MLS Next Pro
De MLS Next Pro, voluit Major League Soccer Next Pro, is een nieuwe Amerikaanse voetbalcompetitie. De competitie werd in 2022 gestart en kan gezien worden als de derde klasse voetbal voor mannen in de Verenigde Staten.
Er spelen 27 teams in de MLS Next Pro, met vooral reserverploegen uit de MLS (de eerste reeks van de VS). Alle teams spelen de standaard seizoenswedstrijden en in een laatste fase zal er een playoff toernooi gespeeld worden tussen de 8 beste teams.
De competitie is opgesplitst in een Eastern en Western Conference. Vandaar dat je de standen hieronder in 2 klassementen ziet.
Klassement 2026 / 2027
Eastern Conference
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Crown Legacy
|
54 | 26 | 19 | 7 | 0 | 63 | 36 | +27 | 3.8 | 1,87 | 57% | 70% |
| 2 |
Chattanooga
|
47 | 25 | 16 | 9 | 0 | 49 | 37 | +12 | 3.4 | 1,74 | 61% | 57% |
| 3 |
Columbus Crew II
|
45 | 24 | 16 | 8 | 0 | 45 | 36 | +9 | 3.4 | 1,73 | 77% | 73% |
| 4 |
New York RB II
|
44 | 25 | 14 | 11 | 0 | 54 | 41 | +13 | 3.8 | 1,61 | 74% | 87% |
| 5 |
Connecticut FC
|
43 | 25 | 15 | 10 | 0 | 51 | 45 | +6 | 3.8 | 1,65 | 78% | 83% |
| 6 |
Atlanta United II
|
42 | 25 | 13 | 12 | 0 | 53 | 39 | +14 | 3.7 | 1,61 | 61% | 70% |
| 7 |
New England II
|
42 | 25 | 14 | 11 | 0 | 41 | 38 | +3 | 3.2 | 1,70 | 65% | 70% |
| 8 |
New York City II
|
39 | 25 | 13 | 12 | 0 | 44 | 41 | +3 | 3.4 | 1,55 | 59% | 68% |
| 9 |
Chicago FC United
|
39 | 26 | 13 | 13 | 0 | 49 | 45 | +4 | 3.6 | 1,43 | 70% | 83% |
| 10 |
Huntsville City
|
38 | 25 | 12 | 13 | 0 | 42 | 43 | -1 | 3.4 | 1,30 | 52% | 65% |
| 11 |
Orlando City II
|
38 | 25 | 13 | 12 | 0 | 46 | 50 | -4 | 3.8 | 1,35 | 78% | 74% |
| 12 |
Philadelphia Union II
|
36 | 25 | 12 | 13 | 0 | 33 | 38 | -5 | 2.8 | 1,35 | 52% | 52% |
| 13 |
Toronto II
|
33 | 24 | 11 | 13 | 0 | 40 | 47 | -7 | 3.6 | 1,27 | 64% | 77% |
| 14 |
Carolina Core
|
26 | 25 | 8 | 17 | 0 | 35 | 48 | -13 | 3.3 | 1,00 | 65% | 61% |
| 15 |
FC Cincinnati II
|
19 | 25 | 7 | 18 | 0 | 29 | 57 | -28 | 3.4 | 0,61 | 52% | 70% |
| 16 |
Inter Miami II
|
15 | 25 | 4 | 21 | 0 | 26 | 59 | -33 | 3.4 | 0,45 | 55% | 59% |
MLS Next Pro Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Crown Legacy aan de top en Inter Miami II aan de onderkant is 39 punten.
- • Verschil tussen Crown Legacy op de 1e en Chattanooga op de 2e plaats is 7 punten.
MLS Next Pro Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Columbus Crew II (10/12 overwinningen, 83%)
- • Beste uitrecord: Crown Legacy (9/13 overwinningen, 69%)
- • Grootste thuisvoordeel: Chicago FC United (+1.4 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: New England II (0.1 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 58% gescoord thuis, 42% uit (403 thuis, 297 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken MLS Next Pro 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 339 gespeelde wedstrijden in MLS Next Pro 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 163 (48%) |
| Gelijkspel | 78 (23%) |
| Uitploeg wint | 98 (29%) |
| Doelpunten thuisploegen | 626 (1,85 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 481 (1,42 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 324 | 96% | 4% |
| Over 1.5 | 284 | 84% | 16% |
| Over 2.5 | 222 | 65% | 35% |
| Over 3.5 | 146 | 43% | 57% |
| Over 4.5 | 79 | 23% | 77% |
| Over 5.5 | 32 | 9% | 91% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 456 (41%) |
| Doelpunten tweede helft | 563 (51%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 74 (22%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 97 (29%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 27 (8%) |
| Minuten per doelpunt | 27,6 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 1 | 38 | 10.1% |
| 2 - 2 | 34 | 9% |
| 1 - 1 | 29 | 7.7% |
| 1 - 0 | 28 | 7.4% |
| 2 - 0 | 20 | 5.3% |
| 1 - 2 | 19 | 5% |
| 0 - 2 | 19 | 5% |
| 3 - 2 | 18 | 4.8% |
| 3 - 0 | 17 | 4.5% |
| 0 - 0 | 15 | 4% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (378 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 81 | 21.4% |
| 4 | 76 | 20.1% |
| 2 | 68 | 18% |
| 5 | 56 | 14.8% |
| 1 | 43 | 11.4% |
| 6 | 25 | 6.6% |
| 0 | 15 | 4% |
| 7 | 9 | 2.4% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,53 |
| Gele kaarten | 1459 |
| Rode kaarten | 77 |
| Over 2.5 kaarten | 82% |
| Over 3.5 kaarten | 66% |
| Over 4.5 kaarten | 47% |
| Over 5.5 kaarten | 31% |
| Over 6.5 kaarten | 17% |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Crown Legacy
|
54 |
Atlanta United II
|
47 |
Austin II
|
47 |
Houston Dynamo FC II
|
46 |
Chicago FC United
|
46 |
New York RB II
|
45 |
LA Galaxy II
|
45 |
Connecticut FC
|
45 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Swope Park Rangers
|
55 |
Whitecaps II
|
53 |
Inter Miami II
|
53 |
FC Cincinnati II
|
53 |
Colorado Rapids II
|
44 |
Orlando City II
|
43 |
Real Monarchs
|
42 |
Toronto II
|
42 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Portland Timbers II
|
13 |
Austin II
|
11 |
St. Louis City II
|
8 |
Houston Dynamo FC II
|
8 |
Huntsville City
|
8 |
LA Galaxy II
|
7 |
New England II
|
7 |
Chattanooga
|
7 |
| Team | Punten |
|---|---|
Austin II
|
2,22 |
Portland Timbers II
|
1,96 |
Houston Dynamo FC II
|
1,95 |
Crown Legacy
|
1,87 |
Chattanooga
|
1,74 |
LA Galaxy II
|
1,73 |
Columbus Crew II
|
1,73 |
New England II
|
1,70 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Whitecaps II
|
78% |
Orlando City II
|
78% |
Connecticut FC
|
78% |
Columbus Crew II
|
77% |
New York RB II
|
74% |
Chicago FC United
|
70% |
Los Angeles II
|
68% |
New England II
|
65% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
New York RB II
|
87% |
Chicago FC United
|
83% |
Connecticut FC
|
83% |
Swope Park Rangers
|
77% |
Toronto II
|
77% |
Orlando City II
|
74% |
Real Monarchs
|
73% |
Columbus Crew II
|
73% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Philadelphia Union II
|
3,13 |
Real Monarchs
|
3,00 |
Colorado Rapids II
|
2,83 |
Inter Miami II
|
2,73 |
Connecticut FC
|
2,70 |
FC Cincinnati II
|
2,65 |
Austin II
|
2,57 |
North Texas
|
2,50 |
Spelers in cijfers
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Connecticut FC
|
| 3 |
LA Galaxy II
|
| 3 |
Portland Timbers II
|
| 3 |
Tacoma Defiance
|
| 2 |
Swope Park Rangers
|
| 2 |
Chattanooga
|
| 2 |
Huntsville City
|
| 2 |
Crown Legacy
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Colorado Rapids II
|
| 3 |
San Jose Earthquakes II
|
| 3 |
New York RB II
|
| 2 |
Minnesota United II
|
| 2 |
Real Monarchs
|
| 2 |
New York City II
|
| 2 |
Philadelphia Union II
|





























