1ste Eerste Nationale Amateur
De 1ste nationale is de eerste klasse in het amateurvoetbal, voorheen heette het ook eerste klasse amateurs. Op nationaal vlak is het het derde niveau in het Belgisch voetbal. In de eerste nationale spelen zowel ploegen van Voetbal Vlaanderen als die van de Waalse voetbalbond (ACFF). De kampioen van de eerste nationaal promoveert naar de 1B Challenger Pro League.
Klassement 2026 / 2027
National Division 1
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Meux
|
25 | 12 | 8 | 3 | 1 | 20 | 11 | +9 | 2.6 | 1,92 | 42% | 42% |
| 2 |
Rochefort
|
21 | 11 | 6 | 2 | 3 | 22 | 10 | +12 | 2.9 | 1,91 | 55% | 45% |
| 3 |
Union Saint-Gilloise II
|
21 | 11 | 6 | 2 | 3 | 21 | 13 | +8 | 3.1 | 1,91 | 55% | 36% |
| 4 |
Tubize
|
21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 18 | 13 | +5 | 2.6 | 1,75 | 58% | 50% |
| 5 |
Albert Quévy-Mons
|
20 | 12 | 6 | 4 | 2 | 28 | 20 | +8 | 4 | 1,75 | 50% | 75% |
| 6 |
RWDM
|
20 | 12 | 6 | 4 | 2 | 16 | 14 | +2 | 2.5 | 1,67 | 58% | 50% |
| 7 |
Olympic Charleroi
|
16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 15 | 23 | -8 | 3.2 | 1,45 | 64% | 45% |
| 8 |
Standard Luik 16 FC (SL16 FC)
|
14 | 12 | 4 | 6 | 2 | 14 | 12 | +2 | 2.2 | 1,00 | 27% | 27% |
| 9 |
Sporting Charleroi II
|
13 | 11 | 3 | 4 | 4 | 12 | 13 | -1 | 2.3 | 1,18 | 45% | 27% |
| 10 |
Habay-la-Neuve
|
9 | 10 | 2 | 5 | 3 | 8 | 13 | -5 | 2.1 | 0,90 | 40% | 40% |
| 11 |
Onhaye
|
7 | 10 | 2 | 7 | 1 | 11 | 22 | -11 | 3.3 | 0,70 | 70% | 70% |
| 12 |
Flénu
|
2 | 11 | 0 | 9 | 2 | 11 | 32 | -21 | 3.9 | 0,18 | 64% | 82% |
1ste Eerste Nationale Amateur Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Meux aan de top en Flénu aan de onderkant is 23 punten.
- • Verschil tussen Meux op de 1e en Rochefort op de 2e plaats is 4 punten.
1ste Eerste Nationale Amateur Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Union Saint-Gilloise II (5/6 overwinningen, 83%)
- • Beste uitrecord: Meux (5/7 overwinningen, 71%)
- • Grootste thuisvoordeel: Habay-la-Neuve (+1.4 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: RWDM (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 51% gescoord thuis, 49% uit (99 thuis, 97 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de 1ste Eerste Nationale Amateur op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken 1ste Eerste Nationale Amateur 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 153 gespeelde wedstrijden in 1ste Eerste Nationale Amateur 2026 / 2027.
Doelpunten per wedstrijd
3,08
471 doelpunten
Beide ploegen scoren
56%
85 van de 153
Over 2.5 doelpunten
59%
90 van de 153
Wedstrijden met een clean sheet
44%
68 van de 153
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 69 (45%) |
| Gelijkspel | 37 (24%) |
| Uitploeg wint | 47 (31%) |
| Doelpunten thuisploegen | 250 (1,63 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 221 (1,44 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 145 | 95% | 5% |
| Over 1.5 | 120 | 78% | 22% |
| Over 2.5 | 90 | 59% | 41% |
| Over 3.5 | 57 | 37% | 63% |
| Over 4.5 | 31 | 20% | 80% |
| Over 5.5 | 17 | 11% | 89% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 210 (45%) |
| Doelpunten tweede helft | 255 (54%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 33 (22%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 43 (28%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 12 (8%) |
| Minuten per doelpunt | 29,2 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 20 | 12.7% |
| 1 - 0 | 17 | 10.8% |
| 2 - 1 | 14 | 8.9% |
| 3 - 1 | 10 | 6.3% |
| 0 - 1 | 9 | 5.7% |
| 0 - 0 | 8 | 5.1% |
| 0 - 3 | 8 | 5.1% |
| 4 - 0 | 6 | 3.8% |
| 3 - 0 | 6 | 3.8% |
| 2 - 0 | 6 | 3.8% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (158 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 34 | 21.5% |
| 2 | 31 | 19.6% |
| 4 | 27 | 17.1% |
| 1 | 26 | 16.5% |
| 5 | 15 | 9.5% |
| 7 | 9 | 5.7% |
| 0 | 8 | 5.1% |
| 6 | 7 | 4.4% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 0,17 |
| Gele kaarten | 4 |
| Rode kaarten | 21 |
| Over 2.5 kaarten | 1% |
| Over 3.5 kaarten | 0% |
| Over 4.5 kaarten | 0% |
| Over 5.5 kaarten | 0% |
| Over 6.5 kaarten | 0% |
Gebaseerd op 145 van de 153 wedstrijden.
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
7%
9%
10%
11%
11%
12%
13%
9%
17%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Albert Quévy-Mons
|
28 |
Oud-Heverlee Leuven II
|
24 |
Heist
|
23 |
Hoogstraten
|
23 |
Dessel Sport
|
22 |
Mandel United
|
22 |
Rochefort
|
22 |
Houtvenne
|
22 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Flénu
|
32 |
Cercle Brugge II
|
27 |
Harelbeke
|
26 |
Zelzate
|
25 |
Lyra-Lierse Berlaar
|
25 |
Dessel Sport
|
23 |
Onhaye
|
22 |
Oud-Heverlee Leuven II
|
19 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Roeselare Daisel
|
6 |
Albert Quévy-Mons
|
5 |
Tubize
|
4 |
RWDM
|
4 |
Mandel United
|
4 |
Thes Sport
|
4 |
Meux
|
4 |
Rochefort
|
4 |
Punten per wedstrijd
| Team | Punten |
|---|---|
Mandel United
|
2,27 |
Houtvenne
|
2,00 |
Roeselare Daisel
|
2,00 |
Meux
|
1,92 |
Rochefort
|
1,91 |
Union Saint-Gilloise II
|
1,91 |
Tubize
|
1,75 |
Albert Quévy-Mons
|
1,75 |
Beide ploegen scoren
| Team | Aandeel |
|---|---|
Cercle Brugge II
|
100% |
Oud-Heverlee Leuven II
|
82% |
Hoogstraten
|
80% |
Onhaye
|
70% |
Zelzate
|
70% |
Dessel Sport
|
64% |
Heist
|
64% |
Olympic Charleroi
|
64% |
Over 2.5 doelpunten
| Team | Aandeel |
|---|---|
Cercle Brugge II
|
91% |
Heist
|
82% |
Lyra-Lierse Berlaar
|
82% |
Flénu
|
82% |
Oud-Heverlee Leuven II
|
82% |
Harelbeke
|
80% |
Albert Quévy-Mons
|
75% |
Houtvenne
|
73% |
Meeste kaarten per wedstrijd
| Team | Kaarten |
|---|---|
Onhaye
|
0,33 |
Habay-la-Neuve
|
0,33 |
Union Saint-Gilloise II
|
0,30 |
Harelbeke
|
0,20 |
Albert Quévy-Mons
|
0,18 |
Thes Sport
|
0,18 |
Belisia Bilzen SV
|
0,18 |
Standard Luik 16 FC (SL16 FC)
|
0,18 |
Nieuws 1ste Eerste Nationale Amateur
Meer info
Winstreeks
Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de 1ste Eerste Nationale Amateur. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 6 |
Mandel United
|
| 3 |
Thes Sport
|
| 2 |
Belisia Bilzen SV
|
| 2 |
Meux
|
Gelijkspel reeks
Ploegen met een gaande reeks van gelijkspellen. Reeks kan gebroken worden door winst of verlies.
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Oud-Heverlee Leuven II
|
Verliesreeks
Ploegen met een gaande verliesreeks in 1ste Eerste Nationale Amateur. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 5 |
Knokke
|
| 3 |
Tienen
|
| 2 |
Lyra-Lierse Berlaar
|
| 2 |
Houtvenne
|
Ongeslagen reeks
Ploegen met een gaande reeks van winst of gelijkspel in de 1ste Eerste Nationale Amateur. Een verlies breekt de reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 9 |
Union Saint-Gilloise II
|
| 6 |
Mandel United
|
| 6 |
Roeselare Daisel
|
| 5 |
Oud-Heverlee Leuven II
|
| 4 |
Thes Sport
|
| 3 |
Tubize
|
| 2 |
Belisia Bilzen SV
|
| 2 |
Meux
|
| 2 |
Olympic Charleroi
|
| 2 |
Rochefort
|


























