1B Challenger Pro League
Klassement 2026 / 2027
Second Division
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Beerschot
|
24 | 9 | 8 | 1 | 0 | 23 | 7 | +16 | 3.3 | Mohamed Anas Haj 3 | William Popp 6 | 2,67 | 44% | 67% |
| 2 |
FCV Dender EH
|
19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 12 | 3 | +9 | 1.9 | Adam Nhaili 2 | Julien Devriendt 6 | 2,38 | 25% | 25% |
| 3 |
KAS Eupen
|
15 | 7 | 5 | 2 | 0 | 14 | 7 | +7 | 3 | Ba-Muaka Simakala 3 | Antoine Lejoly 5 | 1,88 | 75% | 75% |
| 4 |
Sporting Hasselt
|
15 | 8 | 5 | 3 | 0 | 12 | 13 | -1 | 3.1 | Siebe Van Keymolen 4 | — | 1,88 | 38% | 50% |
| 5 |
Lokeren-Temse
|
13 | 8 | 4 | 3 | 1 | 16 | 14 | +2 | 3.8 | Vancy Roméo Mabanza 3 | Simon Vervacke 5 | 1,63 | 63% | 63% |
| 6 |
Patro Eisden Maasmechelen
|
12 | 9 | 4 | 5 | 0 | 14 | 15 | -1 | 3.2 | Radja Nainggolan 3 | Jordi Belin 6 | 1,33 | 78% | 78% |
| 7 |
Francs Borains
|
12 | 7 | 4 | 3 | 0 | 9 | 10 | -1 | 2.7 | Maxime Bastian 5 | Victor Swinnen 3 | 1,71 | 29% | 71% |
| 8 |
KAA Gent II
|
11 | 8 | 3 | 3 | 2 | 11 | 13 | -2 | 3 | Jemiah Umolu 2 | Kjell Peersman 3 | 1,38 | 38% | 50% |
| 9 |
Excelsior Virton
|
10 | 7 | 3 | 3 | 1 | 12 | 9 | +3 | 3 | Abdelsamad Hachem 3 | Celestin De Schrevel 6 | 1,63 | 50% | 63% |
| 10 |
Club NXT
|
9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 14 | 17 | -3 | 3.9 | Milan Robberechts 4 | Argus Vanden Driessche 3 | 1,13 | 63% | 75% |
| 11 |
Jong Genk
|
9 | 9 | 2 | 4 | 3 | 13 | 16 | -3 | 3.2 | August De Wannemacker 2 | Emile Doucouré 5 | 1,00 | 56% | 67% |
| 12 |
Lierse Kempenzonen
|
8 | 7 | 2 | 3 | 2 | 7 | 10 | -3 | 2.4 | Kyan Himpe 1 | Jarno De Smet 4 | 1,14 | 43% | 57% |
| 13 |
RFC Seraing
|
8 | 9 | 2 | 5 | 2 | 12 | 16 | -4 | 3.1 | Amine Messoussa 3 | Nick Gillekens 5 | 0,89 | 67% | 56% |
| 14 |
RFC Luik
|
5 | 9 | 1 | 6 | 2 | 13 | 22 | -9 | 3.9 | Kays Ruiz-Atil 3 | Alexis André 5 | 0,56 | 78% | 78% |
| 15 |
RSCA Futures
|
1 | 7 | 0 | 6 | 1 | 7 | 17 | -10 | 3.4 | Enzo Sternal 2 | Timon Vanhoutte 2 | 0,14 | 57% | 57% |
1B Challenger Pro League Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Beerschot aan de top en RSCA Futures aan de onderkant is 23 punten.
- • Verschil tussen Beerschot op de 1e en FCV Dender EH op de 2e plaats is 5 punten.
1B Challenger Pro League Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Beerschot (5/5 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Sporting Hasselt (4/5 overwinningen, 80%)
- • Grootste thuisvoordeel: Lierse Kempenzonen (+2.1 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Excelsior Virton (0.2 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 58% gescoord thuis, 42% uit (110 thuis, 79 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken 1B Challenger Pro League 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 61 gespeelde wedstrijden in 1B Challenger Pro League 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 29 (48%) |
| Gelijkspel | 9 (15%) |
| Uitploeg wint | 23 (38%) |
| Doelpunten thuisploegen | 111 (1,82 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 81 (1,33 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 59 | 97% | 3% |
| Over 1.5 | 48 | 79% | 21% |
| Over 2.5 | 38 | 62% | 38% |
| Over 3.5 | 21 | 34% | 66% |
| Over 4.5 | 13 | 21% | 79% |
| Over 5.5 | 7 | 11% | 89% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 79 (41%) |
| Doelpunten tweede helft | 113 (59%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 14 (23%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 19 (31%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 7 (11%) |
| Minuten per doelpunt | 28,6 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 - 0 | 7 | 11.5% |
| 1 - 2 | 7 | 11.5% |
| 0 - 1 | 7 | 11.5% |
| 3 - 1 | 4 | 6.6% |
| 2 - 0 | 4 | 6.6% |
| 1 - 0 | 4 | 6.6% |
| 3 - 2 | 3 | 4.9% |
| 2 - 1 | 3 | 4.9% |
| 2 - 2 | 3 | 4.9% |
| 1 - 1 | 3 | 4.9% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (61 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 17 | 27.9% |
| 1 | 11 | 18% |
| 2 | 10 | 16.4% |
| 4 | 8 | 13.1% |
| 5 | 6 | 9.8% |
| 6 | 3 | 4.9% |
| 7 | 2 | 3.3% |
| 0 | 2 | 3.3% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 9,95 |
| Thuisploeg | 5,36 |
| Uitploeg | 4,58 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 87% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 75% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 60% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 51% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 42% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 31% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 22% |
Gebaseerd op 55 van de 61 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,56 |
| Gele kaarten | 261 |
| Rode kaarten | 17 |
| Over 2.5 kaarten | 77% |
| Over 3.5 kaarten | 66% |
| Over 4.5 kaarten | 48% |
| Over 5.5 kaarten | 33% |
| Over 6.5 kaarten | 21% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 26,62 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 9,33 |
| Balbezit thuisploeg | 49% |
| Balbezit uitploeg | 51% |
| Fouten per wedstrijd | 27,38 |
| Buitenspel per wedstrijd | 4,02 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,87 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,27 |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Beerschot
|
23 |
Lokeren-Temse
|
16 |
KAS Eupen
|
15 |
Excelsior Virton
|
14 |
Patro Eisden Maasmechelen
|
14 |
Club NXT
|
14 |
RFC Luik
|
13 |
Jong Genk
|
13 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
RFC Luik
|
22 |
Club NXT
|
17 |
RSCA Futures
|
17 |
RFC Seraing
|
16 |
Jong Genk
|
16 |
Patro Eisden Maasmechelen
|
15 |
Lokeren-Temse
|
14 |
Sporting Hasselt
|
13 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
FCV Dender EH
|
5 |
Beerschot
|
4 |
Excelsior Virton
|
3 |
KAS Eupen
|
2 |
Francs Borains
|
2 |
Lierse Kempenzonen
|
2 |
Sporting Hasselt
|
2 |
Lokeren-Temse
|
2 |
| Team | Punten |
|---|---|
Beerschot
|
2,67 |
FCV Dender EH
|
2,38 |
KAS Eupen
|
1,88 |
Sporting Hasselt
|
1,88 |
Francs Borains
|
1,71 |
Excelsior Virton
|
1,63 |
Lokeren-Temse
|
1,63 |
KAA Gent II
|
1,38 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
RFC Luik
|
78% |
Patro Eisden Maasmechelen
|
78% |
KAS Eupen
|
75% |
RFC Seraing
|
67% |
Club NXT
|
63% |
Lokeren-Temse
|
63% |
RSCA Futures
|
57% |
Jong Genk
|
56% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
RFC Luik
|
78% |
Patro Eisden Maasmechelen
|
78% |
KAS Eupen
|
75% |
Club NXT
|
75% |
Francs Borains
|
71% |
Beerschot
|
67% |
Jong Genk
|
67% |
Excelsior Virton
|
63% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Patro Eisden Maasmechelen
|
3,00 |
RSCA Futures
|
2,86 |
Sporting Hasselt
|
2,63 |
KAS Eupen
|
2,50 |
Francs Borains
|
2,43 |
RFC Luik
|
2,33 |
RFC Seraing
|
2,33 |
Lierse Kempenzonen
|
2,29 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
FCV Dender EH
|
6,38 |
Francs Borains
|
6,14 |
Lokeren-Temse
|
6,14 |
Jong Genk
|
6,00 |
KAS Eupen
|
5,75 |
RSCA Futures
|
5,43 |
RFC Luik
|
5,38 |
Beerschot
|
5,33 |
Spelers in cijfers 1B Challenger Pro League 2026 / 2027
Aanvallend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 5 |
| 2 | Milan Robberechts Club NXT | 4 |
| 2 | Naïm Amengai Club NXT | 4 |
| 2 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 4 |
| 5 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 3 |
| 5 | Amine Messoussa RFC Seraing | 3 |
| 5 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 3 |
| 5 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 3 |
| 5 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 3 |
| 5 | Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 4 |
| 1 | Toshio Lake Beerschot | 4 |
| 3 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 3 |
| 3 | Dieumerci Ndongala Francs Borains | 3 |
| 3 | Matias Lloci Lokeren-Temse | 3 |
| 3 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 3 |
| 3 | Rento Takaoka Patro Eisden Maasmechelen | 3 |
| 8 | Anas Namri RFC Seraing | 2 |
| 8 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 2 |
| 8 | Enzo Sternal RSCA Futures | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 6 |
| 1 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 6 |
| 1 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 6 |
| 1 | Toshio Lake Beerschot | 6 |
| 5 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 5 |
| 5 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 5 |
| 5 | Matias Lloci Lokeren-Temse | 5 |
| 5 | Maxime Bastian Francs Borains | 5 |
| 5 | Milan Robberechts Club NXT | 5 |
| 5 | Naïm Amengai Club NXT | 5 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 5 |
| 2 | Milan Robberechts Club NXT | 4 |
| 2 | Naïm Amengai Club NXT | 4 |
| 4 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 3 |
| 4 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 3 |
| 6 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 2 |
| 6 | Adam Nhaili FCV Dender EH | 2 |
| 6 | Amine Messoussa RFC Seraing | 2 |
| 6 | Arnold Vula Beerschot | 2 |
| 6 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 2 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | August De Wannemacker Jong Genk | 2 |
| 1 | Brian Plat Beerschot | 2 |
| 1 | Simon Paulet RFC Luik | 2 |
| 4 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 1 |
| 4 | Alexandre Stanic Lierse Kempenzonen | 1 |
| 4 | Amine Messoussa RFC Seraing | 1 |
| 4 | Andrej Vasovic Club NXT | 1 |
| 4 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 1 |
| 4 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 1 |
| 4 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 23 |
| 2 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 22 |
| 3 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 21 |
| 3 | Maxime Bastian Francs Borains | 21 |
| 3 | Naïm Amengai Club NXT | 21 |
| 6 | Livio Milts Sporting Hasselt | 20 |
| 6 | Raymond Asante Francs Borains | 20 |
| 6 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 20 |
| 9 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 19 |
| 9 | Enzo Sternal RSCA Futures | 19 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Naïm Amengai Club NXT | 13 |
| 2 | Maxime Bastian Francs Borains | 12 |
| 3 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 11 |
| 4 | Milan Robberechts Club NXT | 10 |
| 4 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 10 |
| 6 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 9 |
| 6 | Raymond Asante Francs Borains | 9 |
| 8 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 8 |
| 8 | Livio Milts Sporting Hasselt | 8 |
| 8 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | August De Wannemacker Jong Genk | 71,4% |
| 2 | Milan Robberechts Club NXT | 62,5% |
| 3 | Naïm Amengai Club NXT | 61,9% |
| 4 | Maxime Bastian Francs Borains | 57,1% |
| 5 | Anas Namri RFC Seraing | 55,6% |
| 5 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 55,6% |
| 7 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 54,5% |
| 7 | Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen | 54,5% |
| 9 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 53,3% |
| 10 | Ali Donny Sylla KAA Gent II | 50,0% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 33,3% |
| 2 | August De Wannemacker Jong Genk | 28,6% |
| 3 | Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen | 27,3% |
| 4 | Milan Robberechts Club NXT | 25,0% |
| 4 | Seok-ju Hong Patro Eisden Maasmechelen | 25,0% |
| 6 | Maxime Bastian Francs Borains | 23,8% |
| 7 | Adam Nhaili FCV Dender EH | 22,2% |
| 7 | D'Margio Wright-Phillips Beerschot | 22,2% |
| 9 | Brian Plat Beerschot | 20,0% |
| 9 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 20,0% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Passing
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 19 |
| 1 | Krzysztof Koton FCV Dender EH | 19 |
| 3 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 18 |
| 4 | Dieumerci Ndongala Francs Borains | 17 |
| 4 | Isaac Nuhu KAS Eupen | 17 |
| 6 | Stef Peeters Patro Eisden Maasmechelen | 16 |
| 7 | Anas Namri RFC Seraing | 15 |
| 7 | Medhi Bounou Sporting Hasselt | 15 |
| 9 | Gaëtan Arib Excelsior Virton | 14 |
| 9 | Toshio Lake Beerschot | 14 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Denis Odoi Club NXT | 778 |
| 2 | Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt | 563 |
| 3 | Bas Van den Eynden Beerschot | 534 |
| 4 | Andres Labie Sporting Hasselt | 501 |
| 5 | Nunzio Engwanda-Ongena RSCA Futures | 479 |
| 6 | Oleksandr Soroka KAA Gent II | 460 |
| 7 | Ludovick Wola-Wetshay RSCA Futures | 459 |
| 8 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 417 |
| 9 | Rune Paeshuyse KAS Eupen | 415 |
| 10 | Igor Plastun KAS Eupen | 405 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andreas Spegelaere Lokeren-Temse | 94,4% |
| 2 | Oleksandr Soroka KAA Gent II | 93,5% |
| 3 | Denis Odoi Club NXT | 93,4% |
| 4 | Andres Labie Sporting Hasselt | 93,1% |
| 5 | Ludovick Wola-Wetshay RSCA Futures | 92,9% |
| 6 | Nunzio Engwanda-Ongena RSCA Futures | 92,8% |
| 7 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 92,3% |
| 8 | Pierre-Yves Ngawa RFC Luik | 91,9% |
| 9 | Rune Paeshuyse KAS Eupen | 91,8% |
| 10 | Djokovar Doudaev Lokeren-Temse | 91,1% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Verdedigend
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Aliou Dembélé Excelsior Virton | 27 |
| 2 | Livio Milts Sporting Hasselt | 25 |
| 2 | Maxime Bastian Francs Borains | 25 |
| 4 | Steeven Assengue Excelsior Virton | 22 |
| 5 | Anas Namri RFC Seraing | 21 |
| 6 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 20 |
| 6 | Mark Müller KAS Eupen | 20 |
| 8 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 19 |
| 8 | Martin Expérience FCV Dender EH | 19 |
| 8 | Mathias Fixelles KAS Eupen | 19 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Reno Wilmots RFC Luik | 20 |
| 2 | Mathias Francotte Francs Borains | 17 |
| 3 | Jason Dalle Molle Francs Borains | 16 |
| 3 | Oleksandr Soroka KAA Gent II | 16 |
| 3 | Roméo Monticelli Francs Borains | 16 |
| 6 | Eric N'jo RFC Luik | 15 |
| 7 | Allan Tchaptchet Excelsior Virton | 14 |
| 7 | Anas Namri RFC Seraing | 14 |
| 7 | Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT | 14 |
| 7 | Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen | 14 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Enzo Sternal RSCA Futures | 7 |
| 1 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 7 |
| 3 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 6 |
| 3 | Maxime Bastian Francs Borains | 6 |
| 3 | Myeong-Jun Kim Jong Genk | 6 |
| 3 | Rento Takaoka Patro Eisden Maasmechelen | 6 |
| 3 | Tsubasa Kasayanagi Patro Eisden Maasmechelen | 6 |
| 3 | Valentin Guillaume RFC Luik | 6 |
| 3 | Willsem Boussaid RSCA Futures | 6 |
| 10 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 5 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 75 |
| 2 | Abdelsamad Hachem Excelsior Virton | 59 |
| 3 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 58 |
| 4 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 57 |
| 5 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 54 |
| 6 | Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen | 52 |
| 7 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 51 |
| 7 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 51 |
| 9 | Reno Wilmots RFC Luik | 48 |
| 10 | Livio Milts Sporting Hasselt | 47 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Simon Paulet RFC Luik | 71,8% |
| 2 | Dennis Gyamfi Beerschot | 70,6% |
| 3 | Yentl Van Genechten KAS Eupen | 67,4% |
| 4 | Rune Paeshuyse KAS Eupen | 66,7% |
| 5 | Roméo Monticelli Francs Borains | 63,8% |
| 6 | Sam Vanderhallen Lierse Kempenzonen | 61,1% |
| 7 | Igor Plastun KAS Eupen | 60,8% |
| 8 | Bas Van den Eynden Beerschot | 60,7% |
| 9 | Mohammed Jamel El Âdfaoui KAA Gent II | 60,3% |
| 10 | Axl Wins Club NXT | 60,0% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Nathan Rodes FCV Dender EH | 6 |
| 2 | Noam Mayoka-Tika Lierse Kempenzonen | 4 |
| 3 | Anas Namri RFC Seraing | 2 |
| 3 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 2 |
| 3 | Louis Verstraete Patro Eisden Maasmechelen | 2 |
| 3 | Malcolm Viltard FCV Dender EH | 2 |
| 3 | Martin Expérience FCV Dender EH | 2 |
| 3 | Maxime Bastian Francs Borains | 2 |
| 3 | Naïm Amengai Club NXT | 2 |
| 3 | Sam Vanderhallen Lierse Kempenzonen | 2 |
Dribbels
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 16 |
| 1 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 16 |
| 3 | Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH | 13 |
| 3 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 13 |
| 3 | Ousmane Camara RFC Luik | 13 |
| 6 | Enzo Sternal RSCA Futures | 12 |
| 7 | Djoully Nzoko Jong Genk | 11 |
| 7 | Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen | 11 |
| 7 | Milan Robberechts Club NXT | 11 |
| 10 | Emmanuel Mutela Tshimbalanga RFC Seraing | 10 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 66,7% |
| 2 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 55,2% |
| 3 | Ali Donny Sylla KAA Gent II | 53,8% |
| 4 | Steeven Assengue Excelsior Virton | 53,3% |
| 5 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 52,9% |
| 6 | Emmanuel Mutela Tshimbalanga RFC Seraing | 50,0% |
| 6 | Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH | 50,0% |
| 6 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 50,0% |
| 6 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 50,0% |
| 6 | Maxime Bastian Francs Borains | 50,0% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Doelman
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Celestin De Schrevel Excelsior Virton | 6 |
| 1 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 6 |
| 1 | Julien Devriendt FCV Dender EH | 6 |
| 1 | William Popp Beerschot | 6 |
| 5 | Alexis André RFC Luik | 5 |
| 5 | Antoine Lejoly KAS Eupen | 5 |
| 5 | Emile Doucouré Jong Genk | 5 |
| 5 | Nick Gillekens RFC Seraing | 5 |
| 5 | Simon Vervacke Lokeren-Temse | 5 |
| 10 | Jarno De Smet Lierse Kempenzonen | 4 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 33 |
| 2 | Celestin De Schrevel Excelsior Virton | 24 |
| 3 | Simon Vervacke Lokeren-Temse | 23 |
| 4 | Victor Swinnen Francs Borains | 22 |
| 5 | Nick Gillekens RFC Seraing | 18 |
| 5 | William Popp Beerschot | 18 |
| 7 | Bas Evers KAA Gent II | 17 |
| 7 | Emile Doucouré Jong Genk | 17 |
| 9 | Jarno De Smet Lierse Kempenzonen | 13 |
| 9 | Julien Devriendt FCV Dender EH | 13 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Celestin De Schrevel Excelsior Virton | 100,0% |
| 2 | Simon Vervacke Lokeren-Temse | 95,8% |
| 3 | Nick Gillekens RFC Seraing | 90,0% |
| 3 | William Popp Beerschot | 90,0% |
| 5 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 89,2% |
| 6 | Victor Swinnen Francs Borains | 88,0% |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Discipline
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 4 |
| 1 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 4 |
| 3 | Adrián José Palacios Hernández Jong Genk | 3 |
| 3 | Aliou Dembélé Excelsior Virton | 3 |
| 3 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 3 |
| 3 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 3 |
| 3 | Malcolm Viltard FCV Dender EH | 3 |
| 3 | Mathias Fixelles KAS Eupen | 3 |
| 3 | Noah Diliberto Francs Borains | 3 |
| 3 | Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Anas Namri RFC Seraing | 1 |
| 1 | Andre Garcia Club NXT | 1 |
| 1 | Dennis Gyamfi Beerschot | 1 |
| 1 | Djoully Nzoko Jong Genk | 1 |
| 1 | Fostave Mabani RFC Seraing | 1 |
| 1 | Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| 1 | Harrison Ondo-Eyi RFC Luik | 1 |
| 1 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 1 |
| 1 | Mathias Francotte Francs Borains | 1 |
| 1 | Sami Lahssaini Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 4 |
| 1 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 4 |
| 3 | Adrián José Palacios Hernández Jong Genk | 3 |
| 3 | Aliou Dembélé Excelsior Virton | 3 |
| 3 | Anas Namri RFC Seraing | 3 |
| 3 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 3 |
| 3 | Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen | 3 |
| 3 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 3 |
| 3 | Loïc Masscho Sporting Hasselt | 3 |
| 3 | Malcolm Viltard FCV Dender EH | 3 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Louis Verstraete Patro Eisden Maasmechelen | 22 |
| 2 | Anas Namri RFC Seraing | 20 |
| 3 | Matias Lloci Lokeren-Temse | 19 |
| 4 | Seok-ju Hong Patro Eisden Maasmechelen | 17 |
| 4 | Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse | 17 |
| 6 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 16 |
| 7 | Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen | 15 |
| 7 | Martin Expérience FCV Dender EH | 15 |
| 9 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 14 |
| 9 | Victor Corneillie RFC Seraing | 14 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Mohammed Jamel El Âdfaoui KAA Gent II | 27 |
| 2 | Kays Ruiz-Atil RFC Luik | 26 |
| 3 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 23 |
| 4 | Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT | 20 |
| 5 | Enzo Sternal RSCA Futures | 18 |
| 5 | Gyano Vanderdonck KAA Gent II | 18 |
| 5 | Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen | 18 |
| 8 | Milan Robberechts Club NXT | 17 |
| 9 | Ali Donny Sylla KAA Gent II | 16 |
| 9 | Maxime Bastian Francs Borains | 16 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Aboubacar Ali Abdallah Francs Borains | 9 |
| 2 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 7 |
| 3 | Rambok Ryan Wesley Ogam RFC Luik | 6 |
| 4 | Ba-Muaka Simakala KAS Eupen | 5 |
| 4 | Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 5 |
| 4 | Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt | 5 |
| 7 | Livio Milts Sporting Hasselt | 4 |
| 7 | Maxime Bastian Francs Borains | 4 |
| 9 | D'Margio Wright-Phillips Beerschot | 3 |
| 9 | Glenn Claes Beerschot | 3 |
Speeltijd
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 720 |
| 1 | Brian Plat Beerschot | 720 |
| 1 | Denis Odoi Club NXT | 720 |
| 1 | Eric N'jo RFC Luik | 720 |
| 1 | Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT | 720 |
| 1 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 720 |
| 1 | Nick Gillekens RFC Seraing | 720 |
| 1 | Pierre-Yves Ngawa RFC Luik | 720 |
| 1 | Victor Corneillie RFC Seraing | 720 |
| 1 | William Popp Beerschot | 720 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 8 |
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 8 |
| 1 | Bas Van den Eynden Beerschot | 8 |
| 1 | Brian Plat Beerschot | 8 |
| 1 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 8 |
| 1 | D'Margio Wright-Phillips Beerschot | 8 |
| 1 | Denis Odoi Club NXT | 8 |
| 1 | Eric N'jo RFC Luik | 8 |
| 1 | Genki Haraguchi Beerschot | 8 |
| 1 | Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Ahmed Abdullahi KAA Gent II | 8 |
| 1 | Andres Labie Sporting Hasselt | 8 |
| 1 | Bas Van den Eynden Beerschot | 8 |
| 1 | Brian Plat Beerschot | 8 |
| 1 | Cheikh Thiam Sporting Hasselt | 8 |
| 1 | D'Margio Wright-Phillips Beerschot | 8 |
| 1 | Denis Odoi Club NXT | 8 |
| 1 | Eric N'jo RFC Luik | 8 |
| 1 | Genki Haraguchi Beerschot | 8 |
| 1 | Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT | 8 |
| Speler | Totaal | |
|---|---|---|
| 1 | Maxime Bastian Francs Borains | 7,72 |
| 2 | Lukas Van Eenoo Beerschot | 7,68 |
| 3 | Kobe Cools FCV Dender EH | 7,38 |
| 4 | Amine Messoussa RFC Seraing | 7,35 |
| 5 | Krzysztof Koton FCV Dender EH | 7,28 |
| 6 | Adam Nhaili FCV Dender EH | 7,24 |
| 7 | Maxime Pau Lokeren-Temse | 7,22 |
| 8 | Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen | 7,21 |
| 9 | Hugo Lambotte Excelsior Virton | 7,18 |
| 10 | Mohamed Anas Haj Beerschot | 7,16 |
Vanaf 288 gespeelde minuten
Meer over 1B Challenger Pro League
De 1B Pro League is de tweede klasse van België. De competitie is ook gekend onder de naam Challenger Pro League. Deze reeks is de opvolger van de Tweede Klasse die werd opgericht in 1909, 14 jaar na de oprichting van de eerste klasse. In het begin heette deze competitie de Promotion of de Promotie. Voor deze competitie opgericht werd, bestond er al een soort van tweede klasse. Maar deze was niet officieel en bestond uit reserveploegen van de eerste klasse en enkele zwakkere regionale ploegen. Sinds 2016 heet deze reeks de Eerste Klasse B of Profvoetbal 1B.
Ploegen uit de tweede klasse kunnen promoveren naar Eerste Klasse A en degraderen naar de derde klasse van België, Eerste Klasse Amateurs.
Opvallende voetbaluitslagen in 1B
Voor de meest opvallende voetbaluitslagen in 1B focussen we ons op de uitslagen van de afgelopen 8 seizoenen of 971 wedstrijden.
Voetbaluitslag met meeste aantal doelpunten in 1B
In de wedstrijd tussen Lommel SK en Tubize werd de wedstrijd met het meeste aantal doelpunten in 1B gespeeld. Het werd 3-6 in het voordeel van Tubize. De wedstrijd werd gespeeld op speeldag 10 op zaterdag 8 oktober 2016.
De voetbaluitslagen die het vaakst voorkomen in 1B
Hieronder een lijst met de top 5 van voetbaluitslagen die in de afgelopen 8 seizoenen het vaakst zijn voorgekomen in de Belgische 1B:
1-1 (12,15%)
2-1 (9,99%)
1-0 (8,86%)
0-1 (7,41%)
1-2 (6,69%)
Voetbaluitslagen 1B met een gelijkspel
In de afgelopen 8 seizoenen eindigde 25,64% van de wedstrijden in 1B in een gelijkspel uitslag. Het meest voorkomende gelijkspel is 1-1 met 47,39%. Het hoogste gelijkspel was een spectaculaire uitslag van 4-4 die bij elkaar gescoord werd in de wedstrijd tussen Deinze en RWDM.
Hier een overzicht van voetbaluitslagen in 1B met een gelijkspel en de verhouding ten opzicht van het totaal aantal gelijke spelen in de afgelopen 8 seizoenen:
1-1 (47,39%)
2-2 (25,7%)
0-0 (23,29%)
3-3 (3,21%)
4-4 (0,4%)
Nieuws 1B Challenger Pro League
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 6 |
FCV Dender EH
|
| 5 |
Beerschot
|
| 4 |
KAS Eupen
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
RSCA Futures
|
| 2 |
RFC Luik
|
Ongeslagen reeks
| # | Team |
|---|---|
| 6 |
FCV Dender EH
|
| 5 |
Beerschot
|
| 4 |
KAS Eupen
|
| 2 |
KAA Gent II
|
| 2 |
Lokeren-Temse
|














