Championship
De Engelse Championship is de hoogste reeks van de Football League. Op nationaal niveau is het de tweede reeks van Engeland. De hoogste reeks op nationaal niveau is natuurlijk de Premier League.
Klassement 2026 / 2027
Championship
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Charlton
|
9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 2 | +3 | 2.3 | Lloyd Jones 2 | Arthur Okonkwo 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 2 |
Wolves
|
7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 4 | +5 | 4.3 | Raúl Alonso Jiménez Rodríguez 2 | José Pedro Malheiro de Sá 0 | 1,00 | 100% | 100% |
| 3 |
Swansea
|
7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 1 | +4 | 2 | Joseph Osei Opoku 2 | Lawrence Vigouroux 2 | 3,00 | 100% | 100% |
| 4 |
QPR
|
7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | +3 | 2.3 | Ilias Chair 2 | Pierce Charles 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 5 |
Middlesbrough
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 4 | +2 | 3.3 | William Lankshear 4 | Radek Vítek 0 | 3,00 | 100% | 100% |
| 6 |
West Brom
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 5 | +1 | 3.7 | Isaac Price 2 | Max O’Leary 0 | 3,00 | 100% | 100% |
| 7 |
Millwall
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 5 | +1 | 3.7 | Josh Coburn 2 | Lukas Jensen 2 | 3,00 | 0% | 0% |
| 8 |
Birmingham
|
5 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 3 | +1 | 2.3 | Phil Neumann 2 | James Beadle 1 | 1,00 | 0% | 0% |
| 9 |
Watford
|
5 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 3 | +1 | 2.3 | Amin Nabizada 2 | Federico Ravaglia 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 10 |
Blackburn
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 3.3 | Andri Lucas Guðjohnsen 2 | Balázs Tóth 0 | 1,00 | 100% | 100% |
| 11 |
Bolton
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 1.3 | Sam Dalby 1 | Jack Bonham 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 12 |
Bristol City
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | -1 | 3 | Scott Twine 1 | Sam Tickle 1 | 0,00 | 0% | 0% |
| 13 |
Cardiff
|
3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 5 | 5 | 0 | 3.3 | Cian Ashford 2 | Nathan Trott 0 | 1,00 | 100% | 0% |
| 14 |
Sheffield Utd
|
3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 2 | 0 | 1.3 | Thomas Christopher Cannon 1 | Michael Cooper 2 | 1,00 | 0% | 0% |
| 15 |
Portsmouth
|
3 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 6 | -1 | 3.7 | Ebou Adams 1 | Nicolas Schmid 1 | 0,00 | 100% | 100% |
| 16 |
Norwich
|
3 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 6 | -1 | 3.7 | Mohamed Toure 2 | Vladan Kovačević 0 | 0,00 | 100% | 100% |
| 17 |
Lincoln
|
3 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 5 | -2 | 2.7 | Recco Hackett-Fairchild 1 | George Wickens 1 | 0,00 | 100% | 100% |
| 18 |
Southampton
|
2 | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 4 | +5 | 4.3 | Cyle Larin 4 | Daniel Peretz 0 | 0,00 | 100% | 100% |
| 19 |
West Ham United
|
2 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 5 | -1 | 3 | Joël Piroe 1 | Mads Hermansen 1 | 1,00 | 100% | 100% |
| 20 |
Wrexham
|
2 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | -1 | 2.3 | Kieffer Moore 1 | Anthony Patterson 0 | 1,00 | 100% | 0% |
| 21 |
Derby
|
1 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 7 | -4 | 3.3 | Carlton Morris 1 | Jacob Widell Zetterström 0 | 0,00 | 100% | 100% |
| 22 |
Burnley
|
1 | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 9 | -5 | 4.3 | Zian Flemming 2 | Max Weiß 0 | 1,00 | 100% | 100% |
| 23 |
Preston
|
0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 6 | -4 | 2.7 | Jordan Thompson 1 | Daniel Iversen 0 | 0,00 | 100% | 100% |
| 24 |
Stoke City
|
0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 3 | 9 | -6 | 4 | Sam Gallagher 1 | Viktor Johansson 0 | 0,00 | 100% | 100% |
Championship Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Charlton aan de top en Stoke City aan de onderkant is 9 punten.
- • Het onderste team (Stoke City) heeft 2 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen Charlton op de 1e en Wolves op de 2e plaats is 2 punten.
Championship Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Charlton (2/2 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Charlton (1/1 overwinningen, 100%)
- • Grootste thuisvoordeel: Middlesbrough (+3 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Charlton (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 54% gescoord thuis, 46% uit (59 thuis, 50 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de Championship op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken Championship 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 12 gespeelde wedstrijden in Championship 2026 / 2027.
Doelpunten per wedstrijd
2,83
34 doelpunten
Beide ploegen scoren
83%
10 van de 12
Over 2.5 doelpunten
75%
9 van de 12
Wedstrijden met een clean sheet
17%
2 van de 12
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 4 (33%) |
| Gelijkspel | 4 (33%) |
| Uitploeg wint | 4 (33%) |
| Doelpunten thuisploegen | 16 (1,33 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 18 (1,50 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 11 | 92% | 8% |
| Over 1.5 | 11 | 92% | 8% |
| Over 2.5 | 9 | 75% | 25% |
| Over 3.5 | 3 | 25% | 75% |
| Over 4.5 | 0 | 0% | 100% |
| Over 5.5 | 0 | 0% | 100% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 17 (50%) |
| Doelpunten tweede helft | 17 (50%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 3 (25%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 3 (25%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 1 (8%) |
| Minuten per doelpunt | 31,8 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 1 | 6 | 13.6% |
| 2 - 2 | 5 | 11.4% |
| 1 - 2 | 5 | 11.4% |
| 1 - 1 | 4 | 9.1% |
| 1 - 3 | 4 | 9.1% |
| 0 - 0 | 4 | 9.1% |
| 3 - 1 | 3 | 6.8% |
| 4 - 1 | 2 | 4.5% |
| 1 - 0 | 2 | 4.5% |
| 0 - 2 | 2 | 4.5% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (44 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 13 | 29.5% |
| 4 | 12 | 27.3% |
| 2 | 7 | 15.9% |
| 0 | 4 | 9.1% |
| 5 | 3 | 6.8% |
| 1 | 3 | 6.8% |
| 6 | 2 | 4.5% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 10,75 |
| Thuisploeg | 5,50 |
| Uitploeg | 5,25 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 100% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 92% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 92% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 75% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 33% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 33% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 8% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,50 |
| Gele kaarten | 41 |
| Rode kaarten | 1 |
| Over 2.5 kaarten | 58% |
| Over 3.5 kaarten | 50% |
| Over 4.5 kaarten | 33% |
| Over 5.5 kaarten | 8% |
| Over 6.5 kaarten | 8% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 26,50 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 7,75 |
| Balbezit thuisploeg | 51% |
| Balbezit uitploeg | 49% |
| Fouten per wedstrijd | 22,58 |
| Buitenspel per wedstrijd | 3,50 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,37 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,29 |
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
9%
15%
15%
6%
12%
3%
9%
9%
24%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
QPR
|
3 |
Wolves
|
2 |
Burnley
|
2 |
West Ham United
|
2 |
Watford
|
2 |
Charlton
|
2 |
Middlesbrough
|
2 |
Swansea
|
2 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Portsmouth
|
3 |
Wolves
|
2 |
Burnley
|
2 |
Southampton
|
2 |
West Ham United
|
2 |
Norwich
|
2 |
Stoke City
|
2 |
Bristol City
|
2 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Sheffield Utd
|
1 |
Birmingham
|
1 |
Millwall
|
1 |
Wolves
|
0 |
Burnley
|
0 |
Southampton
|
0 |
West Ham United
|
0 |
Watford
|
0 |
Spelers in cijfers
Topschutters
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Cyle Larin Southampton | 4 |
| William Lankshear Middlesbrough | 4 |
| Phil Neumann Birmingham | 2 |
| Zian Flemming Burnley | 2 |
| Raúl Alonso Jiménez Rodríguez Wolves | 2 |
| Ilias Chair QPR | 2 |
| Lloyd Jones Charlton | 2 |
| Mohamed Toure Norwich | 2 |
Meeste assists
| Speler | Assists |
|---|---|
| Finn Azaz Southampton | 2 |
| Jimmy Jay Morgan West Brom | 2 |
| Rio Cardines Bristol City | 2 |
| Fernando López González Wolves | 2 |
| Andrija Vukčević Preston | 1 |
| Jacob Bruun Larsen Burnley | 1 |
| Thomas Doyle Wolves | 1 |
| Omar Haktab Traorè Watford | 1 |
Meeste kaarten
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| José Angel Cordoba Chambers Norwich | 4 |
| Adam Randell Bristol City | 3 |
| Svante Ingelsson Stoke City | 3 |
| Josh Laurent Burnley | 3 |
| Zian Flemming Burnley | 2 |
| Sam Gallagher Stoke City | 2 |
| Todd Cantwell Blackburn | 2 |
| Ousmane Diakite West Brom | 2 |
Meeste wedstrijden
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Andrija Vukčević Preston | 3 |
| Casper De Norre Millwall | 3 |
| Vivaldo Borges dos Santos Neto Middlesbrough | 3 |
| Cyle Larin Southampton | 3 |
| Edo Kayembe Watford | 3 |
| Jacob Bruun Larsen Burnley | 3 |
| José Pedro Malheiro de Sá Wolves | 3 |
| Daniel Grimshaw Norwich | 3 |
Nieuws Championship
Meer info
Winstreeks
Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de Championship. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
West Brom
|
| 2 |
Charlton
|
| 2 |
Millwall
|
Gelijkspel reeks
Ploegen met een gaande reeks van gelijkspellen. Reeks kan gebroken worden door winst of verlies.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Cardiff
|
| 2 |
Sheffield Utd
|
Verliesreeks
Ploegen met een gaande verliesreeks in Championship. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Stoke City
|
| 2 |
Preston
|
| 2 |
Norwich
|
| 2 |
Lincoln
|























