Premier League
Klassement 2022 / 2023
Premier League
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Manchester City
|
89 | 38 | 28 | 5 | 5 | 94 | 33 | +61 | 3.3 | 2,34 | 58% | 66% |
| 2 |
Arsenal
|
84 | 38 | 26 | 6 | 6 | 88 | 43 | +45 | 3.4 | 2,21 | 55% | 68% |
| 3 |
Manchester United
|
75 | 38 | 23 | 9 | 6 | 58 | 43 | +15 | 2.7 | 1,97 | 42% | 50% |
| 4 |
Newcastle
|
71 | 38 | 19 | 5 | 14 | 68 | 33 | +35 | 2.7 | 1,87 | 53% | 47% |
| 5 |
Liverpool
|
67 | 38 | 19 | 9 | 10 | 75 | 47 | +28 | 3.2 | 1,76 | 53% | 61% |
| 6 |
Brighton
|
62 | 38 | 18 | 12 | 8 | 72 | 53 | +19 | 3.3 | 1,63 | 61% | 66% |
| 7 |
Aston Villa
|
61 | 38 | 18 | 13 | 7 | 51 | 46 | +5 | 2.6 | 1,61 | 50% | 47% |
| 8 |
Tottenham
|
60 | 38 | 18 | 14 | 6 | 70 | 63 | +7 | 3.5 | 1,58 | 63% | 61% |
| 9 |
Brentford
|
59 | 38 | 15 | 9 | 14 | 58 | 46 | +12 | 2.7 | 1,55 | 53% | 45% |
| 10 |
Fulham
|
52 | 38 | 15 | 16 | 7 | 55 | 53 | +2 | 2.8 | 1,37 | 61% | 66% |
| 11 |
Crystal Palace
|
45 | 38 | 11 | 15 | 12 | 40 | 49 | -9 | 2.3 | 1,18 | 47% | 39% |
| 12 |
Chelsea
|
44 | 38 | 11 | 16 | 11 | 38 | 47 | -9 | 2.2 | 1,16 | 47% | 42% |
| 13 |
Wolves
|
41 | 38 | 11 | 19 | 8 | 31 | 58 | -27 | 2.3 | 1,08 | 37% | 39% |
| 14 |
West Ham United
|
40 | 38 | 11 | 20 | 7 | 42 | 55 | -13 | 2.6 | 1,05 | 42% | 39% |
| 15 |
Bournemouth
|
39 | 38 | 11 | 21 | 6 | 37 | 71 | -34 | 2.8 | 1,03 | 37% | 47% |
| 16 |
Nottingham Forest
|
38 | 38 | 9 | 18 | 11 | 38 | 68 | -30 | 2.8 | 1,00 | 50% | 45% |
| 17 |
Everton
|
36 | 38 | 8 | 18 | 12 | 34 | 57 | -23 | 2.4 | 0,95 | 47% | 42% |
| 18 |
Leicester
|
34 | 38 | 9 | 22 | 7 | 51 | 68 | -17 | 3.1 | 0,89 | 55% | 63% |
| 19 |
Leeds
|
31 | 38 | 7 | 21 | 10 | 48 | 78 | -30 | 3.3 | 0,82 | 68% | 66% |
| 20 |
Southampton
|
25 | 38 | 6 | 25 | 7 | 36 | 73 | -37 | 2.9 | 0,66 | 53% | 53% |
Premier League Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Manchester City aan de top en Southampton aan de onderkant is 64 punten.
- • Het onderste team (Southampton) heeft 12 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen Manchester City op de 1e en Arsenal op de 2e plaats is 5 punten.
Premier League Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Manchester City (17/19 overwinningen, 89%)
- • Beste uitrecord: Arsenal (12/19 overwinningen, 63%)
- • Grootste thuisvoordeel: Nottingham Forest (+1.2 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Southampton (0.2 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 57% gescoord thuis, 43% uit (621 thuis, 463 uit)
Plaats dit klassement op je website
Uitslagen 2022 / 2023
Statistieken Premier League 2022 / 2023
Alle cijfers hieronder gaan over 380 gespeelde wedstrijden in Premier League 2022 / 2023.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 184 (48%) |
| Gelijkspel | 87 (23%) |
| Uitploeg wint | 109 (29%) |
| Doelpunten thuisploegen | 621 (1,63 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 463 (1,22 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 357 | 94% | 6% |
| Over 1.5 | 287 | 76% | 24% |
| Over 2.5 | 200 | 53% | 47% |
| Over 3.5 | 121 | 32% | 68% |
| Over 4.5 | 64 | 17% | 83% |
| Over 5.5 | 33 | 9% | 91% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 467 (43%) |
| Doelpunten tweede helft | 617 (57%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 70 (18%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 104 (27%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 19 (5%) |
| Minuten per doelpunt | 31,5 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 0 | 46 | 12.1% |
| 1 - 1 | 38 | 10% |
| 2 - 1 | 34 | 8.9% |
| 2 - 0 | 26 | 6.8% |
| 0 - 1 | 24 | 6.3% |
| 0 - 0 | 23 | 6.1% |
| 0 - 2 | 23 | 6.1% |
| 1 - 2 | 21 | 5.5% |
| 2 - 2 | 20 | 5.3% |
| 3 - 1 | 17 | 4.5% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (380 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 | 87 | 22.9% |
| 3 | 79 | 20.8% |
| 1 | 70 | 18.4% |
| 4 | 57 | 15% |
| 5 | 31 | 8.2% |
| 0 | 23 | 6.1% |
| 6 | 18 | 4.7% |
| 7 | 10 | 2.6% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 10,08 |
| Thuisploeg | 5,63 |
| Uitploeg | 4,45 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 87% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 77% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 65% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 54% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 43% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 32% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 23% |
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 3,75 |
| Gele kaarten | 1395 |
| Rode kaarten | 30 |
| Over 2.5 kaarten | 72% |
| Over 3.5 kaarten | 50% |
| Over 4.5 kaarten | 32% |
| Over 5.5 kaarten | 20% |
| Over 6.5 kaarten | 10% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 25,28 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 8,81 |
| Balbezit thuisploeg | 51% |
| Balbezit uitploeg | 49% |
| Fouten per wedstrijd | 21,56 |
| Buitenspel per wedstrijd | 3,41 |
| xG thuisploeg per wedstrijd | 1,74 |
| xG uitploeg per wedstrijd | 1,33 |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Manchester City
|
94 |
Arsenal
|
88 |
Liverpool
|
75 |
Brighton
|
72 |
Tottenham
|
70 |
Newcastle
|
68 |
Manchester United
|
58 |
Brentford
|
58 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Leeds
|
78 |
Southampton
|
73 |
Bournemouth
|
71 |
Leicester
|
68 |
Nottingham Forest
|
68 |
Tottenham
|
63 |
Wolves
|
58 |
Everton
|
57 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Manchester United
|
17 |
Liverpool
|
14 |
Arsenal
|
14 |
Newcastle
|
14 |
Manchester City
|
13 |
Brighton
|
12 |
Aston Villa
|
12 |
Brentford
|
12 |
| Team | Punten |
|---|---|
Manchester City
|
2,34 |
Arsenal
|
2,21 |
Manchester United
|
1,97 |
Newcastle
|
1,87 |
Liverpool
|
1,76 |
Brighton
|
1,63 |
Aston Villa
|
1,61 |
Tottenham
|
1,58 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Leeds
|
68% |
Tottenham
|
63% |
Brighton
|
61% |
Fulham
|
61% |
Manchester City
|
58% |
Leicester
|
55% |
Arsenal
|
55% |
Liverpool
|
53% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Arsenal
|
68% |
Manchester City
|
66% |
Brighton
|
66% |
Leeds
|
66% |
Fulham
|
66% |
Leicester
|
63% |
Tottenham
|
61% |
Liverpool
|
61% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Leeds
|
2,42 |
Wolves
|
2,39 |
Crystal Palace
|
2,26 |
Chelsea
|
2,21 |
Nottingham Forest
|
2,21 |
Everton
|
2,18 |
Aston Villa
|
2,13 |
Fulham
|
2,13 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Newcastle
|
7,11 |
Manchester City
|
6,26 |
Liverpool
|
6,18 |
Brighton
|
6,13 |
Arsenal
|
5,87 |
Chelsea
|
5,50 |
West Ham United
|
5,45 |
Tottenham
|
5,34 |
Spelers in cijfers
Meer over Premier League
Hoeveel speeldagen zijn er in de Premier League?
In de Premier League spelen er 20 club. Deze voetbalclubs spelen allemaal 2 wedstrijden tegen elkaar, 1 keer in het thuisstadion en 1 keer uit. Dit is goed voor zo een 38 rondes (of speeldagen).
Hoeveel wedstrijden worden er gespeeld in de Premier League?
In totaal worden er 380 wedstrijden gespeeld in de Premier League.
Waar kan ik Premier League kijken in Belgie?
In België kan je Premier League kijken via Telenet via Play Sports. Telenet heeft nog een contract voor drie jaar. Dat garandeert dat Telenet de Premier League wedstrijden zeker tot seizoen 2024-2025 kan blijven uitzenden.
Play Sports zendt alle wedstrijden live uit en via het gratis kanaal Play Sports Open worden ook regelmatig wedstrijden getoond aan de gewone Telenet abonnees. Er worden ook voorbeschouwingen gemaakt, nabeschouwingen en studiogesprekken rondom alle wedstrijden.
Nieuws Premier League
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 11 |
Manchester City
|
| 7 |
Liverpool
|
| 2 |
Fulham
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Southampton
|
| 2 |
Bournemouth
|
| 2 |
Leicester
|
Ongeslagen reeks
| # | Team |
|---|---|
| 14 |
Manchester City
|
| 9 |
Liverpool
|
| 2 |
Newcastle
|
| 2 |
Chelsea
|
| 2 |
Nottingham Forest
|
| 2 |
Fulham
|



















