1B Challenger Pro League

Klassement 2026 / 2027

Second Division

# Team P M M+ M- M= D+ D- D+/- DPM Topschutter Doelman PPW BTTS 2.5+
1 Beerschot Beerschot 18 7 6 1 0 18 6 +12 3.4 Jelle Vossen 2 William Popp 5 2,57 43% 57%
2 FCV Dender EH FCV Dender EH 18 7 6 1 0 11 2 +9 1.9 Malcolm Viltard 2 Julien Devriendt 5 2,57 14% 29%
3 KAS Eupen KAS Eupen 15 6 5 1 0 13 5 +8 3 Ba-Muaka Simakala 2 Antoine Lejoly 4 2,50 67% 67%
4 Francs Borains Francs Borains 12 6 4 2 0 9 7 +2 2.7 Maxime Bastian 4 Victor Swinnen 3 2,00 33% 67%
5 Sporting Hasselt Sporting Hasselt 12 7 4 3 0 8 10 -2 2.6 Siebe Van Keymolen 2 — 1,71 29% 43%
6 Excelsior Virton Excelsior Virton 10 6 3 2 1 11 6 +5 2.8 Abdelsamad Hachem 3 Celestin De Schrevel 4 1,67 33% 50%
7 Lokeren-Temse Lokeren-Temse 10 6 3 2 1 13 11 +2 4 Sam Van Aerschot 2 Simon Vervacke 3 1,67 67% 67%
8 Lierse Kempenzonen Lierse Kempenzonen 8 6 2 2 2 7 8 -1 2.5 Kyan Himpe 1 Jarno De Smet 3 1,33 50% 67%
9 Club NXT Club NXT 8 6 2 2 2 11 13 -2 4 Milan Robberechts 4 Argus Vanden Driessche 3 1,33 67% 83%
10 KAA Gent II KAA Gent II 8 6 2 2 2 9 11 -2 3.3 Ruslan Vydysh 2 Kjell Peersman 2 1,33 50% 67%
11 Jong Genk Jong Genk 7 7 2 4 1 12 15 -3 3.9 Myeong-Jun Kim 1 Emile Doucouré 3 1,00 57% 86%
12 Patro Eisden Maasmechelen Patro Eisden Maasmechelen 6 7 2 5 0 8 12 -4 2.9 Radja Nainggolan 1 Jordi Belin 5 0,86 71% 71%
13 RFC Luik RFC Luik 5 7 1 4 2 11 18 -7 4.1 Kays Ruiz-Atil 2 Alexis André 3 0,71 86% 86%
14 RFC Seraing RFC Seraing 2 7 0 5 2 8 15 -7 3.3 Amine Messoussa 3 Nick Gillekens 4 0,29 71% 57%
15 RSCA Futures RSCA Futures 1 7 0 6 1 7 17 -10 3.4 Enzo Sternal 2 Timon Vanhoutte 2 0,14 57% 57%

1B Challenger Pro League Tabelanalyse

  • • Het puntenverschil tussen Beerschot aan de top en RSCA Futures aan de onderkant is 17 punten.
  • • Verschil tussen Beerschot op de 1e en FCV Dender EH op de 2e plaats is 0 punten.

1B Challenger Pro League Thuis-/Uitprestaties

  • • Beste thuisrecord: Beerschot (4/4 overwinningen, 100%)
  • • Beste uitrecord: KAS Eupen (3/4 overwinningen, 75%)
  • • Grootste thuisvoordeel: Lierse Kempenzonen (+2 punten per wedstrijd thuis)
  • • Meest gebalanceerde team: Francs Borains (0 verschil tussen thuis en uit)
  • • Verdeling van competitiedoelpunten: 57% gescoord thuis, 43% uit (89 thuis, 67 uit)

Plaats dit klassement op je website

Wil je de stand van de 1B Challenger Pro League op je website of Wordpress blog tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via onze javascript widget en embed.

Kalender wedstrijden 2026 / 2027

Uitslagen 2026 / 2027

Statistieken 1B Challenger Pro League 2026 / 2027

Alle cijfers hieronder gaan over 49 gespeelde wedstrijden in 1B Challenger Pro League 2026 / 2027.

Doelpunten per wedstrijd 3,18 156 doelpunten
Beide ploegen scoren 53% 26 van de 49
Over 2.5 doelpunten 63% 31 van de 49
Wedstrijden met een clean sheet 47% 23 van de 49

Thuisvoordeel

Thuisploeg wint 23 (47%)
Gelijkspel 7 (14%)
Uitploeg wint 19 (39%)
Doelpunten thuisploegen 89 (1,82 per wedstrijd)
Doelpunten uitploegen 67 (1,37 per wedstrijd)

Over / under doelpunten

Lijn Aantal Over Under
Over 0.5 48 98% 2%
Over 1.5 38 78% 22%
Over 2.5 31 63% 37%
Over 3.5 17 35% 65%
Over 4.5 11 22% 78%
Over 5.5 6 12% 88%

Eerste en tweede helft

Doelpunten eerste helft 66 (42%)
Doelpunten tweede helft 90 (58%)
Beide ploegen scoren in de eerste helft 13 (27%)
Beide ploegen scoren in de tweede helft 16 (33%)
Beide ploegen scoren in beide helften 7 (14%)
Minuten per doelpunt 28,3

Meest voorkomende uitslagen

Uitslag Aantal Aandeel
0 - 1 7 14.3%
3 - 0 6 12.2%
1 - 2 5 10.2%
3 - 2 3 6.1%
2 - 1 3 6.1%
2 - 2 3 6.1%
1 - 0 3 6.1%
0 - 2 3 6.1%
3 - 1 2 4.1%
2 - 0 2 4.1%

Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (49 wedstrijden).

Aantal doelpunten per wedstrijd

Doelpunten Aantal Aandeel
3 14 28.6%
1 10 20.4%
2 7 14.3%
4 6 12.2%
5 5 10.2%
6 3 6.1%
8 2 4.1%
7 1 2%

Hoekschoppen

Hoekschoppen per wedstrijd 10,37
Thuisploeg 5,34
Uitploeg 5,02
Over 6.5 hoekschoppen 93%
Over 7.5 hoekschoppen 78%
Over 8.5 hoekschoppen 63%
Over 9.5 hoekschoppen 49%
Over 10.5 hoekschoppen 41%
Over 11.5 hoekschoppen 34%
Over 12.5 hoekschoppen 24%

Gebaseerd op 41 van de 49 wedstrijden.

Kaarten

Kaarten per wedstrijd 4,37
Gele kaarten 199
Rode kaarten 15
Over 2.5 kaarten 76%
Over 3.5 kaarten 61%
Over 4.5 kaarten 41%
Over 5.5 kaarten 33%
Over 6.5 kaarten 20%

Wedstrijdstatistieken

Schoten per wedstrijd 27,32
Schoten op doel per wedstrijd 9,66
Balbezit thuisploeg 50%
Balbezit uitploeg 50%
Fouten per wedstrijd 26,88
Buitenspel per wedstrijd 4,05
xG thuisploeg per wedstrijd 1,77
xG uitploeg per wedstrijd 1,72

Wanneer vallen de doelpunten

Doelpunten per tien minuten
10%
8%
8%
8%
13%
12%
13%
6%
21%
1-10' 11-20' 21-30' 31-40' 41-50' 51-60' 61-70' 71-80' 81-90'+

Clubs in cijfers

Spelers in cijfers 1B Challenger Pro League 2026 / 2027

Aanvallend

Doelpunten
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 4
1 Milan Robberechts Club NXT 4
3 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 3
3 Amine Messoussa RFC Seraing 3
5 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 2
5 D'Margio Wright-Phillips Beerschot 2
5 Enzo Sternal RSCA Futures 2
5 Jelle Vossen Beerschot 2
5 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 2
5 Krzysztof Koton FCV Dender EH 2
Assists
Speler Totaal
1 Dieumerci Ndongala Francs Borains 3
1 Lukas Van Eenoo Beerschot 3
1 Matias Lloci Lokeren-Temse 3
1 Mohamed Anas Haj Beerschot 3
1 Toshio Lake Beerschot 3
6 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 2
6 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 2
6 Enzo Sternal RSCA Futures 2
6 Genki Haraguchi Beerschot 2
6 Isaac Nuhu KAS Eupen 2
Doelpunten + assists
Speler Totaal
1 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 5
1 Lukas Van Eenoo Beerschot 5
1 Mohamed Anas Haj Beerschot 5
4 Amine Messoussa RFC Seraing 4
4 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 4
4 Enzo Sternal RSCA Futures 4
4 Krzysztof Koton FCV Dender EH 4
4 Matias Lloci Lokeren-Temse 4
4 Maxime Bastian Francs Borains 4
4 Milan Robberechts Club NXT 4
Doelpunten uit spel
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 4
1 Milan Robberechts Club NXT 4
3 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 2
3 Amine Messoussa RFC Seraing 2
3 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 2
3 D'Margio Wright-Phillips Beerschot 2
3 Enzo Sternal RSCA Futures 2
3 Jelle Vossen Beerschot 2
3 Krzysztof Koton FCV Dender EH 2
3 Livio Milts Sporting Hasselt 2
Penalty's gescoord
Speler Totaal
1 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 1
1 Alexandre Stanic Lierse Kempenzonen 1
1 Amine Messoussa RFC Seraing 1
1 August De Wannemacker Jong Genk 1
1 Brian Plat Beerschot 1
1 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 1
1 Malcolm Viltard FCV Dender EH 1
1 Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen 1
1 Ruslan Vydysh KAA Gent II 1
1 Simon Paulet RFC Luik 1
Schoten
Speler Totaal
1 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 21
1 Maxime Bastian Francs Borains 21
3 Enzo Sternal RSCA Futures 18
3 Livio Milts Sporting Hasselt 18
5 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 17
6 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 16
6 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 16
6 Raymond Asante Francs Borains 16
9 Malcolm Viltard FCV Dender EH 15
10 Medhi Bounou Sporting Hasselt 14
Schoten op doel
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 9
1 Milan Robberechts Club NXT 9
3 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 8
3 Livio Milts Sporting Hasselt 8
3 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 8
3 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 8
7 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 7
7 Raymond Asante Francs Borains 7
9 Malcolm Viltard FCV Dender EH 6
9 Maxime Pau Lokeren-Temse 6
Schotprecisie
Speler Totaal
1 Anas Namri RFC Seraing 66,7%
2 Milan Robberechts Club NXT 64,3%
3 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 57,1%
4 Maxime Pau Lokeren-Temse 54,5%
5 Brian Plat Beerschot 50,0%
5 Jelle Vossen Beerschot 50,0%
5 Jordi Palacios Navarro Lokeren-Temse 50,0%
5 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 50,0%
5 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 50,0%
5 Lukas Van Eenoo Beerschot 50,0%

Vanaf 252 gespeelde minuten

Doelpunten per schot
Speler Totaal
1 Jelle Vossen Beerschot 33,3%
1 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 33,3%
1 Ruslan Vydysh KAA Gent II 33,3%
4 Milan Robberechts Club NXT 28,6%
5 Lukas Van Eenoo Beerschot 25,0%
6 D'Margio Wright-Phillips Beerschot 22,2%
7 Maxime Bastian Francs Borains 19,0%
8 Krzysztof Koton FCV Dender EH 16,7%
8 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 16,7%
10 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 14,3%

Vanaf 252 gespeelde minuten

Passing

Sleutelpasses
Speler Totaal
1 Krzysztof Koton FCV Dender EH 17
2 Medhi Bounou Sporting Hasselt 14
3 Dieumerci Ndongala Francs Borains 13
3 Lukas Van Eenoo Beerschot 13
5 Stef Peeters Patro Eisden Maasmechelen 12
6 Isaac Nuhu KAS Eupen 11
6 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 11
8 Anas Namri RFC Seraing 10
8 Benoit Bruggeman RFC Luik 10
8 Enzo Sternal RSCA Futures 10
Aangekomen passes
Speler Totaal
1 Denis Odoi Club NXT 551
2 Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt 503
3 Andres Labie Sporting Hasselt 455
4 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 383
5 Bas Van den Eynden Beerschot 380
6 Nunzio Engwanda-Ongena RSCA Futures 364
7 Ludovick Wola-Wetshay RSCA Futures 363
8 Oleksandr Soroka KAA Gent II 359
9 Genki Haraguchi Beerschot 297
10 Rune Paeshuyse KAS Eupen 283
Passprecisie
Speler Totaal
1 Oleksandr Soroka KAA Gent II 94,0%
2 Andreas Spegelaere Lokeren-Temse 93,7%
3 Nunzio Engwanda-Ongena RSCA Futures 93,3%
4 Andres Labie Sporting Hasselt 93,2%
5 Rune Paeshuyse KAS Eupen 93,1%
6 Denis Odoi Club NXT 93,1%
7 Ludovick Wola-Wetshay RSCA Futures 92,6%
8 Pierre-Yves Ngawa RFC Luik 92,0%
9 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 91,8%
10 Samuel Gomez Van Hoogen Club NXT 91,2%

Vanaf 252 gespeelde minuten

Verdedigend

Tackles
Speler Totaal
1 Livio Milts Sporting Hasselt 22
2 Aliou Dembélé Excelsior Virton 17
2 Malcolm Viltard FCV Dender EH 17
2 Maxime Bastian Francs Borains 17
2 Steeven Assengue Excelsior Virton 17
6 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 16
7 Loïc Masscho Sporting Hasselt 14
7 Nathan Rodes FCV Dender EH 14
9 Andres Labie Sporting Hasselt 13
9 Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen 13
Intercepties
Speler Totaal
1 Jason Dalle Molle Francs Borains 14
2 Mathias Francotte Francs Borains 13
3 Allan Tchaptchet Excelsior Virton 11
3 Andres Labie Sporting Hasselt 11
3 Reno Wilmots RFC Luik 11
6 Eric N'jo RFC Luik 10
6 Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT 10
8 Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen 9
8 Hugo Lambotte Excelsior Virton 9
8 Jonathan D'Ostillio RFC Luik 9
Geblokte schoten
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 8
2 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 6
2 Enzo Sternal RSCA Futures 6
2 Mohamed Anas Haj Beerschot 6
5 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 5
5 Medhi Bounou Sporting Hasselt 5
5 Rento Takaoka Patro Eisden Maasmechelen 5
5 Valentin Guillaume RFC Luik 5
5 Willsem Boussaid RSCA Futures 5
10 Alexandre Stanic Lierse Kempenzonen 4
Duels gewonnen
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 51
2 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 45
3 Livio Milts Sporting Hasselt 44
4 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 42
4 Maxime Pau Lokeren-Temse 42
4 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 42
7 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 40
8 Steeven Assengue Excelsior Virton 38
9 Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen 36
9 Milan Robberechts Club NXT 36
Duels gewonnen %
Speler Totaal
1 Yentl Van Genechten KAS Eupen 69,7%
2 Hugo Lambotte Excelsior Virton 69,0%
3 Emmanuel Mutela Tshimbalanga RFC Seraing 67,6%
4 Roméo Monticelli Francs Borains 67,4%
5 Dorian Dessoleil Francs Borains 65,7%
6 Rune Paeshuyse KAS Eupen 65,6%
7 Kobe Cools FCV Dender EH 64,8%
8 Ehsan Kari Excelsior Virton 62,5%
8 Reno Wilmots RFC Luik 62,5%
10 Kevin Kis Patro Eisden Maasmechelen 62,1%

Vanaf 252 gespeelde minuten

Voorbijgespeeld
Speler Totaal
1 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 2
2 Jonas Lietaert Lokeren-Temse 1
2 João Diogo Alves Rodrigues KAS Eupen 1
2 Luan Simnica Lokeren-Temse 1
2 Mark Müller KAS Eupen 1
2 Mathias Fixelles KAS Eupen 1
2 Matias Lloci Lokeren-Temse 1
2 Nicolas Gavory KAS Eupen 1
2 Sam Van Aerschot Lokeren-Temse 1
2 Théo Simon Maréchal KAS Eupen 1

Dribbels

Dribbels gelukt
Speler Totaal
1 Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH 13
2 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 12
3 Enzo Sternal RSCA Futures 11
3 Maxime Pau Lokeren-Temse 11
5 Djoully Nzoko Jong Genk 10
6 Ousmane Camara RFC Luik 9
7 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 8
7 Loïc Masscho Sporting Hasselt 8
7 Milan Robberechts Club NXT 8
7 Steeven Assengue Excelsior Virton 8
Dribbels gelukt %
Speler Totaal
1 Maxime Pau Lokeren-Temse 73,3%
2 Steeven Assengue Excelsior Virton 61,5%
3 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 60,0%
4 Maxime Bastian Francs Borains 58,3%
5 Enzo Sternal RSCA Futures 50,0%
6 Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH 48,1%
7 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 47,1%
7 Loïc Masscho Sporting Hasselt 47,1%
7 Milan Robberechts Club NXT 47,1%
10 Djoully Nzoko Jong Genk 45,5%

Vanaf 252 gespeelde minuten

Doelman

Clean sheets
Speler Totaal
1 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 5
1 Julien Devriendt FCV Dender EH 5
1 William Popp Beerschot 5
4 Antoine Lejoly KAS Eupen 4
4 Celestin De Schrevel Excelsior Virton 4
4 Nick Gillekens RFC Seraing 4
7 Alexis André RFC Luik 3
7 Argus Vanden Driessche Club NXT 3
7 Emile Doucouré Jong Genk 3
7 Jarno De Smet Lierse Kempenzonen 3
Reddingen
Speler Totaal
1 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 24
2 Celestin De Schrevel Excelsior Virton 17
3 Simon Vervacke Lokeren-Temse 16
4 Victor Swinnen Francs Borains 15
5 Bas Evers KAA Gent II 14
5 Nick Gillekens RFC Seraing 14
7 Julien Devriendt FCV Dender EH 12
7 William Popp Beerschot 12
9 Emile Doucouré Jong Genk 11
10 Antoine Lejoly KAS Eupen 10
Reddingspercentage
Speler Totaal
1 Celestin De Schrevel Excelsior Virton 100,0%
1 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 100,0%
3 Simon Vervacke Lokeren-Temse 94,1%

Vanaf 252 gespeelde minuten

Discipline

Gele kaarten
Speler Totaal
1 Andres Labie Sporting Hasselt 3
1 Thomas Foket RSCA Futures 3
1 Victor Corneillie RFC Seraing 3
4 Aliou Dembélé Excelsior Virton 2
4 Allan Tchaptchet Excelsior Virton 2
4 Bas Van den Eynden Beerschot 2
4 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 2
4 Chris Kevin Nadje KAS Eupen 2
4 Gianluca Tommaso Okon-Engstler Club NXT 2
4 Junior Marsoni Sambu Mansoni FCV Dender EH 2
Rode kaarten
Speler Totaal
1 Anas Namri RFC Seraing 1
1 Dennis Gyamfi Beerschot 1
1 Djoully Nzoko Jong Genk 1
1 Fostave Mabani RFC Seraing 1
1 Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen 1
1 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 1
1 Sami Lahssaini Patro Eisden Maasmechelen 1
Kaarten
Speler Totaal
1 Andres Labie Sporting Hasselt 3
1 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 3
1 Thomas Foket RSCA Futures 3
1 Victor Corneillie RFC Seraing 3
5 Aliou Dembélé Excelsior Virton 2
5 Allan Tchaptchet Excelsior Virton 2
5 Anas Namri RFC Seraing 2
5 Bas Van den Eynden Beerschot 2
5 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 2
5 Chris Kevin Nadje KAS Eupen 2
Fouten begaan
Speler Totaal
1 Martin Expérience FCV Dender EH 14
1 Matias Lloci Lokeren-Temse 14
3 Louis Verstraete Patro Eisden Maasmechelen 13
4 Malcolm Viltard FCV Dender EH 12
5 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 11
5 Gyano Vanderdonck KAA Gent II 11
5 Livio Milts Sporting Hasselt 11
5 Maxime Pau Lokeren-Temse 11
5 Medhi Bounou Sporting Hasselt 11
5 Vancy Roméo Mabanza Lokeren-Temse 11
Fouten uitgelokt
Speler Totaal
1 Maxime Pau Lokeren-Temse 17
2 Enzo Sternal RSCA Futures 16
3 Mohammed Jamel El Âdfaoui KAA Gent II 15
4 Milan Robberechts Club NXT 14
5 Livio Milts Sporting Hasselt 13
5 Siebe Van Keymolen Sporting Hasselt 13
7 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 12
7 August De Wannemacker Jong Genk 12
7 Isaias Del Pupo Patro Eisden Maasmechelen 12
7 Kays Ruiz-Atil RFC Luik 12
Buitenspel
Speler Totaal
1 Aboubacar Ali Abdallah Francs Borains 8
2 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 6
3 Ba-Muaka Simakala KAS Eupen 4
3 Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen 4
5 D'Margio Wright-Phillips Beerschot 3
5 Glenn Claes Beerschot 3
5 Isaac Nuhu KAS Eupen 3
5 Livio Milts Sporting Hasselt 3
5 Moctar Diop KAA Gent II 3
5 Paul Wade Excelsior Virton 3

Speeltijd

Speelminuten
Speler Totaal
1 Andres Labie Sporting Hasselt 630
2 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 616
3 Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt 613
4 Medhi Bounou Sporting Hasselt 594
5 Lucca Lucker Sporting Hasselt 586
6 Loïc Masscho Sporting Hasselt 545
7 Brian Plat Beerschot 540
7 Julien Devriendt FCV Dender EH 540
7 Kobe Cools FCV Dender EH 540
7 Nathan Rodes FCV Dender EH 540
Wedstrijden
Speler Totaal
1 Andres Labie Sporting Hasselt 7
1 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 7
1 Livio Milts Sporting Hasselt 7
1 Loïc Masscho Sporting Hasselt 7
1 Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt 7
1 Lucca Lucker Sporting Hasselt 7
1 Medhi Bounou Sporting Hasselt 7
8 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 6
8 Alain-Jerry Lufira Luebo Sporting Hasselt 6
8 Bas Van den Eynden Beerschot 6
Basisplaatsen
Speler Totaal
1 Andres Labie Sporting Hasselt 7
1 Cheikh Thiam Sporting Hasselt 7
1 Livio Milts Sporting Hasselt 7
1 Loïc Masscho Sporting Hasselt 7
1 Lucas Eric Vankerkhoven Sporting Hasselt 7
1 Lucca Lucker Sporting Hasselt 7
1 Medhi Bounou Sporting Hasselt 7
8 Ahmed Abdullahi KAA Gent II 6
8 Alain-Jerry Lufira Luebo Sporting Hasselt 6
8 Bas Van den Eynden Beerschot 6
Gemiddelde rating
Speler Totaal
1 Maxime Bastian Francs Borains 7,72
2 Lukas Van Eenoo Beerschot 7,61
3 Krzysztof Koton FCV Dender EH 7,39
4 Abdelsamad Hachem Excelsior Virton 7,36
5 Matias Lloci Lokeren-Temse 7,36
6 Maxime Pau Lokeren-Temse 7,34
7 Jordi Belin Patro Eisden Maasmechelen 7,25
8 Emile Doucouré Jong Genk 7,19
9 Pietro Perdichizzi Lierse Kempenzonen 7,19
10 Hugo Lambotte Excelsior Virton 7,18

Vanaf 252 gespeelde minuten

Meer over 1B Challenger Pro League

De 1B Pro League is de tweede klasse van België. De competitie is ook gekend onder de naam Challenger Pro League. Deze reeks is de opvolger van de Tweede Klasse die werd opgericht in 1909, 14 jaar na de oprichting van de eerste klasse. In het begin heette deze competitie de Promotion of de Promotie. Voor deze competitie opgericht werd, bestond er al een soort van tweede klasse. Maar deze was niet officieel en bestond uit reserveploegen van de eerste klasse en enkele zwakkere regionale ploegen. Sinds 2016 heet deze reeks de Eerste Klasse B of Profvoetbal 1B.

Ploegen uit de tweede klasse kunnen promoveren naar Eerste Klasse A en degraderen naar de derde klasse van België, Eerste Klasse Amateurs.

Opvallende voetbaluitslagen in 1B

Voor de meest opvallende voetbaluitslagen in 1B focussen we ons op de uitslagen van de afgelopen 8 seizoenen of 971 wedstrijden.

Voetbaluitslag met meeste aantal doelpunten in 1B

In de wedstrijd tussen Lommel SK en Tubize werd de wedstrijd met het meeste aantal doelpunten in 1B gespeeld. Het werd 3-6 in het voordeel van Tubize. De wedstrijd werd gespeeld op speeldag 10 op zaterdag 8 oktober 2016.

De voetbaluitslagen die het vaakst voorkomen in 1B

Hieronder een lijst met de top 5 van voetbaluitslagen die in de afgelopen 8 seizoenen het vaakst zijn voorgekomen in de Belgische 1B:
1-1 (12,15%)
2-1 (9,99%)
1-0 (8,86%)
0-1 (7,41%)
1-2 (6,69%)

Voetbaluitslagen 1B met een gelijkspel

In de afgelopen 8 seizoenen eindigde 25,64% van de wedstrijden in 1B in een gelijkspel uitslag. Het meest voorkomende gelijkspel is 1-1 met 47,39%. Het hoogste gelijkspel was een spectaculaire uitslag van 4-4 die bij elkaar gescoord werd in de wedstrijd tussen Deinze en RWDM.

Hier een overzicht van voetbaluitslagen in 1B met een gelijkspel en de verhouding ten opzicht van het totaal aantal gelijke spelen in de afgelopen 8 seizoenen:
1-1 (47,39%)
2-2 (25,7%)
0-0 (23,29%)
3-3 (3,21%)
4-4 (0,4%)

Nieuws 1B Challenger Pro League

Volg Voetbaluitslagen.be op Facebook