League One
De Football League One of de League 1 is de tweede klasse van de Football League. In Engeland is de reeks het derde niveau. Je hebt vanboven de Premier League, dan de Championship en dan dus de League 1.
Klassement 2026 / 2027
League One
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Huddersfield
|
10 | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 3 | Joseph Taylor 3 | Matthew Young 1 | 3,00 | 0% | 100% |
| 2 |
Sheffield Wednesday
|
9 | 4 | 3 | 1 | 0 | 11 | 5 | +6 | 4 | Jamal Lowe 3 | Joe Lumley 0 | 3,00 | 100% | 100% |
| 3 |
Blackpool
|
7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 3 | Josh Bowler 2 | Bailey Peacock-Farrell 3 | 1,00 | 100% | 0% |
| 4 |
Cambridge United
|
7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 6 | +1 | 3.3 | Zak Bradshaw 1 | Jake Eastwood 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 5 |
Stockport County
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 4 | +5 | 4.3 | Jack Diamond 2 | Oliver Whatmuff 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 6 |
Leyton Orient
|
6 | 4 | 2 | 2 | 0 | 9 | 5 | +4 | 3.5 | Joseph Olugbenga Olowu 1 | Nathan Baxter 1 | 0,00 | 100% | 100% |
| 7 |
Mansfield Town
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 5 | +3 | 4.3 | Nathan Moriah-Welsh 2 | Liam Roberts 0 | 3,00 | 100% | 100% |
| 8 |
Notts County
|
6 | 4 | 1 | 0 | 3 | 6 | 5 | +1 | 2.8 | Luka Benjamin Smyth 2 | James Belshaw 0 | 1,00 | 100% | 0% |
| 9 |
Bradford
|
6 | 4 | 2 | 2 | 0 | 4 | 4 | 0 | 2 | Nick Powell 1 | Jon McCracken 3 | 3,00 | 0% | 0% |
| 10 |
Leicester
|
5 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 3 | +1 | 1.8 | Jayden Joseph 1 | Alex McCarthy 0 | 1,00 | 100% | 0% |
| 11 |
Barnsley
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 1.7 | Cameron McGeehan 2 | Rogan Ravenhill 1 | 0,00 | 0% | 0% |
| 12 |
Burton Albion
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 2.7 | Matthew Dennis 1 | Corey Addai 1 | 1,00 | 100% | 0% |
| 13 |
Oxford United
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 3.7 | Ciaron Brown 1 | Jamie Cumming 1 | 1,00 | 100% | 100% |
| 14 |
Luton
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 10 | -2 | 6 | Nahki Wells 4 | Josh Keeley 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 15 |
Plymouth
|
4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 4 | 6 | -2 | 2.5 | Xavier Amaechi 1 | Murphy Mahoney 2 | 0,00 | 100% | 100% |
| 16 |
AFC Wimbledon
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | -2 | 1.3 | Jayden Stockley 1 | Joe McDonnell 3 | 0,00 | 0% | 100% |
| 17 |
Peterborough
|
4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 2 | 7 | -5 | 2.3 | Benjamin Woods 1 | Alex Bass 0 | 0,00 | 0% | 0% |
| 18 |
Bromley
|
4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 4 | 13 | -9 | 4.3 | Victor Adeboyejo 2 | Shamal George 2 | 3,00 | 0% | 0% |
| 19 |
Milton Keynes Dons
|
3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | 0 | 2 | Aaron Collins 3 | Craig MacGillivray 2 | 1,00 | 100% | 100% |
| 20 |
Doncaster
|
3 | 4 | 0 | 1 | 3 | 4 | 5 | -1 | 2.3 | Jack Senior 2 | Tommy Simkim 1 | 0,00 | 100% | 100% |
| 21 |
Stevenage
|
3 | 4 | 0 | 1 | 3 | 4 | 5 | -1 | 2.3 | Oliver Sanderson 2 | Filip Marshall 1 | 1,00 | 100% | 0% |
| 22 |
Wycombe Wanderers FC
|
2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 9 | -5 | 3.3 | Cauley Woodrow 1 | Conor Hazard 0 | 1,00 | 100% | 0% |
| 23 |
Reading
|
1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 4 | -1 | 3.5 | Jack Marriott 5 | Joel Pereira Castro 2 | 0,00 | 100% | 100% |
| 24 |
Wigan
|
0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 6 | -4 | 2.7 | Jensen Weir 2 | Joe Walsh 0 | 0,00 | 100% | 100% |
League One Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Huddersfield aan de top en Wigan aan de onderkant is 10 punten.
- • Het onderste team (Wigan) heeft 4 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen Huddersfield op de 1e en Sheffield Wednesday op de 2e plaats is 1 punten.
League One Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Huddersfield (2/2 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Sheffield Wednesday (2/2 overwinningen, 100%)
- • Grootste thuisvoordeel: Mansfield Town (+3 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Bradford (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 54% gescoord thuis, 46% uit (68 thuis, 57 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de League One op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken League One 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 12 gespeelde wedstrijden in League One 2026 / 2027.
Doelpunten per wedstrijd
3,17
38 doelpunten
Beide ploegen scoren
75%
9 van de 12
Over 2.5 doelpunten
58%
7 van de 12
Wedstrijden met een clean sheet
25%
3 van de 12
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 4 (33%) |
| Gelijkspel | 4 (33%) |
| Uitploeg wint | 4 (33%) |
| Doelpunten thuisploegen | 20 (1,67 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 18 (1,50 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 12 | 100% | 0% |
| Over 1.5 | 11 | 92% | 8% |
| Over 2.5 | 7 | 58% | 42% |
| Over 3.5 | 4 | 33% | 67% |
| Over 4.5 | 2 | 17% | 83% |
| Over 5.5 | 1 | 8% | 92% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 17 (45%) |
| Doelpunten tweede helft | 21 (55%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 3 (25%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 5 (42%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 0 (0%) |
| Minuten per doelpunt | 28,4 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 2 | 7 | 14.9% |
| 1 - 1 | 5 | 10.6% |
| 0 - 0 | 5 | 10.6% |
| 2 - 0 | 4 | 8.5% |
| 2 - 1 | 4 | 8.5% |
| 0 - 1 | 4 | 8.5% |
| 2 - 2 | 3 | 6.4% |
| 3 - 1 | 2 | 4.3% |
| 1 - 3 | 2 | 4.3% |
| 7 - 2 | 1 | 2.1% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (47 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 12 | 25.5% |
| 2 | 9 | 19.1% |
| 4 | 8 | 17% |
| 0 | 5 | 10.6% |
| 1 | 5 | 10.6% |
| 5 | 4 | 8.5% |
| 7 | 2 | 4.3% |
| 9 | 1 | 2.1% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,83 |
| Gele kaarten | 44 |
| Rode kaarten | 2 |
| Over 2.5 kaarten | 83% |
| Over 3.5 kaarten | 67% |
| Over 4.5 kaarten | 33% |
| Over 5.5 kaarten | 17% |
| Over 6.5 kaarten | 8% |
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
13%
11%
11%
11%
8%
8%
11%
18%
11%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Luton
|
4 |
Reading
|
3 |
Huddersfield
|
3 |
Cambridge United
|
3 |
Stockport County
|
3 |
Oxford United
|
2 |
Wigan
|
2 |
Sheffield Wednesday
|
2 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Reading
|
4 |
Luton
|
3 |
Wigan
|
3 |
Plymouth
|
3 |
AFC Wimbledon
|
3 |
Leyton Orient
|
2 |
Oxford United
|
2 |
Cambridge United
|
2 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Huddersfield
|
1 |
Bradford
|
1 |
Bromley
|
1 |
Leicester
|
0 |
Reading
|
0 |
Blackpool
|
0 |
Barnsley
|
0 |
Leyton Orient
|
0 |
Spelers in cijfers
Topschutters
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Jack Marriott Reading | 5 |
| Nahki Wells Luton | 4 |
| Jamal Lowe Sheffield Wednesday | 3 |
| Aaron Collins Milton Keynes Dons | 3 |
| Joseph Taylor Huddersfield | 3 |
| Kasey Palmer Luton | 2 |
| Callum Slattery Sheffield Wednesday | 2 |
| Jensen Weir Wigan | 2 |
Meeste assists
| Speler | Assists |
|---|---|
| Kyran Lofthouse Burton Albion | 2 |
| Ryan Ledson Huddersfield | 2 |
| Dion Charles Blackpool | 2 |
| Regan Hendry Mansfield Town | 2 |
| Lewis Bate Stockport County | 2 |
| Nicholas Tsaroulla Notts County | 2 |
| Phoenix Patterson Stevenage | 2 |
| Kasey Palmer Luton | 1 |
Meeste kaarten
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Curtis Tilt Burton Albion | 3 |
| David Okagbue Peterborough | 3 |
| Isaac Hayden Leyton Orient | 2 |
| Paudie O'Connor Reading | 2 |
| Cameron Brannagan Oxford United | 2 |
| Cameron McGeehan Barnsley | 2 |
| Jack Armer Burton Albion | 2 |
| Myles Hippolyte AFC Wimbledon | 2 |
Meeste wedstrijden
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| George Johnston Luton | 4 |
| Kasey Palmer Luton | 4 |
| Oliver Norwood Stockport County | 4 |
| Ben Osborn Stockport County | 4 |
| Nathan Bishop AFC Wimbledon | 4 |
| Zeze Steven Sessegnon AFC Wimbledon | 4 |
| Bailey Peacock-Farrell Blackpool | 4 |
| Andy Lyons Blackpool | 4 |
Meer info
Winstreeks
Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de League One. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Plymouth
|
| 2 |
Blackpool
|
Gelijkspel reeks
Ploegen met een gaande reeks van gelijkspellen. Reeks kan gebroken worden door winst of verlies.
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Milton Keynes Dons
|
| 2 |
Doncaster
|
Verliesreeks
Ploegen met een gaande verliesreeks in League One. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Wycombe Wanderers FC
|
| 2 |
Wigan
|
Ongeslagen reeks
Ploegen met een gaande reeks van winst of gelijkspel in de League One. Een verlies breekt de reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Huddersfield
|
| 3 |
Notts County
|
| 3 |
Milton Keynes Dons
|
| 3 |
Blackpool
|
| 2 |
Plymouth
|
| 2 |
Doncaster
|
| 2 |
Barnsley
|
| 2 |
Oxford United
|
| 2 |
Luton
|























