1B Challenger Pro League

Klassement 2026 / 2027

Second Division

# Team P M M+ M- M= D+ D- D+/- DPM Topschutter Doelman PPW BTTS 2.5+
1 Beerschot Beerschot 24 9 8 1 0 23 7 +16 3.3 Mohamed Anas Haj 3 William Popp 6 2,67 44% 67%
2 FCV Dender EH FCV Dender EH 19 8 6 1 1 12 3 +9 1.9 Adam Nhaili 2 Julien Devriendt 6 2,38 25% 25%
3 KAS Eupen KAS Eupen 15 7 5 2 0 14 7 +7 3 Ba-Muaka Simakala 3 Antoine Lejoly 5 1,88 75% 75%
4 Sporting Hasselt Sporting Hasselt 15 8 5 3 0 12 13 -1 3.1 Siebe Van Keymolen 4 — 1,88 38% 50%
5 Lokeren-Temse Lokeren-Temse 13 8 4 3 1 16 14 +2 3.8 Vancy Roméo Mabanza 3 Simon Vervacke 5 1,63 63% 63%
6 Patro Eisden Maasmechelen Patro Eisden Maasmechelen 12 9 4 5 0 14 15 -1 3.2 Radja Nainggolan 3 Jordi Belin 6 1,33 78% 78%
7 Francs Borains Francs Borains 12 7 4 3 0 9 10 -1 2.7 Maxime Bastian 5 Victor Swinnen 3 1,71 29% 71%
8 KAA Gent II KAA Gent II 11 8 3 3 2 11 13 -2 3 Jemiah Umolu 2 Kjell Peersman 3 1,38 38% 50%
9 Excelsior Virton Excelsior Virton 10 7 3 3 1 12 9 +3 3 Abdelsamad Hachem 3 Celestin De Schrevel 6 1,63 50% 63%
10 Club NXT Club NXT 9 8 2 3 3 14 17 -3 3.9 Milan Robberechts 4 Argus Vanden Driessche 3 1,13 63% 75%
11 Jong Genk Jong Genk 9 9 2 4 3 13 16 -3 3.2 August De Wannemacker 2 Emile Doucouré 5 1,00 56% 67%
12 Lierse Kempenzonen Lierse Kempenzonen 8 7 2 3 2 7 10 -3 2.4 Kyan Himpe 1 Jarno De Smet 4 1,14 43% 57%
13 RFC Seraing RFC Seraing 8 9 2 5 2 12 16 -4 3.1 Amine Messoussa 3 Nick Gillekens 5 0,89 67% 56%
14 RFC Luik RFC Luik 5 9 1 6 2 13 22 -9 3.9 Kays Ruiz-Atil 3 Alexis André 5 0,56 78% 78%
15 RSCA Futures RSCA Futures 1 7 0 6 1 7 17 -10 3.4 Enzo Sternal 2 Timon Vanhoutte 2 0,14 57% 57%

1B Challenger Pro League Tabelanalyse

  • • Het puntenverschil tussen Beerschot aan de top en RSCA Futures aan de onderkant is 23 punten.
  • • Verschil tussen Beerschot op de 1e en FCV Dender EH op de 2e plaats is 5 punten.

1B Challenger Pro League Thuis-/Uitprestaties

  • • Beste thuisrecord: Beerschot (5/5 overwinningen, 100%)
  • • Beste uitrecord: Sporting Hasselt (4/5 overwinningen, 80%)
  • • Grootste thuisvoordeel: Lierse Kempenzonen (+2.1 punten per wedstrijd thuis)
  • • Meest gebalanceerde team: Excelsior Virton (0.2 verschil tussen thuis en uit)
  • • Verdeling van competitiedoelpunten: 58% gescoord thuis, 42% uit (110 thuis, 79 uit)

Plaats dit klassement op je website

Wil je de stand van de 1B Challenger Pro League op je website of Wordpress blog tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via onze javascript widget en embed.

Kalender wedstrijden 2026 / 2027

Uitslagen 2026 / 2027

Statistieken 1B Challenger Pro League 2026 / 2027

Alle cijfers hieronder gaan over 61 gespeelde wedstrijden in 1B Challenger Pro League 2026 / 2027.

Doelpunten per wedstrijd 3,15 192 doelpunten
Beide ploegen scoren 54% 33 van de 61
Over 2.5 doelpunten 62% 38 van de 61
Wedstrijden met een clean sheet 46% 28 van de 61

Thuisvoordeel

Thuisploeg wint 29 (48%)
Gelijkspel 9 (15%)
Uitploeg wint 23 (38%)
Doelpunten thuisploegen 111 (1,82 per wedstrijd)
Doelpunten uitploegen 81 (1,33 per wedstrijd)

Over / under doelpunten

Lijn Aantal Over Under
Over 0.5 59 97% 3%
Over 1.5 48 79% 21%
Over 2.5 38 62% 38%
Over 3.5 21 34% 66%
Over 4.5 13 21% 79%
Over 5.5 7 11% 89%

Eerste en tweede helft

Doelpunten eerste helft 79 (41%)
Doelpunten tweede helft 113 (59%)
Beide ploegen scoren in de eerste helft 14 (23%)
Beide ploegen scoren in de tweede helft 19 (31%)
Beide ploegen scoren in beide helften 7 (11%)
Minuten per doelpunt 28,6

Meest voorkomende uitslagen

Uitslag Aantal Aandeel
3 - 0 7 11.5%
1 - 2 7 11.5%
0 - 1 7 11.5%
3 - 1 4 6.6%
2 - 0 4 6.6%
1 - 0 4 6.6%
3 - 2 3 4.9%
2 - 1 3 4.9%
2 - 2 3 4.9%
1 - 1 3 4.9%

Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (61 wedstrijden).

Aantal doelpunten per wedstrijd

Doelpunten Aantal Aandeel
3 17 27.9%
1 11 18%
2 10 16.4%
4 8 13.1%
5 6 9.8%
6 3 4.9%
7 2 3.3%
0 2 3.3%

Hoekschoppen

Hoekschoppen per wedstrijd 9,95
Thuisploeg 5,36
Uitploeg 4,58
Over 6.5 hoekschoppen 87%
Over 7.5 hoekschoppen 75%
Over 8.5 hoekschoppen 60%
Over 9.5 hoekschoppen 51%
Over 10.5 hoekschoppen 42%
Over 11.5 hoekschoppen 31%
Over 12.5 hoekschoppen 22%

Gebaseerd op 55 van de 61 wedstrijden.

Kaarten

Kaarten per wedstrijd 4,56
Gele kaarten 261
Rode kaarten 17
Over 2.5 kaarten 77%
Over 3.5 kaarten 66%
Over 4.5 kaarten 48%
Over 5.5 kaarten 33%
Over 6.5 kaarten 21%

Wedstrijdstatistieken

Schoten per wedstrijd 26,62
Schoten op doel per wedstrijd 9,33
Balbezit thuisploeg 49%
Balbezit uitploeg 51%
Fouten per wedstrijd 27,38
Buitenspel per wedstrijd 4,02
xG thuisploeg per wedstrijd 1,87
xG uitploeg per wedstrijd 1,27

Wanneer vallen de doelpunten

Doelpunten per tien minuten
8%
7%
9%
7%
14%
14%
12%
7%
22%
1-10' 11-20' 21-30' 31-40' 41-50' 51-60' 61-70' 71-80' 81-90'+

Clubs in cijfers

Spelers in cijfers 1B Challenger Pro League 2026 / 2027

Aanvallend

Doelpunten
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 5
2 Milan Robberechts Club NXT 4
2 Naïm Amengai Club NXT 4
2 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 4
5 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 3
5 Amine Messoussa RFC Seraing 3
5 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 3
5 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 3
5 Mohamed Anas Haj Beerschot 3
5 Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen 3
Assists
Speler Totaal
1 Lukas Van Eenoo Beerschot 4
1 Toshio Lake Beerschot 4
3 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 3
3 Dieumerci Ndongala Francs Borains 3
3 Matias Lloci Lokeren-Temse 3
3 Mohamed Anas Haj Beerschot 3
3 Rento Takaoka Patro Eisden Maasmechelen 3
8 Anas Namri RFC Seraing 2
8 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 2
8 Enzo Sternal RSCA Futures 2
Doelpunten + assists
Speler Totaal
1 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 6
1 Lukas Van Eenoo Beerschot 6
1 Mohamed Anas Haj Beerschot 6
1 Toshio Lake Beerschot 6
5 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 5
5 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 5
5 Matias Lloci Lokeren-Temse 5
5 Maxime Bastian Francs Borains 5
5 Milan Robberechts Club NXT 5
5 Naïm Amengai Club NXT 5
Doelpunten uit spel
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 5
2 Milan Robberechts Club NXT 4
2 Naïm Amengai Club NXT 4
4 Mohamed Anas Haj Beerschot 3
4 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 3
6 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 2
6 Adam Nhaili FCV Dender EH 2
6 Amine Messoussa RFC Seraing 2
6 Arnold Vula Beerschot 2
6 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 2
Penalty's gescoord
Speler Totaal
1 August De Wannemacker Jong Genk 2
1 Brian Plat Beerschot 2
1 Simon Paulet RFC Luik 2
4 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 1
4 Alexandre Stanic Lierse Kempenzonen 1
4 Amine Messoussa RFC Seraing 1
4 Andrej Vasovic Club NXT 1
4 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 1
4 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 1
4 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 1
Schoten
Speler Totaal
1 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 23
2 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 22
3 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 21
3 Maxime Bastian Francs Borains 21
3 Naïm Amengai Club NXT 21
6 Livio Milts Sporting Hasselt 20
6 Raymond Asante Francs Borains 20
6 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 20
9 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 19
9 Enzo Sternal RSCA Futures 19
Schoten op doel
Speler Totaal
1 Naïm Amengai Club NXT 13
2 Maxime Bastian Francs Borains 12
3 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 11
4 Milan Robberechts Club NXT 10
4 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 10
6 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 9
6 Raymond Asante Francs Borains 9
8 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 8
8 Livio Milts Sporting Hasselt 8
8 Maxime Pau Lokeren-Temse 8
Schotprecisie
Speler Totaal
1 August De Wannemacker Jong Genk 71,4%
2 Milan Robberechts Club NXT 62,5%
3 Naïm Amengai Club NXT 61,9%
4 Maxime Bastian Francs Borains 57,1%
5 Anas Namri RFC Seraing 55,6%
5 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 55,6%
7 Lukas Van Eenoo Beerschot 54,5%
7 Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen 54,5%
9 Maxime Pau Lokeren-Temse 53,3%
10 Ali Donny Sylla KAA Gent II 50,0%

Vanaf 288 gespeelde minuten

Doelpunten per schot
Speler Totaal
1 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 33,3%
2 August De Wannemacker Jong Genk 28,6%
3 Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen 27,3%
4 Milan Robberechts Club NXT 25,0%
4 Seok-ju Hong Patro Eisden Maasmechelen 25,0%
6 Maxime Bastian Francs Borains 23,8%
7 Adam Nhaili FCV Dender EH 22,2%
7 D'Margio Wright-Phillips Beerschot 22,2%
9 Brian Plat Beerschot 20,0%
9 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 20,0%

Vanaf 288 gespeelde minuten

Passing

Sleutelpasses
Speler Totaal
1 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 19
1 Krzysztof Koton FCV Dender EH 19
3 Lukas Van Eenoo Beerschot 18
4 Dieumerci Ndongala Francs Borains 17
4 Isaac Nuhu KAS Eupen 17
6 Stef Peeters Patro Eisden Maasmechelen 16
7 Anas Namri RFC Seraing 15
7 Medhi Bounou Sporting Hasselt 15
9 Gaëtan Arib Excelsior Virton 14
9 Toshio Lake Beerschot 14
Aangekomen passes
Speler Totaal
1 Denis Odoi Club NXT 778
2 Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt 563
3 Bas Van den Eynden Beerschot 534
4 Andres Labie Sporting Hasselt 501
5 Nunzio Engwanda-Ongena RSCA Futures 479
6 Oleksandr Soroka KAA Gent II 460
7 Ludovick Wola-Wetshay RSCA Futures 459
8 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 417
9 Rune Paeshuyse KAS Eupen 415
10 Igor Plastun KAS Eupen 405
Passprecisie
Speler Totaal
1 Andreas Spegelaere Lokeren-Temse 94,4%
2 Oleksandr Soroka KAA Gent II 93,5%
3 Denis Odoi Club NXT 93,4%
4 Andres Labie Sporting Hasselt 93,1%
5 Ludovick Wola-Wetshay RSCA Futures 92,9%
6 Nunzio Engwanda-Ongena RSCA Futures 92,8%
7 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 92,3%
8 Pierre-Yves Ngawa RFC Luik 91,9%
9 Rune Paeshuyse KAS Eupen 91,8%
10 Djokovar Doudaev Lokeren-Temse 91,1%

Vanaf 288 gespeelde minuten

Verdedigend

Tackles
Speler Totaal
1 Aliou Dembélé Excelsior Virton 27
2 Livio Milts Sporting Hasselt 25
2 Maxime Bastian Francs Borains 25
4 Steeven Assengue Excelsior Virton 22
5 Anas Namri RFC Seraing 21
6 Loïc Masscho Sporting Hasselt 20
6 Mark Müller KAS Eupen 20
8 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 19
8 Martin Expérience FCV Dender EH 19
8 Mathias Fixelles KAS Eupen 19
Intercepties
Speler Totaal
1 Reno Wilmots RFC Luik 20
2 Mathias Francotte Francs Borains 17
3 Jason Dalle Molle Francs Borains 16
3 Oleksandr Soroka KAA Gent II 16
3 Roméo Monticelli Francs Borains 16
6 Eric N'jo RFC Luik 15
7 Allan Tchaptchet Excelsior Virton 14
7 Anas Namri RFC Seraing 14
7 Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT 14
7 Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen 14
Geblokte schoten
Speler Totaal
1 Enzo Sternal RSCA Futures 7
1 Mohamed Anas Haj Beerschot 7
3 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 6
3 Maxime Bastian Francs Borains 6
3 Myeong-Jun Kim Jong Genk 6
3 Rento Takaoka Patro Eisden Maasmechelen 6
3 Tsubasa Kasayanagi Patro Eisden Maasmechelen 6
3 Valentin Guillaume RFC Luik 6
3 Willsem Boussaid RSCA Futures 6
10 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 5
Duels gewonnen
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 75
2 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 59
3 Maxime Pau Lokeren-Temse 58
4 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 57
5 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 54
6 Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen 52
7 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 51
7 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 51
9 Reno Wilmots RFC Luik 48
10 Livio Milts Sporting Hasselt 47
Duels gewonnen %
Speler Totaal
1 Simon Paulet RFC Luik 71,8%
2 Dennis Gyamfi Beerschot 70,6%
3 Yentl Van Genechten KAS Eupen 67,4%
4 Rune Paeshuyse KAS Eupen 66,7%
5 Roméo Monticelli Francs Borains 63,8%
6 Sam Vanderhallen Lierse Kempenzonen 61,1%
7 Igor Plastun KAS Eupen 60,8%
8 Bas Van den Eynden Beerschot 60,7%
9 Mohammed Jamel El Âdfaoui KAA Gent II 60,3%
10 Axl Wins Club NXT 60,0%

Vanaf 288 gespeelde minuten

Voorbijgespeeld
Speler Totaal
1 Nathan Rodes FCV Dender EH 6
2 Noam Mayoka-Tika Lierse Kempenzonen 4
3 Anas Namri RFC Seraing 2
3 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 2
3 Louis Verstraete Patro Eisden Maasmechelen 2
3 Malcolm Viltard FCV Dender EH 2
3 Martin Expérience FCV Dender EH 2
3 Maxime Bastian Francs Borains 2
3 Naïm Amengai Club NXT 2
3 Sam Vanderhallen Lierse Kempenzonen 2

Dribbels

Dribbels gelukt
Speler Totaal
1 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 16
1 Maxime Pau Lokeren-Temse 16
3 Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH 13
3 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 13
3 Ousmane Camara RFC Luik 13
6 Enzo Sternal RSCA Futures 12
7 Djoully Nzoko Jong Genk 11
7 Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen 11
7 Milan Robberechts Club NXT 11
10 Emmanuel Mutela Tshimbalanga RFC Seraing 10
Dribbels gelukt %
Speler Totaal
1 Maxime Pau Lokeren-Temse 66,7%
2 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 55,2%
3 Ali Donny Sylla KAA Gent II 53,8%
4 Steeven Assengue Excelsior Virton 53,3%
5 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 52,9%
6 Emmanuel Mutela Tshimbalanga RFC Seraing 50,0%
6 Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH 50,0%
6 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 50,0%
6 Loïc Masscho Sporting Hasselt 50,0%
6 Maxime Bastian Francs Borains 50,0%

Vanaf 288 gespeelde minuten

Doelman

Clean sheets
Speler Totaal
1 Celestin De Schrevel Excelsior Virton 6
1 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 6
1 Julien Devriendt FCV Dender EH 6
1 William Popp Beerschot 6
5 Alexis André RFC Luik 5
5 Antoine Lejoly KAS Eupen 5
5 Emile Doucouré Jong Genk 5
5 Nick Gillekens RFC Seraing 5
5 Simon Vervacke Lokeren-Temse 5
10 Jarno De Smet Lierse Kempenzonen 4
Reddingen
Speler Totaal
1 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 33
2 Celestin De Schrevel Excelsior Virton 24
3 Simon Vervacke Lokeren-Temse 23
4 Victor Swinnen Francs Borains 22
5 Nick Gillekens RFC Seraing 18
5 William Popp Beerschot 18
7 Bas Evers KAA Gent II 17
7 Emile Doucouré Jong Genk 17
9 Jarno De Smet Lierse Kempenzonen 13
9 Julien Devriendt FCV Dender EH 13
Reddingspercentage
Speler Totaal
1 Celestin De Schrevel Excelsior Virton 100,0%
2 Simon Vervacke Lokeren-Temse 95,8%
3 Nick Gillekens RFC Seraing 90,0%
3 William Popp Beerschot 90,0%
5 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 89,2%
6 Victor Swinnen Francs Borains 88,0%

Vanaf 288 gespeelde minuten

Discipline

Gele kaarten
Speler Totaal
1 Andres Labie Sporting Hasselt 4
1 Maxime Pau Lokeren-Temse 4
3 Adrián José Palacios Hernández Jong Genk 3
3 Aliou Dembélé Excelsior Virton 3
3 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 3
3 Loïc Masscho Sporting Hasselt 3
3 Malcolm Viltard FCV Dender EH 3
3 Mathias Fixelles KAS Eupen 3
3 Noah Diliberto Francs Borains 3
3 Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen 3
Rode kaarten
Speler Totaal
1 Anas Namri RFC Seraing 1
1 Andre Garcia Club NXT 1
1 Dennis Gyamfi Beerschot 1
1 Djoully Nzoko Jong Genk 1
1 Fostave Mabani RFC Seraing 1
1 Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen 1
1 Harrison Ondo-Eyi RFC Luik 1
1 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 1
1 Mathias Francotte Francs Borains 1
1 Sami Lahssaini Patro Eisden Maasmechelen 1
Kaarten
Speler Totaal
1 Andres Labie Sporting Hasselt 4
1 Maxime Pau Lokeren-Temse 4
3 Adrián José Palacios Hernández Jong Genk 3
3 Aliou Dembélé Excelsior Virton 3
3 Anas Namri RFC Seraing 3
3 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 3
3 Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen 3
3 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 3
3 Loïc Masscho Sporting Hasselt 3
3 Malcolm Viltard FCV Dender EH 3
Fouten begaan
Speler Totaal
1 Louis Verstraete Patro Eisden Maasmechelen 22
2 Anas Namri RFC Seraing 20
3 Matias Lloci Lokeren-Temse 19
4 Seok-ju Hong Patro Eisden Maasmechelen 17
4 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 17
6 Maxime Pau Lokeren-Temse 16
7 Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen 15
7 Martin Expérience FCV Dender EH 15
9 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 14
9 Victor Corneillie RFC Seraing 14
Fouten uitgelokt
Speler Totaal
1 Mohammed Jamel El Âdfaoui KAA Gent II 27
2 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 26
3 Maxime Pau Lokeren-Temse 23
4 Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT 20
5 Enzo Sternal RSCA Futures 18
5 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 18
5 Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen 18
8 Milan Robberechts Club NXT 17
9 Ali Donny Sylla KAA Gent II 16
9 Maxime Bastian Francs Borains 16
Buitenspel
Speler Totaal
1 Aboubacar Ali Abdallah Francs Borains 9
2 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 7
3 Rambok Ryan Wesley Ogam RFC Luik 6
4 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 5
4 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 5
4 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 5
7 Livio Milts Sporting Hasselt 4
7 Maxime Bastian Francs Borains 4
9 D'Margio Wright-Phillips Beerschot 3
9 Glenn Claes Beerschot 3

Speeltijd

Speelminuten
Speler Totaal
1 Andres Labie Sporting Hasselt 720
1 Brian Plat Beerschot 720
1 Denis Odoi Club NXT 720
1 Eric N'jo RFC Luik 720
1 Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT 720
1 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 720
1 Nick Gillekens RFC Seraing 720
1 Pierre-Yves Ngawa RFC Luik 720
1 Victor Corneillie RFC Seraing 720
1 William Popp Beerschot 720
Wedstrijden
Speler Totaal
1 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 8
1 Andres Labie Sporting Hasselt 8
1 Bas Van den Eynden Beerschot 8
1 Brian Plat Beerschot 8
1 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 8
1 D'Margio Wright-Phillips Beerschot 8
1 Denis Odoi Club NXT 8
1 Eric N'jo RFC Luik 8
1 Genki Haraguchi Beerschot 8
1 Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT 8
Basisplaatsen
Speler Totaal
1 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 8
1 Andres Labie Sporting Hasselt 8
1 Bas Van den Eynden Beerschot 8
1 Brian Plat Beerschot 8
1 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 8
1 D'Margio Wright-Phillips Beerschot 8
1 Denis Odoi Club NXT 8
1 Eric N'jo RFC Luik 8
1 Genki Haraguchi Beerschot 8
1 Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT 8
Gemiddelde rating
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 7,72
2 Lukas Van Eenoo Beerschot 7,68
3 Kobe Cools FCV Dender EH 7,38
4 Amine Messoussa RFC Seraing 7,35
5 Krzysztof Koton FCV Dender EH 7,28
6 Adam Nhaili FCV Dender EH 7,24
7 Maxime Pau Lokeren-Temse 7,22
8 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 7,21
9 Hugo Lambotte Excelsior Virton 7,18
10 Mohamed Anas Haj Beerschot 7,16

Vanaf 288 gespeelde minuten

Meer over 1B Challenger Pro League

De 1B Pro League is de tweede klasse van België. De competitie is ook gekend onder de naam Challenger Pro League. Deze reeks is de opvolger van de Tweede Klasse die werd opgericht in 1909, 14 jaar na de oprichting van de eerste klasse. In het begin heette deze competitie de Promotion of de Promotie. Voor deze competitie opgericht werd, bestond er al een soort van tweede klasse. Maar deze was niet officieel en bestond uit reserveploegen van de eerste klasse en enkele zwakkere regionale ploegen. Sinds 2016 heet deze reeks de Eerste Klasse B of Profvoetbal 1B.

Ploegen uit de tweede klasse kunnen promoveren naar Eerste Klasse A en degraderen naar de derde klasse van België, Eerste Klasse Amateurs.

Opvallende voetbaluitslagen in 1B

Voor de meest opvallende voetbaluitslagen in 1B focussen we ons op de uitslagen van de afgelopen 8 seizoenen of 971 wedstrijden.

Voetbaluitslag met meeste aantal doelpunten in 1B

In de wedstrijd tussen Lommel SK en Tubize werd de wedstrijd met het meeste aantal doelpunten in 1B gespeeld. Het werd 3-6 in het voordeel van Tubize. De wedstrijd werd gespeeld op speeldag 10 op zaterdag 8 oktober 2016.

De voetbaluitslagen die het vaakst voorkomen in 1B

Hieronder een lijst met de top 5 van voetbaluitslagen die in de afgelopen 8 seizoenen het vaakst zijn voorgekomen in de Belgische 1B:
1-1 (12,15%)
2-1 (9,99%)
1-0 (8,86%)
0-1 (7,41%)
1-2 (6,69%)

Voetbaluitslagen 1B met een gelijkspel

In de afgelopen 8 seizoenen eindigde 25,64% van de wedstrijden in 1B in een gelijkspel uitslag. Het meest voorkomende gelijkspel is 1-1 met 47,39%. Het hoogste gelijkspel was een spectaculaire uitslag van 4-4 die bij elkaar gescoord werd in de wedstrijd tussen Deinze en RWDM.

Hier een overzicht van voetbaluitslagen in 1B met een gelijkspel en de verhouding ten opzicht van het totaal aantal gelijke spelen in de afgelopen 8 seizoenen:
1-1 (47,39%)
2-2 (25,7%)
0-0 (23,29%)
3-3 (3,21%)
4-4 (0,4%)

Nieuws 1B Challenger Pro League

Meer info

Winstreeks

Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de 1B Challenger Pro League. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
# Team
6 FCV Dender EH FCV Dender EH
5 Beerschot Beerschot
4 KAS Eupen KAS Eupen

Verliesreeks

Ploegen met een gaande verliesreeks in 1B Challenger Pro League. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
# Team
3 RSCA Futures RSCA Futures
2 RFC Luik RFC Luik

Ongeslagen reeks

Ploegen met een gaande reeks van winst of gelijkspel in de 1B Challenger Pro League. Een verlies breekt de reeks.
# Team
6 FCV Dender EH FCV Dender EH
5 Beerschot Beerschot
4 KAS Eupen KAS Eupen
2 KAA Gent II KAA Gent II
2 Lokeren-Temse Lokeren-Temse
Volg Voetbaluitslagen.be op Facebook