Statistieken KRC Genk 2024
Alle cijfers hieronder gaan over 1A Jupiler Pro League 2024, 40 gespeelde wedstrijden.
Seizoensoverzicht KRC Genk
KRC Genk speelde 40 wedstrijden dit seizoen: 25 keer gewonnen, 6 keer gelijk en 9 keer verloren. Dat levert 81 punten op, oftewel 2,03 punten per wedstrijd. Thuis komt de club aan 2,35 punten per wedstrijd, op verplaatsing aan 1,70.
| Gespeeld | W | G | V | Voor | Tegen | Saldo | Punten | Ppw | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Totaal | 40 | 25 | 6 | 9 | 69 | 44 | 25 | 81 | 2,03 |
| Thuis | 20 | 15 | 2 | 3 | 37 | 15 | 22 | 47 | 2,35 |
| Uit | 20 | 10 | 4 | 6 | 32 | 29 | 3 | 34 | 1,70 |
Basisstatistieken KRC Genk
| Basis | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gewonnen | 63% | 75% | 50% |
| Gelijk | 15% | 10% | 20% |
| Verloren | 23% | 15% | 30% |
| Gescoord per wedstrijd | 1,73 | 1,85 | 1,60 |
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,10 | 0,75 | 1,45 |
| De nul gehouden | 33% | 50% | 15% |
| Niet gescoord | 20% | 20% | 20% |
| Als eerste gescoord | 50% | 50% | 50% |
Doelpuntenstatistieken KRC Genk
KRC Genk scoorde 69 doelpunten, gemiddeld 1,73 per wedstrijd. Omgerekend valt er om de 52 minuten een doelpunt. In 60% van de wedstrijden scoorde de ploeg minstens twee keer, in 20% bleef ze zonder doelpunt.
| Gescoord | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gescoord per wedstrijd | 1,73 | 1,85 | 1,60 |
| Minstens 1 keer gescoord | 80% | 80% | 80% |
| Minstens 2 keer gescoord | 60% | 65% | 55% |
| Minstens 3 keer gescoord | 23% | 30% | 15% |
| Minstens 4 keer gescoord | 10% | 10% | 10% |
| In beide helften gescoord | 35% | 30% | 40% |
| Niet gescoord | 20% | 20% | 20% |
Tegendoelpunten KRC Genk
Aan de andere kant incasseerde KRC Genk 44 doelpunten, gemiddeld 1,10 per wedstrijd. In 33% van de wedstrijden hield de ploeg de nul.
| Tegen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,10 | 0,75 | 1,45 |
| Minstens 1 tegendoelpunt | 68% | 50% | 85% |
| Minstens 2 tegendoelpunten | 33% | 25% | 40% |
| Minstens 3 tegendoelpunten | 8% | 0% | 15% |
| Minstens 4 tegendoelpunten | 3% | 0% | 5% |
| De nul gehouden | 33% | 50% | 15% |
Over/under statistieken KRC Genk
In een wedstrijd van KRC Genk vallen er gemiddeld 2,83 doelpunten. In 58% van de wedstrijden waren dat er meer dan 2,5 en in 30% meer dan 3,5.
| Totaal doelpunten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal doelpunten | 2,83 | 2,60 | 3,05 |
| Over 0.5 | 95% | 90% | 100% |
| Over 1.5 | 80% | 75% | 85% |
| Over 2.5 | 58% | 55% | 60% |
| Over 3.5 | 30% | 25% | 35% |
| Over 4.5 | 15% | 15% | 15% |
| Over 5.5 | 3% | 0% | 5% |
Beide ploegen scoren bij KRC Genk
In 53% van de wedstrijden scoorden beide ploegen. Thuis loopt dat op tot 40%, op verplaatsing tot 65%.
| Beide ploegen scoren | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Beide ploegen scoren | 53% | 40% | 65% |
| Beide ploegen scoren + winst | 35% | 35% | 35% |
| Beide ploegen scoren + gelijk | 10% | 0% | 20% |
| Beide ploegen scoren + verlies | 8% | 5% | 10% |
| Beide ploegen scoren + over 2.5 | 48% | 40% | 55% |
| Geen btts + over 2.5 | 10% | 15% | 5% |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 25% | 20% | 30% |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 30% | 25% | 35% |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 5% | 5% | 5% |
Statistieken per helft
KRC Genk scoorde 29 doelpunten voor rust en 40 erna, en kreeg er 21 tegen in de eerste helft en 23 in de tweede. De ploeg komt duidelijk het best uit de kleedkamer.
| Eerste helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Eerste helft gewonnen | 38% | 35% | 40% |
| Eerste helft gelijk | 43% | 45% | 40% |
| Eerste helft verloren | 20% | 20% | 20% |
| Gescoord in de eerste helft | 0,73 | 0,60 | 0,85 |
| Tegen in de eerste helft | 0,53 | 0,40 | 0,65 |
| De nul gehouden in de eerste helft | 60% | 60% | 60% |
| Niet gescoord in de eerste helft | 50% | 55% | 45% |
| Tweede helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tweede helft gewonnen | 45% | 60% | 30% |
| Tweede helft gelijk | 33% | 30% | 35% |
| Tweede helft verloren | 23% | 10% | 35% |
| Gescoord in de tweede helft | 1,00 | 1,25 | 0,75 |
| Tegen in de tweede helft | 0,58 | 0,35 | 0,80 |
| De nul gehouden in de tweede helft | 53% | 65% | 40% |
| Niet gescoord in de tweede helft | 35% | 35% | 35% |
| Meeste doelpunten in de eerste helft | 30% | 25% | 35% |
| Meeste doelpunten in de tweede helft | 50% | 50% | 50% |
| Evenveel in beide helften | 20% | 25% | 15% |
Wanneer scoort KRC Genk?
De meeste doelpunten van KRC Genk vallen tussen minuut 81 en 90, goed voor 25% van het totaal. Tegendoelpunten komen het vaakst tussen minuut 81 en 90.
Hoekschopstatistieken KRC Genk
KRC Genk trapte gemiddeld 5,0 hoekschoppen per wedstrijd en stond er 3,9 toe. In 58% van de wedstrijden vielen er meer dan 8,5 hoekschoppen in totaal.
| Hoekschoppen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Hoekschoppen voor per wedstrijd | 5,00 | 5,10 | 4,89 |
| Hoekschoppen tegen per wedstrijd | 3,92 | 3,70 | 4,17 |
| Over 6.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 92% | 90% | 94% |
| Over 8.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 58% | 60% | 56% |
| Over 10.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 26% | 25% | 28% |
| Over 12.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 8% | 5% | 11% |
| Zelf over 3.5 hoekschoppen | 71% | 70% | 72% |
| Zelf over 4.5 hoekschoppen | 55% | 60% | 50% |
Gebaseerd op 38 van de 40 wedstrijden.
Kaartenstatistieken KRC Genk
KRC Genk kreeg gemiddeld 1,45 gele kaarten per wedstrijd, tegenover 2,28 bij de tegenstander. In 60% van de wedstrijden vielen er meer dan 3,5 kaarten.
| Kaarten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gele kaarten per wedstrijd | 1,45 | 1,20 | 1,70 |
| Rode kaarten per wedstrijd | 0,13 | 0,10 | 0,15 |
| Gele kaarten tegenstander per wedstrijd | 2,28 | 2,45 | 2,10 |
| Zelf over 1.5 kaarten | 43% | 35% | 50% |
| Zelf over 2.5 kaarten | 18% | 10% | 25% |
| Over 3.5 kaarten in de wedstrijd | 60% | 60% | 60% |
| Over 4.5 kaarten in de wedstrijd | 28% | 30% | 25% |
| Over 5.5 kaarten in de wedstrijd | 20% | 25% | 15% |
Schoten en xG van KRC Genk
De ploeg loste gemiddeld 15,5 schoten per wedstrijd, waarvan 5,7 op doel. Dat is een precisie van 36%.
| Schoten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 15,53 | 15,90 | 15,11 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 5,66 | 5,80 | 5,50 |
| Schoten naast per wedstrijd | 6,11 | 6,40 | 5,78 |
| Schoten tegen per wedstrijd | 11,92 | 11,15 | 12,78 |
| Verwachte doelpunten (xG) voor | 1,93 | 2,03 | 1,82 |
| Verwachte doelpunten (xG) tegen | 1,26 | 1,04 | 1,51 |
| Balbezit | 58,3 | 58,8 | 57,7 |
Gebaseerd op 38 van de 40 wedstrijden (schoten).
Meest voorkomende uitslagen KRC Genk
De vaakst voorkomende uitslag is 2-1, in 8 van de 40 wedstrijden.
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 1 | 8 | 20% |
| 2 - 0 | 5 | 13% |
| 3 - 2 | 4 | 10% |
| 1 - 0 | 3 | 8% |
| 0 - 1 | 3 | 8% |
| 4 - 0 | 2 | 5% |
| 2 - 2 | 2 | 5% |
| 1 - 1 | 2 | 5% |
| 1 - 2 | 2 | 5% |
| 0 - 0 | 2 | 5% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van KRC Genk.
Spelersstatistieken KRC Genk
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Toluwalase Emmanuel Arokodare | 21 |
| Hyeon-Gyu Oh | 9 |
| Jarne Steuckers | 8 |
| Patrik Hrošovský | 6 |
| Zakaria El Ouahdi | 6 |
Toluwalase Emmanuel Arokodare is dit seizoen de topschutter van KRC Genk (21). Daarachter volgen Hyeon-Gyu Oh (9) en Jarne Steuckers (8).
| Speler | Assists |
|---|---|
| Jarne Steuckers | 8 |
| Toluwalase Emmanuel Arokodare | 5 |
| Yira Collins Sor | 5 |
| Patrik Hrošovský | 4 |
| Christopher Bansu Baah | 4 |
Jarne Steuckers gaf de meeste assists bij KRC Genk (8). Daarachter volgen Toluwalase Emmanuel Arokodare (5) en Yira Collins Sor (5).
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Hendrik Van Crombrugge | 40 |
| Joris Kayembe Ditu | 40 |
| Toluwalase Emmanuel Arokodare | 40 |
| Konstantinos Karetsas | 40 |
| Christopher Bansu Baah | 40 |
Hendrik Van Crombrugge speelde de meeste wedstrijden voor KRC Genk (40). Daarachter volgen Joris Kayembe Ditu (40) en Toluwalase Emmanuel Arokodare (40).
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Mujaid Sadick Aliu | 8 |
| Zakaria El Ouahdi | 7 |
| Bryan Heynen | 6 |
| Matte Smets | 6 |
| Ibrahima Sory Bangoura | 6 |
Mujaid Sadick Aliu pakte de meeste kaarten bij KRC Genk (8). Daarachter volgen Zakaria El Ouahdi (7) en Bryan Heynen (6).
KRC Genk · Kalender · Topschutters · Meeste assists · Meeste kaarten · Spelers