El Botola Pro

De El Botola Pro is de hoogste divisie in het Marokkaans clubvoetbal. Zeg maar de eerste klasse. Deze competitie werd, zoals we die nu kennen, opgericht in 1956.

De Marokkaanse hoogste competitie wordt georganiseerd door de FMRF, de Marokkaanse voetbalbond. FRMF staat voor Fédération Royale Marocaine de Football.

De laatste 2 ploegen in het klassement degraderen naar de Botola 2. De kampioen en de vicekampioen van de Botola 2 nemen dan weer de plaatsen die vrijkomen in in de stand.

Klassement 2026 / 2027

GNEF 1

# Team P M M+ M- M= D+ D- D+/- DPM PPW BTTS 2.5+
1 Hassania Agadir Hassania Agadir 7 4 2 1 1 11 8 +3 4.8 1,75 100% 100%
2 Maghreb Fès Maghreb Fès 7 3 2 0 1 4 2 +2 2 2,33 67% 67%
3 UTS Rabat UTS Rabat 7 3 2 0 1 3 1 +2 1.3 2,33 33% 33%
4 Kawkab Marrakech Kawkab Marrakech 6 3 2 1 0 5 4 +1 3 2,00 67% 67%
5 CODM Meknès CODM Meknès 4 3 1 1 1 6 3 +3 3 1,33 33% 33%
6 Ittihad Tanger Ittihad Tanger 4 3 1 1 1 5 4 +1 3 1,33 100% 67%
7 FAR Rabat FAR Rabat 4 2 1 0 1 3 2 +1 2.5 2,00 50% 50%
8 Raja Casablanca Raja Casablanca 4 2 1 0 1 1 0 +1 0.5 2,00 0% 0%
9 Wydad AC Wydad AC 4 3 1 1 1 3 3 0 2 1,33 33% 33%
10 Widad Témara Widad Témara 3 3 1 2 0 3 3 0 2 1,00 33% 33%
11 Renaissance Berkane Renaissance Berkane 3 3 0 0 3 2 2 0 1.3 1,00 0% 0%
12 Moghreb Tetouan Moghreb Tetouan 3 3 0 0 3 1 1 0 0.7 1,00 33% 0%
13 Difaa EL Jadida Difaa EL Jadida 3 3 1 2 0 7 10 -3 5.7 1,00 67% 67%
14 Amal Tiznit Amal Tiznit 3 3 1 2 0 4 8 -4 4 1,00 67% 67%
15 FUS Rabat FUS Rabat 1 3 0 2 1 1 3 -2 1.3 0,33 33% 33%
16 CR Khemis Zemamra CR Khemis Zemamra 1 4 0 3 1 5 10 -5 3.8 0,00 67% 67%

El Botola Pro Tabelanalyse

  • • Het puntenverschil tussen Hassania Agadir aan de top en CR Khemis Zemamra aan de onderkant is 6 punten.
  • • Verschil tussen Hassania Agadir op de 1e en Maghreb Fès op de 2e plaats is 0 punten.

El Botola Pro Thuis-/Uitprestaties

  • • Beste thuisrecord: FAR Rabat (1/1 overwinningen, 100%)
  • • Beste uitrecord: Hassania Agadir (2/2 overwinningen, 100%)
  • • Grootste thuisvoordeel: FAR Rabat (+2 punten per wedstrijd thuis)
  • • Meest gebalanceerde team: Renaissance Berkane (0 verschil tussen thuis en uit)
  • • Verdeling van competitiedoelpunten: 38% gescoord thuis, 63% uit (24 thuis, 40 uit)

Plaats dit klassement op je website

Wil je de stand van de El Botola Pro op je website of Wordpress blog tonen? Of wil je laten zien hoe je favoriete ploeg het in het klassement doet? Dat kan via onze javascript widget en embed.

Kalender wedstrijden 2026 / 2027

Uitslagen 2026 / 2027

Statistieken El Botola Pro 2026 / 2027

Alle cijfers hieronder gaan over 23 gespeelde wedstrijden in El Botola Pro 2026 / 2027.

Doelpunten per wedstrijd 2,61 60 doelpunten
Beide ploegen scoren 52% 12 van de 23
Over 2.5 doelpunten 48% 11 van de 23
Wedstrijden met een clean sheet 48% 11 van de 23

Thuisvoordeel

Thuisploeg wint 5 (22%)
Gelijkspel 7 (30%)
Uitploeg wint 11 (48%)
Doelpunten thuisploegen 22 (0,96 per wedstrijd)
Doelpunten uitploegen 38 (1,65 per wedstrijd)

Over / under doelpunten

Lijn Aantal Over Under
Over 0.5 18 78% 22%
Over 1.5 13 57% 43%
Over 2.5 11 48% 52%
Over 3.5 7 30% 70%
Over 4.5 4 17% 83%
Over 5.5 3 13% 87%

Eerste en tweede helft

Doelpunten eerste helft 29 (48%)
Doelpunten tweede helft 31 (52%)
Beide ploegen scoren in de eerste helft 5 (22%)
Beide ploegen scoren in de tweede helft 7 (30%)
Beide ploegen scoren in beide helften 3 (13%)
Minuten per doelpunt 34,5

Meest voorkomende uitslagen

Uitslag Aantal Aandeel
0 - 0 5 20%
2 - 1 3 12%
0 - 1 3 12%
2 - 2 2 8%
2 - 5 2 8%
1 - 0 2 8%
1 - 1 2 8%
1 - 3 2 8%
2 - 3 1 4%
2 - 6 1 4%

Uitslagen zijn genoteerd vanuit het standpunt van de thuisploeg (25 wedstrijden).

Aantal doelpunten per wedstrijd

Doelpunten Aantal Aandeel
0 5 20%
1 5 20%
3 4 16%
4 4 16%
2 3 12%
7 2 8%
5 1 4%
8 1 4%

Hoekschoppen

Hoekschoppen per wedstrijd 6,00
Thuisploeg 3,50
Uitploeg 2,50
Over 6.5 hoekschoppen 50%
Over 7.5 hoekschoppen 0%
Over 8.5 hoekschoppen 0%
Over 9.5 hoekschoppen 0%
Over 10.5 hoekschoppen 0%
Over 11.5 hoekschoppen 0%
Over 12.5 hoekschoppen 0%

Gebaseerd op 2 van de 23 wedstrijden.

Kaarten

Kaarten per wedstrijd 4,26
Gele kaarten 94
Rode kaarten 4
Over 2.5 kaarten 87%
Over 3.5 kaarten 61%
Over 4.5 kaarten 43%
Over 5.5 kaarten 22%
Over 6.5 kaarten 13%

Wedstrijdstatistieken

Schoten per wedstrijd 16,50
Schoten op doel per wedstrijd 8,00
Balbezit thuisploeg 54%
Balbezit uitploeg 47%

Wanneer vallen de doelpunten

Doelpunten per tien minuten
8%
7%
12%
13%
15%
13%
12%
8%
12%
1-10' 11-20' 21-30' 31-40' 41-50' 51-60' 61-70' 71-80' 81-90'+

Clubs in cijfers

Volg Voetbaluitslagen.be op Facebook