Statistieken NAC Breda
Alle cijfers hieronder gaan over Eerste Divisie 2026, 13 gespeelde wedstrijden.
Seizoensoverzicht NAC Breda
NAC Breda speelde 13 wedstrijden dit seizoen: 7 keer gewonnen, 3 keer gelijk en 3 keer verloren. Dat levert 24 punten op, oftewel 1,85 punten per wedstrijd. Thuis komt de club aan 1,67 punten per wedstrijd, op verplaatsing aan 2,00.
| Gespeeld | W | G | V | Voor | Tegen | Saldo | Punten | Ppw | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Totaal | 13 | 7 | 3 | 3 | 25 | 20 | 5 | 24 | 1,85 |
| Thuis | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 10 | 1 | 10 | 1,67 |
| Uit | 7 | 4 | 2 | 1 | 14 | 10 | 4 | 14 | 2,00 |
Basisstatistieken NAC Breda
| Basis | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gewonnen | 54% | 50% | 57% |
| Gelijk | 23% | 17% | 29% |
| Verloren | 23% | 33% | 14% |
| Gescoord per wedstrijd | 1,92 | 1,83 | 2,00 |
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,54 | 1,67 | 1,43 |
| De nul gehouden | 23% | 17% | 29% |
| Niet gescoord | 8% | 17% | 0% |
| Als eerste gescoord | 54% | 67% | 43% |
Doelpuntenstatistieken NAC Breda
NAC Breda scoorde 25 doelpunten, gemiddeld 1,92 per wedstrijd. Omgerekend valt er om de 47 minuten een doelpunt. In 77% van de wedstrijden scoorde de ploeg minstens twee keer, in 8% bleef ze zonder doelpunt.
| Gescoord | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gescoord per wedstrijd | 1,92 | 1,83 | 2,00 |
| Minstens 1 keer gescoord | 92% | 83% | 100% |
| Minstens 2 keer gescoord | 77% | 50% | 100% |
| Minstens 3 keer gescoord | 15% | 33% | 0% |
| Minstens 4 keer gescoord | 8% | 17% | 0% |
| In beide helften gescoord | 31% | 33% | 29% |
| Niet gescoord | 8% | 17% | 0% |
Tegendoelpunten NAC Breda
Aan de andere kant incasseerde NAC Breda 20 doelpunten, gemiddeld 1,54 per wedstrijd. In 23% van de wedstrijden hield de ploeg de nul.
| Tegen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tegendoelpunten per wedstrijd | 1,54 | 1,67 | 1,43 |
| Minstens 1 tegendoelpunt | 77% | 83% | 71% |
| Minstens 2 tegendoelpunten | 54% | 67% | 43% |
| Minstens 3 tegendoelpunten | 15% | 17% | 14% |
| Minstens 4 tegendoelpunten | 8% | 0% | 14% |
| De nul gehouden | 23% | 17% | 29% |
Over/under statistieken NAC Breda
In een wedstrijd van NAC Breda vallen er gemiddeld 3,46 doelpunten. In 62% van de wedstrijden waren dat er meer dan 2,5 en in 46% meer dan 3,5.
| Totaal doelpunten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal doelpunten | 3,46 | 3,50 | 3,43 |
| Over 0.5 | 100% | 100% | 100% |
| Over 1.5 | 92% | 83% | 100% |
| Over 2.5 | 62% | 50% | 71% |
| Over 3.5 | 46% | 50% | 43% |
| Over 4.5 | 31% | 50% | 14% |
| Over 5.5 | 15% | 17% | 14% |
Beide ploegen scoren bij NAC Breda
In 69% van de wedstrijden scoorden beide ploegen. Thuis loopt dat op tot 67%, op verplaatsing tot 71%.
| Beide ploegen scoren | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Beide ploegen scoren | 69% | 67% | 71% |
| Beide ploegen scoren + winst | 31% | 33% | 29% |
| Beide ploegen scoren + gelijk | 23% | 17% | 29% |
| Beide ploegen scoren + verlies | 15% | 17% | 14% |
| Beide ploegen scoren + over 2.5 | 62% | 50% | 71% |
| Geen btts + over 2.5 | 0% | 0% | 0% |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 38% | 33% | 43% |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 31% | 33% | 29% |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 8% | 0% | 14% |
Statistieken per helft
NAC Breda scoorde 12 doelpunten voor rust en 13 erna, en kreeg er 8 tegen in de eerste helft en 12 in de tweede. Beide helften wegen dus ongeveer even zwaar.
| Eerste helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Eerste helft gewonnen | 54% | 67% | 43% |
| Eerste helft gelijk | 23% | 17% | 29% |
| Eerste helft verloren | 23% | 17% | 29% |
| Gescoord in de eerste helft | 0,92 | 1,00 | 0,86 |
| Tegen in de eerste helft | 0,62 | 0,50 | 0,71 |
| De nul gehouden in de eerste helft | 38% | 50% | 29% |
| Niet gescoord in de eerste helft | 31% | 17% | 43% |
| Tweede helft | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Tweede helft gewonnen | 31% | 17% | 43% |
| Tweede helft gelijk | 38% | 50% | 29% |
| Tweede helft verloren | 31% | 33% | 29% |
| Gescoord in de tweede helft | 1,00 | 0,83 | 1,14 |
| Tegen in de tweede helft | 0,92 | 1,17 | 0,71 |
| De nul gehouden in de tweede helft | 46% | 33% | 57% |
| Niet gescoord in de tweede helft | 46% | 67% | 29% |
| Meeste doelpunten in de eerste helft | 38% | 50% | 29% |
| Meeste doelpunten in de tweede helft | 38% | 33% | 43% |
| Evenveel in beide helften | 23% | 17% | 29% |
Wanneer scoort NAC Breda?
De meeste doelpunten van NAC Breda vallen tussen minuut 81 en 90, goed voor 24% van het totaal. Tegendoelpunten komen het vaakst tussen minuut 11 en 20.
Hoekschopstatistieken NAC Breda
NAC Breda trapte gemiddeld 6,3 hoekschoppen per wedstrijd en stond er 3,0 toe. In 67% van de wedstrijden vielen er meer dan 8,5 hoekschoppen in totaal.
| Hoekschoppen | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Hoekschoppen voor per wedstrijd | 6,33 | 8,60 | 4,71 |
| Hoekschoppen tegen per wedstrijd | 3,00 | 2,60 | 3,29 |
| Over 6.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 92% | 100% | 86% |
| Over 8.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 67% | 100% | 43% |
| Over 10.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 25% | 40% | 14% |
| Over 12.5 hoekschoppen in de wedstrijd | 8% | 20% | 0% |
| Zelf over 3.5 hoekschoppen | 92% | 100% | 86% |
| Zelf over 4.5 hoekschoppen | 67% | 100% | 43% |
Gebaseerd op 12 van de 13 wedstrijden.
Kaartenstatistieken NAC Breda
NAC Breda kreeg gemiddeld 1,92 gele kaarten per wedstrijd, tegenover 2,38 bij de tegenstander. In 69% van de wedstrijden vielen er meer dan 3,5 kaarten.
| Kaarten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Gele kaarten per wedstrijd | 1,92 | 1,67 | 2,14 |
| Rode kaarten per wedstrijd | 0,08 | 0,00 | 0,14 |
| Gele kaarten tegenstander per wedstrijd | 2,38 | 3,00 | 1,86 |
| Zelf over 1.5 kaarten | 54% | 33% | 71% |
| Zelf over 2.5 kaarten | 31% | 33% | 29% |
| Over 3.5 kaarten in de wedstrijd | 69% | 67% | 71% |
| Over 4.5 kaarten in de wedstrijd | 62% | 67% | 57% |
| Over 5.5 kaarten in de wedstrijd | 31% | 33% | 29% |
Schoten en xG van NAC Breda
De ploeg loste gemiddeld 20,7 schoten per wedstrijd, waarvan 6,1 op doel. Dat is een precisie van 29%.
| Schoten | Totaal | Thuis | Uit |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 20,67 | 20,80 | 20,57 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 6,08 | 6,00 | 6,14 |
| Schoten naast per wedstrijd | 8,25 | 7,00 | 9,14 |
| Schoten tegen per wedstrijd | 9,58 | 8,80 | 10,14 |
| Verwachte doelpunten (xG) voor | 2,05 | 1,86 | 2,20 |
| Verwachte doelpunten (xG) tegen | 1,19 | 0,99 | 1,35 |
| Balbezit | 58,0 | 57,6 | 58,3 |
Gebaseerd op 12 van de 13 wedstrijden (schoten).
Meest voorkomende uitslagen NAC Breda
De vaakst voorkomende uitslag is 2-0, in 2 van de 13 wedstrijden.
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 0 | 2 | 15% |
| 2 - 1 | 2 | 15% |
| 2 - 2 | 2 | 15% |
| 4 - 2 | 1 | 8% |
| 3 - 2 | 1 | 8% |
| 2 - 3 | 1 | 8% |
| 2 - 4 | 1 | 8% |
| 1 - 0 | 1 | 8% |
| 1 - 1 | 1 | 8% |
| 0 - 2 | 1 | 8% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van NAC Breda.
Spelersstatistieken NAC Breda
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Charles-Andreas Brym | 9 |
| Moussa Soumano | 4 |
| Paul Gladon | 4 |
| Mohamed Nassoh | 2 |
| Pepijn Reulen | 2 |
Charles-Andreas Brym is dit seizoen de topschutter van NAC Breda (9). Daarachter volgen Moussa Soumano (4) en Paul Gladon (4).
| Speler | Assists |
|---|---|
| Mohamed Nassoh | 4 |
| Boyd Lucassen | 3 |
| Gabriel Osei Misehouy | 3 |
| Moussa Soumano | 2 |
| Jannes Van Hecke | 1 |
Mohamed Nassoh gaf de meeste assists bij NAC Breda (4). Daarachter volgen Boyd Lucassen (3) en Gabriel Osei Misehouy (3).
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Boyd Lucassen | 13 |
| Jan Van den Bergh | 13 |
| Michael Verrips | 13 |
| Fredrik Oldrup Jensen | 12 |
| Jannes Van Hecke | 12 |
Boyd Lucassen speelde de meeste wedstrijden voor NAC Breda (13). Daarachter volgen Jan Van den Bergh (13) en Michael Verrips (13).
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Jan Van den Bergh | 4 |
| Leo Greiml | 3 |
| Mohamed Nassoh | 3 |
| Fredrik Oldrup Jensen | 2 |
| Rio Hillen | 2 |
Jan Van den Bergh pakte de meeste kaarten bij NAC Breda (4). Daarachter volgen Leo Greiml (3) en Mohamed Nassoh (3).
Aanvallend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Charles-Andreas Brym | 9 |
| 2 | Mohamed Nassoh | 6 |
| 2 | Moussa Soumano | 6 |
| 4 | Paul Gladon | 4 |
| 5 | Boyd Lucassen | 3 |
| 5 | Gabriel Osei Misehouy | 3 |
| 7 | Kamal Sowah | 2 |
| 7 | Pepijn Reulen | 2 |
| 9 | Jannes Van Hecke | 1 |
| 9 | Mats Seuntjens | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Charles-Andreas Brym | 9 |
| 2 | Paul Gladon | 4 |
| 3 | Moussa Soumano | 3 |
| 4 | Mohamed Nassoh | 2 |
| 4 | Pepijn Reulen | 2 |
| 6 | Kamal Sowah | 1 |
| 6 | Mohamed Bouchouari | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Moussa Soumano | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Moussa Soumano | 36 |
| 2 | Mohamed Nassoh | 24 |
| 3 | Charles-Andreas Brym | 20 |
| 4 | Paul Gladon | 19 |
| 5 | Jan Van den Bergh | 15 |
| 6 | Boyd Lucassen | 13 |
| 7 | Leo Greiml | 9 |
| 8 | Rio Hillen | 8 |
| 9 | Gabriel Osei Misehouy | 7 |
| 9 | Pepijn Reulen | 7 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Charles-Andreas Brym | 14 |
| 1 | Moussa Soumano | 14 |
| 3 | Mohamed Nassoh | 9 |
| 4 | Gabriel Osei Misehouy | 5 |
| 4 | Paul Gladon | 5 |
| 4 | Pepijn Reulen | 5 |
| 7 | Mats Seuntjens | 4 |
| 8 | Boyd Lucassen | 3 |
| 8 | Jan Van den Bergh | 3 |
| 8 | Rio Hillen | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Charles-Andreas Brym | 70,0% |
| 2 | Moussa Soumano | 38,9% |
| 3 | Mohamed Nassoh | 37,5% |
| 4 | Boyd Lucassen | 23,1% |
| 5 | Jan Van den Bergh | 20,0% |
Vanaf 450 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Charles-Andreas Brym | 45,0% |
| 2 | Moussa Soumano | 11,1% |
| 3 | Mohamed Nassoh | 8,3% |
Vanaf 450 gespeelde minuten
Passing
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mohamed Nassoh | 47 |
| 2 | Boyd Lucassen | 20 |
| 3 | Charles-Andreas Brym | 16 |
| 4 | Jannes Van Hecke | 15 |
| 5 | Fredrik Oldrup Jensen | 12 |
| 5 | Kamal Sowah | 12 |
| 7 | Maximilien Balard | 11 |
| 8 | Moussa Soumano | 10 |
| 9 | Jan Van den Bergh | 9 |
| 10 | Brahim Ghalidi | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Leo Greiml | 607 |
| 2 | Jan Van den Bergh | 574 |
| 3 | Mohamed Nassoh | 553 |
| 4 | Rio Hillen | 519 |
| 5 | Maximilien Balard | 426 |
| 6 | Fredrik Oldrup Jensen | 385 |
| 7 | Jannes Van Hecke | 337 |
| 8 | Michael Verrips | 308 |
| 9 | Boyd Lucassen | 242 |
| 10 | Kamal Sowah | 229 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maximilien Balard | 90,1% |
| 2 | Rio Hillen | 87,4% |
| 3 | Fredrik Oldrup Jensen | 87,1% |
| 4 | Leo Greiml | 85,1% |
| 5 | Kamal Sowah | 83,9% |
| 6 | Mohamed Nassoh | 83,5% |
| 7 | Jan Van den Bergh | 82,7% |
| 8 | Jannes Van Hecke | 80,6% |
| 9 | Boyd Lucassen | 75,2% |
| 10 | Charles-Andreas Brym | 73,5% |
Vanaf 450 gespeelde minuten
Verdedigend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maximilien Balard | 23 |
| 2 | Jannes Van Hecke | 20 |
| 2 | Rio Hillen | 20 |
| 4 | Jan Van den Bergh | 18 |
| 5 | Mohamed Nassoh | 17 |
| 6 | Boyd Lucassen | 16 |
| 6 | Leo Greiml | 16 |
| 8 | Kamal Sowah | 11 |
| 9 | Fredrik Oldrup Jensen | 10 |
| 10 | Charles-Andreas Brym | 7 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jan Van den Bergh | 22 |
| 2 | Leo Greiml | 16 |
| 3 | Fredrik Oldrup Jensen | 14 |
| 4 | Jannes Van Hecke | 9 |
| 4 | Maximilien Balard | 9 |
| 4 | Mohamed Nassoh | 9 |
| 7 | Boyd Lucassen | 7 |
| 8 | Kamal Sowah | 5 |
| 9 | Rio Hillen | 4 |
| 10 | Charles-Andreas Brym | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jan Van den Bergh | 5 |
| 1 | Leo Greiml | 5 |
| 3 | Mohamed Nassoh | 4 |
| 3 | Moussa Soumano | 4 |
| 5 | Charles-Andreas Brym | 3 |
| 5 | Rio Hillen | 3 |
| 7 | Boyd Lucassen | 2 |
| 7 | Fredrik Oldrup Jensen | 2 |
| 7 | Kamal Sowah | 2 |
| 10 | Brahim Ghalidi | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jan Van den Bergh | 69 |
| 2 | Leo Greiml | 68 |
| 2 | Rio Hillen | 68 |
| 4 | Boyd Lucassen | 62 |
| 5 | Moussa Soumano | 57 |
| 6 | Maximilien Balard | 53 |
| 7 | Mohamed Nassoh | 50 |
| 8 | Charles-Andreas Brym | 49 |
| 9 | Jannes Van Hecke | 46 |
| 10 | Fredrik Oldrup Jensen | 35 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Boyd Lucassen | 67,4% |
| 2 | Leo Greiml | 64,2% |
| 3 | Rio Hillen | 61,8% |
| 4 | Fredrik Oldrup Jensen | 59,3% |
| 5 | Jan Van den Bergh | 59,0% |
| 6 | Maximilien Balard | 56,4% |
| 7 | Jannes Van Hecke | 52,3% |
| 8 | Charles-Andreas Brym | 51,0% |
| 9 | Mohamed Nassoh | 45,9% |
| 10 | Moussa Soumano | 43,5% |
Vanaf 450 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jan Van den Bergh | 7 |
| 1 | Maximilien Balard | 7 |
| 1 | Mohamed Nassoh | 7 |
| 4 | Fredrik Oldrup Jensen | 4 |
| 4 | Rio Hillen | 4 |
| 6 | Charles-Andreas Brym | 3 |
| 6 | Jannes Van Hecke | 3 |
| 8 | Boyd Lucassen | 2 |
| 8 | Gabriel Osei Misehouy | 2 |
| 8 | Kamal Sowah | 2 |
Dribbels
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mohamed Nassoh | 16 |
| 2 | Charles-Andreas Brym | 12 |
| 2 | Moussa Soumano | 12 |
| 4 | Rio Hillen | 8 |
| 5 | Gabriel Osei Misehouy | 5 |
| 5 | Maximilien Balard | 5 |
| 7 | Boyd Lucassen | 4 |
| 8 | Brahim Ghalidi | 3 |
| 8 | Kamal Sowah | 3 |
| 10 | Imran Nazih | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Moussa Soumano | 57,1% |
| 2 | Charles-Andreas Brym | 48,0% |
| 3 | Mohamed Nassoh | 45,7% |
Vanaf 450 gespeelde minuten
Doelman
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Michael Verrips | 5 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Michael Verrips | 29 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Michael Verrips | 63,0% |
Vanaf 450 gespeelde minuten
Discipline
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jan Van den Bergh | 4 |
| 2 | Mohamed Nassoh | 3 |
| 3 | Fredrik Oldrup Jensen | 2 |
| 3 | Leo Greiml | 2 |
| 3 | Rio Hillen | 2 |
| 6 | Boyd Lucassen | 1 |
| 6 | Brahim Ghalidi | 1 |
| 6 | Charles-Andreas Brym | 1 |
| 6 | Imran Nazih | 1 |
| 6 | Jannes Van Hecke | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Leo Greiml | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jannes Van Hecke | 15 |
| 1 | Moussa Soumano | 15 |
| 3 | Leo Greiml | 14 |
| 3 | Mohamed Nassoh | 14 |
| 5 | Charles-Andreas Brym | 12 |
| 5 | Jan Van den Bergh | 12 |
| 7 | Maximilien Balard | 10 |
| 8 | Boyd Lucassen | 9 |
| 9 | Rio Hillen | 7 |
| 10 | Kamal Sowah | 6 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Boyd Lucassen | 31 |
| 2 | Charles-Andreas Brym | 23 |
| 3 | Maximilien Balard | 20 |
| 4 | Jannes Van Hecke | 15 |
| 5 | Rio Hillen | 14 |
| 6 | Moussa Soumano | 13 |
| 7 | Mohamed Nassoh | 12 |
| 8 | Jan Van den Bergh | 11 |
| 9 | Brahim Ghalidi | 10 |
| 9 | Fredrik Oldrup Jensen | 10 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Moussa Soumano | 7 |
| 2 | Paul Gladon | 3 |
| 3 | Charles-Andreas Brym | 2 |
| 4 | Brahim Ghalidi | 1 |
| 4 | Cherrion Valerius | 1 |
| 4 | Fredrik Oldrup Jensen | 1 |
| 4 | Gabriel Osei Misehouy | 1 |
| 4 | Pepijn Reulen | 1 |
Speeltijd
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Michael Verrips | 1.170 |
| 2 | Jan Van den Bergh | 1.133 |
| 3 | Mohamed Nassoh | 1.079 |
| 4 | Rio Hillen | 1.028 |
| 5 | Leo Greiml | 1.017 |
| 6 | Jannes Van Hecke | 953 |
| 7 | Maximilien Balard | 914 |
| 8 | Moussa Soumano | 866 |
| 9 | Boyd Lucassen | 809 |
| 10 | Charles-Andreas Brym | 717 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jan Van den Bergh | 13 |
| 1 | Michael Verrips | 13 |
| 3 | Jannes Van Hecke | 12 |
| 3 | Leo Greiml | 12 |
| 3 | Mohamed Nassoh | 12 |
| 3 | Rio Hillen | 12 |
| 7 | Charles-Andreas Brym | 11 |
| 7 | Maximilien Balard | 11 |
| 9 | Fredrik Oldrup Jensen | 10 |
| 9 | Moussa Soumano | 10 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Charles-Andreas Brym | 7,58 |
| 2 | Mohamed Nassoh | 7,36 |
| 3 | Kamal Sowah | 7,01 |
| 4 | Boyd Lucassen | 6,98 |
| 5 | Moussa Soumano | 6,92 |
| 6 | Fredrik Oldrup Jensen | 6,84 |
| 7 | Maximilien Balard | 6,84 |
| 8 | Leo Greiml | 6,83 |
| 9 | Jan Van den Bergh | 6,82 |
| 10 | Rio Hillen | 6,75 |
Vanaf 450 gespeelde minuten
NAC Breda · Kalender · Topschutters · Meeste assists · Meeste kaarten · Spelers