Ekstraklasa
Klassement 2026 / 2027
Ekstraklasa
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lech Poznan
|
13 | 5 | 4 | 0 | 1 | 10 | 4 | +6 | 2.8 | Allahyar Sayyadmanesh 3 | Mateusz Lis 2 | 2,33 | 33% | 67% |
| 2 |
Legia Warszawa
|
12 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 4 | +8 | 2.7 | Rafal Adamski 3 | Otto Hindrich 2 | 2,50 | 50% | 50% |
| 3 |
Gornik Zabrze
|
12 | 5 | 4 | 1 | 0 | 11 | 7 | +4 | 3.6 | Peter Federico González Carmona 2 | Philipp Schulze 0 | 3,00 | 100% | 100% |
| 4 |
Wisla Krakow
|
10 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 10 | +2 | 3.7 | Jordi Sánchez Ribas 6 | Marcel Łubik 1 | 1,50 | 100% | 100% |
| 5 |
GKS Katowice
|
9 | 5 | 3 | 2 | 0 | 12 | 6 | +6 | 3.6 | Ilya Shkurin 5 | Gabriel Kobylak 2 | 1,00 | 67% | 67% |
| 6 |
Jagiellonia
|
9 | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 7 | +2 | 3.2 | Nik Prelec 3 | Slawomir Abramowicz 1 | 2,00 | 33% | 33% |
| 7 |
Pogon Szczecin
|
8 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 4 | +3 | 2.2 | Darko Churlinov 1 | Valentin Alexandru Cojocaru 2 | 2,00 | 33% | 33% |
| 8 |
Korona Kielce
|
8 | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 4 | +2 | 2 | Mariusz Stępiński 3 | Xavier Dziekonski 1 | 1,33 | 67% | 33% |
| 9 |
Zaglebie Lubin
|
8 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 | 4 | +1 | 1.8 | Levente Szabo 1 | Zlatan Alomerovic 3 | 2,00 | 67% | 67% |
| 10 |
Cracovia Krakow
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 7 | -1 | 2.2 | Ajdin Hasić 3 | Sebastian Madejski 2 | 1,25 | 25% | 25% |
| 11 |
Piast Gliwice
|
7 | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 13 | -3 | 3.8 | Leandro Mário Baldé Sanca 4 | Domen Gril 2 | 0,75 | 50% | 75% |
| 12 |
Radomiak Radom
|
7 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 13 | -7 | 3.2 | Rafał Wolski 3 | Filip Majchrowicz 1 | 0,75 | 75% | 100% |
| 13 |
Widzew Łódź
|
6 | 6 | 1 | 2 | 3 | 10 | 10 | 0 | 3.3 | Sebastian Bergier 2 | Bartłomiej Drągowski 2 | 1,25 | 50% | 50% |
| 14 |
Slask Wroclaw
|
6 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 9 | -1 | 2.8 | Piotr Samiec-Talar 3 | Karol Niemczycki 1 | 1,00 | 75% | 75% |
| 15 |
Motor Lublin
|
5 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 10 | -4 | 2.7 | Karol Czubak 3 | Mihai Maximilian Popa 1 | 1,00 | 75% | 75% |
| 16 |
Wisla Plock
|
4 | 5 | 1 | 3 | 1 | 3 | 10 | -7 | 2.6 | Marcin Flis 1 | Rafał Leszczyński 1 | 1,33 | 67% | 67% |
| 17 |
Wieczysta Kraków
|
3 | 5 | 1 | 4 | 0 | 8 | 12 | -4 | 4 | Tobias Christensen 3 | Antoni Mikułko 0 | 1,00 | 100% | 100% |
| 18 |
Raków Częstochowa
|
0 | 5 | 0 | 5 | 0 | 6 | 13 | -7 | 3.8 | Mahir Emreli 2 | Kacper Trelowski 0 | 0,00 | 100% | 100% |
Ekstraklasa Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Lech Poznan aan de top en Raków Częstochowa aan de onderkant is 13 punten.
- • Het onderste team (Raków Częstochowa) heeft 6 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen Lech Poznan op de 1e en Legia Warszawa op de 2e plaats is 1 punten.
Ekstraklasa Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Wisla Krakow (3/3 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Lech Poznan (2/2 overwinningen, 100%)
- • Grootste thuisvoordeel: Wisla Krakow (+2.7 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Raków Częstochowa (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 55% gescoord thuis, 45% uit (81 thuis, 66 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de Ekstraklasa op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken Ekstraklasa 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 31 gespeelde wedstrijden in Ekstraklasa 2026 / 2027.
Doelpunten per wedstrijd
2,87
89 doelpunten
Beide ploegen scoren
65%
20 van de 31
Over 2.5 doelpunten
68%
21 van de 31
Wedstrijden met een clean sheet
35%
11 van de 31
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 17 (55%) |
| Gelijkspel | 5 (16%) |
| Uitploeg wint | 9 (29%) |
| Doelpunten thuisploegen | 52 (1,68 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 37 (1,19 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 28 | 90% | 10% |
| Over 1.5 | 25 | 81% | 19% |
| Over 2.5 | 21 | 68% | 32% |
| Over 3.5 | 8 | 26% | 74% |
| Over 4.5 | 3 | 10% | 90% |
| Over 5.5 | 2 | 6% | 94% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 34 (38%) |
| Doelpunten tweede helft | 55 (62%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 5 (16%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 10 (32%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 1 (3%) |
| Minuten per doelpunt | 31,3 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 1 | 10 | 20% |
| 1 - 2 | 5 | 10% |
| 0 - 0 | 5 | 10% |
| 1 - 1 | 4 | 8% |
| 0 - 2 | 4 | 8% |
| 3 - 1 | 3 | 6% |
| 5 - 0 | 2 | 4% |
| 3 - 0 | 2 | 4% |
| 2 - 0 | 2 | 4% |
| 2 - 2 | 2 | 4% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (50 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 17 | 34% |
| 2 | 10 | 20% |
| 4 | 6 | 12% |
| 0 | 5 | 10% |
| 5 | 5 | 10% |
| 1 | 3 | 6% |
| 7 | 3 | 6% |
| 6 | 1 | 2% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 9,95 |
| Thuisploeg | 5,52 |
| Uitploeg | 4,43 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 81% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 76% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 71% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 52% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 48% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 24% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 19% |
Gebaseerd op 21 van de 31 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,81 |
| Gele kaarten | 115 |
| Rode kaarten | 3 |
| Over 2.5 kaarten | 74% |
| Over 3.5 kaarten | 42% |
| Over 4.5 kaarten | 26% |
| Over 5.5 kaarten | 16% |
| Over 6.5 kaarten | 16% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 29,29 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 7,86 |
| Balbezit thuisploeg | 51% |
| Balbezit uitploeg | 49% |
| Fouten per wedstrijd | 27,24 |
| Buitenspel per wedstrijd | 2,43 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,54 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,18 |
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
7%
7%
9%
10%
10%
15%
13%
8%
21%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Legia Warszawa
|
10 |
Wisla Krakow
|
8 |
Piast Gliwice
|
7 |
Gornik Zabrze
|
7 |
Wieczysta Kraków
|
6 |
Pogon Szczecin
|
5 |
Zaglebie Lubin
|
5 |
Lech Poznan
|
5 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Piast Gliwice
|
12 |
Radomiak Radom
|
12 |
Wisla Krakow
|
8 |
Motor Lublin
|
7 |
Wieczysta Kraków
|
7 |
Raków Częstochowa
|
6 |
Slask Wroclaw
|
5 |
Zaglebie Lubin
|
4 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Cracovia Krakow
|
2 |
Legia Warszawa
|
2 |
Lech Poznan
|
2 |
Widzew Łódź
|
2 |
Slask Wroclaw
|
1 |
Pogon Szczecin
|
1 |
Zaglebie Lubin
|
1 |
Jagiellonia
|
1 |
Spelers in cijfers
Topschutters
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Jordi Sánchez Ribas Wisla Krakow | 6 |
| Ilya Shkurin GKS Katowice | 5 |
| Leandro Mário Baldé Sanca Piast Gliwice | 4 |
| Rafał Wolski Radomiak Radom | 3 |
| Mariusz Stępiński Korona Kielce | 3 |
| Allahyar Sayyadmanesh Lech Poznan | 3 |
| Tobias Christensen Wieczysta Kraków | 3 |
| Rafal Adamski Legia Warszawa | 3 |
Meeste assists
| Speler | Assists |
|---|---|
| Paweł Wszołek Legia Warszawa | 5 |
| Bartosz Nowak GKS Katowice | 5 |
| Wiktor Długosz Korona Kielce | 4 |
| Piotr Samiec-Talar Slask Wroclaw | 3 |
| Ivo Tiago dos Santos Rodrigues Motor Lublin | 2 |
| Mateusz Klich Cracovia Krakow | 2 |
| Ema Twumasi Piast Gliwice | 2 |
| Patrik Wålemark Lech Poznan | 2 |
Meeste kaarten
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Sondre Liseth Gornik Zabrze | 4 |
| Lukas Klemenz GKS Katowice | 4 |
| Abdoul Fessal Tapsoba Radomiak Radom | 3 |
| Quentin Boisgard Piast Gliwice | 3 |
| Mikkel Maigaard Wieczysta Kraków | 3 |
| Adrián Diéguez Grande Radomiak Radom | 3 |
| Maxence Maisonneuve Wisla Krakow | 3 |
| Mikael Ishak Lech Poznan | 2 |
Meeste wedstrijden
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Jakub Czerwiński Piast Gliwice | 7 |
| Ema Twumasi Piast Gliwice | 7 |
| Hugo Claudio Vallejo Avilés Piast Gliwice | 7 |
| Juan De Dios Rivas Margalef Piast Gliwice | 7 |
| Andreas Katsantonis Piast Gliwice | 7 |
| Domen Gril Piast Gliwice | 7 |
| Jakub Łabojko Piast Gliwice | 7 |
| Leandro Mário Baldé Sanca Piast Gliwice | 7 |
Nieuws Ekstraklasa
Meer info
Winstreeks
Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de Ekstraklasa. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Gornik Zabrze
|
| 2 |
Lech Poznan
|
Gelijkspel reeks
Ploegen met een gaande reeks van gelijkspellen. Reeks kan gebroken worden door winst of verlies.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Zaglebie Lubin
|
| 2 |
Pogon Szczecin
|
| 2 |
Legia Warszawa
|
| 2 |
Slask Wroclaw
|
Verliesreeks
Ploegen met een gaande verliesreeks in Ekstraklasa. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Wisla Plock
|
| 3 |
Raków Częstochowa
|
| 2 |
Wieczysta Kraków
|
Ongeslagen reeks
Ploegen met een gaande reeks van winst of gelijkspel in de Ekstraklasa. Een verlies breekt de reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 6 |
Legia Warszawa
|
| 4 |
Pogon Szczecin
|
| 4 |
Korona Kielce
|
| 3 |
Zaglebie Lubin
|
| 3 |
Gornik Zabrze
|
| 3 |
Lech Poznan
|
| 2 |
Wisla Krakow
|
| 2 |
Piast Gliwice
|
| 2 |
Radomiak Radom
|
| 2 |
Slask Wroclaw
|

















