Süper Lig
De Süper Lig, ook wel gekend onder de huidige sponsornaam Spor Toto Süper Lig, is de hoogste Turkse competitie. Deze voetbalcompetitie werd opgericht in 1959.
De ploeg met de meeste landstitels in Turkije is Galatasaray. Zij konden sinds de oprichting tot 2021 22 titels op hun palmares bijschrijven.
Klassement 2026 / 2027
Süper Lig
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Galatasaray
|
25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23 | 12 | +11 | 3.5 | Victor James Osimhen 9 | Uğurcan Çakır 4 | 2,50 | 50% | 80% |
| 2 |
Amed
|
23 | 10 | 7 | 1 | 2 | 25 | 11 | +14 | 3.6 | Gift Emmanuel Orban 9 | Alban Lafont 3 | 2,30 | 60% | 80% |
| 3 |
Trabzonspor
|
22 | 10 | 7 | 2 | 1 | 24 | 8 | +16 | 3.2 | Mohamed Salah Ghaly 8 | André Onana 5 | 2,20 | 40% | 60% |
| 4 |
Kasimpasa
|
20 | 11 | 5 | 1 | 5 | 17 | 11 | +6 | 2.5 | Adrian Benedyczak 7 | Andreas Gianniotis 4 | 1,82 | 64% | 45% |
| 5 |
Besiktas
|
19 | 10 | 6 | 3 | 1 | 20 | 12 | +8 | 3.2 | Dušan Vlahović 7 | Alexander Nübel 3 | 1,90 | 50% | 60% |
| 6 |
Fenerbahce
|
16 | 10 | 5 | 4 | 1 | 24 | 10 | +14 | 3.4 | Vedat Muriqi 7 | Ederson Santana de Moraes 5 | 1,60 | 50% | 80% |
| 7 |
Yeni Çorumspor
|
16 | 10 | 5 | 4 | 1 | 21 | 16 | +5 | 3.7 | Jesús Andrés Ramírez Díaz 6 | Marcos Felipe de Freitas Monteiro 2 | 1,60 | 60% | 80% |
| 8 |
Kocaelispor
|
16 | 10 | 5 | 4 | 1 | 11 | 9 | +2 | 2 | Berkan Kutlu 4 | Serhat Öztaşdelen 4 | 1,60 | 40% | 40% |
| 9 |
Goztepe
|
15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21 | 17 | +4 | 3.8 | Juan Santos da Silva 6 | Arda Özçimen 3 | 1,50 | 70% | 80% |
| 10 |
Istanbul Basaksehir
|
14 | 10 | 4 | 4 | 2 | 17 | 16 | +1 | 3.3 | Eldor Shomurodov 8 | Muhammed Şengezer 3 | 1,40 | 50% | 60% |
| 11 |
Erzurum BB
|
14 | 10 | 4 | 4 | 2 | 9 | 15 | -6 | 2.4 | Miguel Filipe Nunes Cardoso 3 | Mahmut Ertuğrul Taşkıran 4 | 1,40 | 30% | 50% |
| 12 |
Alanyaspor
|
12 | 10 | 3 | 4 | 3 | 9 | 16 | -7 | 2.5 | Arda Usluoğlu 2 | Paulo Victor de Mileo Vidotti 3 | 1,20 | 50% | 60% |
| 13 |
Rizespor
|
11 | 10 | 3 | 5 | 2 | 11 | 15 | -4 | 2.6 | Qazim Laçi 3 | Yahia Fofana 2 | 1,10 | 40% | 50% |
| 14 |
Genclerbirligi
|
11 | 10 | 3 | 5 | 2 | 12 | 18 | -6 | 3 | Oğulcan Ülgün 2 | İrfan Can Eğribayat 2 | 1,10 | 40% | 60% |
| 15 |
Konyaspor
|
8 | 10 | 2 | 6 | 2 | 6 | 13 | -7 | 1.9 | Chidozie Collins Awaziem 2 | Bahadır Han Güngördü 5 | 0,80 | 20% | 30% |
| 16 |
Gazişehir Gaziantep
|
8 | 11 | 2 | 7 | 2 | 9 | 19 | -10 | 2.5 | Deian Cristian Sorescu 2 | Kacper Tobiasz 2 | 0,73 | 45% | 45% |
| 17 |
Samsunspor
|
4 | 10 | 1 | 8 | 1 | 10 | 26 | -16 | 3.6 | Tanguy Coulibaly 2 | Okan Kocuk 2 | 0,40 | 50% | 60% |
| 18 |
Eyüpspor
|
3 | 10 | 1 | 9 | 0 | 3 | 28 | -25 | 3.1 | Ahmed Abdullahi 2 | Horaţiu Moldovan 0 | 0,30 | 20% | 50% |
Süper Lig Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Galatasaray aan de top en Eyüpspor aan de onderkant is 22 punten.
- • Het onderste team (Eyüpspor) heeft 6 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen Galatasaray op de 1e en Amed op de 2e plaats is 2 punten.
Süper Lig Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Amed (6/6 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Galatasaray (4/5 overwinningen, 80%)
- • Grootste thuisvoordeel: Besiktas (+2.2 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Alanyaspor (0.1 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 57% gescoord thuis, 43% uit (156 thuis, 116 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken Süper Lig 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 91 gespeelde wedstrijden in Süper Lig 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 43 (47%) |
| Gelijkspel | 16 (18%) |
| Uitploeg wint | 32 (35%) |
| Doelpunten thuisploegen | 156 (1,71 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 116 (1,27 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 86 | 95% | 5% |
| Over 1.5 | 71 | 78% | 22% |
| Over 2.5 | 54 | 59% | 41% |
| Over 3.5 | 30 | 33% | 67% |
| Over 4.5 | 16 | 18% | 82% |
| Over 5.5 | 9 | 10% | 90% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 122 (45%) |
| Doelpunten tweede helft | 150 (55%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 13 (14%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 22 (24%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 4 (4%) |
| Minuten per doelpunt | 30,1 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 0 | 9 | 9.9% |
| 1 - 2 | 9 | 9.9% |
| 2 - 1 | 8 | 8.8% |
| 1 - 0 | 8 | 8.8% |
| 0 - 1 | 7 | 7.7% |
| 2 - 2 | 6 | 6.6% |
| 0 - 0 | 5 | 5.5% |
| 3 - 0 | 4 | 4.4% |
| 1 - 1 | 4 | 4.4% |
| 0 - 2 | 4 | 4.4% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (91 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 24 | 26.4% |
| 2 | 17 | 18.7% |
| 1 | 15 | 16.5% |
| 4 | 14 | 15.4% |
| 5 | 7 | 7.7% |
| 0 | 5 | 5.5% |
| 6 | 5 | 5.5% |
| 8 | 2 | 2.2% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 9,49 |
| Thuisploeg | 5,21 |
| Uitploeg | 4,29 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 84% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 73% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 59% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 49% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 34% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 22% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 16% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,14 |
| Gele kaarten | 360 |
| Rode kaarten | 17 |
| Over 2.5 kaarten | 74% |
| Over 3.5 kaarten | 54% |
| Over 4.5 kaarten | 38% |
| Over 5.5 kaarten | 27% |
| Over 6.5 kaarten | 15% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 27,79 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 9,52 |
| Balbezit thuisploeg | 52% |
| Balbezit uitploeg | 48% |
| Fouten per wedstrijd | 26,11 |
| Buitenspel per wedstrijd | 3,67 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,70 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,23 |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Amed
|
25 |
Trabzonspor
|
24 |
Fenerbahce
|
24 |
Galatasaray
|
23 |
Goztepe
|
21 |
Yeni Çorumspor
|
21 |
Besiktas
|
20 |
Istanbul Basaksehir
|
17 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Eyüpspor
|
28 |
Samsunspor
|
26 |
Gazişehir Gaziantep
|
19 |
Genclerbirligi
|
18 |
Goztepe
|
17 |
Istanbul Basaksehir
|
16 |
Alanyaspor
|
16 |
Yeni Çorumspor
|
16 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Trabzonspor
|
5 |
Fenerbahce
|
5 |
Galatasaray
|
4 |
Kasimpasa
|
4 |
Konyaspor
|
4 |
Erzurum BB
|
4 |
Kocaelispor
|
4 |
Istanbul Basaksehir
|
3 |
| Team | Punten |
|---|---|
Galatasaray
|
2,50 |
Amed
|
2,30 |
Trabzonspor
|
2,20 |
Besiktas
|
1,90 |
Kasimpasa
|
1,82 |
Fenerbahce
|
1,60 |
Kocaelispor
|
1,60 |
Yeni Çorumspor
|
1,60 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Goztepe
|
70% |
Kasimpasa
|
64% |
Amed
|
60% |
Yeni Çorumspor
|
60% |
Galatasaray
|
50% |
Istanbul Basaksehir
|
50% |
Besiktas
|
50% |
Alanyaspor
|
50% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Galatasaray
|
80% |
Goztepe
|
80% |
Fenerbahce
|
80% |
Amed
|
80% |
Yeni Çorumspor
|
80% |
Istanbul Basaksehir
|
60% |
Besiktas
|
60% |
Trabzonspor
|
60% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Amed
|
3,30 |
Goztepe
|
2,70 |
Kasimpasa
|
2,55 |
Konyaspor
|
2,30 |
Istanbul Basaksehir
|
2,20 |
Besiktas
|
2,20 |
Gazişehir Gaziantep
|
2,18 |
Galatasaray
|
2,00 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Galatasaray
|
7,90 |
Besiktas
|
6,70 |
Fenerbahce
|
5,90 |
Trabzonspor
|
5,10 |
Amed
|
5,10 |
Goztepe
|
4,90 |
Rizespor
|
4,80 |
Alanyaspor
|
4,80 |
Spelers in cijfers Süper Lig 2026 / 2027
Aanvallend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Gift Emmanuel Orban Amed | 9 |
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 9 |
| 3 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 8 |
| 3 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 8 |
| 5 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 7 |
| 5 | Dušan Vlahović Besiktas | 7 |
| 5 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 7 |
| 8 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 6 |
| 8 | Juan Santos da Silva Goztepe | 6 |
| 10 | Dia Saba Amed | 5 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ernest Muçi Trabzonspor | 6 |
| 2 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 4 |
| 2 | Gabriel Davi Gomes Sara Galatasaray | 4 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 4 |
| 2 | Oğuz Aydın Fenerbahce | 4 |
| 6 | Aleksey Batrakov Galatasaray | 3 |
| 6 | Ivan Brnić Istanbul Basaksehir | 3 |
| 6 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 3 |
| 6 | Muhammed Kerem Aktürkoğlu Fenerbahce | 3 |
| 6 | Rayan Raveloson Amed | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Gift Emmanuel Orban Amed | 13 |
| 2 | Victor James Osimhen Galatasaray | 12 |
| 3 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 11 |
| 4 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 9 |
| 4 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 9 |
| 4 | Ernest Muçi Trabzonspor | 9 |
| 7 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 8 |
| 7 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 8 |
| 9 | Dušan Vlahović Besiktas | 7 |
| 9 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 7 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Gift Emmanuel Orban Amed | 8 |
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 8 |
| 3 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 7 |
| 3 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 7 |
| 5 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 6 |
| 6 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 5 |
| 6 | Dušan Vlahović Besiktas | 5 |
| 6 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 5 |
| 9 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 4 |
| 9 | Cengiz Ünder Yeni Çorumspor | 4 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Juan Santos da Silva Goztepe | 3 |
| 2 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 2 |
| 2 | Dušan Vlahović Besiktas | 2 |
| 2 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 2 |
| 5 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 1 |
| 5 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 1 |
| 5 | Davie Selke Istanbul Basaksehir | 1 |
| 5 | Dia Saba Amed | 1 |
| 5 | Efkan Bekiroglu Goztepe | 1 |
| 5 | Gift Emmanuel Orban Amed | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 2 |
| 2 | Abbosbek Fayzullaev Istanbul Basaksehir | 1 |
| 2 | Bekir Turaç Böke Goztepe | 1 |
| 2 | Chibuike Nwaiwu Trabzonspor | 1 |
| 2 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 1 |
| 2 | Davie Selke Istanbul Basaksehir | 1 |
| 2 | Emrecan Bulut Rizespor | 1 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 1 |
| 2 | Güven Yalçın Kasimpasa | 1 |
| 2 | Juan Santos da Silva Goztepe | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 47 |
| 2 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 30 |
| 3 | Gift Emmanuel Orban Amed | 29 |
| 4 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 25 |
| 5 | Mason Greenwood Fenerbahce | 23 |
| 5 | Samuel Ballet Amed | 23 |
| 7 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 20 |
| 7 | Dušan Vlahović Besiktas | 20 |
| 7 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 20 |
| 7 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 20 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 25 |
| 2 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 15 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 15 |
| 2 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 15 |
| 5 | Dušan Vlahović Besiktas | 14 |
| 6 | Ernest Muçi Trabzonspor | 12 |
| 6 | Mason Greenwood Fenerbahce | 12 |
| 6 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 12 |
| 9 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 11 |
| 9 | Samuel Ballet Amed | 11 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ali Sowe Rizespor | 80,0% |
| 2 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 72,7% |
| 3 | Juan Santos da Silva Goztepe | 71,4% |
| 4 | Daniel Agyei Kocaelispor | 70,0% |
| 4 | Dušan Vlahović Besiktas | 70,0% |
| 6 | Elson Mendes Da Silva Kasimpasa | 66,7% |
| 6 | Franco Daryl Tongya Heubang Genclerbirligi | 66,7% |
| 6 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 66,7% |
| 9 | Janderson de Carvalho Costa Goztepe | 63,6% |
| 9 | Oğuz Aydın Fenerbahce | 63,6% |
Vanaf 395 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Juan Santos da Silva Goztepe | 42,9% |
| 2 | Eldor Shomurodov Istanbul Basaksehir | 40,0% |
| 3 | Vedat Muriqi Fenerbahce | 38,9% |
| 4 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 36,4% |
| 5 | Dušan Vlahović Besiktas | 35,0% |
| 6 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 32,0% |
| 7 | Gift Emmanuel Orban Amed | 31,0% |
| 8 | Jesús Andrés Ramírez Díaz Yeni Çorumspor | 30,0% |
| 8 | Miguel Filipe Nunes Cardoso Erzurum BB | 30,0% |
| 10 | Dia Saba Amed | 29,4% |
Vanaf 395 gespeelde minuten
Passing
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 36 |
| 2 | Gabriel Davi Gomes Sara Galatasaray | 34 |
| 3 | Florent Hadërgjonaj Alanyaspor | 29 |
| 3 | Qazim Laçi Rizespor | 29 |
| 5 | Alexandru Iulian Maxim Gazişehir Gaziantep | 28 |
| 5 | Dia Saba Amed | 28 |
| 7 | Yunus Akgün Galatasaray | 26 |
| 8 | Emre Kılınç Samsunspor | 21 |
| 9 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 20 |
| 9 | Kacper Kozłowski Gazişehir Gaziantep | 20 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Hrvoje Smolčić Yeni Çorumspor | 646 |
| 2 | Stefan Savić Trabzonspor | 615 |
| 3 | Emmanuel Agbadou Besiktas | 586 |
| 4 | Milan Škriniar Fenerbahce | 582 |
| 5 | Salih Özcan Besiktas | 556 |
| 6 | Chibuike Nwaiwu Trabzonspor | 552 |
| 7 | Emin Bayram Istanbul Basaksehir | 512 |
| 8 | Davinson Sánchez Mina Galatasaray | 507 |
| 9 | Zak Jules Eyüpspor | 493 |
| 10 | David Bates Amed | 490 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Melih Kabasakal Trabzonspor | 94,7% |
| 2 | Nathan Aké Fenerbahce | 94,6% |
| 3 | Ousseynou Ba Istanbul Basaksehir | 94,4% |
| 4 | Myenty Abena Gazişehir Gaziantep | 94,0% |
| 5 | Josafat Mendes Samsunspor | 92,8% |
| 6 | David Bates Amed | 92,6% |
| 7 | Emmanuel Agbadou Besiktas | 92,4% |
| 8 | Hrvoje Smolčić Yeni Çorumspor | 92,4% |
| 9 | Salih Özcan Besiktas | 92,2% |
| 10 | Zak Jules Eyüpspor | 92,1% |
Vanaf 395 gespeelde minuten
Verdedigend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Salih Özcan Besiktas | 29 |
| 2 | Ermal Krasniqi Amed | 28 |
| 3 | Ayberk Karapo Kasimpasa | 27 |
| 4 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 26 |
| 4 | Mithat Pala Rizespor | 26 |
| 4 | Orhan Ovacıklı Erzurum BB | 26 |
| 7 | N'Golo Kanté Fenerbahce | 24 |
| 8 | Brandon Baiye Erzurum BB | 23 |
| 8 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 23 |
| 8 | Emmanuel Agbadou Besiktas | 23 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Zakaria Ariss Rizespor | 23 |
| 2 | Taylan Antalyalı Rizespor | 20 |
| 3 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 17 |
| 3 | Chibuike Nwaiwu Trabzonspor | 17 |
| 5 | Kerim Çalhanoğlu Gazişehir Gaziantep | 16 |
| 5 | Mustafa Eskihellaç Trabzonspor | 16 |
| 5 | Rhaldney Norberto Simião Gomes Goztepe | 16 |
| 5 | Salih Özcan Besiktas | 16 |
| 5 | Ulrich Meleke Gazişehir Gaziantep | 16 |
| 10 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 15 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Zak Jules Eyüpspor | 17 |
| 2 | Chibuike Nwaiwu Trabzonspor | 14 |
| 3 | Modibo Sagnan Rizespor | 12 |
| 4 | Taha Altıkardeş Goztepe | 11 |
| 5 | Baran Ali Gezek Alanyaspor | 9 |
| 5 | Davinson Sánchez Mina Galatasaray | 9 |
| 5 | Emir Ortakaya Kocaelispor | 9 |
| 5 | Matei Cristian Ilie Kasimpasa | 9 |
| 5 | Nuno Miguel Reis Lima Alanyaspor | 9 |
| 10 | Dimitrios Goutas Genclerbirligi | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 69 |
| 2 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 68 |
| 3 | Jackson Muleka Konyaspor | 66 |
| 3 | Mithat Pala Rizespor | 66 |
| 5 | Salih Özcan Besiktas | 60 |
| 6 | Orhan Ovacıklı Erzurum BB | 57 |
| 7 | Ermal Krasniqi Amed | 55 |
| 8 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 53 |
| 8 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 53 |
| 8 | Myenty Abena Gazişehir Gaziantep | 53 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Lumbardh Dellova Amed | 78,7% |
| 2 | Massadio Haïdara Kocaelispor | 75,0% |
| 3 | Orhan Ovacıklı Erzurum BB | 72,2% |
| 4 | Dimitrios Goutas Genclerbirligi | 70,4% |
| 5 | David Bates Amed | 69,5% |
| 6 | Milan Škriniar Fenerbahce | 67,8% |
| 7 | Ayberk Karapo Kasimpasa | 66,7% |
| 8 | Taylan Antalyalı Rizespor | 64,8% |
| 9 | Chandrel Géraud Massanga Matondo Eyüpspor | 64,5% |
| 10 | Mahamadou Susoho Sissoho Kocaelispor | 63,4% |
Vanaf 395 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mithat Pala Rizespor | 17 |
| 2 | Ali Yavuz Kol Kasimpasa | 16 |
| 2 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 16 |
| 2 | Ylber Ramadani Yeni Çorumspor | 16 |
| 5 | Baran Ali Gezek Alanyaspor | 13 |
| 5 | Deian Cristian Sorescu Gazişehir Gaziantep | 13 |
| 5 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 13 |
| 8 | Berkan Kutlu Kocaelispor | 12 |
| 8 | Martín Vladimir Rodríguez Torrejón Erzurum BB | 12 |
| 10 | Gabriel Davi Gomes Sara Galatasaray | 11 |
Dribbels
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ali Yavuz Kol Kasimpasa | 29 |
| 2 | Arda Okan Kurtulan Goztepe | 18 |
| 3 | Drissa Camara Gazişehir Gaziantep | 17 |
| 3 | Richard Akonnor Goztepe | 17 |
| 3 | Tiago Maria Antunes Gouveia Genclerbirligi | 17 |
| 6 | Rafael Alexandre Conceição Leão Galatasaray | 16 |
| 7 | Ibrahim Olawoyin Rizespor | 15 |
| 7 | Leandro Trossard Besiktas | 15 |
| 7 | Mithat Pala Rizespor | 15 |
| 7 | Samuel Ballet Amed | 15 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ibrahim Olawoyin Rizespor | 68,2% |
| 2 | Rafael Alexandre Conceição Leão Galatasaray | 64,0% |
| 3 | İrfan Can Kahveci Fenerbahce | 61,1% |
| 4 | Mithat Pala Rizespor | 60,0% |
| 5 | Ali Yavuz Kol Kasimpasa | 56,9% |
| 6 | Ermal Krasniqi Amed | 56,0% |
| 7 | Arthur Masuaku Konyaspor | 55,6% |
| 8 | Dia Saba Amed | 55,0% |
| 9 | Leroy Sané Galatasaray | 54,5% |
| 9 | Mason Greenwood Fenerbahce | 54,5% |
Vanaf 395 gespeelde minuten
Doelman
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | André Onana Trabzonspor | 5 |
| 1 | Bahadır Han Güngördü Konyaspor | 5 |
| 1 | Ederson Santana de Moraes Fenerbahce | 5 |
| 4 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 4 |
| 4 | Mahmut Ertuğrul Taşkıran Erzurum BB | 4 |
| 4 | Serhat Öztaşdelen Kocaelispor | 4 |
| 4 | Uğurcan Çakır Galatasaray | 4 |
| 8 | Alban Lafont Amed | 3 |
| 8 | Alexander Nübel Besiktas | 3 |
| 8 | Arda Özçimen Goztepe | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | İrfan Can Eğribayat Genclerbirligi | 49 |
| 2 | André Onana Trabzonspor | 45 |
| 3 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 39 |
| 4 | Paulo Victor de Mileo Vidotti Alanyaspor | 38 |
| 5 | Ederson Santana de Moraes Fenerbahce | 35 |
| 6 | Marcos Felipe de Freitas Monteiro Yeni Çorumspor | 34 |
| 7 | Okan Kocuk Samsunspor | 33 |
| 8 | Serhat Öztaşdelen Kocaelispor | 32 |
| 9 | Alexander Nübel Besiktas | 29 |
| 9 | Yahia Fofana Rizespor | 29 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | André Onana Trabzonspor | 84,9% |
| 2 | Ederson Santana de Moraes Fenerbahce | 81,4% |
| 3 | Arda Özçimen Goztepe | 79,3% |
| 4 | Serhat Öztaşdelen Kocaelispor | 78,0% |
| 5 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 78,0% |
| 6 | Mahmut Ertuğrul Taşkıran Erzurum BB | 76,5% |
| 7 | Muhammed Şengezer Istanbul Basaksehir | 75,8% |
| 8 | İrfan Can Eğribayat Genclerbirligi | 73,1% |
| 9 | Alexander Nübel Besiktas | 70,7% |
| 10 | Paulo Victor de Mileo Vidotti Alanyaspor | 70,4% |
Vanaf 395 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | André Onana Trabzonspor | 1 |
| 1 | Bahadır Han Güngördü Konyaspor | 1 |
| 1 | Deniz Ertaş Konyaspor | 1 |
| 1 | Kacper Tobiasz Gazişehir Gaziantep | 1 |
| 1 | Paulo Victor de Mileo Vidotti Alanyaspor | 1 |
| 1 | İrfan Can Eğribayat Genclerbirligi | 1 |
Discipline
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Deniz Türüç Konyaspor | 4 |
| 1 | Elson Mendes Da Silva Kasimpasa | 4 |
| 1 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 4 |
| 1 | Lumbardh Dellova Amed | 4 |
| 1 | Modibo Sagnan Rizespor | 4 |
| 1 | Myenty Abena Gazişehir Gaziantep | 4 |
| 1 | Ousmane Diabate Genclerbirligi | 4 |
| 8 | Adil Demirbağ Konyaspor | 3 |
| 8 | Afonso Gamelas De Pinho Sousa Samsunspor | 3 |
| 8 | Alban Lafont Amed | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdülkerim Bardakcı Galatasaray | 1 |
| 1 | Afonso Gamelas De Pinho Sousa Samsunspor | 1 |
| 1 | Ahmed Abdullahi Eyüpspor | 1 |
| 1 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 1 |
| 1 | Amadou Cissé Amed | 1 |
| 1 | Archibald Norman Brown Fenerbahce | 1 |
| 1 | Chimuanya Ugochukwu Galatasaray | 1 |
| 1 | David José Soares Oliveira Furtado Costa Eyüpspor | 1 |
| 1 | Enis Bardhi Konyaspor | 1 |
| 1 | Juninho Bacuna Gazişehir Gaziantep | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Afonso Gamelas De Pinho Sousa Samsunspor | 4 |
| 1 | David José Soares Oliveira Furtado Costa Eyüpspor | 4 |
| 1 | Deniz Türüç Konyaspor | 4 |
| 1 | Elson Mendes Da Silva Kasimpasa | 4 |
| 1 | Gökhan Sazdağı Yeni Çorumspor | 4 |
| 1 | Lumbardh Dellova Amed | 4 |
| 1 | Modibo Sagnan Rizespor | 4 |
| 1 | Myenty Abena Gazişehir Gaziantep | 4 |
| 1 | Ousmane Diabate Genclerbirligi | 4 |
| 10 | Adil Demirbağ Konyaspor | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Samuel Ballet Amed | 35 |
| 2 | Manuel Luis da Silva Cafumana Kocaelispor | 31 |
| 3 | Andri Fannar Baldursson Kasimpasa | 22 |
| 4 | Ali Yavuz Kol Kasimpasa | 20 |
| 5 | Elson Mendes Da Silva Kasimpasa | 19 |
| 6 | Arda Usluoğlu Alanyaspor | 18 |
| 6 | Salih Özcan Besiktas | 18 |
| 8 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 17 |
| 8 | Elisha Owusu Erzurum BB | 17 |
| 8 | Eren Tozlu Erzurum BB | 17 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Charles-André Raux Yao Eyüpspor | 26 |
| 2 | Mahamadou Susoho Sissoho Kocaelispor | 25 |
| 3 | Drissa Camara Gazişehir Gaziantep | 24 |
| 3 | Jackson Muleka Konyaspor | 24 |
| 3 | Kacper Kozłowski Gazişehir Gaziantep | 24 |
| 6 | Elson Mendes Da Silva Kasimpasa | 22 |
| 6 | Mithat Pala Rizespor | 22 |
| 8 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 21 |
| 8 | Salih Özcan Besiktas | 21 |
| 10 | Barış Alper Yılmaz Galatasaray | 20 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 16 |
| 2 | Gift Emmanuel Orban Amed | 14 |
| 3 | Dušan Vlahović Besiktas | 12 |
| 4 | André Henrique da Silva Martins Goztepe | 7 |
| 4 | Deian Cristian Sorescu Gazişehir Gaziantep | 7 |
| 4 | Ebere Paul Onuachu Trabzonspor | 7 |
| 4 | Janderson de Carvalho Costa Goztepe | 7 |
| 4 | Juan Santos da Silva Goztepe | 7 |
| 9 | Daniel Agyei Kocaelispor | 6 |
| 9 | Eren Tozlu Erzurum BB | 6 |
Speeltijd
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 988 |
| 2 | Matei Cristian Ilie Kasimpasa | 987 |
| 3 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 983 |
| 4 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 951 |
| 5 | Luis Jesús Pérez Maqueda Gazişehir Gaziantep | 921 |
| 6 | Kacper Kozłowski Gazişehir Gaziantep | 913 |
| 7 | Alban Lafont Amed | 900 |
| 7 | Alexander Nübel Besiktas | 900 |
| 7 | Amar Gerxhaliu Erzurum BB | 900 |
| 7 | André Onana Trabzonspor | 900 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 11 |
| 1 | Alexandru Iulian Maxim Gazişehir Gaziantep | 11 |
| 1 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 11 |
| 1 | Ayberk Karapo Kasimpasa | 11 |
| 1 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 11 |
| 1 | Deian Cristian Sorescu Gazişehir Gaziantep | 11 |
| 1 | Elson Mendes Da Silva Kasimpasa | 11 |
| 1 | Güven Yalçın Kasimpasa | 11 |
| 1 | Kacper Kozłowski Gazişehir Gaziantep | 11 |
| 1 | Luis Jesús Pérez Maqueda Gazişehir Gaziantep | 11 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Adrian Benedyczak Kasimpasa | 11 |
| 1 | Andreas Gianniotis Kasimpasa | 11 |
| 1 | Cláudio Winck Neto Kasimpasa | 11 |
| 1 | Deian Cristian Sorescu Gazişehir Gaziantep | 11 |
| 1 | Kacper Kozłowski Gazişehir Gaziantep | 11 |
| 1 | Luis Jesús Pérez Maqueda Gazişehir Gaziantep | 11 |
| 1 | Matei Cristian Ilie Kasimpasa | 11 |
| 8 | Alban Lafont Amed | 10 |
| 8 | Alexander Nübel Besiktas | 10 |
| 8 | Amar Gerxhaliu Erzurum BB | 10 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Victor James Osimhen Galatasaray | 7,95 |
| 2 | André Onana Trabzonspor | 7,91 |
| 3 | Mohamed Salah Ghaly Trabzonspor | 7,79 |
| 4 | İrfan Can Eğribayat Genclerbirligi | 7,72 |
| 5 | Ederson Santana de Moraes Fenerbahce | 7,66 |
| 6 | Leandro Trossard Besiktas | 7,58 |
| 7 | Alexandros Kiziridis Yeni Çorumspor | 7,53 |
| 8 | Mason Greenwood Fenerbahce | 7,51 |
| 9 | Dia Saba Amed | 7,51 |
| 10 | Yunus Akgün Galatasaray | 7,44 |
Vanaf 395 gespeelde minuten
Meer over Süper Lig
Hoeveel wedstrijden worden er gespeeld in de Spor Toto Süper Lig?
De teams in de Turkse eerste klasse spelen in totaal 380 wedstrijden in een seizoen.
Hoe vaak update Voetbaluitslagen de Süper Lig stand?
We updaten de stand van de Turkse Süper Lig om de 6 uur. Om middernacht 00:00, 's morgens om 06:00, op de middag om 12:00 en dan de laatste keer om 18:00. De statistieken in de tabel worden ook mee aangepast. In het Turks wordt het klassement of de stand, puan durumu genoemd.
Geschiedenis
Het voetbal in Turkije werd eind 19de eeuw geïntroduceerd door de Engelsen. In Thessaloniki leefden in die tijd veel Engelsen. Thessaloniki stond toen nog bekend as Salonika en was deel van het Ottomaanse Rijk.
De eerste voetbalcompetitie in Turkije was de Istanboel-competitie. Deze voetbalcompetitie werd georganiseerd James Lafontaine in toen de hoofdstad van het Ottomaanse Rijk Istanboel. Het eerste seizoen (1904-1905) in deze competitie werd gespeeld tussen 4 ploegen: Moda FC, HMS Imogene, Elpis FC en Cadi-Keuy FC. De wedstrijden werden telkens op zondag gespeeld. De competitie stond in dat beginjaar hierdoor ook wel bekend als de Istanboel Zondagscompetitie.
De Istanboel Zondagscompetitie werd in 1915 opgevolgd door de Istanboel Vrijdagscompetitie. Aan deze versie van de Turkse competitie namen 7 ploegen deel. Later werd deze competitie verder gezet onder de naam Instaboel Competitie. Dit van seizoen 1923-1924 tot seizoen 1950-1951.
In 1951 werd de competitie door de Turkse Voetbalfederatie omgedoopt tot de Instanboel Profesionele Competitie. Recordhouder in deze competitie was Fenerbahçe met 16 titels.
Oprichting Süper Lig
In 1959 werd dan de Millî Lig opgericht, die we kennen als de Süper Lig.
Seizoensnamen
Sinds seizoen 2014-2015 geeft de Turkse Voetbalfederatie de voetbalseizoenen van de Süper Lig namen als herinnering voor verschillende persoonlijkheden. Deze personen zijn vooral voetbalgerelateerd.
Seizoen 2014-2015: Had als officiële naam het "Süleyman Seba"-seizoen. Süleyman Seba was een Turkse voetballer en de langst zittende voorzitter van Beşiktaş. Hij stierf enkele weken voor de start van dit seizoen.
Seizoen 2015-2016: Had als officiële naam het "Hasan Doğan"-seizoen. Doğan was de voorzitter van de Turkse Voetbalfederatie. Hij stierf in 2008 aan een hartaanval. Hasan was ook lid van de club Beşiktaş.
Seizoen 2016-2017: Dit Süper Lig-seizoen droeg de naam het "Turgay Şeren"-seizoen. Turgay Şeren was doelman voor Galatasaray en heeft nooit voor een andere club dan Galatasaray gespeeld. Hij stierf in juli van 2016, voor de start van seizoen 2016-2017.
Seizoen 2017-2018: Dit seizoen droeg de naam van "İlhan Cavcav". İlhan Cavcav was 40 jaar voorzitter van de Ankariotische club Gençlerbirliği. Hij stierf januari van 2017.
Seizoen 2018-2019: Dit seizoen werd opgedragen aan Lefter Küçükandonyadis. Lefter Küçükandonyadis was een aanvaller voor het Turks nationaal elftal en was ook bekend voor zijn prestaties bij Fenerbahçe.
Seizoen 2019-2020: Dit seizoen kreeg de naam Cemil Usta. Cemil Usta was een verdediger voor Tranbzonspor.
Seizoen 2021-2022: Dit seizoen kreeg de naam Ahmet Çalık. Çalık was een centrale verdediger voor verschillende teams waaronder de bekendste Galatasaray en het Turks elftal. Ahmet Çalık stierf op 11 januari 2022 bij een auto-ongeval. Hij speelde toen bij Konyaspor.
Degradatie
Clubs uit de Süper Lig degraderen naar de TFF 1. Lig. Dit geldt voor de 4 laatste teams in de eindstand van het klassement.
Nieuws Süper Lig
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Goztepe
|
| 4 |
Galatasaray
|
| 4 |
Trabzonspor
|
| 2 |
Amed
|
| 2 |
Kasimpasa
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 7 |
Samsunspor
|
| 6 |
Eyüpspor
|
| 4 |
Gazişehir Gaziantep
|
| 2 |
Fenerbahce
|
| 2 |
Genclerbirligi
|
| 2 |
Alanyaspor
|
Ongeslagen reeks
| # | Team |
|---|---|
| 7 |
Amed
|
| 6 |
Goztepe
|
| 4 |
Galatasaray
|
| 4 |
Trabzonspor
|
| 2 |
Kocaelispor
|
| 2 |
Kasimpasa
|

















