3. Liga
Klassement 2022 / 2023
3. Liga
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
SV Elversberg
|
74 | 38 | 22 | 8 | 8 | 80 | 40 | +40 | 3.2 | 1,95 | 58% | 61% |
| 2 |
Freiburg II
|
73 | 38 | 21 | 7 | 10 | 54 | 34 | +20 | 2.3 | 1,92 | 45% | 37% |
| 3 |
VfL Osnabruck
|
70 | 38 | 21 | 10 | 7 | 70 | 49 | +21 | 3.1 | 1,84 | 61% | 55% |
| 4 |
SV Wehen
|
70 | 38 | 21 | 10 | 7 | 71 | 51 | +20 | 3.2 | 1,84 | 71% | 61% |
| 5 |
FC Saarbrucken
|
69 | 38 | 20 | 9 | 9 | 64 | 39 | +25 | 2.7 | 1,82 | 45% | 53% |
| 6 |
Dynamo Dresden
|
69 | 38 | 20 | 9 | 9 | 65 | 44 | +21 | 2.9 | 1,82 | 68% | 50% |
| 7 |
Waldhof Mannheim
|
60 | 38 | 19 | 16 | 3 | 63 | 65 | -2 | 3.4 | 1,58 | 74% | 79% |
| 8 |
TSV 1860 Munich
|
57 | 38 | 16 | 13 | 9 | 61 | 52 | +9 | 3 | 1,50 | 61% | 58% |
| 9 |
FC Viktoria Koln
|
55 | 38 | 14 | 11 | 13 | 58 | 53 | +5 | 2.9 | 1,45 | 71% | 58% |
| 10 |
Verl
|
49 | 38 | 13 | 15 | 10 | 60 | 58 | +2 | 3.1 | 1,29 | 74% | 68% |
| 11 |
FC Ingolstadt 04
|
47 | 38 | 14 | 19 | 5 | 54 | 56 | -2 | 2.9 | 1,24 | 53% | 58% |
| 12 |
MSV Duisburg
|
46 | 38 | 11 | 14 | 13 | 54 | 58 | -4 | 2.9 | 1,21 | 53% | 55% |
| 13 |
Borussia Dortmund II
|
45 | 38 | 13 | 19 | 6 | 47 | 49 | -2 | 2.5 | 1,18 | 45% | 50% |
| 14 |
Erzgebirge AUE
|
45 | 38 | 12 | 17 | 9 | 49 | 62 | -13 | 2.9 | 1,18 | 58% | 58% |
| 15 |
Rot-weiss Essen
|
42 | 38 | 9 | 14 | 15 | 43 | 56 | -13 | 2.6 | 1,05 | 58% | 45% |
| 16 |
Hallescher FC
|
41 | 38 | 10 | 17 | 11 | 49 | 60 | -11 | 2.9 | 1,08 | 53% | 47% |
| 17 |
SV Meppen
|
37 | 38 | 8 | 17 | 13 | 43 | 65 | -22 | 2.8 | 0,97 | 53% | 61% |
| 18 |
VfB Oldenburg
|
35 | 38 | 9 | 21 | 8 | 42 | 64 | -22 | 2.8 | 0,92 | 63% | 55% |
| 19 |
FSV Zwickau
|
35 | 38 | 9 | 21 | 8 | 42 | 72 | -30 | 3 | 0,95 | 47% | 53% |
| 20 |
Bayreuth
|
32 | 38 | 9 | 24 | 5 | 39 | 81 | -42 | 3.2 | 0,84 | 50% | 55% |
3. Liga Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen SV Elversberg aan de top en Bayreuth aan de onderkant is 42 punten.
- • Het onderste team (Bayreuth) heeft 6 meer punten nodig om automatische degradatie te ontlopen.
- • Verschil tussen SV Elversberg op de 1e en Freiburg II op de 2e plaats is 1 punten.
3. Liga Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: Waldhof Mannheim (15/19 overwinningen, 79%)
- • Beste uitrecord: SV Elversberg (10/19 overwinningen, 53%)
- • Grootste thuisvoordeel: Waldhof Mannheim (+1.7 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: Dynamo Dresden (0.1 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 55% gescoord thuis, 45% uit (608 thuis, 500 uit)
Plaats dit klassement op je website
Wil je de stand van de 3. Liga op je website of Wordpress blog
tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via
onze javascript widget en embed.
Uitslagen 2022 / 2023
Statistieken 3. Liga 2022 / 2023
Alle cijfers hieronder gaan over 380 gespeelde wedstrijden in 3. Liga 2022 / 2023.
Doelpunten per wedstrijd
2,92
1108 doelpunten
Beide ploegen scoren
58%
220 van de 380
Over 2.5 doelpunten
56%
212 van de 380
Wedstrijden met een clean sheet
42%
160 van de 380
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 170 (45%) |
| Gelijkspel | 90 (24%) |
| Uitploeg wint | 120 (32%) |
| Doelpunten thuisploegen | 608 (1,60 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 500 (1,32 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 364 | 96% | 4% |
| Over 1.5 | 300 | 79% | 21% |
| Over 2.5 | 212 | 56% | 44% |
| Over 3.5 | 134 | 35% | 65% |
| Over 4.5 | 60 | 16% | 84% |
| Over 5.5 | 21 | 6% | 94% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 461 (42%) |
| Doelpunten tweede helft | 647 (58%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 73 (19%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 109 (29%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 20 (5%) |
| Minuten per doelpunt | 30,9 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 47 | 12.4% |
| 1 - 0 | 38 | 10% |
| 2 - 1 | 28 | 7.4% |
| 0 - 1 | 26 | 6.8% |
| 3 - 1 | 25 | 6.6% |
| 2 - 0 | 25 | 6.6% |
| 1 - 2 | 25 | 6.6% |
| 2 - 2 | 24 | 6.3% |
| 1 - 3 | 16 | 4.2% |
| 0 - 0 | 16 | 4.2% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (380 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 2 | 88 | 23.2% |
| 3 | 78 | 20.5% |
| 4 | 74 | 19.5% |
| 1 | 64 | 16.8% |
| 5 | 39 | 10.3% |
| 0 | 16 | 4.2% |
| 7 | 9 | 2.4% |
| 6 | 8 | 2.1% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 10,46 |
| Thuisploeg | 5,72 |
| Uitploeg | 4,75 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 88% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 82% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 71% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 62% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 46% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 38% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 26% |
Gebaseerd op 280 van de 380 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,87 |
| Gele kaarten | 1773 |
| Rode kaarten | 77 |
| Over 2.5 kaarten | 90% |
| Over 3.5 kaarten | 75% |
| Over 4.5 kaarten | 52% |
| Over 5.5 kaarten | 33% |
| Over 6.5 kaarten | 21% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 22,31 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 8,81 |
| Balbezit thuisploeg | 51% |
| Balbezit uitploeg | 49% |
| Fouten per wedstrijd | 25,23 |
| Buitenspel per wedstrijd | 2,82 |
Wanneer vallen de doelpunten
Doelpunten per tien minuten
9%
8%
10%
10%
12%
11%
11%
11%
19%
1-10'
11-20'
21-30'
31-40'
41-50'
51-60'
61-70'
71-80'
81-90'+
Clubs in cijfers
Meeste doelpunten
| Team | Doelpunten |
|---|---|
SV Elversberg
|
80 |
SV Wehen
|
71 |
VfL Osnabruck
|
70 |
Dynamo Dresden
|
65 |
FC Saarbrucken
|
64 |
Waldhof Mannheim
|
63 |
TSV 1860 Munich
|
61 |
Verl
|
60 |
Meeste tegendoelpunten
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Bayreuth
|
81 |
FSV Zwickau
|
71 |
Waldhof Mannheim
|
65 |
SV Meppen
|
65 |
VfB Oldenburg
|
64 |
Erzgebirge AUE
|
62 |
Hallescher FC
|
60 |
Verl
|
58 |
Meeste clean sheets
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Freiburg II
|
17 |
FC Saarbrucken
|
16 |
FC Ingolstadt 04
|
12 |
Borussia Dortmund II
|
12 |
SV Elversberg
|
11 |
Dynamo Dresden
|
10 |
VfL Osnabruck
|
10 |
Hallescher FC
|
10 |
Punten per wedstrijd
| Team | Punten |
|---|---|
SV Elversberg
|
1,95 |
Freiburg II
|
1,92 |
VfL Osnabruck
|
1,84 |
SV Wehen
|
1,84 |
Dynamo Dresden
|
1,82 |
FC Saarbrucken
|
1,82 |
Waldhof Mannheim
|
1,58 |
TSV 1860 Munich
|
1,50 |
Beide ploegen scoren
| Team | Aandeel |
|---|---|
Verl
|
74% |
Waldhof Mannheim
|
74% |
SV Wehen
|
71% |
FC Viktoria Koln
|
71% |
Dynamo Dresden
|
68% |
VfB Oldenburg
|
63% |
VfL Osnabruck
|
61% |
TSV 1860 Munich
|
61% |
Over 2.5 doelpunten
| Team | Aandeel |
|---|---|
Waldhof Mannheim
|
79% |
Verl
|
68% |
SV Wehen
|
61% |
SV Elversberg
|
61% |
SV Meppen
|
61% |
FC Ingolstadt 04
|
58% |
Erzgebirge AUE
|
58% |
FC Viktoria Koln
|
58% |
Meeste kaarten per wedstrijd
| Team | Kaarten |
|---|---|
Hallescher FC
|
3,00 |
Dynamo Dresden
|
2,97 |
Bayreuth
|
2,79 |
FC Ingolstadt 04
|
2,74 |
MSV Duisburg
|
2,66 |
Erzgebirge AUE
|
2,63 |
SV Meppen
|
2,58 |
VfL Osnabruck
|
2,55 |
Meeste hoekschoppen per wedstrijd
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
FC Saarbrucken
|
6,36 |
FC Ingolstadt 04
|
5,93 |
VfL Osnabruck
|
5,93 |
SV Elversberg
|
5,89 |
Waldhof Mannheim
|
5,71 |
Hallescher FC
|
5,71 |
Erzgebirge AUE
|
5,50 |
SV Wehen
|
5,46 |
Spelers in cijfers
Meer info
Winstreeks
Een overzicht van de langste huidige winstreeksen in de 3. Liga. Een gelijkspel of verlies breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Freiburg II
|
| 2 |
FC Ingolstadt 04
|
Verliesreeks
Ploegen met een gaande verliesreeks in 3. Liga. Gelijkspel of winst breekt deze reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 7 |
Bayreuth
|
| 4 |
Verl
|
| 3 |
Waldhof Mannheim
|
Ongeslagen reeks
Ploegen met een gaande reeks van winst of gelijkspel in de 3. Liga. Een verlies breekt de reeks.
| # | Team |
|---|---|
| 6 |
VfL Osnabruck
|
| 5 |
SV Meppen
|
| 4 |
FC Saarbrucken
|
| 4 |
Borussia Dortmund II
|
| 3 |
TSV 1860 Munich
|
| 2 |
Freiburg II
|
| 2 |
FC Ingolstadt 04
|
| 2 |
SV Wehen
|



















