Eredivisie
Klassement 2025 / 2026
Eredivisie
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
PSV Eindhoven
|
84 | 34 | 27 | 4 | 3 | 101 | 45 | +56 | 4.3 | Ismael Saibari Ben El Basra 15 | Matěj Kovář 8 | 2,47 | 76% | 85% |
| 2 |
Feyenoord
|
65 | 34 | 19 | 7 | 8 | 70 | 44 | +26 | 3.4 | Ayase Ueda 24 | Timon Wellenreuther 8 | 1,91 | 62% | 59% |
| 3 |
NEC Nijmegen
|
59 | 34 | 16 | 7 | 11 | 77 | 53 | +24 | 3.8 | Bryan Linssen 12 | Gonzalo Alejandro Crettaz 4 | 1,74 | 82% | 74% |
| 4 |
Twente
|
58 | 34 | 15 | 6 | 13 | 59 | 40 | +19 | 2.9 | Kristian Nökkvi Hlynsson 10 | Lars Unnerstall 6 | 1,71 | 65% | 50% |
| 5 |
Ajax
|
56 | 34 | 14 | 6 | 14 | 62 | 41 | +21 | 3 | Mika Marcel Godts 17 | Vitezslav Jaros 5 | 1,67 | 64% | 56% |
| 6 |
Utrecht
|
53 | 34 | 15 | 11 | 8 | 55 | 42 | +13 | 2.9 | Gjivai Zechiël 9 | Vasileios Barkas 10 | 1,58 | 58% | 50% |
| 7 |
AZ Alkmaar
|
52 | 34 | 14 | 10 | 10 | 58 | 51 | +7 | 3.2 | Troy Parrott 13 | Rome-Jayden Owusu-Oduro 6 | 1,53 | 65% | 65% |
| 8 |
Heerenveen
|
51 | 34 | 14 | 11 | 9 | 57 | 53 | +4 | 3.2 | Jacob Trenskow 13 | Bernt Klaverboer 5 | 1,46 | 66% | 71% |
| 9 |
Groningen
|
48 | 34 | 14 | 14 | 6 | 49 | 45 | +4 | 2.8 | Thom van Bergen 9 | Etienne Vaessen 8 | 1,37 | 54% | 54% |
| 10 |
Sparta Rotterdam
|
43 | 34 | 12 | 15 | 7 | 40 | 62 | -22 | 3 | Tobias Lauritsen 12 | Joël Drommel 11 | 1,26 | 44% | 53% |
| 11 |
Fortuna Sittard
|
39 | 34 | 11 | 17 | 6 | 49 | 63 | -14 | 3.3 | Kaj Sierhuis 10 | Mattijs Branderhorst 3 | 1,15 | 76% | 68% |
| 12 |
GO Ahead Eagles
|
38 | 34 | 8 | 12 | 14 | 54 | 53 | +1 | 3.1 | Mathis Suray 12 | Jari De Busser 9 | 1,12 | 59% | 62% |
| 13 |
Excelsior
|
38 | 34 | 10 | 16 | 8 | 43 | 56 | -13 | 2.9 | Noah Naujoks 10 | Stijn van Gassel 6 | 1,12 | 65% | 62% |
| 14 |
Telstar
|
37 | 34 | 9 | 15 | 10 | 49 | 55 | -6 | 3.1 | Jochem Ritmeester van de Kamp 7 | Ronald Koeman Jr. 5 | 1,09 | 65% | 59% |
| 15 |
PEC Zwolle
|
37 | 34 | 9 | 15 | 10 | 44 | 71 | -27 | 3.4 | Koen Kostons 11 | Tom Gerard de Graaff 6 | 1,09 | 68% | 62% |
| 16 |
FC Volendam
|
32 | 34 | 8 | 18 | 8 | 35 | 55 | -20 | 2.6 | Robert Mühren 6 | Kayne van Oevelen 4 | 0,94 | 59% | 59% |
| 17 |
NAC Breda
|
29 | 34 | 6 | 17 | 11 | 35 | 58 | -23 | 2.7 | Moussa Soumano 5 | Daniel Bielica 5 | 0,85 | 47% | 50% |
| 18 |
Heracles
|
19 | 34 | 5 | 25 | 4 | 35 | 85 | -50 | 3.5 | Jizz Hornkamp 10 | Timo Jansink 0 | 0,56 | 50% | 71% |
Eredivisie Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen PSV Eindhoven aan de top en Heracles aan de onderkant is 65 punten.
- • Het onderste team (Heracles) heeft 19 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen PSV Eindhoven op de 1e en Feyenoord op de 2e plaats is 19 punten.
Eredivisie Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: PSV Eindhoven (13/17 overwinningen, 76%)
- • Beste uitrecord: PSV Eindhoven (14/17 overwinningen, 82%)
- • Grootste thuisvoordeel: PEC Zwolle (+1.1 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: PSV Eindhoven (0.1 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 57% gescoord thuis, 43% uit (551 thuis, 421 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de Eredivisie op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Uitslagen 2025 / 2026
Statistieken Eredivisie 2025 / 2026
Alle cijfers hieronder gaan over 315 gespeelde wedstrijden in Eredivisie 2025 / 2026.
Doelpunten per wedstrijd
3,16
996 doelpunten
Beide ploegen scoren
63%
197 van de 315
Over 2.5 doelpunten
61%
193 van de 315
Wedstrijden met een clean sheet
37%
118 van de 315
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 140 (44%) |
| Gelijkspel | 83 (26%) |
| Uitploeg wint | 92 (29%) |
| Doelpunten thuisploegen | 566 (1,80 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 430 (1,37 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 304 | 97% | 3% |
| Over 1.5 | 272 | 86% | 14% |
| Over 2.5 | 193 | 61% | 39% |
| Over 3.5 | 119 | 38% | 62% |
| Over 4.5 | 63 | 20% | 80% |
| Over 5.5 | 29 | 9% | 91% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 443 (44%) |
| Doelpunten tweede helft | 536 (54%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 83 (26%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 103 (33%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 31 (10%) |
| Minuten per doelpunt | 28,5 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 36 | 11.4% |
| 2 - 1 | 31 | 9.8% |
| 2 - 2 | 30 | 9.5% |
| 1 - 2 | 25 | 7.9% |
| 2 - 0 | 23 | 7.3% |
| 0 - 2 | 20 | 6.3% |
| 1 - 0 | 18 | 5.7% |
| 3 - 0 | 14 | 4.4% |
| 0 - 1 | 14 | 4.4% |
| 3 - 1 | 12 | 3.8% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (315 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 | 79 | 25.1% |
| 3 | 74 | 23.5% |
| 4 | 56 | 17.8% |
| 5 | 34 | 10.8% |
| 1 | 32 | 10.2% |
| 6 | 17 | 5.4% |
| 0 | 11 | 3.5% |
| 7 | 10 | 3.2% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 10,50 |
| Thuisploeg | 5,64 |
| Uitploeg | 4,86 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 90% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 80% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 72% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 58% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 46% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 36% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 27% |
Gebaseerd op 243 van de 315 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,43 |
| Gele kaarten | 1007 |
| Rode kaarten | 53 |
| Over 2.5 kaarten | 66% |
| Over 3.5 kaarten | 42% |
| Over 4.5 kaarten | 27% |
| Over 5.5 kaarten | 16% |
| Over 6.5 kaarten | 8% |
Gebaseerd op 309 van de 315 wedstrijden.
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 28,22 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 10,44 |
| Balbezit thuisploeg | 51% |
| Balbezit uitploeg | 49% |
| Fouten per wedstrijd | 22,00 |
| Buitenspel per wedstrijd | 2,85 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,76 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,35 |
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
9%
10%
8%
10%
13%
13%
10%
10%
18%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
PSV Eindhoven
|
101 |
NEC Nijmegen
|
77 |
Feyenoord
|
70 |
Ajax
|
64 |
Heerenveen
|
59 |
Twente
|
59 |
AZ Alkmaar
|
58 |
Utrecht
|
58 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Heracles
|
85 |
PEC Zwolle
|
71 |
Fortuna Sittard
|
63 |
Sparta Rotterdam
|
62 |
NAC Breda
|
58 |
Heerenveen
|
56 |
Excelsior
|
56 |
FC Volendam
|
55 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Ajax
|
12 |
Sparta Rotterdam
|
11 |
Feyenoord
|
10 |
Utrecht
|
10 |
Groningen
|
10 |
AZ Alkmaar
|
9 |
GO Ahead Eagles
|
9 |
Twente
|
8 |
Punten per wedstrijd
| Team | Punten |
|---|---|
PSV Eindhoven
|
2,47 |
Feyenoord
|
1,91 |
NEC Nijmegen
|
1,74 |
Twente
|
1,71 |
Ajax
|
1,67 |
Utrecht
|
1,58 |
AZ Alkmaar
|
1,53 |
Heerenveen
|
1,46 |
Beide ploegen scoren
| Team | Aandeel |
|---|---|
NEC Nijmegen
|
82% |
PSV Eindhoven
|
76% |
Fortuna Sittard
|
76% |
PEC Zwolle
|
68% |
Heerenveen
|
66% |
AZ Alkmaar
|
65% |
Twente
|
65% |
Excelsior
|
65% |
Over 2.5 doelpunten
| Team | Aandeel |
|---|---|
PSV Eindhoven
|
85% |
NEC Nijmegen
|
74% |
Heerenveen
|
71% |
Heracles
|
71% |
Fortuna Sittard
|
68% |
AZ Alkmaar
|
65% |
PEC Zwolle
|
62% |
GO Ahead Eagles
|
62% |
Meeste kaarten per wedstrijd
| Team | Kaarten |
|---|---|
Heracles
|
2,18 |
Fortuna Sittard
|
2,12 |
Sparta Rotterdam
|
1,97 |
AZ Alkmaar
|
1,88 |
NEC Nijmegen
|
1,88 |
Groningen
|
1,83 |
NAC Breda
|
1,82 |
PEC Zwolle
|
1,76 |
Meeste hoekschoppen per wedstrijd
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Feyenoord
|
7,33 |
PSV Eindhoven
|
7,23 |
NEC Nijmegen
|
6,30 |
NAC Breda
|
6,16 |
GO Ahead Eagles
|
5,93 |
Groningen
|
5,65 |
AZ Alkmaar
|
5,39 |
Twente
|
5,38 |
Spelers in cijfers
Topschutters
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Ayase Ueda Feyenoord | 24 |
| Mika Marcel Godts Ajax | 17 |
| Ismael Saibari Ben El Basra PSV Eindhoven | 15 |
| Ricardo Pepi PSV Eindhoven | 14 |
| Troy Parrott AZ Alkmaar | 13 |
| Guus Til PSV Eindhoven | 13 |
| Jacob Trenskow Heerenveen | 13 |
| Bryan Linssen NEC Nijmegen | 12 |
Meeste assists
| Speler | Assists |
|---|---|
| Joey Veerman PSV Eindhoven | 13 |
| Mika Marcel Godts Ajax | 13 |
| Souffian Elkarouani Utrecht | 12 |
| Ivan Perišić PSV Eindhoven | 10 |
| Joris van Overeem Heerenveen | 9 |
| Younes Taha El Idrissi Groningen | 9 |
| Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos PSV Eindhoven | 8 |
| Ismael Saibari Ben El Basra PSV Eindhoven | 8 |
Meeste kaarten
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Luciano Valente Feyenoord | 11 |
| Philippe Sandler NEC Nijmegen | 10 |
| Rio Hillen NAC Breda | 10 |
| Teo Quintero León Sparta Rotterdam | 10 |
| Ahmetcan Kaplan NEC Nijmegen | 10 |
| Mees Jacobus Wilhelmus De Wit AZ Alkmaar | 9 |
| Philip Brittijn Fortuna Sittard | 9 |
| Arthur Zagre Excelsior | 8 |
Meeste wedstrijden
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Anton Gaaei Ajax | 36 |
| Gjivai Zechiël Utrecht | 36 |
| Vasileios Barkas Utrecht | 35 |
| Alonzo Engwanda Utrecht | 35 |
| Oscar Gluh Ajax | 35 |
| Adrian Blake Utrecht | 35 |
| Jorthy Mokio Ajax | 35 |
| Pelle Clement Sparta Rotterdam | 34 |
Nieuws Eredivisie
Meer info
Winstreeks
Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de Eredivisie. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Utrecht
|
| 3 |
Almere City FC
|
| 2 |
Telstar
|
| 2 |
PSV Eindhoven
|
Gelijkspel reeks
Ploegen met een gaande reeks van gelijkspellen. Reeks kan gebroken worden door winst of verlies.
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
AZ Alkmaar
|
| 2 |
Roda
|
Verliesreeks
Ploegen met een gaande verliesreeks in Eredivisie. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 6 |
Heracles
|
| 2 |
GO Ahead Eagles
|
| 2 |
Sparta Rotterdam
|
| 2 |
PEC Zwolle
|
| 2 |
Den Bosch
|
Ongeslagen reeks
Ploegen met een gaande reeks van winst of gelijkspel in de Eredivisie. Een verlies breekt de reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 9 |
Feyenoord
|
| 6 |
AZ Alkmaar
|
| 6 |
PSV Eindhoven
|
| 5 |
Excelsior
|
| 4 |
Utrecht
|
| 4 |
Telstar
|
| 3 |
Almere City FC
|
| 2 |
Ajax
|
| 2 |
NAC Breda
|
| 2 |
Roda
|




















