Ligat ha'Al
Klassement 2023 / 2024
Seizoensronden
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | Topschutter | Doelman | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Maccabi Tel Aviv
|
62 | 26 | 19 | 2 | 5 | 55 | 20 | +35 | 2.9 | Eran Zahavi 15 | Roei Mishpati 9 | 2,36 | 47% | 50% |
| 2 |
Maccabi Haifa
|
55 | 26 | 17 | 3 | 6 | 55 | 18 | +37 | 2.8 | Dean David 18 | Shareef Keouf 15 | 2,11 | 50% | 56% |
| 3 |
Hapoel Beer Sheva
|
49 | 26 | 15 | 7 | 4 | 45 | 19 | +26 | 2.5 | Rotem Hatuel 9 | Niv Eliasi 8 | 1,69 | 39% | 47% |
| 4 |
Hapoel Haifa
|
47 | 26 | 14 | 7 | 5 | 38 | 32 | +6 | 2.7 | Guy Melamed 9 | Yoav Pini Gerafi 6 | 1,64 | 47% | 53% |
| 5 |
Maccabi Bnei Raina
|
34 | 26 | 8 | 8 | 10 | 27 | 26 | +1 | 2 | — | — | 1,22 | 53% | 42% |
| 6 |
Bnei Sakhnin
|
33 | 26 | 7 | 6 | 13 | 26 | 31 | -5 | 2.2 | Basil Khuri 4 | Muhamad Abu Nil 3 | 1,25 | 64% | 39% |
| 7 |
Hapoel Katamon
|
31 | 26 | 8 | 11 | 7 | 28 | 33 | -5 | 2.3 | — | — | 1,30 | 58% | 48% |
| 8 |
Maccabi Petah Tikva
|
30 | 26 | 8 | 12 | 6 | 31 | 48 | -17 | 3 | Anas Mahamid 4 | Marco Wolff 4 | 1,21 | 48% | 58% |
| 9 |
Maccabi Netanya
|
28 | 26 | 8 | 14 | 4 | 29 | 41 | -12 | 2.7 | Maxim Plakuschenko 4 | Omer Ya'akov Niron 4 | 1,15 | 48% | 48% |
| 10 |
Hapoel Hadera
|
28 | 26 | 8 | 14 | 4 | 21 | 38 | -17 | 2.3 | Elad Madmon 10 | Gai Herman 3 | 1,09 | 39% | 39% |
| 11 |
Hapoel Tel Aviv
|
26 | 26 | 6 | 11 | 9 | 29 | 37 | -8 | 2.5 | Omri Altman 4 | Emilijus Zubas 4 | 1,03 | 42% | 45% |
| 12 |
Beitar Jerusalem
|
25 | 26 | 8 | 12 | 6 | 34 | 34 | 0 | 2.6 | Yarden Shua 8 | João Miguel Macedo Silva 9 | 1,24 | 45% | 52% |
| 13 |
Ashdod
|
22 | 26 | 5 | 14 | 7 | 20 | 42 | -22 | 2.4 | Ravid Hay Abrgil 4 | Ariel Harush 4 | 1,12 | 45% | 33% |
| 14 |
Hapoel Petah Tikva
|
19 | 26 | 3 | 13 | 10 | 20 | 39 | -19 | 2.3 | — | — | 0,73 | 48% | 30% |
Ligat ha'Al Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Maccabi Tel Aviv aan de top en Hapoel Petah Tikva aan de onderkant is 43 punten.
- • Verschil tussen Maccabi Tel Aviv op de 1e en Maccabi Haifa op de 2e plaats is 7 punten.
Ligat ha'Al Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Maccabi Tel Aviv (9/13 overwinningen, 69%)
- • Beste uitrecord: Maccabi Tel Aviv (10/13 overwinningen, 77%)
- • Grootste thuisvoordeel: Maccabi Petah Tikva (+1.1 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Hapoel Hadera (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 52% gescoord thuis, 48% uit (239 thuis, 219 uit)
Plaats dit klassement op je website
Uitslagen 2023 / 2024
Statistieken Ligat ha'Al 2023 / 2024
Alle cijfers hieronder gaan over 240 gespeelde wedstrijden in Ligat ha'Al 2023 / 2024.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 100 (42%) |
| Gelijkspel | 57 (24%) |
| Uitploeg wint | 83 (35%) |
| Doelpunten thuisploegen | 315 (1,31 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 295 (1,23 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 225 | 94% | 6% |
| Over 1.5 | 175 | 73% | 27% |
| Over 2.5 | 110 | 46% | 54% |
| Over 3.5 | 54 | 23% | 77% |
| Over 4.5 | 32 | 13% | 87% |
| Over 5.5 | 11 | 5% | 95% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 279 (46%) |
| Doelpunten tweede helft | 331 (54%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 37 (15%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 48 (20%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 7 (3%) |
| Minuten per doelpunt | 35,4 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 33 | 13.8% |
| 1 - 0 | 28 | 11.7% |
| 0 - 1 | 22 | 9.2% |
| 2 - 1 | 21 | 8.8% |
| 2 - 0 | 19 | 7.9% |
| 1 - 2 | 18 | 7.5% |
| 0 - 0 | 15 | 6.3% |
| 0 - 2 | 13 | 5.4% |
| 0 - 3 | 10 | 4.2% |
| 3 - 0 | 7 | 2.9% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (240 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 | 65 | 27.1% |
| 3 | 56 | 23.3% |
| 1 | 50 | 20.8% |
| 4 | 22 | 9.2% |
| 5 | 21 | 8.8% |
| 0 | 15 | 6.3% |
| 6 | 9 | 3.8% |
| 7 | 1 | 0.4% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 9,10 |
| Thuisploeg | 4,88 |
| Uitploeg | 4,22 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 77% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 64% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 57% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 46% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 32% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 22% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 16% |
Gebaseerd op 123 van de 240 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,58 |
| Gele kaarten | 1033 |
| Rode kaarten | 66 |
| Over 2.5 kaarten | 82% |
| Over 3.5 kaarten | 67% |
| Over 4.5 kaarten | 48% |
| Over 5.5 kaarten | 30% |
| Over 6.5 kaarten | 20% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 24,40 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 8,60 |
| Balbezit thuisploeg | 52% |
| Balbezit uitploeg | 48% |
| Fouten per wedstrijd | 22,24 |
| Buitenspel per wedstrijd | 3,45 |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Maccabi Tel Aviv
|
75 |
Maccabi Haifa
|
75 |
Hapoel Beer Sheva
|
55 |
Hapoel Haifa
|
48 |
Beitar Jerusalem
|
45 |
Maccabi Petah Tikva
|
44 |
Bnei Sakhnin
|
39 |
Hapoel Katamon
|
38 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Maccabi Petah Tikva
|
57 |
Hapoel Tel Aviv
|
51 |
Hapoel Petah Tikva
|
51 |
Hapoel Hadera
|
49 |
Maccabi Netanya
|
48 |
Hapoel Haifa
|
47 |
Bnei Sakhnin
|
46 |
Ashdod
|
45 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Maccabi Tel Aviv
|
16 |
Maccabi Haifa
|
16 |
Hapoel Beer Sheva
|
13 |
Hapoel Haifa
|
13 |
Hapoel Tel Aviv
|
11 |
Beitar Jerusalem
|
10 |
Ashdod
|
9 |
Maccabi Bnei Raina
|
9 |
| Team | Punten |
|---|---|
Maccabi Tel Aviv
|
2,36 |
Maccabi Haifa
|
2,11 |
Hapoel Beer Sheva
|
1,69 |
Hapoel Haifa
|
1,64 |
Hapoel Katamon
|
1,30 |
Bnei Sakhnin
|
1,25 |
Beitar Jerusalem
|
1,24 |
Maccabi Bnei Raina
|
1,22 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Bnei Sakhnin
|
64% |
Hapoel Katamon
|
58% |
Maccabi Bnei Raina
|
53% |
Maccabi Haifa
|
50% |
Maccabi Petah Tikva
|
48% |
Maccabi Netanya
|
48% |
Hapoel Petah Tikva
|
48% |
Maccabi Tel Aviv
|
47% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Maccabi Petah Tikva
|
58% |
Maccabi Haifa
|
56% |
Hapoel Haifa
|
53% |
Beitar Jerusalem
|
52% |
Maccabi Tel Aviv
|
50% |
Maccabi Netanya
|
48% |
Hapoel Katamon
|
48% |
Hapoel Beer Sheva
|
47% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Maccabi Netanya
|
2,73 |
Hapoel Haifa
|
2,58 |
Hapoel Tel Aviv
|
2,58 |
Maccabi Petah Tikva
|
2,52 |
Maccabi Haifa
|
2,47 |
Hapoel Hadera
|
2,36 |
Hapoel Petah Tikva
|
2,33 |
Maccabi Bnei Raina
|
2,33 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Maccabi Tel Aviv
|
6,69 |
Maccabi Haifa
|
5,96 |
Hapoel Beer Sheva
|
5,33 |
Hapoel Haifa
|
4,77 |
Maccabi Netanya
|
4,32 |
Beitar Jerusalem
|
4,29 |
Hapoel Tel Aviv
|
4,28 |
Maccabi Petah Tikva
|
4,27 |
Spelers in cijfers
| Speler | Doelpunten |
|---|---|
| Dean David Maccabi Haifa | 18 |
| Eran Zahavi Maccabi Tel Aviv | 15 |
| Frantzdy Pierrot Maccabi Haifa | 12 |
| Elad Madmon Hapoel Hadera | 10 |
| Guy Melamed Hapoel Haifa | 9 |
| Rotem Hatuel Hapoel Beer Sheva | 9 |
| Tomer Yosefi Hapoel Haifa | 8 |
| Yarden Shua Beitar Jerusalem | 8 |
| Speler | Assists |
|---|---|
| Dan Biton Maccabi Tel Aviv | 6 |
| Osher Davida Maccabi Tel Aviv | 6 |
| Frantzdy Pierrot Maccabi Haifa | 5 |
| Yarden Shua Beitar Jerusalem | 5 |
| Adi Menachem Yona Beitar Jerusalem | 5 |
| Amir Chaim Ganah Hapoel Beer Sheva | 5 |
| Lior Refaelov Maccabi Haifa | 4 |
| Dor Micha Beitar Jerusalem | 4 |
| Speler | Kaarten |
|---|---|
| Hassan Hilo Bnei Sakhnin | 10 |
| Mohammed Kesselly Kamara Hapoel Haifa | 10 |
| Karem Jaber Maccabi Netanya | 10 |
| Boris Enow Takang Maccabi Netanya | 9 |
| Constantinos Soteriou Bnei Sakhnin | 8 |
| Pierre Cornud Maccabi Haifa | 8 |
| Lior Refaelov Maccabi Haifa | 7 |
| Hélder Filipe Oliveira Lopes Hapoel Beer Sheva | 7 |
| Speler | Wedstrijden |
|---|---|
| Antonio Valentin Sefer Hapoel Beer Sheva | 27 |
| Yoan Stoyanov Hapoel Beer Sheva | 27 |
| Eitan Tibi Hapoel Beer Sheva | 26 |
| Osher Davida Maccabi Tel Aviv | 26 |
| Roei Mishpati Maccabi Tel Aviv | 26 |
| Lorenco Šimić Maccabi Haifa | 26 |
| Obeida Darwish Bnei Sakhnin | 26 |
| Shareef Keouf Maccabi Haifa | 26 |
Meer over Ligat ha'Al
Geschiedenis
De Ligat ha'Al is de opvolger van de vorige eerste klasse competitie, de Liga Leumit. De Liga Leumit is nu de tweede hoogste divisie van Israël en was de hoogste divisie van 1954 tot 1999.
UEFA
Ondanks dat Israël geografisch gezien niet tot Europa behoort maakt het toch deel van verschillende Europese organisaties (bv Eurosong). Israël is lid van de Europese voetbalbond, de UEFA.
De kampioen van de Ligat ha'Al plaatst zich voor de kwalificatieronden van de Champions League. De voetbalploegen die eindigen op plaats twee en drie mogen deelnemen samen met de bekerwinnaar van Israël aan de kwalificatieronden voor de Conference League.
De beste voetbalteams van Israël
De beste ploegen van Israël zijn Maccabi Haifa, Maccabi Tel Aviv en Beitar Jerusalem. Historisch gezien zetten zij de beste prestaties neer in de Ligat ha'Al.
Maccabi is een Hebreeuwse term die los te vertalen valt als "Diegene die net als U zich onder de Hemelse krachten bevindt."
Nieuws Ligat ha'Al
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Hapoel Hadera
|
| 2 |
Maccabi Haifa
|
| 2 |
Maccabi Tel Aviv
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 3 |
Beitar Jerusalem
|
Ongeslagen reeks
| # | Team |
|---|---|
| 6 |
Maccabi Bnei Raina
|
| 5 |
Maccabi Tel Aviv
|
| 3 |
Maccabi Haifa
|
| 2 |
Hapoel Hadera
|













