MLS Next Pro
De MLS Next Pro, voluit Major League Soccer Next Pro, is een nieuwe Amerikaanse voetbalcompetitie. De competitie werd in 2022 gestart en kan gezien worden als de derde klasse voetbal voor mannen in de Verenigde Staten.
Er spelen 27 teams in de MLS Next Pro, met vooral reserverploegen uit de MLS (de eerste reeks van de VS). Alle teams spelen de standaard seizoenswedstrijden en in een laatste fase zal er een playoff toernooi gespeeld worden tussen de 8 beste teams.
De competitie is opgesplitst in een Eastern en Western Conference. Vandaar dat je de standen hieronder in 2 klassementen ziet.
Klassement 2026 / 2027
Mls Next Pro: Regular season
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Columbus Crew II
|
48 | 28 | 17 | 11 | 0 | 49 | 43 | +6 | 3.3 | 1,54 | 71% | 64% |
| 2 |
New England II
|
48 | 28 | 16 | 12 | 0 | 47 | 42 | +5 | 3.2 | 1,57 | 71% | 71% |
| 3 |
New York City II
|
47 | 28 | 16 | 12 | 0 | 50 | 44 | +6 | 3.4 | 1,57 | 61% | 64% |
| 4 |
Connecticut FC
|
46 | 28 | 16 | 12 | 0 | 59 | 52 | +7 | 4 | 1,57 | 79% | 82% |
| 5 |
New York RB II
|
46 | 28 | 15 | 13 | 0 | 58 | 48 | +10 | 3.8 | 1,62 | 79% | 86% |
| 6 |
Philadelphia Union II
|
43 | 28 | 14 | 14 | 0 | 37 | 40 | -3 | 2.8 | 1,46 | 57% | 54% |
| 7 |
Toronto II
|
39 | 28 | 13 | 15 | 0 | 48 | 56 | -8 | 3.7 | 1,32 | 68% | 79% |
| 8 |
FC Cincinnati II
|
20 | 28 | 7 | 21 | 0 | 32 | 62 | -30 | 3.4 | 0,64 | 61% | 71% |
MLS Next Pro Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Columbus Crew II aan de top en FC Cincinnati II aan de onderkant is 28 punten.
- • Verschil tussen Columbus Crew II op de 1e en New England II op de 2e plaats is 0 punten.
MLS Next Pro Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Columbus Crew II (11/14 overwinningen, 79%)
- • Beste uitrecord: New England II (8/14 overwinningen, 57%)
- • Grootste thuisvoordeel: New York City II (+1.3 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: New England II (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 56% gescoord thuis, 44% uit (214 thuis, 166 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken MLS Next Pro 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 422 gespeelde wedstrijden in MLS Next Pro 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 203 (48%) |
| Gelijkspel | 96 (23%) |
| Uitploeg wint | 123 (29%) |
| Doelpunten thuisploegen | 803 (1,90 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 609 (1,44 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 404 | 96% | 4% |
| Over 1.5 | 358 | 85% | 15% |
| Over 2.5 | 280 | 66% | 34% |
| Over 3.5 | 190 | 45% | 55% |
| Over 4.5 | 108 | 26% | 74% |
| Over 5.5 | 46 | 11% | 89% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 562 (40%) |
| Doelpunten tweede helft | 720 (51%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 95 (23%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 125 (30%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 35 (8%) |
| Minuten per doelpunt | 26,9 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 1 | 40 | 9.5% |
| 1 - 1 | 36 | 8.5% |
| 2 - 2 | 35 | 8.3% |
| 1 - 0 | 30 | 7.1% |
| 1 - 2 | 25 | 5.9% |
| 2 - 0 | 21 | 5% |
| 0 - 2 | 21 | 5% |
| 3 - 2 | 19 | 4.5% |
| 3 - 0 | 18 | 4.3% |
| 0 - 0 | 18 | 4.3% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (422 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 90 | 21.3% |
| 4 | 82 | 19.4% |
| 2 | 78 | 18.5% |
| 5 | 62 | 14.7% |
| 1 | 46 | 10.9% |
| 6 | 30 | 7.1% |
| 0 | 18 | 4.3% |
| 7 | 9 | 2.1% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,46 |
| Gele kaarten | 1789 |
| Rode kaarten | 93 |
| Over 2.5 kaarten | 81% |
| Over 3.5 kaarten | 65% |
| Over 4.5 kaarten | 45% |
| Over 5.5 kaarten | 30% |
| Over 6.5 kaarten | 17% |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Crown Legacy
|
67 |
Atlanta United II
|
62 |
New York RB II
|
61 |
Connecticut FC
|
59 |
LA Galaxy II
|
58 |
Chattanooga
|
56 |
Orlando City II
|
55 |
San Jose Earthquakes II
|
55 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Swope Park Rangers
|
75 |
Inter Miami II
|
74 |
Whitecaps II
|
62 |
FC Cincinnati II
|
62 |
Toronto II
|
56 |
Orlando City II
|
56 |
Real Monarchs
|
55 |
Carolina Core
|
53 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Austin II
|
15 |
Portland Timbers II
|
14 |
Houston Dynamo FC II
|
9 |
Huntsville City
|
9 |
LA Galaxy II
|
8 |
Chattanooga
|
8 |
St. Louis City II
|
8 |
Crown Legacy
|
8 |
| Team | Punten |
|---|---|
Austin II
|
2,25 |
Crown Legacy
|
1,89 |
Portland Timbers II
|
1,86 |
Chattanooga
|
1,86 |
LA Galaxy II
|
1,75 |
Houston Dynamo FC II
|
1,71 |
Atlanta United II
|
1,68 |
New York RB II
|
1,62 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Orlando City II
|
82% |
New York RB II
|
79% |
Connecticut FC
|
79% |
Whitecaps II
|
75% |
Los Angeles II
|
75% |
New England II
|
71% |
Columbus Crew II
|
71% |
Carolina Core
|
71% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
New York RB II
|
86% |
Swope Park Rangers
|
82% |
Chicago FC United
|
82% |
Connecticut FC
|
82% |
Toronto II
|
79% |
Orlando City II
|
79% |
Real Monarchs
|
75% |
Crown Legacy
|
75% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Philadelphia Union II
|
3,18 |
Colorado Rapids II
|
2,82 |
Inter Miami II
|
2,79 |
Real Monarchs
|
2,75 |
Connecticut FC
|
2,57 |
Austin II
|
2,54 |
North Texas
|
2,50 |
Houston Dynamo FC II
|
2,50 |
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Connecticut FC
|
| 3 |
LA Galaxy II
|
| 3 |
Portland Timbers II
|
| 3 |
Tacoma Defiance
|
| 2 |
Swope Park Rangers
|
| 2 |
Chattanooga
|
| 2 |
Huntsville City
|
| 2 |
Crown Legacy
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Colorado Rapids II
|
| 3 |
San Jose Earthquakes II
|
| 3 |
New York RB II
|
| 2 |
Minnesota United II
|
| 2 |
Real Monarchs
|
| 2 |
New York City II
|
| 2 |
Philadelphia Union II
|





























