Süper Lig
De Süper Lig, ook wel gekend onder de huidige sponsornaam Spor Toto Süper Lig, is de hoogste Turkse competitie. Deze voetbalcompetitie werd opgericht in 1959.
De ploeg met de meeste landstitels in Turkije is Galatasaray. Zij konden sinds de oprichting tot 2021 22 titels op hun palmares bijschrijven.
Klassement 2026 / 2027
Süper Lig
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Galatasaray
|
25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 3.5 | Victor James Osimhen 9 | Uğurcan Çakır 4 | 2,50 | 50% | 80% |
| 2 |
Amed
|
23 | 10 | 7 | 1 | 2 | 25 | 11 | +14 | 3.6 | Gift Emmanuel Orban 9 | Alban Lafont 3 | 2,30 | 60% | 80% |
| 3 |
Trabzonspor
|
22 | 10 | 7 | 2 | 1 | 24 | 8 | +16 | 3.2 | Mohamed Salah Ghaly 8 | André Onana 5 | 2,20 | 40% | 60% |
| 4 |
Besiktas
|
19 | 10 | 6 | 3 | 1 | 20 | 12 | +8 | 3.2 | Dušan Vlahović 7 | Alexander Nübel 3 | 1,90 | 50% | 60% |
| 5 |
Kasimpasa
|
17 | 10 | 4 | 1 | 5 | 15 | 11 | +4 | 2.6 | Adrian Benedyczak 6 | Andreas Gianniotis 3 | 1,70 | 70% | 50% |
| 6 |
Fenerbahce
|
16 | 10 | 5 | 4 | 1 | 24 | 10 | +14 | 3.4 | Vedat Muriqi 7 | Ederson Santana de Moraes 5 | 1,60 | 50% | 80% |
| 7 |
Yeni Çorumspor
|
16 | 10 | 5 | 4 | 1 | 21 | 16 | +5 | 3.7 | Jesús Andrés Ramírez Díaz 6 | Marcos Felipe de Freitas Monteiro 2 | 1,60 | 60% | 80% |
| 8 |
Kocaelispor
|
16 | 10 | 5 | 4 | 1 | 11 | 9 | +2 | 2 | Berkan Kutlu 4 | Serhat Öztaşdelen 4 | 1,60 | 40% | 40% |
| 9 |
Goztepe
|
15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 3.8 | Juan Santos da Silva 6 | Arda Özçimen 3 | 1,50 | 70% | 80% |
| 10 |
Istanbul Basaksehir
|
14 | 10 | 4 | 4 | 2 | 17 | 16 | +1 | 3.3 | Eldor Shomurodov 8 | Muhammed Şengezer 3 | 1,40 | 50% | 60% |
| 11 |
Erzurum BB
|
14 | 10 | 4 | 4 | 2 | 9 | 15 | -6 | 2.4 | Miguel Filipe Nunes Cardoso 3 | Mahmut Ertuğrul Taşkıran 4 | 1,40 | 30% | 50% |
| 12 |
Alanyaspor
|
12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 9 | 11 | -2 | 2.2 | Arda Usluoğlu 2 | Paulo Victor de Mileo Vidotti 3 | 1,33 | 56% | 56% |
| 13 |
Rizespor
|
11 | 10 | 3 | 5 | 2 | 11 | 15 | -4 | 2.6 | Qazim Laçi 3 | Yahia Fofana 2 | 1,10 | 40% | 50% |
| 14 |
Konyaspor
|
8 | 10 | 2 | 6 | 2 | 6 | 13 | -7 | 1.9 | Chidozie Collins Awaziem 2 | Bahadır Han Güngördü 5 | 0,80 | 20% | 30% |
| 15 |
Gazişehir Gaziantep
|
8 | 10 | 2 | 6 | 2 | 9 | 17 | -8 | 2.6 | Deian Cristian Sorescu 2 | Kacper Tobiasz 2 | 0,80 | 50% | 50% |
| 16 |
Genclerbirligi
|
8 | 9 | 2 | 5 | 2 | 7 | 18 | -11 | 2.8 | Thalisson Kelven da Silva 1 | İrfan Can Eğribayat 1 | 0,89 | 44% | 56% |
| 17 |
Samsunspor
|
4 | 10 | 1 | 8 | 1 | 10 | 26 | -16 | 3.6 | Tanguy Coulibaly 2 | Okan Kocuk 2 | 0,40 | 50% | 60% |
| 18 |
Eyüpspor
|
3 | 10 | 1 | 9 | 0 | 3 | 28 | -25 | 3.1 | Ahmed Abdullahi 2 | Horaţiu Moldovan 0 | 0,30 | 20% | 50% |
Süper Lig Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Galatasaray aan de top en Eyüpspor aan de onderkant is 22 punten.
- • Het onderste team (Eyüpspor) heeft 6 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen Galatasaray op de 1e en Amed op de 2e plaats is 2 punten.
Süper Lig Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Amed (6/6 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Galatasaray (4/5 overwinningen, 80%)
- • Grootste thuisvoordeel: Besiktas (+2.2 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Alanyaspor (0.1 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 57% gescoord thuis, 43% uit (151 thuis, 114 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken Süper Lig 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 89 gespeelde wedstrijden in Süper Lig 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 42 (47%) |
| Gelijkspel | 16 (18%) |
| Uitploeg wint | 31 (35%) |
| Doelpunten thuisploegen | 151 (1,70 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 114 (1,28 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 84 | 94% | 6% |
| Over 1.5 | 69 | 78% | 22% |
| Over 2.5 | 53 | 60% | 40% |
| Over 3.5 | 29 | 33% | 67% |
| Over 4.5 | 15 | 17% | 83% |
| Over 5.5 | 9 | 10% | 90% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 119 (45%) |
| Doelpunten tweede helft | 146 (55%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 13 (15%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 22 (25%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 4 (4%) |
| Minuten per doelpunt | 30,2 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 0 | 9 | 10.1% |
| 1 - 2 | 9 | 10.1% |
| 2 - 1 | 8 | 9% |
| 1 - 0 | 8 | 9% |
| 0 - 1 | 7 | 7.9% |
| 2 - 2 | 6 | 6.7% |
| 0 - 0 | 5 | 5.6% |
| 3 - 0 | 4 | 4.5% |
| 1 - 1 | 4 | 4.5% |
| 0 - 2 | 3 | 3.4% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (89 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 24 | 27% |
| 2 | 16 | 18% |
| 1 | 15 | 16.9% |
| 4 | 14 | 15.7% |
| 5 | 6 | 6.7% |
| 0 | 5 | 5.6% |
| 6 | 5 | 5.6% |
| 8 | 2 | 2.2% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 9,36 |
| Thuisploeg | 5,07 |
| Uitploeg | 4,29 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 82% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 72% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 56% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 46% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 34% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 19% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 15% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,15 |
| Gele kaarten | 353 |
| Rode kaarten | 16 |
| Over 2.5 kaarten | 73% |
| Over 3.5 kaarten | 55% |
| Over 4.5 kaarten | 39% |
| Over 5.5 kaarten | 28% |
| Over 6.5 kaarten | 15% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 27,38 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 9,33 |
| Balbezit thuisploeg | 52% |
| Balbezit uitploeg | 48% |
| Fouten per wedstrijd | 25,66 |
| Buitenspel per wedstrijd | 3,62 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,65 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,20 |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Amed
|
25 |
Trabzonspor
|
24 |
Fenerbahce
|
24 |
Galatasaray
|
23 |
Goztepe
|
21 |
Yeni Çorumspor
|
21 |
Besiktas
|
20 |
Istanbul Basaksehir
|
17 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Eyüpspor
|
28 |
Samsunspor
|
26 |
Genclerbirligi
|
18 |
Goztepe
|
17 |
Gazişehir Gaziantep
|
17 |
Istanbul Basaksehir
|
16 |
Yeni Çorumspor
|
16 |
Rizespor
|
15 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Trabzonspor
|
5 |
Fenerbahce
|
5 |
Galatasaray
|
4 |
Konyaspor
|
4 |
Erzurum BB
|
4 |
Kocaelispor
|
4 |
Istanbul Basaksehir
|
3 |
Kasimpasa
|
3 |
| Team | Punten |
|---|---|
Galatasaray
|
2,50 |
Amed
|
2,30 |
Trabzonspor
|
2,20 |
Besiktas
|
1,90 |
Kasimpasa
|
1,70 |
Fenerbahce
|
1,60 |
Kocaelispor
|
1,60 |
Yeni Çorumspor
|
1,60 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Kasimpasa
|
70% |
Goztepe
|
70% |
Amed
|
60% |
Yeni Çorumspor
|
60% |
Alanyaspor
|
56% |
Galatasaray
|
50% |
Istanbul Basaksehir
|
50% |
Besiktas
|
50% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Galatasaray
|
80% |
Goztepe
|
80% |
Fenerbahce
|
80% |
Amed
|
80% |
Yeni Çorumspor
|
80% |
Istanbul Basaksehir
|
60% |
Besiktas
|
60% |
Trabzonspor
|
60% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Amed
|
3,30 |
Kasimpasa
|
2,70 |
Goztepe
|
2,70 |
Gazişehir Gaziantep
|
2,50 |
Konyaspor
|
2,30 |
Istanbul Basaksehir
|
2,20 |
Besiktas
|
2,20 |
Rizespor
|
2,00 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Galatasaray
|
7,70 |
Besiktas
|
6,50 |
Fenerbahce
|
5,80 |
Trabzonspor
|
5,10 |
Amed
|
5,10 |
Alanyaspor
|
5,00 |
Genclerbirligi
|
4,89 |
Goztepe
|
4,80 |
Spelers in cijfers Süper Lig 2026 / 2027
Aanvallend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Gift Emmanuel Orban Amed | 9 |
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 9 |
| 3 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 8 |
| 3 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 8 |
| 5 | Dušan Vlahović Besiktas | 7 |
| 5 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 7 |
| 7 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 6 |
| 7 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 6 |
| 7 | Juan Santos da Silva Goztepe | 6 |
| 10 | Dia Saba Amed | 5 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ernest Muçi Trabzonspor | 6 |
| 2 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 4 |
| 2 | Gabriel Davi Gomes Sara Galatasaray | 4 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 4 |
| 2 | Oğuz Aydın Fenerbahce | 4 |
| 6 | Aleksey Batrakov Galatasaray | 3 |
| 6 | Ivan Brnić Istanbul Basaksehir | 3 |
| 6 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 3 |
| 6 | Muhammed Kerem Aktürkoğlu Fenerbahce | 3 |
| 6 | Rayan Raveloson Amed | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Gift Emmanuel Orban Amed | 13 |
| 2 | Victor James Osimhen Galatasaray | 12 |
| 3 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 11 |
| 4 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 9 |
| 4 | Ernest Muçi Trabzonspor | 9 |
| 6 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 8 |
| 6 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 8 |
| 6 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 8 |
| 9 | Dušan Vlahović Besiktas | 7 |
| 9 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 7 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Gift Emmanuel Orban Amed | 8 |
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 8 |
| 3 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 7 |
| 3 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 7 |
| 5 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 6 |
| 6 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 5 |
| 6 | Dušan Vlahović Besiktas | 5 |
| 6 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 5 |
| 9 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 4 |
| 9 | Cengiz Ünder Yeni Çorumspor | 4 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Juan Santos da Silva Goztepe | 3 |
| 2 | Dušan Vlahović Besiktas | 2 |
| 2 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 2 |
| 4 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 1 |
| 4 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 1 |
| 4 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 1 |
| 4 | Davie Selke Istanbul Basaksehir | 1 |
| 4 | Dia Saba Amed | 1 |
| 4 | Efkan Bekiroglu Goztepe | 1 |
| 4 | Gift Emmanuel Orban Amed | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 2 |
| 2 | Abbosbek Fayzullaev Istanbul Basaksehir | 1 |
| 2 | Bekir Turaç Böke Goztepe | 1 |
| 2 | Chibuike Nwaiwu Trabzonspor | 1 |
| 2 | Davie Selke Istanbul Basaksehir | 1 |
| 2 | Emrecan Bulut Rizespor | 1 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 1 |
| 2 | Güven Yalçın Kasimpasa | 1 |
| 2 | Juan Santos da Silva Goztepe | 1 |
| 2 | Marius Mouandilmadji Samsunspor | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 47 |
| 2 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 29 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 29 |
| 4 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 25 |
| 5 | Mason Greenwood Fenerbahce | 23 |
| 5 | Samuel Ballet Amed | 23 |
| 7 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 20 |
| 7 | Dušan Vlahović Besiktas | 20 |
| 7 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 20 |
| 7 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 20 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 25 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 15 |
| 2 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 15 |
| 4 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 14 |
| 4 | Dušan Vlahović Besiktas | 14 |
| 6 | Ernest Muçi Trabzonspor | 12 |
| 6 | Mason Greenwood Fenerbahce | 12 |
| 6 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 12 |
| 9 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 11 |
| 9 | Samuel Ballet Amed | 11 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ali Sowe Rizespor | 80,0% |
| 2 | Franculino Gluda Djú Trabzonspor | 75,0% |
| 3 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 72,7% |
| 4 | Juan Santos da Silva Goztepe | 71,4% |
| 5 | Daniel Agyei Kocaelispor | 70,0% |
| 5 | Dušan Vlahović Besiktas | 70,0% |
| 7 | Elson Mendes Da Silva Kasimpasa | 66,7% |
| 7 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 66,7% |
| 9 | Janderson de Carvalho Costa Goztepe | 63,6% |
| 9 | Oğuz Aydın Fenerbahce | 63,6% |
Vanaf 360 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Juan Santos da Silva Goztepe | 42,9% |
| 2 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 40,0% |
| 3 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 38,9% |
| 4 | İrfan Can Kahveci Fenerbahce | 37,5% |
| 5 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 36,4% |
| 6 | Dušan Vlahović Besiktas | 35,0% |
| 7 | Franculino Gluda Djú Trabzonspor | 33,3% |
| 8 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 32,0% |
| 9 | Gift Emmanuel Orban Amed | 31,0% |
| 10 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 30,0% |
Vanaf 360 gespeelde minuten
Passing
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 36 |
| 2 | Gabriel Davi Gomes Sara Galatasaray | 34 |
| 3 | Qazim Laçi Rizespor | 29 |
| 4 | Dia Saba Amed | 28 |
| 5 | Alexandru Iulian Maxim Gazişehir Gaziantep | 27 |
| 5 | Florent Hadërgjonaj Alanyaspor | 27 |
| 7 | Yunus Akgün Galatasaray | 26 |
| 8 | Emre Kılınç Samsunspor | 21 |
| 9 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 20 |
| 9 | Kacper Kozłowski Gazişehir Gaziantep | 20 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Hrvoje Smolčić Yeni Çorumspor | 646 |
| 2 | Stefan Savić Trabzonspor | 615 |
| 3 | Emmanuel Agbadou Besiktas | 586 |
| 4 | Milan Škriniar Fenerbahce | 582 |
| 5 | Salih Özcan Besiktas | 556 |
| 6 | Chibuike Nwaiwu Trabzonspor | 552 |
| 7 | Emin Bayram Istanbul Basaksehir | 512 |
| 8 | Davinson Sánchez Mina Galatasaray | 507 |
| 9 | Zak Jules Eyüpspor | 493 |
| 10 | David Bates Amed | 490 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Melih Kabasakal Trabzonspor | 94,7% |
| 2 | Nathan Aké Fenerbahce | 94,6% |
| 3 | Ousseynou Ba Istanbul Basaksehir | 94,4% |
| 4 | Myenty Abena Gazişehir Gaziantep | 93,0% |
| 5 | Josafat Mendes Samsunspor | 92,8% |
| 6 | David Bates Amed | 92,6% |
| 7 | Emmanuel Agbadou Besiktas | 92,4% |
| 8 | Hrvoje Smolčić Yeni Çorumspor | 92,4% |
| 9 | Strahinja Eraković Samsunspor | 92,3% |
| 10 | Salih Özcan Besiktas | 92,2% |
Vanaf 360 gespeelde minuten
Verdedigend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Salih Özcan Besiktas | 29 |
| 2 | Ermal Krasniqi Amed | 28 |
| 3 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 26 |
| 3 | Mithat Pala Rizespor | 26 |
| 3 | Orhan Ovacıklı Erzurum BB | 26 |
| 6 | Ayberk Karapo Kasimpasa | 24 |
| 6 | N'Golo Kanté Fenerbahce | 24 |
| 8 | Brandon Baiye Erzurum BB | 23 |
| 8 | Emmanuel Agbadou Besiktas | 23 |
| 8 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 23 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Zakaria Ariss Rizespor | 23 |
| 2 | Taylan Antalyalı Rizespor | 20 |
| 3 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 17 |
| 3 | Chibuike Nwaiwu Trabzonspor | 17 |
| 5 | Mustafa Eskihellaç Trabzonspor | 16 |
| 5 | Rhaldney Norberto Simião Gomes Goztepe | 16 |
| 5 | Salih Özcan Besiktas | 16 |
| 5 | Ulrich Meleke Gazişehir Gaziantep | 16 |
| 9 | Fidan Aliti Alanyaspor | 15 |
| 9 | Novatus Dismas Miroshi Goztepe | 15 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Zak Jules Eyüpspor | 17 |
| 2 | Chibuike Nwaiwu Trabzonspor | 14 |
| 3 | Modibo Sagnan Rizespor | 12 |
| 4 | Taha Altıkardeş Goztepe | 11 |
| 5 | Baran Ali Gezek Alanyaspor | 9 |
| 5 | Davinson Sánchez Mina Galatasaray | 9 |
| 5 | Emir Ortakaya Kocaelispor | 9 |
| 5 | Matei Cristian Ilie Kasimpasa | 9 |
| 5 | Nuno Miguel Reis Lima Alanyaspor | 9 |
| 10 | Dimitrios Goutas Genclerbirligi | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 68 |
| 2 | Jackson Muleka Konyaspor | 66 |
| 2 | Mithat Pala Rizespor | 66 |
| 4 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 62 |
| 5 | Salih Özcan Besiktas | 60 |
| 6 | Orhan Ovacıklı Erzurum BB | 57 |
| 7 | Ermal Krasniqi Amed | 55 |
| 8 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 53 |
| 8 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 53 |
| 10 | Richard Akonnor Goztepe | 52 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Lumbardh Dellova Amed | 78,7% |
| 2 | Massadio Haïdara Kocaelispor | 75,0% |
| 3 | Orhan Ovacıklı Erzurum BB | 72,2% |
| 4 | Dimitrios Goutas Genclerbirligi | 70,4% |
| 5 | David Bates Amed | 69,5% |
| 6 | Arda Kızıldağ Gazişehir Gaziantep | 68,3% |
| 7 | Ayberk Karapo Kasimpasa | 68,1% |
| 8 | Milan Škriniar Fenerbahce | 67,8% |
| 9 | Rayyan Baniya Konyaspor | 66,7% |
| 10 | Taylan Antalyalı Rizespor | 64,8% |
Vanaf 360 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mithat Pala Rizespor | 17 |
| 2 | Ylber Ramadani Yeni Çorumspor | 16 |
| 3 | Ali Yavuz Kol Kasimpasa | 14 |
| 3 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 14 |
| 5 | Deian Cristian Sorescu Gazişehir Gaziantep | 13 |
| 5 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 13 |
| 7 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 12 |
| 7 | Martín Vladimir Rodríguez Torrejón Erzurum BB | 12 |
| 9 | Baran Ali Gezek Alanyaspor | 11 |
| 9 | Gabriel Davi Gomes Sara Galatasaray | 11 |
Dribbels
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ali Yavuz Kol Kasimpasa | 28 |
| 2 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 18 |
| 3 | Richard Akonnor Goztepe | 17 |
| 4 | Rafael Alexandre Conceição Leão Galatasaray | 16 |
| 4 | Tiago Maria Antunes Gouveia Genclerbirligi | 16 |
| 6 | Ibrahim Olawoyin Rizespor | 15 |
| 6 | Leandro Trossard Besiktas | 15 |
| 6 | Mithat Pala Rizespor | 15 |
| 6 | Samuel Ballet Amed | 15 |
| 10 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 14 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andrei Sebastian Borza Yeni Çorumspor | 70,6% |
| 1 | Nélson Cabral Semedo Fenerbahce | 70,6% |
| 3 | Ibrahim Olawoyin Rizespor | 68,2% |
| 4 | Franculino Gluda Djú Trabzonspor | 64,7% |
| 5 | Rafael Alexandre Conceição Leão Galatasaray | 64,0% |
| 6 | İrfan Can Kahveci Fenerbahce | 61,1% |
| 7 | Ali Yavuz Kol Kasimpasa | 60,9% |
| 8 | Mithat Pala Rizespor | 60,0% |
| 9 | Mustafa Eskihellaç Trabzonspor | 58,8% |
| 10 | Ermal Krasniqi Amed | 56,0% |
Vanaf 360 gespeelde minuten
Doelman
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | André Onana Trabzonspor | 5 |
| 1 | Bahadır Han Güngördü Konyaspor | 5 |
| 1 | Ederson Santana de Moraes Fenerbahce | 5 |
| 4 | Mahmut Ertuğrul Taşkıran Erzurum BB | 4 |
| 4 | Serhat Öztaşdelen Kocaelispor | 4 |
| 4 | Uğurcan Çakır Galatasaray | 4 |
| 7 | Alban Lafont Amed | 3 |
| 7 | Alexander Nübel Besiktas | 3 |
| 7 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 3 |
| 7 | Arda Özçimen Goztepe | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | İrfan Can Eğribayat Genclerbirligi | 46 |
| 2 | André Onana Trabzonspor | 45 |
| 3 | Paulo Victor de Mileo Vidotti Alanyaspor | 36 |
| 4 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 35 |
| 4 | Ederson Santana de Moraes Fenerbahce | 35 |
| 6 | Marcos Felipe de Freitas Monteiro Yeni Çorumspor | 34 |
| 7 | Okan Kocuk Samsunspor | 33 |
| 8 | Serhat Öztaşdelen Kocaelispor | 32 |
| 9 | Alexander Nübel Besiktas | 29 |
| 9 | Yahia Fofana Rizespor | 29 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | André Onana Trabzonspor | 84,9% |
| 2 | Ederson Santana de Moraes Fenerbahce | 81,4% |
| 3 | Arda Özçimen Goztepe | 79,3% |
| 4 | Serhat Öztaşdelen Kocaelispor | 78,0% |
| 5 | Paulo Victor de Mileo Vidotti Alanyaspor | 76,6% |
| 6 | Mahmut Ertuğrul Taşkıran Erzurum BB | 76,5% |
| 7 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 76,1% |
| 8 | Muhammed Şengezer Istanbul Basaksehir | 75,8% |
| 9 | İrfan Can Eğribayat Genclerbirligi | 71,9% |
| 10 | Alexander Nübel Besiktas | 70,7% |
Vanaf 360 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | André Onana Trabzonspor | 1 |
| 1 | Bahadır Han Güngördü Konyaspor | 1 |
| 1 | Deniz Ertaş Konyaspor | 1 |
| 1 | Kacper Tobiasz Gazişehir Gaziantep | 1 |
| 1 | Paulo Victor de Mileo Vidotti Alanyaspor | 1 |
| 1 | İrfan Can Eğribayat Genclerbirligi | 1 |
Discipline
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Deniz Türüç Konyaspor | 4 |
| 1 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 4 |
| 1 | Lumbardh Dellova Amed | 4 |
| 1 | Modibo Sagnan Rizespor | 4 |
| 1 | Myenty Abena Gazişehir Gaziantep | 4 |
| 1 | Ousmane Diabate Genclerbirligi | 4 |
| 7 | Adil Demirbağ Konyaspor | 3 |
| 7 | Afonso Gamelas De Pinho Sousa Samsunspor | 3 |
| 7 | Alban Lafont Amed | 3 |
| 7 | Alex Matos Goztepe | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdülkerim Bardakcı Galatasaray | 1 |
| 1 | Afonso Gamelas De Pinho Sousa Samsunspor | 1 |
| 1 | Ahmed Abdullahi Eyüpspor | 1 |
| 1 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 1 |
| 1 | Amadou Cissé Amed | 1 |
| 1 | Archibald Norman Brown Fenerbahce | 1 |
| 1 | Chimuanya Ugochukwu Galatasaray | 1 |
| 1 | David José Soares Oliveira Furtado Costa Eyüpspor | 1 |
| 1 | Enis Bardhi Konyaspor | 1 |
| 1 | Juninho Bacuna Gazişehir Gaziantep | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Afonso Gamelas De Pinho Sousa Samsunspor | 4 |
| 1 | David José Soares Oliveira Furtado Costa Eyüpspor | 4 |
| 1 | Deniz Türüç Konyaspor | 4 |
| 1 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 4 |
| 1 | Lumbardh Dellova Amed | 4 |
| 1 | Modibo Sagnan Rizespor | 4 |
| 1 | Myenty Abena Gazişehir Gaziantep | 4 |
| 1 | Ousmane Diabate Genclerbirligi | 4 |
| 9 | Adil Demirbağ Konyaspor | 3 |
| 9 | Alban Lafont Amed | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Samuel Ballet Amed | 35 |
| 2 | Manuel Luis da Silva Cafumana Kocaelispor | 31 |
| 3 | Andri Fannar Baldursson Kasimpasa | 22 |
| 4 | Ali Yavuz Kol Kasimpasa | 20 |
| 5 | Arda Usluoğlu Alanyaspor | 18 |
| 5 | Salih Özcan Besiktas | 18 |
| 7 | Elisha Owusu Erzurum BB | 17 |
| 7 | Eren Tozlu Erzurum BB | 17 |
| 7 | Jackson Muleka Konyaspor | 17 |
| 7 | Logi Tómasson Samsunspor | 17 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Charles-André Raux Yao Eyüpspor | 26 |
| 2 | Mahamadou Susoho Sissoho Kocaelispor | 25 |
| 3 | Jackson Muleka Konyaspor | 24 |
| 4 | Drissa Camara Gazişehir Gaziantep | 22 |
| 4 | Mithat Pala Rizespor | 22 |
| 6 | Kacper Kozłowski Gazişehir Gaziantep | 21 |
| 6 | Salih Özcan Besiktas | 21 |
| 8 | Barış Alper Yılmaz Galatasaray | 20 |
| 8 | Elson Mendes Da Silva Kasimpasa | 20 |
| 8 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 20 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 16 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 14 |
| 3 | Dušan Vlahović Besiktas | 12 |
| 4 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 7 |
| 4 | Deian Cristian Sorescu Gazişehir Gaziantep | 7 |
| 4 | Ebere Paul Onuachu Trabzonspor | 7 |
| 4 | Janderson de Carvalho Costa Goztepe | 7 |
| 4 | Juan Santos da Silva Goztepe | 7 |
| 9 | Daniel Agyei Kocaelispor | 6 |
| 9 | Eren Tozlu Erzurum BB | 6 |
Speeltijd
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Alban Lafont Amed | 900 |
| 1 | Alexander Nübel Besiktas | 900 |
| 1 | Amar Gerxhaliu Erzurum BB | 900 |
| 1 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 900 |
| 1 | André Onana Trabzonspor | 900 |
| 1 | Brandon Baiye Erzurum BB | 900 |
| 1 | Logi Tómasson Samsunspor | 900 |
| 1 | Manuel Luis da Silva Cafumana Kocaelispor | 900 |
| 1 | Marcos Felipe de Freitas Monteiro Yeni Çorumspor | 900 |
| 1 | Mithat Pala Rizespor | 900 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 10 |
| 1 | Alban Lafont Amed | 10 |
| 1 | Alexander Nübel Besiktas | 10 |
| 1 | Alexandru Iulian Maxim Gazişehir Gaziantep | 10 |
| 1 | Ali Sowe Rizespor | 10 |
| 1 | Amar Gerxhaliu Erzurum BB | 10 |
| 1 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 10 |
| 1 | Andreas Skov Olsen Istanbul Basaksehir | 10 |
| 1 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 10 |
| 1 | André Onana Trabzonspor | 10 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 10 |
| 1 | Alban Lafont Amed | 10 |
| 1 | Alexander Nübel Besiktas | 10 |
| 1 | Amar Gerxhaliu Erzurum BB | 10 |
| 1 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 10 |
| 1 | Andreas Skov Olsen Istanbul Basaksehir | 10 |
| 1 | André Onana Trabzonspor | 10 |
| 1 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 10 |
| 1 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 10 |
| 1 | Brandon Baiye Erzurum BB | 10 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 7,95 |
| 2 | André Onana Trabzonspor | 7,91 |
| 3 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 7,79 |
| 4 | Ederson Santana de Moraes Fenerbahce | 7,66 |
| 5 | Paulo Victor de Mileo Vidotti Alanyaspor | 7,64 |
| 6 | İrfan Can Eğribayat Genclerbirligi | 7,59 |
| 7 | Leandro Trossard Besiktas | 7,58 |
| 8 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 7,53 |
| 9 | Mason Greenwood Fenerbahce | 7,51 |
| 10 | Dia Saba Amed | 7,51 |
Vanaf 360 gespeelde minuten
Meer over Süper Lig
Hoeveel wedstrijden worden er gespeeld in de Spor Toto Süper Lig?
De teams in de Turkse eerste klasse spelen in totaal 380 wedstrijden in een seizoen.
Hoe vaak update Voetbaluitslagen de Süper Lig stand?
We updaten de stand van de Turkse Süper Lig om de 6 uur. Om middernacht 00:00, 's morgens om 06:00, op de middag om 12:00 en dan de laatste keer om 18:00. De statistieken in de tabel worden ook mee aangepast. In het Turks wordt het klassement of de stand, puan durumu genoemd.
Geschiedenis
Het voetbal in Turkije werd eind 19de eeuw geïntroduceerd door de Engelsen. In Thessaloniki leefden in die tijd veel Engelsen. Thessaloniki stond toen nog bekend as Salonika en was deel van het Ottomaanse Rijk.
De eerste voetbalcompetitie in Turkije was de Istanboel-competitie. Deze voetbalcompetitie werd georganiseerd James Lafontaine in toen de hoofdstad van het Ottomaanse Rijk Istanboel. Het eerste seizoen (1904-1905) in deze competitie werd gespeeld tussen 4 ploegen: Moda FC, HMS Imogene, Elpis FC en Cadi-Keuy FC. De wedstrijden werden telkens op zondag gespeeld. De competitie stond in dat beginjaar hierdoor ook wel bekend als de Istanboel Zondagscompetitie.
De Istanboel Zondagscompetitie werd in 1915 opgevolgd door de Istanboel Vrijdagscompetitie. Aan deze versie van de Turkse competitie namen 7 ploegen deel. Later werd deze competitie verder gezet onder de naam Instaboel Competitie. Dit van seizoen 1923-1924 tot seizoen 1950-1951.
In 1951 werd de competitie door de Turkse Voetbalfederatie omgedoopt tot de Instanboel Profesionele Competitie. Recordhouder in deze competitie was Fenerbahçe met 16 titels.
Oprichting Süper Lig
In 1959 werd dan de Millî Lig opgericht, die we kennen als de Süper Lig.
Seizoensnamen
Sinds seizoen 2014-2015 geeft de Turkse Voetbalfederatie de voetbalseizoenen van de Süper Lig namen als herinnering voor verschillende persoonlijkheden. Deze personen zijn vooral voetbalgerelateerd.
Seizoen 2014-2015: Had als officiële naam het "Süleyman Seba"-seizoen. Süleyman Seba was een Turkse voetballer en de langst zittende voorzitter van Beşiktaş. Hij stierf enkele weken voor de start van dit seizoen.
Seizoen 2015-2016: Had als officiële naam het "Hasan Doğan"-seizoen. Doğan was de voorzitter van de Turkse Voetbalfederatie. Hij stierf in 2008 aan een hartaanval. Hasan was ook lid van de club Beşiktaş.
Seizoen 2016-2017: Dit Süper Lig-seizoen droeg de naam het "Turgay Şeren"-seizoen. Turgay Şeren was doelman voor Galatasaray en heeft nooit voor een andere club dan Galatasaray gespeeld. Hij stierf in juli van 2016, voor de start van seizoen 2016-2017.
Seizoen 2017-2018: Dit seizoen droeg de naam van "İlhan Cavcav". İlhan Cavcav was 40 jaar voorzitter van de Ankariotische club Gençlerbirliği. Hij stierf januari van 2017.
Seizoen 2018-2019: Dit seizoen werd opgedragen aan Lefter Küçükandonyadis. Lefter Küçükandonyadis was een aanvaller voor het Turks nationaal elftal en was ook bekend voor zijn prestaties bij Fenerbahçe.
Seizoen 2019-2020: Dit seizoen kreeg de naam Cemil Usta. Cemil Usta was een verdediger voor Tranbzonspor.
Seizoen 2021-2022: Dit seizoen kreeg de naam Ahmet Çalık. Çalık was een centrale verdediger voor verschillende teams waaronder de bekendste Galatasaray en het Turks elftal. Ahmet Çalık stierf op 11 januari 2022 bij een auto-ongeval. Hij speelde toen bij Konyaspor.
Degradatie
Clubs uit de Süper Lig degraderen naar de TFF 1. Lig. Dit geldt voor de 4 laatste teams in de eindstand van het klassement.
Nieuws Süper Lig
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Goztepe
|
| 4 |
Galatasaray
|
| 4 |
Trabzonspor
|
| 2 |
Amed
|
| 2 |
Kasimpasa
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 7 |
Samsunspor
|
| 6 |
Eyüpspor
|
| 4 |
Gazişehir Gaziantep
|
| 2 |
Fenerbahce
|
| 2 |
Genclerbirligi
|
| 2 |
Alanyaspor
|
Ongeslagen reeks
| # | Team |
|---|---|
| 7 |
Amed
|
| 6 |
Goztepe
|
| 4 |
Galatasaray
|
| 4 |
Trabzonspor
|
| 2 |
Kocaelispor
|
| 2 |
Kasimpasa
|

















