Eerste Divisie
Klassement 2026 / 2027
Eerste Divisie: Regular season
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Heracles
|
12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 16 | 7 | +9 | 5.8 | Tristan van Gilst 5 | Fabian de Keijzer 0 | 3,00 | 100% | 100% |
| 2 |
MVV
|
12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 8 | 4 | +4 | 3 | Olivier Dumont 2 | Hugo Wentges 1 | 3,00 | 100% | 100% |
| 3 |
Almere City FC
|
10 | 4 | 3 | 0 | 1 | 11 | 3 | +8 | 3.5 | Ferdy Druijf 5 | Wessel Speel 1 | 2,00 | 100% | 50% |
| 4 |
VVV Venlo
|
9 | 4 | 3 | 1 | 0 | 11 | 5 | +6 | 4 | Dean Zandbergen 4 | Youri Schoonderwalt 2 | 1,50 | 50% | 50% |
| 5 |
Emmen
|
9 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | 9 | +1 | 4.8 | Freddy Quispel 4 | Sam Luca Karssies 1 | 3,00 | 50% | 50% |
| 6 |
Vitesse
|
7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 8 | 6 | +2 | 3.5 | Naoufal Bannis 5 | Connor van den Berg 1 | 2,00 | 100% | 50% |
| 7 |
Roda
|
7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 2.3 | Marco Tol 2 | Justin Treichel 1 | 1,50 | 50% | 50% |
| 8 |
NAC Breda
|
7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 7 | 0 | 3.5 | Paul Gladon 2 | Michael Verrips 0 | 1,50 | 50% | 50% |
| 9 |
Jong PSV
|
7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 7 | 0 | 3.5 | Joel van den Berg 2 | Khadim Ngom 1 | 1,50 | 100% | 100% |
| 10 |
FC Volendam
|
6 | 4 | 2 | 2 | 0 | 11 | 5 | +6 | 4 | Henk Veerman 6 | Roy Johannes Maria Steur 1 | 1,50 | 50% | 100% |
| 11 |
Waalwijk
|
4 | 4 | 0 | 0 | 4 | 6 | 6 | 0 | 3 | Keyan Anderson Pereira Varela 3 | Niek Schiks 0 | 1,00 | 100% | 50% |
| 12 |
Den Bosch
|
4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 9 | 10 | -1 | 4.8 | Sebastian Karlsson Grach 4 | Pepijn van de Merbel 0 | 0,50 | 100% | 50% |
| 13 |
Dordrecht
|
4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 10 | -5 | 3.8 | Martin Vetkal 2 | Calvin Raatsie 0 | 2,00 | 100% | 100% |
| 14 |
Jong AZ
|
3 | 4 | 1 | 3 | 0 | 7 | 8 | -1 | 3.8 | Ayoub Oufkir 3 | Kiyani Zeggen Lieuw Kie Song 0 | 1,50 | 50% | 50% |
| 15 |
Jong Ajax
|
3 | 4 | 1 | 3 | 0 | 10 | 13 | -3 | 5.8 | Emre Ünüvar 5 | Joeri Jesse Heerkens 0 | 0,00 | 100% | 100% |
| 16 |
TOP OSS
|
3 | 4 | 1 | 3 | 0 | 3 | 7 | -4 | 2.5 | Marcelencio Esajas 1 | Mike Havekotte 0 | 0,00 | 50% | 100% |
| 17 |
FC Eindhoven
|
3 | 4 | 1 | 3 | 0 | 6 | 11 | -5 | 4.3 | Kevin van Veen 1 | Jort Borgmans 1 | 1,50 | 50% | 50% |
| 18 |
Helmond Sport
|
2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 5 | 7 | -2 | 3 | Dean Huiberts 1 | Menno Bergsen 0 | 0,50 | 100% | 50% |
| 19 |
De Graafschap
|
1 | 4 | 0 | 3 | 1 | 5 | 12 | -7 | 4.3 | Julian Kania 2 | Ties Wieggers 0 | 0,50 | 100% | 50% |
| 20 |
Jong Utrecht
|
0 | 4 | 0 | 4 | 0 | 4 | 13 | -9 | 4.3 | Björn Edwin Menzo 2 | Mees Eppink 0 | 0,00 | 100% | 100% |
Eerste Divisie Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Heracles aan de top en Jong Utrecht aan de onderkant is 12 punten.
- • Het onderste team (Jong Utrecht) heeft 4 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen Heracles op de 1e en MVV op de 2e plaats is 0 punten.
Eerste Divisie Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Heracles (1/1 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Heracles (3/3 overwinningen, 100%)
- • Grootste thuisvoordeel: FC Volendam (+3 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Heracles (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 50% gescoord thuis, 50% uit (77 thuis, 77 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de Eerste Divisie op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken Eerste Divisie 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 20 gespeelde wedstrijden in Eerste Divisie 2026 / 2027.
Doelpunten per wedstrijd
3,80
76 doelpunten
Beide ploegen scoren
80%
16 van de 20
Over 2.5 doelpunten
70%
14 van de 20
Wedstrijden met een clean sheet
20%
4 van de 20
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 8 (40%) |
| Gelijkspel | 4 (20%) |
| Uitploeg wint | 8 (40%) |
| Doelpunten thuisploegen | 37 (1,85 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 39 (1,95 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 20 | 100% | 0% |
| Over 1.5 | 18 | 90% | 10% |
| Over 2.5 | 14 | 70% | 30% |
| Over 3.5 | 9 | 45% | 55% |
| Over 4.5 | 6 | 30% | 70% |
| Over 5.5 | 3 | 15% | 85% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 33 (43%) |
| Doelpunten tweede helft | 43 (57%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 10 (50%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 8 (40%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 4 (20%) |
| Minuten per doelpunt | 23,7 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 - 1 | 6 | 14.3% |
| 1 - 1 | 5 | 11.9% |
| 3 - 2 | 4 | 9.5% |
| 2 - 2 | 3 | 7.1% |
| 1 - 0 | 3 | 7.1% |
| 3 - 1 | 2 | 4.8% |
| 1 - 2 | 2 | 4.8% |
| 1 - 3 | 2 | 4.8% |
| 1 - 4 | 2 | 4.8% |
| 0 - 1 | 2 | 4.8% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (42 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 3 | 10 | 23.8% |
| 4 | 8 | 19% |
| 5 | 7 | 16.7% |
| 2 | 6 | 14.3% |
| 1 | 5 | 11.9% |
| 7 | 5 | 11.9% |
| 10 | 1 | 2.4% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 9,63 |
| Thuisploeg | 5,50 |
| Uitploeg | 4,13 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 94% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 88% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 69% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 50% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 38% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 19% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 6% |
Gebaseerd op 16 van de 20 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,25 |
| Gele kaarten | 63 |
| Rode kaarten | 2 |
| Over 2.5 kaarten | 60% |
| Over 3.5 kaarten | 35% |
| Over 4.5 kaarten | 25% |
| Over 5.5 kaarten | 20% |
| Over 6.5 kaarten | 5% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 30,56 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 11,44 |
| Balbezit thuisploeg | 51% |
| Balbezit uitploeg | 49% |
| Fouten per wedstrijd | 24,69 |
| Buitenspel per wedstrijd | 2,88 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,50 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,85 |
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
13%
9%
5%
8%
13%
8%
9%
9%
25%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Heracles
|
7 |
Emmen
|
7 |
VVV Venlo
|
5 |
MVV
|
5 |
FC Volendam
|
5 |
Jong Ajax
|
5 |
Jong AZ
|
5 |
Vitesse
|
4 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Jong Ajax
|
8 |
De Graafschap
|
6 |
Heracles
|
5 |
TOP OSS
|
5 |
Jong PSV
|
5 |
Jong Utrecht
|
5 |
Emmen
|
4 |
VVV Venlo
|
4 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Emmen
|
1 |
VVV Venlo
|
1 |
FC Volendam
|
1 |
FC Eindhoven
|
1 |
Vitesse
|
0 |
Heracles
|
0 |
Waalwijk
|
0 |
Almere City FC
|
0 |
Spelers in cijfers
Topschutters
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Henk Veerman FC Volendam | 6 |
| Naoufal Bannis Vitesse | 5 |
| Ferdy Druijf Almere City FC | 5 |
| Tristan van Gilst Heracles | 5 |
| Emre Ünüvar Jong Ajax | 5 |
| Freddy Quispel Emmen | 4 |
| Sebastian Karlsson Grach Den Bosch | 4 |
| Dean Zandbergen VVV Venlo | 4 |
Meeste assists
| Speler | Assists |
|---|---|
| Nick Doodeman FC Volendam | 4 |
| Lars de Blok VVV Venlo | 3 |
| Ferdy Druijf Almere City FC | 2 |
| Alex Schalk VVV Venlo | 2 |
| Kévin Monzialo Den Bosch | 2 |
| Mitchel Paulissen Roda | 2 |
| Enzo Cornelisse Almere City FC | 2 |
| Jack Cooper Love Emmen | 2 |
Meeste kaarten
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Luis Görlich VVV Venlo | 3 |
| Jan Van den Bergh NAC Breda | 2 |
| Fredrik Oldrup Jensen NAC Breda | 2 |
| Kevin Felida Den Bosch | 2 |
| Dean Huiberts Helmond Sport | 2 |
| Anthony van den Hurk Roda | 2 |
| Martin Vetkal Dordrecht | 2 |
| Jordy de Wijs Waalwijk | 2 |
Meeste wedstrijden
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Charlie Setford Jong Ajax | 5 |
| Julian Oerip Jong AZ | 5 |
| Madi Monamay Nsosemo Jong PSV | 5 |
| Kiyani Zeggen Lieuw Kie Song Jong AZ | 5 |
| Souleymane Sidibe Jong PSV | 5 |
| Yoël van den Ban Jong AZ | 5 |
| Avery Appiah Jong Ajax | 5 |
| Mathijs Menu Jong AZ | 5 |
Meer info
Winstreeks
Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de Eerste Divisie. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
MVV
|
| 3 |
Almere City FC
|
| 3 |
Heracles
|
| 3 |
Emmen
|
| 2 |
VVV Venlo
|
Gelijkspel reeks
Ploegen met een gaande reeks van gelijkspellen. Reeks kan gebroken worden door winst of verlies.
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Waalwijk
|
Verliesreeks
Ploegen met een gaande verliesreeks in Eerste Divisie. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Jong Utrecht
|
| 3 |
De Graafschap
|
| 2 |
Dordrecht
|
| 2 |
Jong AZ
|
| 2 |
FC Eindhoven
|



















