Statistieken KRC Genk 2023
Alle cijfers hieronder gaan over 1A Jupiler Pro League 2023, 41 gespeelde wedstrijden.
Seizoensoverzicht KRC Genk
KRC Genk speelde 41 wedstrijden dit seizoen: 16 keer gewonnen, 12 keer gelijk en 13 keer verloren. Dat levert 60 punten op, oftewel 1,46 punten per wedstrijd. Thuis komt de club aan 1,62 punten per wedstrijd, op verplaatsing aan 1,30.
| Gespeeld | W | G | V | Voor | Tegen | Saldo | Punten | Ppw | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Totaal | 41 | 16 | 12 | 13 | 59 | 49 | 10 | 60 | 1,46 |
| Thuis | 21 | 9 | 7 | 5 | 33 | 23 | 10 | 34 | 1,62 |
| Uit | 20 | 7 | 5 | 8 | 26 | 26 | 0 | 26 | 1,30 |
Basisstatistieken KRC Genk
| Basis | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gewonnen | 39% | 43% | 35% |
| Gelijk | 29% | 33% | 25% |
| Verloren | 32% | 24% | 40% |
| Gescoord per wedstrijd | 1,44 | 1,57 | 1,30 |
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,20 | 1,10 | 1,30 |
| De nul gehouden | 32% | 33% | 30% |
| Niet gescoord | 22% | 29% | 15% |
| Als eerste gescoord | 59% | 48% | 70% |
Doelpuntenstatistieken KRC Genk
KRC Genk scoorde 59 doelpunten, gemiddeld 1,44 per wedstrijd. Omgerekend valt er om de 63 minuten een doelpunt. In 34% van de wedstrijden scoorde de ploeg minstens twee keer, in 22% bleef ze zonder doelpunt.
| Gescoord | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gescoord per wedstrijd | 1,44 | 1,57 | 1,30 |
| Minstens 1 keer gescoord | 78% | 71% | 85% |
| Minstens 2 keer gescoord | 34% | 43% | 25% |
| Minstens 3 keer gescoord | 24% | 33% | 15% |
| Minstens 4 keer gescoord | 7% | 10% | 5% |
| In beide helften gescoord | 29% | 38% | 20% |
| Niet gescoord | 22% | 29% | 15% |
Tegendoelpunten KRC Genk
Aan de andere kant incasseerde KRC Genk 49 doelpunten, gemiddeld 1,20 per wedstrijd. In 32% van de wedstrijden hield de ploeg de nul.
| Tegen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,20 | 1,10 | 1,30 |
| Minstens 1 tegendoelpunt | 68% | 67% | 70% |
| Minstens 2 tegendoelpunten | 29% | 24% | 35% |
| Minstens 3 tegendoelpunten | 17% | 19% | 15% |
| Minstens 4 tegendoelpunten | 5% | 0% | 10% |
| De nul gehouden | 32% | 33% | 30% |
Over/under statistieken KRC Genk
In een wedstrijd van KRC Genk vallen er gemiddeld 2,63 doelpunten. In 49% van de wedstrijden waren dat er meer dan 2,5 en in 29% meer dan 3,5.
| Totaal doelpunten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal doelpunten | 2,63 | 2,67 | 2,60 |
| Over 0.5 | 98% | 95% | 100% |
| Over 1.5 | 73% | 67% | 80% |
| Over 2.5 | 49% | 52% | 45% |
| Over 3.5 | 29% | 33% | 25% |
| Over 4.5 | 10% | 10% | 10% |
| Over 5.5 | 5% | 10% | 0% |
Beide ploegen scoren bij KRC Genk
In 49% van de wedstrijden scoorden beide ploegen. Thuis loopt dat op tot 43%, op verplaatsing tot 55%.
| Beide ploegen scoren | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Beide ploegen scoren | 49% | 43% | 55% |
| Beide ploegen scoren + winst | 10% | 14% | 5% |
| Beide ploegen scoren + gelijk | 27% | 29% | 25% |
| Beide ploegen scoren + verlies | 12% | 0% | 25% |
| Beide ploegen scoren + over 2.5 | 29% | 29% | 30% |
| Geen btts + over 2.5 | 20% | 24% | 15% |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 15% | 14% | 15% |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 27% | 24% | 30% |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 5% | 10% | 0% |
Statistieken per helft
KRC Genk scoorde 25 doelpunten voor rust en 34 erna, en kreeg er 20 tegen in de eerste helft en 29 in de tweede. De ploeg komt duidelijk het best uit de kleedkamer.
| Eerste helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Eerste helft gewonnen | 39% | 48% | 30% |
| Eerste helft gelijk | 37% | 29% | 45% |
| Eerste helft verloren | 24% | 24% | 25% |
| Gescoord in de eerste helft | 0,61 | 0,67 | 0,55 |
| Tegen in de eerste helft | 0,49 | 0,48 | 0,50 |
| De nul gehouden in de eerste helft | 66% | 62% | 70% |
| Niet gescoord in de eerste helft | 51% | 48% | 55% |
| Tweede helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tweede helft gewonnen | 37% | 38% | 35% |
| Tweede helft gelijk | 29% | 33% | 25% |
| Tweede helft verloren | 34% | 29% | 40% |
| Gescoord in de tweede helft | 0,83 | 0,90 | 0,75 |
| Tegen in de tweede helft | 0,71 | 0,62 | 0,80 |
| De nul gehouden in de tweede helft | 46% | 52% | 40% |
| Niet gescoord in de tweede helft | 41% | 43% | 40% |
| Meeste doelpunten in de eerste helft | 22% | 19% | 25% |
| Meeste doelpunten in de tweede helft | 51% | 48% | 55% |
| Evenveel in beide helften | 27% | 33% | 20% |
Wanneer scoort KRC Genk?
De meeste doelpunten van KRC Genk vallen tussen minuut 81 en 90, goed voor 19% van het totaal. Tegendoelpunten komen het vaakst tussen minuut 71 en 80.
Hoekschopstatistieken KRC Genk
KRC Genk trapte gemiddeld 4,9 hoekschoppen per wedstrijd en stond er 5,0 toe. In 71% van de wedstrijden vielen er meer dan 8,5 hoekschoppen in totaal.
| Hoekschoppen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Hoekschoppen voor per wedstrijd | 4,88 | 4,63 | 5,20 |
| Hoekschoppen tegen per wedstrijd | 4,97 | 4,42 | 5,67 |
| Over 6.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 85% | 79% | 93% |
| Over 8.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 71% | 68% | 73% |
| Over 10.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 38% | 26% | 53% |
| Over 12.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 18% | 5% | 33% |
| Zelf over 3.5 hoekschoppen | 74% | 74% | 73% |
| Zelf over 4.5 hoekschoppen | 50% | 42% | 60% |
Gebaseerd op 34 van de 41 wedstrijden.
Kaartenstatistieken KRC Genk
KRC Genk kreeg gemiddeld 2,00 gele kaarten per wedstrijd, tegenover 2,10 bij de tegenstander. In 66% van de wedstrijden vielen er meer dan 3,5 kaarten.
| Kaarten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gele kaarten per wedstrijd | 2,00 | 1,57 | 2,45 |
| Rode kaarten per wedstrijd | 0,17 | 0,10 | 0,25 |
| Gele kaarten tegenstander per wedstrijd | 2,10 | 2,38 | 1,80 |
| Zelf over 1.5 kaarten | 61% | 43% | 80% |
| Zelf over 2.5 kaarten | 29% | 19% | 40% |
| Over 3.5 kaarten in de wedstrijd | 66% | 57% | 75% |
| Over 4.5 kaarten in de wedstrijd | 41% | 33% | 50% |
| Over 5.5 kaarten in de wedstrijd | 22% | 19% | 25% |
Schoten en xG van KRC Genk
De ploeg loste gemiddeld 15,3 schoten per wedstrijd, waarvan 5,3 op doel. Dat is een precisie van 34%.
| Schoten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 15,32 | 15,58 | 15,00 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 5,26 | 5,37 | 5,13 |
| Schoten naast per wedstrijd | 6,15 | 6,47 | 5,73 |
| Schoten tegen per wedstrijd | 11,97 | 10,58 | 13,73 |
| Verwachte doelpunten (xG) voor | 1,74 | 1,76 | 1,71 |
| Verwachte doelpunten (xG) tegen | 1,15 | 1,05 | 1,28 |
| Balbezit | 52,8 | 52,7 | 52,9 |
Gebaseerd op 34 van de 41 wedstrijden (schoten).
Meest voorkomende uitslagen KRC Genk
De vaakst voorkomende uitslag is 1-1, in 8 van de 41 wedstrijden.
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 8 | 20% |
| 1 - 0 | 6 | 15% |
| 0 - 1 | 4 | 10% |
| 4 - 0 | 3 | 7% |
| 3 - 1 | 3 | 7% |
| 1 - 2 | 3 | 7% |
| 3 - 0 | 2 | 5% |
| 3 - 3 | 2 | 5% |
| 0 - 3 | 2 | 5% |
| 2 - 0 | 1 | 2% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van KRC Genk.
Spelersstatistieken KRC Genk
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Toluwalase Emmanuel Arokodare | 12 |
| Bryan Heynen | 6 |
| Joseph Paintsil | 6 |
| Andi Zeqiri | 6 |
| Yira Collins Sor | 6 |
Toluwalase Emmanuel Arokodare is dit seizoen de topschutter van KRC Genk (12). Daarachter volgen Bryan Heynen (6) en Joseph Paintsil (6).
| Speler | Assists |
|---|---|
| Bilal El Khannous | 6 |
| Patrik Hrošovský | 5 |
| Joseph Paintsil | 4 |
| Joris Kayembe Ditu | 4 |
| Zakaria El Ouahdi | 4 |
Bilal El Khannous gaf de meeste assists bij KRC Genk (6). Daarachter volgen Patrik Hrošovský (5) en Joseph Paintsil (4).
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Maarten Vandevoordt | 39 |
| Patrik Hrošovský | 39 |
| Toluwalase Emmanuel Arokodare | 39 |
| Matías Alejandro Galarza | 37 |
| Anouar Ait El Hadj | 36 |
Maarten Vandevoordt speelde de meeste wedstrijden voor KRC Genk (39). Daarachter volgen Patrik Hrošovský (39) en Toluwalase Emmanuel Arokodare (39).
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa | 9 |
| Christopher Bansu Baah | 9 |
| Joseph Paintsil | 8 |
| Bilal El Khannous | 8 |
| Zakaria El Ouahdi | 6 |
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa pakte de meeste kaarten bij KRC Genk (9). Daarachter volgen Christopher Bansu Baah (9) en Joseph Paintsil (8).
KRC Genk · Kalender · Topschutters · Meeste assists · Meeste kaarten · Spelers