Eliteserien
Klassement 2026 / 2027
Eliteserien
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Bodo/Glimt
|
47 | 19 | 15 | 2 | 2 | 49 | 15 | +34 | 3.4 | Andreas Helmersen 8 | Nikita Haikin 11 | 2,41 | 29% | 71% |
| 2 |
Viking
|
43 | 18 | 14 | 3 | 1 | 42 | 18 | +24 | 3.3 | Peter Christiansen 9 | Ľubomír Belko 2 | 2,35 | 65% | 76% |
| 3 |
Tromso
|
35 | 18 | 10 | 3 | 5 | 34 | 20 | +14 | 3 | Heine Larsen 8 | Jakob Haugaard 10 | 2,00 | 41% | 53% |
| 4 |
Molde
|
30 | 18 | 9 | 6 | 3 | 36 | 29 | +7 | 3.6 | Eirik Hestad 8 | Albert Posiadała 3 | 1,59 | 71% | 65% |
| 5 |
Brann
|
26 | 18 | 8 | 8 | 2 | 36 | 27 | +9 | 3.5 | Noah Jean Holm 6 | Mathias Lønne Dyngeland 2 | 1,47 | 82% | 88% |
| 6 |
Lillestrom
|
26 | 18 | 8 | 8 | 2 | 24 | 25 | -1 | 2.7 | Thomas Lehne Olsen 4 | Pontus Dahlberg 5 | 1,53 | 41% | 47% |
| 7 |
Fredrikstad
|
26 | 19 | 8 | 9 | 2 | 23 | 30 | -7 | 2.8 | Benjamin Thoresen Faraas 3 | Martin Børsheim 4 | 1,35 | 53% | 53% |
| 8 |
Rosenborg
|
24 | 18 | 7 | 8 | 3 | 27 | 26 | +1 | 2.9 | Amin Chiakha 9 | Leopold Wahlstedt 6 | 1,41 | 35% | 53% |
| 9 |
Sarpsborg 08 FF
|
23 | 18 | 6 | 7 | 5 | 20 | 23 | -3 | 2.4 | Daniel Seland Karlsbakk 6 | Mamour Ndiaye 1 | 1,29 | 59% | 53% |
| 10 |
Ham-Kam
|
23 | 18 | 6 | 7 | 5 | 26 | 32 | -6 | 3.2 | Henrik Udahl 5 | Marcus Sandberg 4 | 1,29 | 59% | 71% |
| 11 |
Valerenga
|
21 | 18 | 6 | 9 | 3 | 31 | 38 | -7 | 3.8 | Lucas Janus Ravn-Haren 8 | Oscar Hedvall 2 | 1,24 | 53% | 59% |
| 12 |
Sandefjord
|
19 | 18 | 5 | 9 | 4 | 15 | 23 | -8 | 2.1 | Nikolaj Moller 3 | Elias Hadaya 6 | 1,06 | 47% | 47% |
| 13 |
KFUM Oslo
|
19 | 18 | 5 | 9 | 4 | 20 | 31 | -11 | 2.8 | Teodor Berg Haltvik 4 | Emil Gundelach Ødegaard 3 | 1,12 | 53% | 53% |
| 14 |
Aalesund
|
18 | 19 | 3 | 7 | 9 | 30 | 43 | -13 | 3.8 | Henrik Molvær Melland 3 | Kristoffer Klaesson 0 | 0,88 | 88% | 65% |
| 15 |
Kristiansund BK
|
16 | 18 | 4 | 10 | 4 | 17 | 29 | -12 | 2.6 | Leander Alvheim 3 | Michael Lansing 0 | 0,88 | 53% | 53% |
| 16 |
IK Start
|
13 | 19 | 3 | 12 | 4 | 20 | 41 | -21 | 3.2 | Jesper Cornelius Rasmussen 4 | Jacob Pryts Larsen 1 | 0,59 | 65% | 59% |
Eliteserien Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Bodo/Glimt aan de top en IK Start aan de onderkant is 34 punten.
- • Verschil tussen Bodo/Glimt op de 1e en Viking op de 2e plaats is 4 punten.
Eliteserien Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Viking (8/8 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Bodo/Glimt (7/10 overwinningen, 70%)
- • Grootste thuisvoordeel: Ham-Kam (+1.2 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Sandefjord (0.1 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 58% gescoord thuis, 42% uit (259 thuis, 191 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de Eliteserien op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken Eliteserien 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 136 gespeelde wedstrijden in Eliteserien 2026 / 2027.
Doelpunten per wedstrijd
3,05
415 doelpunten
Beide ploegen scoren
56%
76 van de 136
Over 2.5 doelpunten
60%
82 van de 136
Wedstrijden met een clean sheet
44%
60 van de 136
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 69 (51%) |
| Gelijkspel | 26 (19%) |
| Uitploeg wint | 41 (30%) |
| Doelpunten thuisploegen | 240 (1,76 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 175 (1,29 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 132 | 97% | 3% |
| Over 1.5 | 115 | 85% | 15% |
| Over 2.5 | 82 | 60% | 40% |
| Over 3.5 | 44 | 32% | 68% |
| Over 4.5 | 24 | 18% | 82% |
| Over 5.5 | 8 | 6% | 94% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 199 (48%) |
| Doelpunten tweede helft | 215 (52%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 32 (24%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 42 (31%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 12 (9%) |
| Minuten per doelpunt | 29,5 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 1 | 18 | 12.2% |
| 1 - 1 | 15 | 10.2% |
| 2 - 0 | 12 | 8.2% |
| 1 - 2 | 12 | 8.2% |
| 1 - 0 | 10 | 6.8% |
| 0 - 2 | 8 | 5.4% |
| 3 - 1 | 7 | 4.8% |
| 2 - 2 | 7 | 4.8% |
| 0 - 1 | 7 | 4.8% |
| 4 - 0 | 6 | 4.1% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (147 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 40 | 27.2% |
| 2 | 35 | 23.8% |
| 4 | 21 | 14.3% |
| 5 | 18 | 12.2% |
| 1 | 17 | 11.6% |
| 0 | 6 | 4.1% |
| 6 | 5 | 3.4% |
| 7 | 2 | 1.4% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 10,78 |
| Thuisploeg | 5,87 |
| Uitploeg | 4,91 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 87% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 79% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 72% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 60% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 50% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 40% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 30% |
Gebaseerd op 105 van de 136 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,57 |
| Gele kaarten | 467 |
| Rode kaarten | 18 |
| Over 2.5 kaarten | 68% |
| Over 3.5 kaarten | 50% |
| Over 4.5 kaarten | 30% |
| Over 5.5 kaarten | 18% |
| Over 6.5 kaarten | 9% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 26,94 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 9,34 |
| Balbezit thuisploeg | 51% |
| Balbezit uitploeg | 49% |
| Fouten per wedstrijd | 23,28 |
| Buitenspel per wedstrijd | 2,58 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,62 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,38 |
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
10%
9%
10%
10%
14%
12%
9%
9%
17%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Bodo/Glimt
|
43 |
Viking
|
40 |
Brann
|
36 |
Tromso
|
34 |
Molde
|
32 |
Valerenga
|
28 |
Aalesund
|
27 |
Rosenborg
|
25 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Aalesund
|
41 |
IK Start
|
38 |
Valerenga
|
34 |
Ham-Kam
|
30 |
Kristiansund BK
|
27 |
KFUM Oslo
|
27 |
Brann
|
27 |
Fredrikstad
|
27 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Bodo/Glimt
|
10 |
Tromso
|
8 |
Rosenborg
|
6 |
Viking
|
5 |
Lillestrom
|
5 |
KFUM Oslo
|
5 |
Sarpsborg 08 FF
|
4 |
Sandefjord
|
4 |
Punten per wedstrijd
| Team | Punten |
|---|---|
Bodo/Glimt
|
2,41 |
Viking
|
2,35 |
Tromso
|
2,00 |
Molde
|
1,59 |
Lillestrom
|
1,53 |
Brann
|
1,47 |
Rosenborg
|
1,41 |
Fredrikstad
|
1,35 |
Beide ploegen scoren
| Team | Aandeel |
|---|---|
Aalesund
|
88% |
Brann
|
82% |
Molde
|
71% |
Viking
|
65% |
IK Start
|
65% |
Sarpsborg 08 FF
|
59% |
Ham-Kam
|
59% |
Valerenga
|
53% |
Over 2.5 doelpunten
| Team | Aandeel |
|---|---|
Brann
|
88% |
Viking
|
76% |
Ham-Kam
|
71% |
Bodo/Glimt
|
71% |
Aalesund
|
65% |
Molde
|
65% |
Valerenga
|
59% |
IK Start
|
59% |
Meeste kaarten per wedstrijd
| Team | Kaarten |
|---|---|
Kristiansund BK
|
2,41 |
Viking
|
2,35 |
Molde
|
2,24 |
Valerenga
|
2,18 |
Sandefjord
|
2,06 |
Rosenborg
|
2,00 |
IK Start
|
2,00 |
KFUM Oslo
|
1,94 |
Meeste hoekschoppen per wedstrijd
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Bodo/Glimt
|
7,36 |
Valerenga
|
6,92 |
Viking
|
6,83 |
Rosenborg
|
6,64 |
Brann
|
6,23 |
Tromso
|
5,62 |
Molde
|
5,58 |
Sandefjord
|
5,36 |
Spelers in cijfers
Topschutters
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Peter Christiansen Viking | 9 |
| Amin Chiakha Rosenborg | 9 |
| Andreas Helmersen Bodo/Glimt | 8 |
| Eirik Hestad Molde | 8 |
| Lucas Janus Ravn-Haren Valerenga | 8 |
| Heine Larsen Tromso | 8 |
| Emil Breivik Molde | 7 |
| Kasper Waarst Høgh Bodo/Glimt | 7 |
Meeste assists
| Speler | Assists |
|---|---|
| Zlatko Tripić Viking | 16 |
| Henrik Rørvik Bjørdal Viking | 6 |
| Emil Breivik Molde | 6 |
| Ole Kristian Selnæs Rosenborg | 6 |
| Ruben Yttergård Jenssen Tromso | 6 |
| Kolbeinn Birgir Finnsson Valerenga | 5 |
| Peter Christiansen Viking | 5 |
| Vladimiro Etson António Félix Lillestrom | 5 |
Meeste kaarten
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Kristoffer Askildsen Viking | 7 |
| Zlatko Tripić Viking | 7 |
| Eirik Hestad Molde | 7 |
| Erlend Dahl Reitan IK Start | 7 |
| Yildren Ibrahimaj Lillestrom | 6 |
| Daniel Schneider KFUM Oslo | 6 |
| Mamour Ndiaye Sarpsborg 08 FF | 6 |
| Samukelo Kabini Molde | 6 |
Meeste wedstrijden
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Evangelos Patoulidis Sandefjord | 19 |
| Julian Faye Lund Bodo/Glimt | 19 |
| Odin Bjørtuft Bodo/Glimt | 19 |
| Isak Dybvik Määttä Bodo/Glimt | 19 |
| Simen Rafn Fredrikstad | 19 |
| Sander Risan Mørk Sandefjord | 19 |
| Ulrik Fredriksen Fredrikstad | 19 |
| Jakob Nyland Ørsal Aalesund | 19 |
Meer info
Winstreeks
Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de Eliteserien. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 6 |
Bodo/Glimt
|
| 3 |
Fredrikstad
|
| 2 |
Brann
|
| 2 |
Rosenborg
|
Gelijkspel reeks
Ploegen met een gaande reeks van gelijkspellen. Reeks kan gebroken worden door winst of verlies.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Aalesund
|
Verliesreeks
Ploegen met een gaande verliesreeks in Eliteserien. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Sarpsborg 08 FF
|
| 2 |
IK Start
|
Ongeslagen reeks
Ploegen met een gaande reeks van winst of gelijkspel in de Eliteserien. Een verlies breekt de reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 10 |
Bodo/Glimt
|
| 3 |
Fredrikstad
|
| 3 |
KFUM Oslo
|
| 2 |
Brann
|
| 2 |
Aalesund
|
| 2 |
Rosenborg
|















