El Botola Pro
De El Botola Pro is de hoogste divisie in het Marokkaans clubvoetbal. Zeg maar de eerste klasse. Deze competitie werd, zoals we die nu kennen, opgericht in 1956.
De Marokkaanse hoogste competitie wordt georganiseerd door de FMRF, de Marokkaanse voetbalbond. FRMF staat voor Fédération Royale Marocaine de Football.
De laatste 2 ploegen in het klassement degraderen naar de Botola 2. De kampioen en de vicekampioen van de Botola 2 nemen dan weer de plaatsen die vrijkomen in in de stand.
Klassement 2026 / 2027
GNEF 1
| # | Team | P | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | DPM | PPW | BTTS | 2.5+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Kawkab Marrakech
|
13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 5 | +3 | 2.2 | 2,17 | 50% | 33% |
| 2 |
Wydad AC
|
11 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 4 | +2 | 1.7 | 1,83 | 33% | 17% |
| 3 |
CODM Meknès
|
10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 4 | +5 | 2.6 | 1,83 | 33% | 33% |
| 4 |
Widad Témara
|
9 | 6 | 3 | 3 | 0 | 7 | 4 | +3 | 1.8 | 1,50 | 17% | 33% |
| 5 |
Hassania Agadir
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 | 10 | +2 | 3.7 | 1,33 | 83% | 67% |
| 6 |
UTS Rabat
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 0 | 1.3 | 1,40 | 20% | 20% |
| 7 |
Difaa EL Jadida
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 13 | 13 | 0 | 4.3 | 1,40 | 80% | 60% |
| 8 |
Maghreb Fès
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 5 | 0 | 1.7 | 1,33 | 50% | 50% |
| 9 |
FUS Rabat
|
8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 0 | 1.3 | 1,33 | 33% | 17% |
| 10 |
FAR Rabat
|
7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | +3 | 2.3 | 2,00 | 25% | 25% |
| 11 |
Ittihad Tanger
|
7 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7 | 7 | 0 | 2.8 | 1,67 | 67% | 50% |
| 12 |
Raja Casablanca
|
6 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 2 | +1 | 1.3 | 1,20 | 40% | 0% |
| 13 |
Renaissance Berkane
|
4 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1,40 | 20% | 20% |
| 14 |
Amal Tiznit
|
4 | 6 | 1 | 4 | 1 | 6 | 12 | -6 | 3 | 0,67 | 67% | 50% |
| 15 |
Moghreb Tetouan
|
3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 2 | 9 | -7 | 1.8 | 0,50 | 33% | 33% |
| 16 |
CR Khemis Zemamra
|
1 | 5 | 0 | 4 | 1 | 5 | 11 | -6 | 3.2 | 0,17 | 50% | 50% |
El Botola Pro Tabelanalyse
- • Het puntenverschil tussen Kawkab Marrakech aan de top en CR Khemis Zemamra aan de onderkant is 12 punten.
- • Verschil tussen Kawkab Marrakech op de 1e en Wydad AC op de 2e plaats is 2 punten.
El Botola Pro Thuis-/Uitprestaties
- • Beste thuisrecord: FAR Rabat (2/2 overwinningen, 100%)
- • Beste uitrecord: Kawkab Marrakech (3/3 overwinningen, 100%)
- • Grootste thuisvoordeel: FAR Rabat (+2 punten per wedstrijd thuis)
- • Meest gebalanceerde team: UTS Rabat (0 verschil tussen thuis en uit)
- • Verdeling van competitiedoelpunten: 43% gescoord thuis, 57% uit (42 thuis, 56 uit)
Plaats dit klassement op je website
Kalender wedstrijden 2026 / 2027
Uitslagen 2026 / 2027
Statistieken El Botola Pro 2026 / 2027
Alle cijfers hieronder gaan over 45 gespeelde wedstrijden in El Botola Pro 2026 / 2027.
Thuisvoordeel
| Thuisploeg wint | 14 (31%) |
| Gelijkspel | 14 (31%) |
| Uitploeg wint | 17 (38%) |
| Doelpunten thuisploegen | 44 (0,98 per wedstrijd) |
| Doelpunten uitploegen | 55 (1,22 per wedstrijd) |
Over / under doelpunten
| Lijn | Aantal | Over | Under |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 38 | 84% | 16% |
| Over 1.5 | 24 | 53% | 47% |
| Over 2.5 | 16 | 36% | 64% |
| Over 3.5 | 9 | 20% | 80% |
| Over 4.5 | 5 | 11% | 89% |
| Over 5.5 | 3 | 7% | 93% |
Eerste en tweede helft
| Doelpunten eerste helft | 45 (45%) |
| Doelpunten tweede helft | 54 (55%) |
| Beide ploegen scoren in de eerste helft | 6 (13%) |
| Beide ploegen scoren in de tweede helft | 10 (22%) |
| Beide ploegen scoren in beide helften | 3 (7%) |
| Minuten per doelpunt | 40,9 |
Meest voorkomende uitslagen
| Uitslag | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 - 0 | 7 | 15.6% |
| 0 - 0 | 7 | 15.6% |
| 0 - 1 | 7 | 15.6% |
| 1 - 1 | 5 | 11.1% |
| 2 - 1 | 4 | 8.9% |
| 2 - 0 | 2 | 4.4% |
| 2 - 2 | 2 | 4.4% |
| 2 - 5 | 2 | 4.4% |
| 1 - 2 | 2 | 4.4% |
| 1 - 3 | 2 | 4.4% |
Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (45 wedstrijden).
Aantal doelpunten per wedstrijd
| Doelpunten | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 1 | 14 | 31.1% |
| 2 | 8 | 17.8% |
| 0 | 7 | 15.6% |
| 3 | 7 | 15.6% |
| 4 | 4 | 8.9% |
| 7 | 2 | 4.4% |
| 5 | 2 | 4.4% |
| 8 | 1 | 2.2% |
Hoekschoppen
| Hoekschoppen per wedstrijd | 8,50 |
| Thuisploeg | 5,50 |
| Uitploeg | 3,00 |
| Over 6.5 hoekschoppen | 73% |
| Over 7.5 hoekschoppen | 50% |
| Over 8.5 hoekschoppen | 41% |
| Over 9.5 hoekschoppen | 36% |
| Over 10.5 hoekschoppen | 27% |
| Over 11.5 hoekschoppen | 23% |
| Over 12.5 hoekschoppen | 9% |
Gebaseerd op 22 van de 45 wedstrijden.
Kaarten
| Kaarten per wedstrijd | 4,40 |
| Gele kaarten | 191 |
| Rode kaarten | 7 |
| Over 2.5 kaarten | 82% |
| Over 3.5 kaarten | 64% |
| Over 4.5 kaarten | 49% |
| Over 5.5 kaarten | 27% |
| Over 6.5 kaarten | 18% |
Wedstrijdstatistieken
| Schoten per wedstrijd | 17,64 |
| Schoten op doel per wedstrijd | 7,50 |
| Balbezit thuisploeg | 53% |
| Balbezit uitploeg | 47% |
Wanneer vallen de doelpunten
Clubs in cijfers
| Team | Doelpunten |
|---|---|
Hassania Agadir
|
12 |
Difaa EL Jadida
|
12 |
CODM Meknès
|
9 |
Ittihad Tanger
|
8 |
Kawkab Marrakech
|
8 |
Widad Témara
|
7 |
Wydad AC
|
6 |
Amal Tiznit
|
6 |
| Team | Tegendoelpunten |
|---|---|
Difaa EL Jadida
|
12 |
CR Khemis Zemamra
|
12 |
Amal Tiznit
|
12 |
Hassania Agadir
|
10 |
Moghreb Tetouan
|
9 |
Ittihad Tanger
|
7 |
Kawkab Marrakech
|
5 |
Maghreb Fès
|
5 |
| Team | Clean sheets |
|---|---|
Wydad AC
|
4 |
Renaissance Berkane
|
4 |
FUS Rabat
|
3 |
Kawkab Marrakech
|
3 |
FAR Rabat
|
3 |
CODM Meknès
|
3 |
Raja Casablanca
|
2 |
Moghreb Tetouan
|
2 |
| Team | Punten |
|---|---|
Kawkab Marrakech
|
2,17 |
Wydad AC
|
1,83 |
CODM Meknès
|
1,83 |
Ittihad Tanger
|
1,67 |
Widad Témara
|
1,50 |
Renaissance Berkane
|
1,40 |
Difaa EL Jadida
|
1,40 |
UTS Rabat
|
1,40 |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Hassania Agadir
|
83% |
Difaa EL Jadida
|
80% |
Ittihad Tanger
|
67% |
Amal Tiznit
|
67% |
Kawkab Marrakech
|
50% |
Maghreb Fès
|
50% |
CR Khemis Zemamra
|
50% |
Raja Casablanca
|
40% |
| Team | Aandeel |
|---|---|
Hassania Agadir
|
67% |
Difaa EL Jadida
|
60% |
Ittihad Tanger
|
50% |
Maghreb Fès
|
50% |
CR Khemis Zemamra
|
50% |
Amal Tiznit
|
50% |
Kawkab Marrakech
|
33% |
Moghreb Tetouan
|
33% |
| Team | Kaarten |
|---|---|
Difaa EL Jadida
|
4,00 |
Kawkab Marrakech
|
3,50 |
CODM Meknès
|
3,17 |
Ittihad Tanger
|
2,33 |
Raja Casablanca
|
2,20 |
Wydad AC
|
2,17 |
Widad Témara
|
2,17 |
Maghreb Fès
|
2,00 |
| Team | Hoekschoppen |
|---|---|
Widad Témara
|
8,67 |
Wydad AC
|
7,00 |
Renaissance Berkane
|
6,00 |
Difaa EL Jadida
|
6,00 |
UTS Rabat
|
5,00 |
Maghreb Fès
|
4,75 |
Amal Tiznit
|
4,33 |
FUS Rabat
|
3,67 |
Meer info
Winstreeks
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
CODM Meknès
|
Gelijkspel reeks
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Renaissance Berkane
|
| 3 |
Raja Casablanca
|
| 2 |
Hassania Agadir
|
Verliesreeks
| # | Team |
|---|---|
| 2 |
Moghreb Tetouan
|
| 2 |
UTS Rabat
|
Ongeslagen reeks
| # | Team |
|---|---|
| 4 |
Renaissance Berkane
|
| 4 |
Raja Casablanca
|
| 4 |
Kawkab Marrakech
|
| 4 |
Wydad AC
|
| 3 |
FAR Rabat
|
| 3 |
Hassania Agadir
|
| 3 |
Difaa EL Jadida
|
| 3 |
FUS Rabat
|
| 3 |
CODM Meknès
|















