1B Challenger Pro League
Klassement 2026 / 2027
Second Division
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Beerschot
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 2.3 | Jelle Vossen 1 | William Popp 2 | 3,00 | 0% | 100% |
| 2 |
Excelsior Virton
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 1.7 | Abdelsamad Hachem 1 | Celestin De Schrevel 1 | 3,00 | 0% | 100% |
| 3 |
Club NXT
|
6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 3 | +2 | 4 | Naïm Amengai 1 | Argus Vanden Driessche 1 | — | — | — |
| 4 |
FCV Dender EH
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 2 | Malcolm Viltard 2 | Julien Devriendt 2 | 0,00 | 0% | 0% |
| 5 |
Lokeren-Temse
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 5 | +1 | 3.7 | Rune Van Den Bergh 1 | Simon Vervacke 0 | 3,00 | 0% | 0% |
| 6 |
Francs Borains
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 1.7 | — | — | 3,00 | 100% | 100% |
| 7 |
Sporting Hasselt
|
6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1.3 | — | — | 3,00 | 0% | 0% |
| 8 |
Lierse Kempenzonen
|
4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | 2.7 | — | — | 0,00 | 0% | 100% |
| 9 |
KAS Eupen
|
3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 | 4 | Sandro Miguel Rodrigues Vidigal 1 | Marco Hiller 0 | 3,00 | 100% | 100% |
| 10 |
RFC Luik
|
3 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 6 | -1 | 3.7 | Simon Paulet 1 | Oregan Ravet 1 | 0,00 | 100% | 100% |
| 11 |
Patro Eisden Maasmechelen
|
3 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 5 | -1 | 3 | Zakaria Atteri 1 | Jordi Belin 2 | 3,00 | 100% | 100% |
| 12 |
Jong Genk
|
3 | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 9 | -2 | 5.3 | — | — | 0,00 | 100% | 100% |
| 13 |
KAA Gent II
|
3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 4 | -2 | 3 | — | — | 0,00 | 0% | 100% |
| 14 |
RFC Seraing
|
1 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 6 | -3 | 3 | — | Nick Gillekens 1 | 0,00 | 0% | 0% |
| 15 |
RSCA Futures
|
0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 4 | -3 | 1.7 | — | Michiel Haentjens 0 | 0,00 | 100% | 100% |
1B Challenger Pro League Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Beerschot aan de top en RSCA Futures aan de onderkant is 6 punten.
- • Verschil tussen Beerschot op de 1e en Excelsior Virton op de 2e plaats is 0 punten.
1B Challenger Pro League Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Beerschot (1/1 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Excelsior Virton (1/1 overwinningen, 100%)
- • Grootste thuisvoordeel: KAS Eupen (+3 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Club NXT (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 54% gescoord thuis, 46% uit (31 thuis, 26 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken 1B Challenger Pro League 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 7 gespeelde wedstrijden in 1B Challenger Pro League 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 5 (71%) |
| Gelijkspel | 0 (0%) |
| Uitploeg wint | 2 (29%) |
| Doelpunten thuisploegen | 15 (2,14 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 6 (0,86 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 7 | 100% | 0% |
| Over 1.5 | 6 | 86% | 14% |
| Over 2.5 | 5 | 71% | 29% |
| Over 3.5 | 2 | 29% | 71% |
| Over 4.5 | 1 | 14% | 86% |
| Over 5.5 | 0 | 0% | 100% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 8 (38%) |
| Doelpunten tweede helft | 13 (62%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 1 (14%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 1 (14%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 0 (0%) |
| Minuten per doelpunt | 30,0 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 0 - 1 | 4 | 17.4% |
| 2 - 1 | 3 | 13% |
| 1 - 2 | 3 | 13% |
| 2 - 0 | 2 | 8.7% |
| 0 - 2 | 2 | 8.7% |
| 4 - 0 | 1 | 4.3% |
| 4 - 1 | 1 | 4.3% |
| 4 - 2 | 1 | 4.3% |
| 3 - 0 | 1 | 4.3% |
| 3 - 2 | 1 | 4.3% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (23 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 7 | 30.4% |
| 1 | 5 | 21.7% |
| 2 | 5 | 21.7% |
| 5 | 3 | 13% |
| 6 | 2 | 8.7% |
| 4 | 1 | 4.3% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,71 |
| Gele kaarten | 32 |
| Rode kaarten | 1 |
| Over 2.5 kaarten | 86% |
| Over 3.5 kaarten | 71% |
| Over 4.5 kaarten | 43% |
| Over 5.5 kaarten | 43% |
| Over 6.5 kaarten | 29% |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
KAS Eupen
|
4 |
Beerschot
|
4 |
Excelsior Virton
|
3 |
Francs Borains
|
2 |
Patro Eisden Maasmechelen
|
2 |
Lokeren-Temse
|
2 |
RFC Luik
|
1 |
Sporting Hasselt
|
1 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Jong Genk
|
4 |
KAA Gent II
|
4 |
Lierse Kempenzonen
|
3 |
RFC Luik
|
2 |
RFC Seraing
|
2 |
RSCA Futures
|
2 |
KAS Eupen
|
1 |
Francs Borains
|
1 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Excelsior Virton
|
1 |
Beerschot
|
1 |
Sporting Hasselt
|
1 |
Lokeren-Temse
|
1 |
KAS Eupen
|
0 |
Francs Borains
|
0 |
RFC Luik
|
0 |
Patro Eisden Maasmechelen
|
0 |
Spelers in cijfers
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Malcolm Viltard FCV Dender EH | 2 |
| Jelle Vossen Beerschot | 1 |
| Radja Nainggolan Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| Simon Paulet RFC Luik | 1 |
| Toshio Lake Beerschot | 1 |
| Zakaria Atteri Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| Rune Van Den Bergh Lokeren-Temse | 1 |
| Tsubasa Kasayanagi Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| Speler | Assists |
|---|---|
| Toshio Lake Beerschot | 2 |
| Stef Peeters Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| Nathan Rodes FCV Dender EH | 1 |
| Paul Wade Excelsior Virton | 1 |
| Jarno Vervaque Lokeren-Temse | 1 |
| Krzysztof Koton FCV Dender EH | 1 |
| Jassim Mazouz Lokeren-Temse | 1 |
| Tsubasa Kasayanagi Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Logan Delaurier-Chaubet KAS Eupen | 3 |
| Haji Mnoga Patro Eisden Maasmechelen | 2 |
| Alexander De Ridder RSCA Futures | 2 |
| Thomas Foket RSCA Futures | 1 |
| Nathan Rodes FCV Dender EH | 1 |
| Reno Wilmots RFC Luik | 1 |
| Lars Dietz Patro Eisden Maasmechelen | 1 |
| Genki Haraguchi Beerschot | 1 |
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Stef Peeters Patro Eisden Maasmechelen | 2 |
| Jelle Vossen Beerschot | 2 |
| Nathan Rodes FCV Dender EH | 2 |
| Kobe Cools FCV Dender EH | 2 |
| Lukas Van Eenoo Beerschot | 2 |
| Glenn Claes Beerschot | 2 |
| Kjetil Borry Patro Eisden Maasmechelen | 2 |
| Jordan Renson Patro Eisden Maasmechelen | 2 |
Meer over 1B Challenger Pro League
De 1B Pro League is de tweede klasse van België. De competitie is ook gekend onder de naam Challenger Pro League. Deze reeks is de opvolger van de Tweede Klasse die werd opgericht in 1909, 14 jaar na de oprichting van de eerste klasse. In het begin heette deze competitie de Promotion of de Promotie. Voor deze competitie opgericht werd, bestond er al een soort van tweede klasse. Maar deze was niet officieel en bestond uit reserveploegen van de eerste klasse en enkele zwakkere regionale ploegen. Sinds 2016 heet deze reeks de Eerste Klasse B of Profvoetbal 1B.
Ploegen uit de tweede klasse kunnen promoveren naar Eerste Klasse A en degraderen naar de derde klasse van België, Eerste Klasse Amateurs.
Opvallende voetbaluitslagen in 1B
Voor de meest opvallende voetbaluitslagen in 1B focussen we ons op de uitslagen van de afgelopen 8 seizoenen of 971 wedstrijden.
Voetbaluitslag met meeste aantal doelpunten in 1B
In de wedstrijd tussen Lommel SK en Tubize werd de wedstrijd met het meeste aantal doelpunten in 1B gespeeld. Het werd 3-6 in het voordeel van Tubize. De wedstrijd werd gespeeld op speeldag 10 op zaterdag 8 oktober 2016.
De voetbaluitslagen die het vaakst voorkomen in 1B
Hieronder een lijst met de top 5 van voetbaluitslagen die in de afgelopen 8 seizoenen het vaakst zijn voorgekomen in de Belgische 1B:
1-1 (12,15%)
2-1 (9,99%)
1-0 (8,86%)
0-1 (7,41%)
1-2 (6,69%)
Voetbaluitslagen 1B met een gelijkspel
In de afgelopen 8 seizoenen eindigde 25,64% van de wedstrijden in 1B in een gelijkspel uitslag. Het meest voorkomende gelijkspel is 1-1 met 47,39%. Het hoogste gelijkspel was een spectaculaire uitslag van 4-4 die bij elkaar gescoord werd in de wedstrijd tussen Deinze en RWDM.
Hier een overzicht van voetbaluitslagen in 1B met een gelijkspel en de verhouding ten opzicht van het totaal aantal gelijke spelen in de afgelopen 8 seizoenen:
1-1 (47,39%)
2-2 (25,7%)
0-0 (23,29%)
3-3 (3,21%)
4-4 (0,4%)














