | 18.2% |
| 0 | 6 | 13.6% |
| 1 | 6 | 13.6% |
| 4 | 6 | 13.6% |
| 5 | 5 | 11.4% |
| 6 | 4 | 9.1% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 8,88 |
| Thuisploeg | 5,63 |
| Uitploeg | 3,25 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 88% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 63% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 38% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 38% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 13% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 13% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 13% |
Gebaseerd op 8 van de 9 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,33 |
| Gele kaarten | 27 |
| Rode kaarten | 3 |
| Over 2.5 kaarten | 67% |
| Over 3.5 kaarten | 44% |
| Over 4.5 kaarten | 22% |
| Over 5.5 kaarten | 11% |
| Over 6.5 kaarten | 0% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 23,88 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 10,25 |
| Balbezit thuisploeg | 55% |
| Balbezit uitploeg | 45% |
| Fouten per wedstrijd | 23,38 |
| Buitenspel per wedstrijd | 2,63 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,81 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,36 |
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
4%
7%
18%
18%
7%
14%
7%
14%
11%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Al-Hilal Saudi FC
|
4 |
Al-Ettifaq
|
4 |
Al-Nassr
|
3 |
Al-Qadisiyah FC
|
3 |
Al-Faisaly FC
|
2 |
Al-Hazm
|
2 |
Al Riyadh
|
2 |
Al Suqoor
|
2 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Al-Faisaly FC
|
4 |
Al Riyadh
|
4 |
Al-Fateh
|
3 |
Al Shabab
|
3 |
Abha
|
2 |
Al-Hilal Saudi FC
|
2 |
Al-Fayha
|
2 |
Al-Ettifaq
|
2 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Al-Ahli Jeddah
|
1 |
Al-Nassr
|
1 |
Al Taawon
|
1 |
Al Khaleej Saihat
|
1 |
Al-Faisaly FC
|
0 |
Abha
|
0 |
Al-Fateh
|
0 |
Al-Ittihad FC
|
0 |
Spelers in cijfers
Topschutters
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Ivan Toney Al-Ahli Jeddah | 6 |
| Sergej Milinković-Savić Al-Hilal Saudi FC | 3 |
| Moussa Dembélé Al-Ettifaq | 3 |
| Teddy Lia Okou Al Riyadh | 3 |
| Steven Bergwijn Al-Ittihad FC | 3 |
| Alexandre Lacazette Al Suqoor | 3 |
| Rúben Diogo da Silva Neves Al-Hilal Saudi FC | 3 |
| Mateo Retegui Al-Qadisiyah FC | 3 |
Meeste assists
| Speler | Assists |
|---|---|
| Óscar Rodríguez Arnaiz Al Diriyah | 3 |
| João Félix Sequeira Al-Nassr | 2 |
| Sadio Mané Al-Nassr | 2 |
| Álvaro Medrán Just Al-Ettifaq | 2 |
| Crysencio Summerville Al-Hilal Saudi FC | 2 |
| Haroune Camara Al Suqoor | 2 |
| Khalil Ibrahim Alabsi Al Suqoor | 2 |
| Eduard Spertsyan Al-Ahli Jeddah | 2 |
Meeste kaarten
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Dion Lopy Al-Ittihad FC | 4 |
| João Félix Sequeira Al-Nassr | 3 |
| Victor Lekhal Al Riyadh | 3 |
| Amine Ben Hmida Al-Hazm | 3 |
| Abdurahman Al Dakheel Al-Hazm | 3 |
| Dhari Sayyar Al Anazi Al Shabab | 3 |
| Eid Mohammed Saeed Al Muwallad Al-Faisaly FC | 3 |
| Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo Al-Faisaly FC | 2 |
Meeste wedstrijden
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Junior Fashion Sakala Al-Fayha | 5 |
| Mory Konaté Al-Hazm | 5 |
| Abdoulaye Seck Al-Faisaly FC | 5 |
| Silvère Ganvoula M'boussy Al-Fayha | 5 |
| Anthony Moris Al Khaleej Saihat | 5 |
| Julian Weigl Al-Qadisiyah FC | 5 |
| Tin Jedvaj Al Shabab | 5 |
| Omar Mascarell González Al Khaleej Saihat | 5 |

















